Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот gogo » Сря Дек 04, 2013 1:15 pm

Таня,
Сьомгата(сурова) е 42 гр. за 1БП. Това излиза 126 гр. за 3 БП, а не както си писала 112 гр. Освен това тя трябва да се консумира с кожата защото евентуално там са ценените от нас омега 3 киселини. Казвам евентуално защото ако рибата е яла не водорасли или пък рибки, които са яли водорасли, то няма от къде да вземе тези омега 3 киселини. Това обикновено важи за риби, които се отглеждат промишлено и се хранят с разни смески. Освен това термичната обработка на рибата унищожава в значителна степен омега 3 в нея(ако я има разбира се :laugh: ). Затова най-сигурния начин да се сдобием с омега 3 май си остава рибеното масло.
Не се притеснявай, че се храниш монотонно. Важното е да приемаш необходимите ти протеини, въглехидрати и мазнини в правилната пропорция. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Зоната
 

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Сря Дек 04, 2013 2:44 pm

Благодаря Гого! Ще го имам превид . Колкото до омега3 аз приемам висок клас рибено масло ( 5 гр./ дневно ) , но няма лошо още малко и със сьомгата !
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Сря Дек 04, 2013 5:41 pm

Взех си маслото от пощата в Митницата . Много съм доволна , стана бързо ми безпроблемно! :hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Пет Дек 06, 2013 9:16 am

Петък е !
Мило дневниче, днес е свеж, слънчев зимен ден.
Събудих се преди часовника :lol:
Пред кантара застанох и видях 93.700 кг. Това не го бях виждала от преди 10 години ! Все повече се окуражавам :bow: . Чувствам се спокойна и уверена, изпълнена с енергия. Закусих в 7.00
2 Б
56 гр Котидж
28 гр . пушена сьомга
28 гр. ръжен хляб
240 гр. домат
Без М поради сьомгата и Котиджа.

На работа изкачих 7 етажа пеша ( е с две почивки , но все пак ) :love:
Също не го бях правила от 10 години.

За обяд съм си приготвила същото като закуската - 2 Б,
междинни закуски по 1 Б от кис. мляко.



Днес ще вървя в Морската градина ......надявам се поне 3 - 4 км ( как да не се обичам, като до преди месец не можех да извървя и 100 м . без да се страхувам , че ще падна )
А, забелязах, че колкото повече вода пия през деня, толкова по - бързо свалям кг :think:
До довечера :lol:
Обичам ви :hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот Italiano » Пет Дек 06, 2013 1:13 pm

Таня, не знам сьомгата какво общо има с мазнините, освен ако аз не съм пропуснал нещо.
На котиджа не му знам маслеността.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Пет Дек 06, 2013 1:29 pm

Дива Атлантическа сьомга: хранителни стойности в 100 гр. сурова сьомга
Калории – 142
Протеин – 20 гр.
Мазнини – 6 гр.
Въглехидрати – 0 гр.

Минерали
Калций – 12 мг.
Фосфор – 200 мг.
Магнезий – 29 мг.
Калий – 490 мг.
Натрий – 44 мг.
Селен – 37 мкг.

Отглеждана във ферма сьомга: хранителни стойности в 100 гр. сурова сьомга
Калории – 208
Протеин – 20 гр.
Мазнини – 13 гр.
Въглехидрати – 0 гр.

Минерали
Калций – 9 мг.
Фосфор – 240 мг.
Магнезий – 27 мг.
Калий – 363 мг.
Натрий – 59 мг.
Селен – 24 мкг.

Италиано, това намерих в мрежата.....
Иначе , Котиджа е между 2.2 % и 4 % масленост и тук във форума ми беше казано да не ям мазнини , ако приемам КОтижд.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот Karrita » Пет Дек 06, 2013 2:51 pm

tshivacheva написа:Дива Атлантическа сьомга: хранителни стойности в 100 гр. сурова сьомга
Калории – 142
Протеин – 20 гр.
Мазнини – 6 гр.
Въглехидрати – 0 гр.

Минерали
Калций – 12 мг.
Фосфор – 200 мг.
Магнезий – 29 мг.
Калий – 490 мг.
Натрий – 44 мг.
Селен – 37 мкг.

Отглеждана във ферма сьомга: хранителни стойности в 100 гр. сурова сьомга
Калории – 208
Протеин – 20 гр.
Мазнини – 13 гр.
Въглехидрати – 0 гр.

Минерали
Калций – 9 мг.
Фосфор – 240 мг.
Магнезий – 27 мг.
Калий – 363 мг.
Натрий – 59 мг.
Селен – 24 мкг.

Италиано, това намерих в мрежата.....
Иначе , Котиджа е между 2.2 % и 4 % масленост и тук във форума ми беше казано да не ям мазнини , ако приемам КОтижд.

Таня, за котиджа да, но със сьомгата можеш да си ядеш мазнини, не можеш а трябва! ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот Pipilota » Пет Дек 06, 2013 3:10 pm

Ееее, Таничка, стопли ми сърцето с твоя доклад :skyle12: Според симптоmите които описваш, със сигурност си в Зоната. Да се събуждш преди часовника, да искаш да ходиш пеша, да прaвиш неща, които не си правил от много много години, да ти се пие вода...това е Зоната, поздравления. И като виждаш всички тези резултати, кажи ми как да не продължиш на пред. И като спомена за Морската градина и се разтопих :love: Да не би и ти да си варненче ? :)
Последна промяна Pipilota на Пет Дек 06, 2013 6:49 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Пет Дек 06, 2013 5:28 pm

Пипи, да , от Варна съм !
По отношение на плана ми - не отидох да се разхождам, че нещо след обяд ми спадна тонусът :( . Спи ми се, прибрах се да дремна, не мога . Очите ми не се затварят , пък като са отворени ги чувствам уморени ( като че ли не съм спала ) . Та останах без разходка днес !
Нищо, ще метна едни броколи с карфиол във фурната.
Все още не мога да сготвя нищо зоново. Много сложно ми се вижда. Например, тази сьомга , която задуших във фолио , аз я мерех по 56 гр след сготвянето, а сега трябва да я ям , без предварително , като сурова да съм я направила на блокове? Ама по колко гр . блокът? Друг път ще трябва да я дробя на 56 гр парчета, че тогава да я слагам във фолио? Така ли? И когато варя пилешки гърди пак предварително да ги нарежа на блокове по 56 гр? Че това ми се вижда много сложно :roll:
Дайте някакви насоки в тази посока? Все пак аз не мога да си готвя всеки ден?
Ох , пак се обърках. Аз до сега правех така: сварявам отделно пилешки гърди и зеле да кажем , но поотделно. След това меря месото с кантарче, а зелето с чаша. :think2:

Измерих си кр. налягане : 120/70 седнала.......100...98/65..70 права, май ще трябва да намаля лекарствата :think:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот Italiano » Съб Дек 07, 2013 12:09 am

Таня, това 56 грама за сьомгата и пилешкото откъде ги взе? :о
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Диабет и зонуване ..... с Таня

Мнениеот KandY » Съб Дек 07, 2013 12:36 am

Здравей, и добре дошла в Зоната Таня!
Аз съм в зоната от 2 седчмици и нямам претенции да съм много веща, но ще се опитам да ти помогна. Готвя за трима и преди да се захвана с това си решавам колко порции ще имам готови, а след това и си изчислявам продуктите, така че да знам в една порция колко блока има. Когато е месо го режа на еднакви по грамаж порции, обикновено пилето е по 126 гр за 3 БП, а зеленчуци ми са 2 БВ и готвя с не повече от 3 БМ на порция. За свинско и телешко месо това си е една филийка от контра филето от 84 гр. От вече готовото ястие си отделям една част за мен, за да не се разбърка много и да изтърва пропорцията, като не мога да кажа че е на 100% точно, но все пак не е нужно да сме педанти. Допълвам си въглехидратите обикновено с плод . Същото е и със сьомгата или другите риби, разделям котлетче сьомга от 250 гр на две и ето ти порция за едно ядене. Знам че не е много скромно, но ако надничаш в моя дневник често пиша рецептите на това , което съм готвила.
Успех в зоната!
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Зонуване ..... с Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Дек 07, 2013 8:14 am

Italiano написа:Таня, това 56 грама за сьомгата и пилешкото откъде ги взе? :о

Сбъркала съм, като пиша. Смятах ги по 48 гр , но сготвени, а не сурови. Например 2БП = 56 гр пилешки гърди ( бяло месо ) мерех след като са сварени. Иначе не знам как да ги насека на по 28 гр. те ще станат като късано месо ? :think: Виждам че Канди ми е написала тя как готви. Проблемът ми идва от там, че аз веднъж ям по 2 блока , друг път по 3 , а пък и дъщеря ми и тя се храни по Зоната, така че ако готвя трябва да е за двама.
Например да сготвя пилешко бяло месо със зеле
Пилешкото ще го надробя на по 28 гр. парчета, но колко зеле да сложа , като наготвено пак е различно от суровото зеле?Или пак ще мерим с чашката? Разгледах рецептите в сайта...много сложно ми се вижда.
Снощи задушиш броколи и карфиол само с вода и малко сол. Днес ще ядем от тях с извара или Котидж сирене.
:cook:
Ще опитам да променя заглавието на моя дневник. Ще го махна този диабет. Не го искам :laugh1: нито в дневника си, нито в живота си. :gunshot: :gunshot: :gunshot:
Обичам ви :bouquet: :bouquet: :bouquet:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Karrita » Съб Дек 07, 2013 11:46 am

Таня,
Като готвиш само пилешкото месо го тегли СЛЕД обработка, всичко останало си го тегли сурово и после само разделяй на блокове ( порции).
Например: Определяш колко блока ще готвиш, да кажем искаш да направиш пиле със зеле - 6 блока, взимаш пилешко месо около 240-250 гр ( сурово), зелето ( прясното) е 400гр за блок и понеже 6 блока зеле е огромно количество взимаш да кажем 800гр - 2БВ, салагаш домат 1БВ, слагаш зехтин 2ч.л. - 6БМ, подправки ( не се броят) и там каквото друго слагаш и готвиш. След като е готово, мериш месото 84 гр за порция 3БП, разделяш зелето в двете чинии по равно и какво се получава за порция- 3БП( пиле) + 1,5БВ ( зеле и домат) и 3 БМ, значи трябва да добавиш още по 1,5( блок и половина) БВ на порция , което може да е под формата на вино или плод. И това е! Не е трудно, просто иска малко практика.
Успех! :cooking1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Съб Дек 07, 2013 9:20 pm

Благодаря , Карита, следващото готвене ще е по твой тертип.
За съжаление тази вечер за първи път от 1 месец не ядох зоново, но нямаше друг начин. Сега се чувствам гадно, коремът ми е пълен и ми е тежко. Макар че хапнах малко крем супа от броколи с картоф и морков, които подобрих с суп. лъжица извара , пълнена тиквичка с булгур ( 1.3 ) чувството е гадно в корема ми. По късно ще внеса баланс с 1/2 коф. кис мляко за да се вкарам в зоната.
Признах си !
Но пък днес във вятъра извървях почти 4.5 км. и си поръчах бягаща пътека за вкъщи.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Italiano » Нед Дек 08, 2013 10:50 am

tshivacheva написа:Но пък днес във вятъра извървях почти 4.5 км. и си поръчах бягаща пътека за вкъщи.

Ето това е ентусиазъм! :bigsm18:
Направо ти се чудя как си допуснала да стигнеш до скорошното си състояние! Колегите ти не те ли порицаваха?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Дек 08, 2013 11:13 am

Италиано, и аз не знам! :think:
Някъде в предишни постове бях разказала накратко моята история.
Стана един огромен поврат в живота ми за съвсем кратко време. През 2001 г се озовах сама на този свят с едно 5 1/2 г детенце, без мъж , без родители . Сама. Отчаях се много и изпаднах в депресия ли да го нарека, летаргия ли? Основната ми цел беше да функционирам в ежедневието - работа, дете, къща, дом и да играя различни роли , на майка, на баща, на баба и дядо. Така аз загубих себе си! Лека полека кг се увеличаваха, постепенно дойде високото кръвно, после паник атаките , после страха от пресичане на улици и най - накрая страх да шофирам. Но този страх е ужасен и аз все го свързавх с хипогликемия и се " хранех редовно " :think: Уж все гледах да е с полезни храни, но КОЛИЧЕСТВОТО е било много и обездвижването също. Вечно бях уморена, нищо не ми се правеше. Тръгнах на психотерапевт, уж имаше някакви ползи, но само временни, до следващата паник атака. И те така. До 6 - 7 ноември, когато при случайни изследвания, които сама си пуснах ( при 100 кг свежо тяло ) се намери диабета или по скоро метаболитния синдром ( затлъстяване , високо кр. налягане, висока кр. захар и хипертриглицеридмемия, увеличен CRP ) Отново изпаднах в паника , нали съм лекар , знаех всички рискови фактори за ССЗ ( а пък и съм пушачка ) и като че ли се събудих от съня. Казвам като че ли , защото не съм сигурна дали съм достатъчно стресната ? Все още живея с надеждата, че нещата може да се оправят ако отслабна , да кажем да стана 75 кг. да съм здрава и жизнеспособна, че догодина ще имам абитурентка. Трябва да съм жива и здрава , и красива :pray:
Сега като пресичам улиците ( малки , големи не смея ) си мисля , че трябва да избера или да падна по средата на улицата или да си умра от инсулт или инфаркт в кревата. То си е все едно и също , така че давам напред. Пък и зодията ми е Овен.
Независимо от Зоната , обаче днес не ми се върви. Не ми е зоново нещо. :oh: Ще отида да напазаря и май няма да се разхождам днес.
Изповядах се :sad:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron