Дневникът на Hippo

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 11:20 am

Зравейте, ЗоНбита! (Хе, хе! Откраднах го от Гази, много ми харесва, дано да не ми се сърди.) :love:

Време е...Нов понеделник-нов отчет! :bigsm18:

Тази седмица малко прегреших, но нямаше как, мъжът ми имаше рожден ден. Направих от любимото ми тирамису и ... сещате се! :shy:
Но въпреки това имам добри резултати и тази седмица -900г! За 4 седмици в ЗОНАТА -5,6кг! :bigsm16:

Това, което забелязах, след едномесечен престой в зоната, е че от както съм в зоната се храня по-разнообразно от преди. Аз си записвам всеки ден какво и кога ям.
За това, ми се иска да споделя какво основно съм яла през този месец и експертите да си кажат мнението.

За протеини:
• обезмаслена извара(0,5%)
• котидж чииз(1,5%)
• кашкавал(13%)
• яйца(белтъци)
• сьомга-прясна, понякога пушена
• скумрия-пушена, в консерва с доматен сос, понякога прясна
• риба тон-консерва във вода
• миди-консерва във вода
• скариди-консервирани във вода
• пилешки гърди
• пилешка и телешка кайма
• шунка-пилешка или свинска
• крехко свинско, понякога

Смесени продукти-протеини и въглехидрати:
• кисело мляко(йогурт и други подобни-0,5%)
• прясно мляко(0,5%)

За въглехидрати:
• пресни плодове: ябълки, грозде, понякога круша
• замразени плодове: ягоди, боровинки
• пресни зеленчуци: домати, краставици, червени чушки, зелен и стар лук, айсберг салата, карфиол, морков
• варени на пара зеленчуци: броколи, карфиол, морков, грах(замразен)-правя си смес в пропорции 1:1:2:1ВБ и след това го деля на 5 по 1ВБ и го ям за гарнитура през седмицата, най-вече с риба
• замразени зеленчуци: спанак, грах(спанакът си го купих, но още не съм го яла)
• задушени гъби, патладжан, тиквичка, лук(в тефлонов тиган без мазнина)
• овес
• пълнозътнест ръжен хляб
• понякога мед(смесвам го с тахан 1с.л.:1с.л. и го мажа в/у протеинка)

За мазнини:
• зехтин екстра върджин, понякога
• маслини
• авокадо
• ядки: сурови бадеми, орехи, понякога печен шам фъстък
• понякога тахан

Това са основните продукти, които съм яла. Разбира се, хапвала съм и други, но по-рядко. Например по-богати на мазнини сирена или меса и сладолед. Мисля да си правя и салата от суров спанак, а също и от други листни зеленчуци. Още не съм си правила крем супа от зеленчуци, но съм го планирала.
Това е за сега.
Усмихната седмица на всички! :bigsm22:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Зоната
 

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 30, 2013 12:36 pm

Хипо, браво за килограмите!

Признавам си, че лично аз не ям толкова разнообразно като теб.
Ти сигурно всеки ден си на пазар ... :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 12:43 pm

HippoDel написа:Зравейте, ЗоНбита! (Хе, хе! Откраднах го от Гази, много ми харесва, дано да не ми се сърди.)

Feel free to use :)
Леле майко, колко разнообразна храна. Не'ам нерви за толкова асортимент аз. Буча пиле риба и шунка, маслини и какъвто плод купя на връщане от работа :). Завиждам ти, неблагородно :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот roksi » Пон Сеп 30, 2013 4:42 pm

:bigsm20: за постигнатия резултат,чудесно разнообразие!
много риба много нещо :dum: ,тук с нашите мизерни заплати,малко по трудно,но не и непостижимо. :lol:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Djidji » Пон Сеп 30, 2013 8:18 pm

Хипо,здрасти и браво.Много добри резултати.Чудесен подбор на храна.Хубава вечер :hug:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 9:05 pm

Italiano написа:Хипо, браво за килограмите!

Признавам си, че лично аз не ям толкова разнообразно като теб.
Ти сигурно всеки ден си на пазар ... :laugh:


Ити,
Всъщност пазарувам общо взето един път в седмицата, най-много два, но съм си изработила система. Разпределила съм си каймата, сьомгата и пилешкото на порции по 2 и 3 блока и съм ги сложила във фризера. Другите протеини са в консерви, накупила съм си повечко, да си имам, яйцата, сирената, изварата, шунката, скаридите и млякото си стоят в хладилника и си хапвам по малко. Варените зеленчуци ги приготвям 1 в седмицата и след това ги деля на 5 по 1ВБ и ги ям за гарнитура през седмицата, най-вече с риба. И те си стоят в хладилника. Гъбките, патладжаните и тиквичките стават за нула време задушени в тиганчето. Правя си ги непосредствено преди ядене, когато съм в къщи или си ги слагам в кутия и си ги взимам когато ми е необходимо, за работа. И допълвам въглехидратните блокове със салата и плодове. Общо взето всичко ми е под ръка и в зависимост от ситуацията си избирам какво да ям. Не си правя предварително меню, освен порциите за работа.
Сега се сещам, че бях чела, май в книгата на Бари, че е добре да си накупим от зоновите продукти, за да имаме винаги под ръка и да ни е по-лесно да ги съчетаваме. А и да ни е по-трудно да се изкушаваме. Само дето хладилникът е доста пълен, от както съм в зоната. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 9:17 pm

roksi написа::bigsm20: за постигнатия резултат,чудесно разнообразие!
много риба много нещо :dum: ,тук с нашите мизерни заплати,малко по трудно,но не и непостижимо. :lol:


Рокси, аз сега ям по-малко протеини от преди, за това наблягам на разнообразието. Е и по-малко въглехидрати, разбира се, но тук плодовете и зеленчуците не са като в България, :bigsm6: а на всичкото отгоре са много скъпи, ама навсякъде си има добри и лоши страни, нали знаеш. За това пък съомгата е МММММ....обожавам я! :ok:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:39 pm

Gazilot написа:Леле майко, колко разнообразна храна. Не'ам нерви за толкова асортимент аз. Буча пиле риба и шунка, маслини и какъвто плод купя на връщане от работа :). Завиждам ти, неблагородно :)

И аз завиждам точно като Гази :laugh3: , иска ми се да изкарам един курс при теб за планиране на седмичното меню. Поздравления за килограмите и разнообразното хранене.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 9:44 pm

Gazilot написа:
Леле майко, колко разнообразна храна. Не'ам нерви за толкова асортимент аз. Буча пиле риба и шунка, маслини и какъвто плод купя на връщане от работа :). Завиждам ти, неблагородно :)


Гази,
"Feel free to use :)", мерси за което :hug:

Според мен смисълът на здравословното хранене е в разнообразието. Ако идеята ти е да се храниш здравословно, а не само да отслабваш. Диетолозите съветват "яжте балансирано", протеини, въглехидрати, мазнини. Да ама от кое, по колко? Не е ясно! А зоната ми даде отговор на този въпрос, който много пъти съм си задавала. Ако ядем постоянно едно и също, рано или късно това ще ни се отрази отрицателно на организма.
Това, което най-много ми хареса в зоната е БАЛАНСЪТ. Баланс м/у хормоните, баланс м/у протеини, въглехидрати и мазнини. И баланс м/у консумираните продукти, т.е. разнообразието. Поне аз така разбирам нещата от това, което съм прочела за зоната и го прилагам до колкото мога.
Успех в зоНбирането! more-smile20
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 9:53 pm

nympheacea написа:
И аз завиждам точно като Гази :laugh3: , иска ми се да изкарам един курс при теб за планиране на седмичното меню. Поздравления за килограмите и разнообразното хранене.


Нимфичке,
Не е толкова тудно, колкото изглежда. Системата е следната: Разпределила съм си каймата, сьомгата и пилешкото на порции по 2 и 3 блока и съм ги сложила във фризера. Другите протеини са в консерви, накупила съм си повечко, да си имам. Яйцата, сирената, изварата, шунката, скаридите и млякото си стоят в хладилника и си хапвам по малко. Варените зеленчуци ги приготвям 1 в седмицата и след това ги деля на 5 по 1ВБ и ги ям за гарнитура през седмицата, най-вече с риба. И те си стоят в хладилника. Гъбките, патладжаните и тиквичките стават за нула време задушени в тиганчето, заедно с месцето направо от фризера, ако не съм се сетила да го извадя предварително. Правя си ги непосредствено преди ядене, когато съм в къщи или си ги слагам в кутия и си ги взимам, когато ми е необходимо, за работа. И допълвам въглехидратните блокове със салата или плодове или и двете. Общо взето всичко ми е под ръка и в зависимост от ситуацията си избирам какво да ям. Не си правя предварително меню, освен порциите за работа.
Сега се сещам, че бях чела, май в книгата на Бари, че е добре да си накупим от зоновите продукти, за да имаме винаги под ръка и да ни е по-лесно да ги съчетаваме. А и да ни е по-трудно да се изкушаваме. Само дето хладилникът е доста пълен, от както съм в зоната. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:58 pm

Хипо, моя проблем е, 1е си пълня хладилника и се успокоявам, че си имам. Следва тотално забравяне и се сещам чак когато всичко се е развалило и мухлясало. В момента в който купя нещо различно и веднага ми се отщява са го ям :laugh4:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Чет Окт 03, 2013 2:22 pm

Ахаааа, Хипо, явно имаме различни виждания за храната.
Аз замразени меса по принцип не консумирам. Също така и консерви.
И ако искам да ям само прясно (незамразено) месо, трябва през ден да пазарувам.

Иначе един съвет от личен извод, до който достигнах: пилето го мери в сготвено състояние.
И ще се обоснова - Пипи е правила таблицата по US стандарти и сподели, че там пилешкото не го блъскат с вода, като при нас. Което означава, че няма голяма разлика в протеините в суров и сготвен вид. А знаеш, че в БГ пилето може да се стопи и наполовина, т.е. първоначално премереното количество е с вода и недостатъчно протеини.
Ти беше в чужбина, нали? Само че не знам дали пилешкото там го блъскат с вода. Та да го имаш предвид.
Като се замисля, и за рибата важи.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 03, 2013 7:34 pm

Ити, аз си купувам месото и рибата пресни, разделям ги на порции и ги замразявам. Ти защо не ядеш замразено месо?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Чет Окт 03, 2013 8:15 pm

Разваля се качеството на храната, вкусът и се губят полезни вещества.
А когато е купешко замразено, му слагат и всякакви химии.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 03, 2013 9:08 pm

Italiano написа:Разваля се качеството на храната, вкусът и се губят полезни вещества.
А когато е купешко замразено, му слагат и всякакви химии.


За купешкото замразено е ясно. А и за другото явно си прав, ама аз намам нерви да пазарувам всеки ден. Но ще се замисля. :think2: ;)

Благодаря :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот gogo » Чет Окт 03, 2013 10:04 pm

Италиано, а ти откъде си сигурен, че месото което си купуваш в магазина е прясно. Водят го охладено каквото и да означава това. :think2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта