Дневникът на Hippo

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 06, 2015 5:57 pm

Маня, Melkat, благодаря ви! :hug:

Включих се в състезанието, пък да видим... :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Зоната
 

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 07, 2015 6:51 am

Еми айде да видим пък :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 07, 2015 4:46 pm

Малееее, Пипи, не вярвах, че състезанието ще ми се отрази толкова мотивиращо. Днес направих нещо, което никога нямаше да направя, ако не беше състезанието. Излязох сама в студения, ветровит ден за едночасова разходка (по-скоро бързо ходене, защото на мен разхождането много не ми се отдава, все бързам :laugh4:) и така си откарах час и четиридесет минути. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 07, 2015 7:16 pm

Браво, Хипчо, то така се започва :bigsm18: Утре и с храненето ще имаш още по-голяпм стимул, а след седмица, като усетиш истинското чувство от зоната, тогава пък ще е най-голямото удоволствие :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 08, 2015 11:38 am

Ох :msmile10: , тази нощ се будих няколко пъти от болки в гърлото. :( Явно са ми се възпалили задните синуси и постоянно ми се стича секрет на гърлото и страшно боли. Освен това, се чуствам като пребита, цялото тяло ме боли. Сега ще си премеря температурата, дано поне температура да нямам. :fingerscrossed:
Снощи си правих гаргара и малко ми облекчи болката, но то като се стича постоянно секрет и раздразва гърлото, ефектът не може да е дълготраен. Капах си и сребърна вода в носа. Ох, все едно с нож ме режат... много боли...
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 08, 2015 11:49 am

Броиме го, че нямам температура-36.9! :hm:
Сега се чудя, да отида на една разходка и после да се изкъпя с горещ душ и да си легна или да направя половинчасова гимнастика и после да се изкъпя с горещ душ и да си легна. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 08, 2015 1:43 pm

В крайна сметка, реших да не изпускам един от малкото слънчеви, зимни дни, независимо от нечовешкия вятър и да си направя разходка край морето. Този път, обаче, постъпих по-мъдро и си сложих шапка. :yess:
На брега, вятърът наистина беше много силен, даже докато се разхождах по кея, за малко да ме събори, но слънцето компенсираше неприятното усещане.
С две думи, си направих чудесна разходка, а като гледам, слънцето взе все по-често да се поскрива зад довялите облаци, така че аз изкярих много.
Много съм доволна и от приятната разходка, и от себе си. :bigsm16:
А сега ще се отдам на заслужена почивка с много чай и книга в леглото. :bigsm4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Tatyana » Нед Фев 08, 2015 2:54 pm

Хипчо, за гърлото редувай гаргара със сребърна вода и със сода и сол (или само със сода). И мен много ме болеше последния път и имах чувството, че преглъщам бръснарски ножчета :bigsm6:. Оправих се само с това за 2 дни и ударни дози витамин С. Гаргарата се прави по-честичко. За ангина се препоръчва гаргара от сока на един лимон + 1 с.л. сода.
Температура аз по принцип не свалям, ако не мине 40 градуса.
Бързо да се оправяш :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Самми » Нед Фев 08, 2015 3:06 pm

Хипчо, за секретите от носа много ефикасно е полу-захаросан мед. Правят се топченца с големина колкото грахово зрънце и се напъхват в ноздрите. Лягаш с главата назад и чакаш около- минутки. Медът започва да се разтапя от топлината и да се просмуква в синусите, пари лекичко, но и извлича всички гадости. Много важно е обаче да не гълташ тези сектрети, които медът ще извлече, а да ги отхрачиш и изплюеш (съжалявам, ама няма по-деликатен начин, по който да го обясня). Този метод е много добър при запушен нос също (това изпитано от мен), а ако се прави два пъти в годината за по 10 дни имал добър ефект върху синузит (за това нямам опит). Не знам дежавю ли е или съм го писала и друг път тук, ако е така моля да бъда `звинена. Да се оправяш бързо :hug:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 08, 2015 3:49 pm

Благодаря ви, момичета. :hug:
Ще изпробвам всички методи. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Italiano » Пон Фев 09, 2015 2:26 pm

Tatyana написа:Хипчо, за гърлото редувай гаргара със сребърна вода и със сода и сол (или само със сода). И мен много ме болеше последния път и имах чувството, че преглъщам бръснарски ножчета :bigsm6:. Оправих се само с това за 2 дни и ударни дози витамин С. Гаргарата се прави по-честичко. За ангина се препоръчва гаргара от сока на един лимон + 1 с.л. сода.
Температура аз по принцип не свалям, ако не мине 40 градуса.
Бързо да се оправяш :bigsm22:

Я, Татянка се е появила! :hug:

За гърлото - в събота ме заболя. Пробвах гаргара със сода бикарбонат, която ми е помагала при предишни случаи, но този път не стана.
И какво направих снощи на вечеря: изядох 3-4 голеееми скилидки чесън. Ама аз така си ги хрупам първо тях и после храната. В смисъл - да се подлютя, като пусне сокче и не се смесва и "убива" с храна. Та сокчето от чесъна го гълтам хубаво да се разнесе по гърлото. Да изгори де що има там бактерии и вируси. Е, предупредих жената и през нощта спах обърнат на другата страна. Обаче тая сутрин гърлото ми си беше ОК.
Не е за всеки това, но със сигурност помага.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 09, 2015 2:37 pm

Ох и това ще трябва да го опитам, защото работата е сериозна. :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Italiano » Пон Фев 09, 2015 2:45 pm

И дръж сокчето да ти люти докато издържиш. Като ти стане тегаво, хапваш нещо. И на следващата хапка пак така с чесъна и докато издържиш.
Трябва да ги редуваш все пак, щото ако ядеш само чесън, може да ти стане лошо.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот Tatyana » Пон Фев 09, 2015 3:07 pm

Ити, тук съм :hug:. Позагубих се за малко, но преглеждам форума.
Чесъна наистина е много ефикасен за който може да го яде. И без болести и вируси се препоръчва по 1-2 скилидки дневно. Добре, че ме подсети щото го обичам, но хич не се сещам за него :)

Хипчо, последния път освен горните неща се сетих, че правих и гаргара с кислородна вода, но не си спомням точното съотношение. Мисля, че беше около 1 ч.л. 3% разтвор на около 50 мл вода :think2:. Проф. Неумивакин я препоръчва за доста неща, но още не съм изчела подробно книгата. Можеш да намериш в нета по-подробна информация, както и да изтеглиш книгата му. Доколкото си спомням я имаше в "спиралата", а вероятно и на други места. За гаргара с клеева тинктура (прополис) също съм чела, а и вдига имунитета.
Скорошно оздравяване :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 09, 2015 7:21 pm

Italiano написа:И дръж сокчето да ти люти докато издържиш. Като ти стане тегаво, хапваш нещо. И на следващата хапка пак така с чесъна и докато издържиш.
Трябва да ги редуваш все пак, щото ако ядеш само чесън, може да ти стане лошо.

Изядох две скилидки, беше ужасно! Все едно с бръснач ми режат гърлото, за малко да се издрайфам :skyle5: от кашляне, :but: но от всичко правено до сега, това, като че ли даде най-добри резултати! :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 09, 2015 11:54 pm

Този път съм решила да не се меря две седмици, докато трае състезанието. Дано да устискам, защото до сега винаги съм се мерила всеки ден, докато съм в Зоната. :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта