Дневникът на Raniya

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Хриси » Сря Яну 29, 2014 3:45 pm

Рания, трябва точно да мериш блоковете. Например за рибата между 100 и 150 грама има разлика от 1 блок и нещо протеини. За салатата- 1 блок салата е 500 грама маруля примерно, да кажем че с репичките си я докарала до 1/2 блок, което означава че ти липсва в менюто половин блок въглехидрат. Трябва да отмериш 126 гр риба за 3 БП+ 100 гр. ябълка+ виното+ салата и домат (120 гр). Така вече ще имаш точно зонова вечеря или обяд.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Raniya

Зоната
 

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 29, 2014 4:43 pm

Raniya написа:Привет, приятели!
От седмица съм в Зоната или кръжа около нея :)
Ефекта- бързо се наспивам, имам тонус, все съм жадна. Хапвам храни от зеления списък, само сутрин си позволявам 1 малка филия ръжен хляб. Пия по 5г омега 3. Не съм гладна, чувствам се добре, ама мерките ми не мърдат засега.....След 2 седмици ще се тегля, дано тогава има минус.

И аз в началото бях така, килограмите падаха, но не и сантиметрите. Но после всичко си дойде на мястото и меркита започнаха да намаляват. Но аз бях стриктна! :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Сря Яну 29, 2014 4:56 pm

Благодаря за подкрепата, Хипо :)
Само дето аз не мисля, че имам движение в кг...ама ще броим пилците на пролет :laugh:
Може би защото някои хранения са на око, ама това са опциите засега. Тооолкова време вече съм дебела, че искам на момента да отслабна, не ми се чака.... :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Пон Фев 17, 2014 8:08 pm

Здравейте, приятели!
От месец кръжа около Зоната...няколко пъти бях в центъра и усетих оня прилив на енергия :smdance: Както и вече разпознавам онова инсулиново гадно след повече въглехидрати! Нямам промяна в кг, ама то си има причина затова. За малко съм вкъщи и там съм стриктна, меря..тегля и всеки ден спретвам някоя вкусотийка от рецептите тука :)
Искам да попитам, когато хапвате плато сирена и винце за вечеря...как да изчислявам сирената, като нямат етикет? По 28г ли за блок?
Всеки ден закусвам овесена палачинка от трици, белтъци и извара. За основните яденета хапвам зеленчуци-сурови,печени и варени с извара, сирене и яйца. Междинни закуски от извара, плодове и ядки. Или айрян.
Мааалко взе да ми писва от тая извара, яко ядях месо щеше да ми е лесно и разнообразно, ама.... :hm:
Днес ми пристигна маслото на Гого, пия по 5г дневно.
Чета ви дневниците и много ви се радвам :bouquet: Дано сега с това стриктно готвене вкъщи мръдне и моя кантар!
И най-вече да се центрираме в Зоната :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Italiano » Вто Фев 18, 2014 10:33 am

Хммм, плато сирена никак не звучи зоново.
Просто няма смисъл да го мериш. По-добре се размажи една вечер с вино и всякакви сирена и от другия ден се стягай и пак нахлувай в Зоната!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Вто Фев 18, 2014 9:37 pm

Стриктен ден в Зоната :)
Закуско-обяд 3 блока - овесена палачинка.
Късния следобед 3 блока - тиквички с рикота и дом.сос от рецептите.
Вечеря 3 блока - 126г сьомга, салата 2 блока и 100г ябълка.
Ако легна късно - извара, плод и ядки 1 блок.
Днес станах много късно, затова и имам 3 хранения. Днес следобед дори имах сили за спорт! Ще се смеете, защото е доста ретро...ама си пуснах диска с каланетиката на Синди, хит от преди 1992г. :laugh1: Ама си бях вкъщи и музата ми дойде отникъде, детето ме гледаше като втрещено как се чекна насред хола :laugh3:
И една страхотна новина, поне за мен де - спечелих мъжа ми за идеята за машина за алкализиране на водата! Благодаря на Пипи за подробното инфо. Утре ще ходя в центъра на Канген , инвестицията е доста, ама се успокоявам че здравето на детето, на мъжа ми и моето са приоритет!
Хубава вечер :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 18, 2014 10:33 pm

Raniya написа:И една страхотна новина, поне за мен де - спечелих мъжа ми за идеята за машина за алкализиране на водата! Благодаря на Пипи за подробното инфо. Утре ще ходя в центъра на Канген , инвестицията е доста, ама се успокоявам че здравето на детето, на мъжа ми и моето са приоритет!
Хубава вечер :)

Raniya :yess: :peace1: Новината наситина е страхотна и повярвай ми, ако можеш да си го позволиш, няма по-хубава и по-здравословна инвестиция. Като се замислиш колко пари се дават за минерална вода (естестено ако няма минерални чешми наоколо) след известно време ще дойде момент в който си си избил парите, а да не говорим че така си купуваш перфектната застраховка за здравето.... предполагам всички знаят какво се случва в тялото, когато киселинната среда надделее...колко хора си отиват от тази трибуквена болест.... :bored1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Чет Фев 27, 2014 9:03 pm

Зонбита, привет! :)
Отбелязвам се, за да не помислите, че се записах, задавах въпроси и хоп...изчезнах безследно :lol: Тук съм, чета ви всеки ден и се старая да зонувам.
Повече от месец ту сум в Зоната, ту излизам. Нямам разлика обаче нито в кг, нито в см...явно тия гурбети ( празници, гостита, бански кръчми и т.н.) пращат ефекта от Зоната в тиха глуха. Много искам поне месец да имам стриктно в Зоната, ама все нещо ме провокира и поне един ден в седмицата ставало мазало. Ама продължавам :)
На 9 блока съм, но огладнявам и ми се приспива понякога. Въглехидратите ми са от зелените - домати, краставици, броколи, тиквички, ябълки. Протеините ми са сьомга, извара, яйца, мляко, сирене.
Та се чудех дали да не настроя малко тоя карбуратор, като за кратко намаля блоковете въглехидрати, например за вечеря 3БП/2БВ??Ама досега не съм го прилагала.
Явно аз няма да съм от тия, дето свалят скорострелно...надявах се, четози месец ще имам поне 1-2 кг минус, ама не :hm: Ще трябва да съм абсолютно стриктна, това вече го разбрах!
Иначе режима ми харесва, научих таблицата наизуст, пробвах много от рецептите, пия си рибеното масло..Ако разкарам и тия 20 кила, ехеееее..ще почерпя :cheff:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Karrita » Пет Фев 28, 2014 1:43 pm

Според мен мини на 10 блока, за да слабееш по-бързо ( ако си стриктна разбира се) ;) , не е добре, че огладняваш, 9 блока са много малко. Яж за да слабееш!!!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Чет Апр 24, 2014 1:31 pm

Здравейте приятели! :)
Не съм се отказала, всеки ден чета дневниците ви, но не пиша, защото няма с какво да се похваля. От края на януари се опитвам да зонувам, но доста неуспешно според мен :( Оттогава качих 4 кг, станах от 74 ...78 кг! Но не защото режимът не работи, а защото аз излизах 100 пъти от Зоната поокрай празници и много пътувания. Храната в Зоната е много и ако не е балансирана и има забежки, ефектът е обратен! Така че трябва стриктност!
Мисля че имам проблем с инсулина...преди 2г. Кръвната захар ми беше 6 и нещо. Аз напълнях още и то пълнея най-вече на корем, така че не смея да се изследвам... Пък и ако прекаля с въглехидратите веднага ме се доспива, ама толкова че трябва да легна на момента. Същото е с алкохола...на първата глътка вино изведнъж краката ми омекват, изпитвам слабост и нямам сили от масата да се надигна :sad: Явно инсулиновата реакция е много бурна. Гледам се в огледалото е се чудя какстанах такъв хипопотам....Абе отчаяна съм, признавам!
Седмица преди Великден бях стриктно в Зоната, веднага реагира кантара...на празника хапнах козунак в повече, на другия ден бях пак кило отгоре и оттогава и 100гр не мога да мръдна. В момента съм стриктна, на 9 блока, храни от зеления списък, тегля всичко...хапвам повечериба, понеже не ям месо.
Вече съм вкъщи и готвя като замаяна :chef1: Днес ще правя тиквени кюфтета с овес, ако са сполучливи, ще публикувам.
Пия рибено масло от януари, Гоговското от iherb :) , по 5 гр дневно. Декември получих ужасен дерматит, алергичен може би, с обезцветяване на кожата, още съм зле...дано се повлияе от режима. :yess:
Така мисеискаше да поотслабна за лятото, ама късно се сетих! Сигурно съм единствената, дето е започнала Зоната и е напълняла...ама кой да гуляйства по кръчмите в Банско... Сега съм решила да дам шанс на Зоната поне месец...дано и при мен проработи! Вода пия, спазвам блоковете...скоро ще се отчитам :yess:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 24, 2014 2:34 pm

Ми така е.....който не е в Зоната дебелеее :notagree: Няма страшно, най-важното е че знаеш за Зоната, и знаеш че работи.
И съвет от мен- започни с 10 блока, не 9 :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Апр 27, 2014 4:46 pm

Да попитам по-опитните...
В момента съм на 9 блока. Тази седмица започвам активно спорт и ми се падат 11 блока. Всеки ден ли да хапвам по 11 блока, или само в дните когато имам натоварване?
Вече така се подтиснах от вида си...че взех мерки и ангажирах инструктор да се занимава с мен, фитнес и плуване. Дано, в съчетание със Зоната, най-накрая да преборя тлъстините :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 7:30 pm

Всеки ден по 11 блока. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Апр 27, 2014 8:25 pm

Мерси, Хипо :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Съб Мар 07, 2020 7:43 pm

:bouquet:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 26, 2020 11:58 pm

Raniya написа::bouquet:


:о Хей Raniya, ти да не би да се завърна при нас след 6 годишна ваканция :Hello: Много ще се радвам да влезеш отново в редиците :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron