Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот vanja » Пет Авг 01, 2014 11:54 am

Танче,
аз също чета твоя дневник винаги с удоволствие /макар че рядко пиша/, действа ми много вдъхновяващо и стимулиращо. Когато говоря с някого и го убеждавам за Зоната, ти си един от примерите, които давам. Поздравления за прекрасните резултати! Продължавай все така, ние всички се радваме за теб от сърце!
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Зонуването на АняТ

Зоната
 

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пет Авг 01, 2014 12:19 pm

Значи, започнах да чета дневника си от начало, за да видя , каква точно разлика в мен намирате?
Абе , аз не виждам да личи че съм била много депресирана или тъжна.... :hm: И сега не виждам.
Да спомням си ужаса си, спомням си и първите дни в Зоната, но като че ли не ги виждам в постовете от дневника ми :think2:
Явно вие сте много чувствителни :)
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Italiano » Пет Авг 01, 2014 12:33 pm

Танче, от твоята гледна точка ти е по-трудно да прецениш приноса на дневника ти към новобранците (а и не само) в Зоната.
Обаче, повярвай ми, той е много голям.

Винаги давам твоя и на Гази дневниците като пример за тотална метаморфоза и положителна промяна.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пет Авг 01, 2014 3:25 pm

Благодаря, Ити!

Признанието ви значи много за мен!

И за да оправдая доверието ви споделям , че днес поставих своеобразен рекорд на пътеката:

6.25 км/ 425 кал/65 мин :smdance:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот HippoDel » Пет Авг 01, 2014 3:42 pm

Танче, мисля че най-първите ти постове бяха в темата с въпросите и после, малко по-късно си направи дневник. Но така или иначе, както виждаш ти си вдъхновение за всички и ние искрено се радваме за теб. :hug: :love:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пет Авг 08, 2014 8:57 pm

Имам въпрос!
Питането ми е дали някой е правил хормонална настройка , както е описано в таблицата? Дали има някой , който е намалил с по 1 блоковете въглехидрати или белтъци? И ако е така, тогава как пак ще си в зоната, след като приемаш примерно 9 блока Б и 8 блока въглехидрати?Тогава излиза , че Зоната е различна за всеки.....
Може някой да е добре с 9 БП + 7 БВ /дневно ? А? Така ли е или аз нещо не разбирам?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Italiano » Пет Авг 08, 2014 11:07 pm

Май никой не се е похвалил да е "ръчкал" фината.
Чак 2 блока разлика първоначално ми се стори много. Ама като се замислих, с натрупване при 5 хранения не е толкова много - 0.4, което си е под половин блок. Та, на практика всъщност може да се окаже нормална разлика.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот eldass » Съб Авг 09, 2014 9:26 am

А добавянето или премахването на блок към всяко хранене ли е или е един блок за целия ден? Като чета може би е за целия ден...но не съм сигурна. Един блок не е ли малко за всички хранения общо?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Съб Авг 09, 2014 10:11 am

Пише, че ако се чувствате гладни 4 часа след хранене , трябва да намалите Б или В в зависимост от умствената концентрация , с 1 блок. Аз го разбирам , на това хранене.
Например аз ,когато съм на работа след обяд понякога се чувствам отпаднала и ми се яде нещо. Не казвам, че съм гладна , но ми се яде :hm: Чувството е като, че ли много ти се спи и очите ти се затварят. Тогава пия кафе и много вода и нещата се оправят. Скоро не ми е е случвало, но пролетта ми ставаше често така. Мислех , че ми се спи...но не е това. Сега се замислям , че може би е трябвало да променя блоковете?
И тогава си го мислех, но не посмях....Може би някой от по - опитните ще се включи....например Пипи, за да внесе яснота.
Но забелязах, че ако чувстваш глад 4 часа след хранене, трябва да намалиш блоковете !
Т.е глада се появява, когато храната ти е била много. Кои блокове , зависи от умствената концентрация ;)
Или с други думи: гладен ли си след 4 часа - ял си много. Точно обратното на това , което правех преди да започна зоновото хранене. Аз ядях превантивно, за да не ми стане " лошо"
Но гладът е различни видове :hm:
Поне при мен.
Винаги, когато усетя глад , си казвам, че пак сланините ми произвеждат лептин!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот gogo » Съб Авг 09, 2014 10:16 am

Таня, явно при всеки е различно. То това е и естествено. На мен също не ми се е налагало да правя финната настройка. Скоро нямам спомен да съм се чувствал гладен след 4, дори 5 часа. Доста често ям насила. Ама трябва да се яде - това е положението. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 10:57 am

Аз съм експериментирала и когато нещо в състоянието ми не е достатъчно добре(разсеяна съм,гладна съм или ми се спи) намалям на следващото голямо хранене въглехидратите с 1 блок,а запазвам протеините и всичко при мен си влиза в кондиция.Това намаляне с 1 блок правя само на обяд или вечеря еднократно за деня.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Съб Авг 09, 2014 11:18 am

Чудесно! Значи има хора с опит във фината хормонална настройка! Може и още някой да сподели ...
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Нед Авг 10, 2014 6:58 pm

Напоследък харесвам много тази пастърма:
http://www.karol-fernandez.com/bg/produ ... -teleshka/
Веднага ще кажете , че % мазнини е много
Протеини 23,68%
Въглехидрати 2,00%
Мазнини 14,11%
Изчислила съм я за 1БП = 29.5 гр

Иначе това е с много по - добри показатели , но е свинско :hm:
http://www.karol-fernandez.com/bg/produ ... -elena-ns/
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 10, 2014 7:53 pm

Странно защо свинското има под 1% мазнина, а телешкото цели 14% :hm:
Аз преди време хапвах една пилешка пастърма на Градус, но нещо изчезна в последно време. Имаше я с червен пипер и чубрица. Тъкмо ме подсети да я потърся пак :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Чет Авг 14, 2014 6:15 am

13.08.2014г.
т. тегло 70.0 кг ( - 30 кг )
изследвания 2 часа след 1 кисело мляко и 2 кафета:
кр. захар - 6.1 ммол/л
холестерол 5.87
триглицерири 1.2
СРП - 0.9
останалите изследвания - в норма
глигиран Нв -5.2%


http://www.youtube.com/watch?v=k7CzSyAZrHQ
Последна промяна TanyaS на Чет Авг 14, 2014 12:50 pm, променена общо 1 път
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на АняТ

Мнениеот Melkat » Чет Авг 14, 2014 8:38 am

Здравей, Таня :)
Поздравления за огромните ти постижения :jumpwow: :text-bravo: . Просто съм зашеметена от невероятната ти трансформация! И не толкова от премахването на излишната маса, а за промяната в настроението и отношението ти към живота. Прекрасно е! Нека усмивката не слиза от лицето ти и най-вече от душата ти, защото винаги може да си лепнем усмивка, а душата ни да плаче. :redflow: :rose4:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта