Дневникът на Raniya

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Дек 15, 2013 2:45 am

Здравейте :lol:
И поздравления за този страхотен сайт!
Накратко за моя милост...тук съм,защото съм дебела, подтисната и не в отлично здраве! На 33г., бивша балерина,
163 см и 50 кг...до преди 7-8г...когато спрях балета, започнах да преяждам, после родих и вече едва мъкна своите 74 кг :roll: правих много опити...плодове и чай, протеинова, 90 дневна, на Байкова, кленов сироп и тт.н.....и ставам все по-дебела! Не ям месо от година, но прекалявам с тестото....ЗОНАТА е моята надежда....уморих се да гладувам-преяждам, да нося грозни дрехии да имам един куп болежки...знам, че PH ми е киселинно, защото имам синузит, артрит, кисти....и други проблеми.
Четох много преди да пиша, имам си примерни менюта...но сега съм в чужбина, от другата седмица ще зонувам :lol: И ще споделям :lol:
Много благодаря за подкрепата ви, много сте всеотдайни :bouquet:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Дневникът на Raniya

Зоната
 

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Pipilota » Нед Дек 15, 2013 3:02 am

Raniya :hug: Добре си дошла на кораба :) Когато си готова, можеш да застъпиш на вахта :bigsm22: Ние сме си тук по всяко време :wave:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот gogo » Нед Дек 15, 2013 7:18 am

Raniya :welconfetti:
Попаднала си на точното място. С малко хъс и постоянство се постигат чудодейни резултати. Бих ти препоръчал да погледнеш първата страничка от моя дневник http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Опитал съм се да опиша както първите ми стъпки в Зоната, така и моите малки открития и достижения в нея. Успех. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Karrita » Нед Дек 15, 2013 8:11 am

Raniya здравей и от мен :bouquet:
Въобще не се притеснявай щом си избрала пътя на Зоната, съвсем скоро ще си върнеш предишния живот....
Ние сме с теб! :hug:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот HippoDel » Нед Дек 15, 2013 5:16 pm

Райна,
Добре дошла и от мен! :text-welcomewave:
Чакаме те, следващата седмица. ;)
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Пет Дек 27, 2013 3:38 pm

Здравейте, от днес и аз в Зоната :lol:
163см, 75кг, целулит и никакъв тонус!
До април съм командирована в Банско и ще се изхранвам в хотела, няма да мога да тегля храната, но не искам да се отказвам...Полагат ми се 9 блока, ето примерно меню...
Закуска 2 блока - 1 филия черен немски хляб, 110гр извара, 6 маслини
Обяд и вечеря 3 блока, от менюто в хотела
След.закуска - 1 блок - айрян, плод с извара или белтъци с плод
От менюто в хотела :
Шопска салата 2 блока + айрян= 3 блока
Риба на скара 3БП + задуш.зеленчуци/ зелена салата/ 1чаша вино 3 БВ+ 9 маслини
Таратор + миш маш= 3 блока
Омлет със зеленчуци + салата домати= 3 блока
Сирене по шопски+ салата+плод= 3 блока
200 мл леща или боб яхния+ плочка сирене+ маслини= 3 блока
................
Ще съм ви много благодарна за корекции и идеи :bouquet:
Наливам се с вода, спазвам часовете, пия рибено масло, не спортувам... И се моля най-накрая да се случи чудо...коледно например :)
Весели празници, бъдете благословени!!!
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Пет Дек 27, 2013 3:42 pm

Пропуснах да благодаря за топлото посрещане, страхотни сте :bouquet:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Italiano » Пет Дек 27, 2013 11:24 pm

Ами, това с айрана не ми изглежда много точно. Сигурна ли си, че ще улучиш блоковете?!

В следобедната закуска и някои от храните от менюто не виждам мазнини. А пък за други предполагам, че ще се използват за пърженето, но какво количество ще са? Знаеш, че мазнините са важни.
И изобщо тези храни от менюто някой друг ли ги прави, или ти? Щото, ако е друг, къде е гаранцията, че ще спази грамажа за блоковете?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Съб Дек 28, 2013 1:31 am

Благодаря за отговора!
За съжаление няма как да приготвям храната си сама...на обяд и вечеря се храня на блок маса или поръчвам от меню листа. Четох другите дневници и като гледам как старателно мерят всичко...се чудя аз Зоната ли ще следвам или някаква пародия! Имаме голямо разнообразие в менюто, но няма ккой да ми тегли порциите. Варианта е да се откажа или да карам на око! Мисля си, че все ще има ефект...джсега ядях само въглехидрати, а сега ще е валансирано, под час, без тесто и сладкиши! Храните ми са от зеления списък.
Как мислите? Ще се получи ли? Никак не искам да се откавам... Идеи за зоново хранене в ресторант?
Благодаря предварително!
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот gogo » Съб Дек 28, 2013 7:49 am

Rania,

По добре на око отколкото хич, разбира се. :wave: Методът на око обаче, поне според мен, е малко или много относителен. Ако се храниш на обед и вечеря с не голям брой ястия би могла да се опиташ, в къщи например, да установиш визуално колко изглежда 1 съответен блок от дадено ястие. Колкото по добра си в преценката, толкова по балансирано ще ти е храненето и повече време ще си в Зоната. :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Plam4e22 » Съб Дек 28, 2013 1:47 pm

Скъпа Ранийа, ДОБРЕ СИ НИ ДОШЛА :welconfetti: . Страшно много се радвам като видя как хората положително приемат този начин на хранене инай-хубавото е, че си положително настроена. Само недей никога да се отказваш- дори и да не видждаш резултатите на моменти. абсолютно съм убеденая, че скоро ще ставаш все по-жизнена и изпълнена с толкова енергия, колкото на млада дива сърничка :laugh:
Абсолютно съм съгласна с Гого, че по-добре да се стараеш да си в правилния път,отколкото съвсем да не спазваш никакъв режим.
Спомням си когато бях на почивка и разбира се, имаше блок маса, аз ядяш главно краставици за въглехидрат, а за протеин хапвах някакви месца, които определено бяха сготвени с Х на брой мазнини и У на брой други съставки:sad: малеееее, колко краставици изядох, ама поне не качвах килограми, а само се поддържах. Определено винаги човек може да е по-прецизен, но най- важното е че влизаш в някакви прилични граници :bigsm4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Italiano » Нед Дек 29, 2013 12:56 am

Рания, разбира се, че не трябва да се отказваш.
Но 4 месеца хранене "на око" ... не знам дали ще е много ефективно.
Просто измисли начин да получаваш повече информация за храната, щом не я готвиш ти.
И не забравяй мазнините. Ако с храната не ти ги предлагат, можеш да си носиш малко пликче с ядки в теб.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Вто Яну 07, 2014 7:10 pm

Здравейте!
Имам въпрос относно суроватъчния протеин на прах...досега го пиех като разтворен в прясно мляко, но за да бъде зоново не знам как да го пия..Идеи? Например 2 блока за закуска от него да си набавям протеина.
Например 1 чаша мляко, 10 гр протеин в него, 1 мандарина 6 фъстъка = 2 блока
Ок ли е?
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Вто Яну 07, 2014 11:07 pm

Аз продължавам с въпросите :bored1:
Не спортувам...искам да включа протеина на прах, защото принципно имам проблем с тях - не ям месо, не обичам яйса и мляко, хапвам рядко риба и сирене. Обичам тесто и варива :lol: и сега трябва да ям всеки ден протеини, трудничко ми е...
И суроватъчния протешн ми е някаква опция. Препоръчвате ли ми го, ще попречи ли да отслабна и как е ной-добре да го консумирам?
Благодаря за отговора предварително :bouquet:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Karrita » Сря Яну 08, 2014 6:54 pm

Нищо лошо няма в протеина, стига да е качествен. Закуската, която си писала е ОК. Иначе можеш и във вода да го разтваряш, ако е овкусен се получава супер шейкче.
Но се пробвай все пак да приемаш и някакви други протейни, особено риба, щом не ядеш месо.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 08, 2014 8:19 pm

Raniya написа:Аз продължавам с въпросите :bored1:
Не спортувам...искам да включа протеина на прах, защото принципно имам проблем с тях - не ям месо, не обичам яйса и мляко, хапвам рядко риба и сирене. Обичам тесто и варива :lol: и сега трябва да ям всеки ден протеини, трудничко ми е...
И суроватъчния протешн ми е някаква опция. Препоръчвате ли ми го, ще попречи ли да отслабна и как е ной-добре да го консумирам?
Благодаря за отговора предварително :bouquet:

Ами, щом така или иначе не ядеш протеини и не искаш да проядеш, :) нямаш друг избор освен протеин на прах. Както каза Кари, избери си някой качествен. Това няма да ти попречи да отслабнеш. Само не забравяй, че когато ядеш протеин на прах, МБ=3г, а не 1,5. Защото в протеина на прах няма скрити мазнини.
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта