Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Хриси » Пон Фев 10, 2014 3:00 pm

Italiano написа:Готвена, готвена си я мери! ;)

Ох, Ити, успокоих се!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Стеф » Сря Фев 12, 2014 4:05 pm

Искам да ви попитам кървавица може ли да се пресмята в зоната като 28 гр. 1 БП - до колкото знам прави се от бял дроб, свинско месо и сърце. Разбира се ако се яде - мазнини не се приемат. (само да вметна че е домашно приготвена и няма никакви химии в нея).
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 12, 2014 5:41 pm

До колкото си спомням някъде четох, че не са за препоръчване вътрешностите, защото са източник на арахидонова киселина. Сега не мога да кажа къде точно го четох, но това ми е останало в главата. Ако греша някой да ме поправи.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Сря Фев 12, 2014 8:20 pm

Искам да попитам конкретно за едно сирене - Днес купих свежо топено сирене на Хелиос - нискомаслено. Обикновено смятаме сиренето по 28г за блок. Но на това на съдържанието пише, че има на 100г продукт: протеини -9г, мазнини - 3г и въглехидрати 1г. Излиза, че трябва да ям от него по 78г за 1 БП или 50г за 1БМ. Аз вече изядох 78 г, явно превиших мазнините, много ли е мазно, да го купувам ли друг път или не е подходящо? Някой ползвал ли го е? :th:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 12, 2014 9:15 pm

Ами приблизително излиза, че 150гр са ти равни на 2БП и 3БМ. Освен да не ядеш допълнително мазнини когато ядеш от него. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот vanja » Сря Фев 12, 2014 9:35 pm

Аз вече добавих зехтин и го изядох, ама за друг път ще знам... Просто ми се стори прекалено голямо количество като за сирене ...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Crunk » Чет Фев 13, 2014 8:44 am

Аз консумирам от същото сирене толкова излиза за 1 ПБ. За мазнините мисля, че пишеше <3гр. Аз си взех и от същото с подправки там вече мазнините са 3 гр. точно. Не съм сигурен това <3гр. как да се смята :)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Karrita » Чет Фев 13, 2014 12:00 pm

tanita68 написа:До колкото си спомням някъде четох, че не са за препоръчване вътрешностите, защото са източник на арахидонова киселина. Сега не мога да кажа къде точно го четох, но това ми е останало в главата. Ако греша някой да ме поправи.

Не, не въобще не грешиш...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 13, 2014 3:39 pm

tanita68 написа:До колкото си спомням някъде четох, че не са за препоръчване вътрешностите, защото са източник на арахидонова киселина. Сега не мога да кажа къде точно го четох, но това ми е останало в главата. Ако греша някой да ме поправи.

Танитка, права си, и правилно си запомнила. Черния дроб, червените мазни меса и жълтъците са източници на Арахидонова киселина. Но Зоната има уникалния "талант" да намалява тази киселина. Ако всички, които Зонуват повече от 4-5 месеца си направят теста на Сиърс, сигурна съм че всички ще се окажат със занижени нива на АА (Arachidonic Acid) в сравнение с тези, които се хранят "нормално". И особено тези, които пият рибено масло. Не забравяйте, че на нас ни е необходима тази киселина, но в нормалните за оранизма количества. Ако нямаме тази киселина в кръвта, кръвта ни няма да се съсирва, и от една игличка миже да ни изтече цялата кръв :mrgreen:

И за всички които се хрнаят в Зоната може би е добре понякога да хапнат по някой екстра жълтък, или например да се облажат с някоя дреболийка. Недейте да издребнявате толкова, и никога повече да не се докосвате до продукти, които съдържат Арахидонова киселина. Щом се храните в зоната, веднъж седмично спокойно можете да си хапвате всеки от тези продукти. И тук пак се сещам за прословутата хранителна фраза " Няма вредни храни, има вредни количества" :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Crunk » Чет Фев 13, 2014 7:42 pm

True, true. Дозата прави лекарството ...
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Стеф » Чет Фев 13, 2014 9:21 pm

Значи веднъж седмично мога да си позволя 42 гр. кървавица - ама вече май не съм сигурна, че искам :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот gogo » Чет Фев 13, 2014 10:24 pm

Стеф написа:Значи веднъж седмично мога да си позволя 42 гр. кървавица - ама вече май не съм сигурна, че искам :lol:

И бахур може. :laugh4: :laugh1: :laugh3:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Стеф » Пет Фев 14, 2014 10:43 am

:laugh1: :laugh1: Да прав си, ама в него слагат ориз и много Е-та. А пък в домашната кървавица няма - ама аз пак не я искам вече :laugh:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 15, 2014 8:04 pm

Diva69 написа:Пипи, можеш ли да ми обясниш защо в таблицата на Б.Сиърс - "Greek Yogurt, plain no-fat" е дадено само като протеин и е задно с Cottage cheese-а, low-fat, а по-надолу в таблицата Yogurt, low-fat plain (123g) е дадено за смесен продукт. Не трябва ли и Greek Yogurt-а да е смесен продукт 1БП+1БВ ?И не е ли сменил грамажа и на прясното мляко? Вижда ми се, че има разлика?


Diva69 Не знам къде живееш, и дали знаеш, но има голяма разлика между кисело мляко и гръцко кисело мляко. Гръцкото има страшно много протеин. Аз редовно си купувам гръцки млека, и си ги правя плодови като им добавям сладко или плод :) Иначе ако имате питанки за други продукти по таблицата на Сиърс...тярбва да питате Зоната.
Ако сте забелязали има някой малки промени от старите листи на Сиърс и новите. Например морковите са ги сложили към зелените въглехидрати :stupid: и такива промени вече почват много да ме дразнят. И от Зоната ми казаха, че такива въглехидрати които са били по средата, т.е с оранжев цвят по нашата таблица са ги причислили към зелените. Т.е техните листи са или само добри или само лоши въглехидрати...побъркана работа... Аз не смятам да правя такива промени...

За въпроси относно листите на Сиърс- моля обръщайте се към Зоната... :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Съб Фев 15, 2014 8:42 pm

pipilota написа:Например морковите са ги сложили към зелените въглехидрати :stupid: и такива промени вече почват много да ме дразнят. И от Зоната ми казаха, че такива въглехидрати които са били по средата, т.е с оранжев цвят по нашата таблица са ги причислили към зелените.

Пипи, в нашата таблица морковите са червени, така че бая са ги пребоядисали тия моркови. Всъщност от зеленчуците само морковите и царевицата са червени. Тъкмо сега проверявах да не съм объркала аз нещо. По принцип винаги съм си хапвала много моркови заради каротина в тях, нали уж бил полезен за очите и затова сега бая ми липсват и от време на време си слагам в салатката от зеле за допълване на блоковете. Тъкмо щях да се зарадвам, че вече мога да си ги хапвам по повече ама не. :bigsm6:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Diva69 » Съб Фев 15, 2014 9:17 pm

Пипи, Благодаря ти за бързия отговор.
Пипи, аз бях ти писала, че сам от Пловдив, но живея в Мичиган, но ти сигурно не си ми прочела отговора. Нищо, това са дребни неща и за мен не е проблем :yess:
Аватар
Diva69
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 8:55 pm
Michigan/Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта