Зоновото местенце на Italiano

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Plam4e22 » Съб Сеп 14, 2013 9:04 pm

Ааа и още нещо- най- важната пиперки му липсва на мечето...за да стане магистър :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Зоната
 

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Poppy » Пон Сеп 16, 2013 2:09 pm

Italiano написа:Стреляй смело, пък ще помагам, каквото мога. :done:


Италиано, открих си в един здравословен магазин пречистено рибено масло 85 % съдържание на киселини. Мисля, че е много хубаво и покрива всички критерии, след всичко прочетено. Ето това е маслото:
http://www.thehealthstore.ie/index.php/morepa.html
Само че цената хич не ме кефи ;) 30 евро за 60 капсули. В темата за рибеното масло виждам, че си поръчвате от един сайт, но пак ще те питам и тук, защото не знам дали е актуална информацията там. Та кое рибено масло си купувате ти и всичките ти гости, които намианват в твоето местенце ?
Следващия месец смятам да си поръчам от интернет.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 16, 2013 5:08 pm

Пламче, като видиш какво потърква нагоре-надолу с лявата ръчичка ... определено е момченце.
То нали оттам всъщност започна всичко ... :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 16, 2013 5:11 pm

Попи, поръчваме това, което Гого препоръчва.
Първият път става и голямата опаковка от 240 бр., защото с отстъпката от $5 не минава през митницата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 16, 2013 5:25 pm

Италиано честита ти магистратура.
Ние с Мариянка и Пламче се дистанцираме от теб и няма да те каним на кафе. Кариерист такъв!!!!
Радвам се, че те намирам в добро здраве и настроение.
Попи само да кажа, че от 3 месеца съм основно на нормално сирене, дето има адски голяма масленост. Не мога да компенсирам многото мазнини, но поне режа тези допълнителните дето се полагат.
Вземи потърси свежо сирене, мазността му е под 3%, като грамаж, онова дето е в билла е към 88 гр за ч блок протеин. Можеш да направиш като мен, да си по-стриктен, вземи си протеин и си пий шейкчета. /аз не го правя да съм стриктна :laugh3: /
Дори и с повече мазнини пак отслабвам, всеки месец по 1 кг.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот marianapanova » Пон Сеп 16, 2013 7:36 pm

Нимфи той Ити направо ни засрами.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Poppy » Пон Сеп 16, 2013 7:58 pm

nympheacea написа:Италиано честита ти магистратура.

Попи само да кажа, че от 3 месеца съм основно на нормално сирене, дето има адски голяма масленост. Не мога да компенсирам многото мазнини, но поне режа тези допълнителните дето се полагат.
Вземи потърси свежо сирене, мазността му е под 3%, като грамаж, онова дето е в билла е към 88 гр за ч блок протеин. Можеш да направиш като мен, да си по-стриктен, вземи си протеин и си пий шейкчета. /аз не го правя да съм стриктна :laugh3: /
Дори и с повече мазнини пак отслабвам, всеки месец по 1 кг.


nympheacea, аз съм в Ирландия и нямам кой знае какъв избор на сирене. В Теско има 3-4 вида фета, от които на вкус само една става за ядене. Имаме БГ магазин, но се внася само един вид. Та по-рядко ще ям сирене. Може да е гадно сиренето и да са дървени зеленчуците, но поне риба имаме хубава, ходя да пазарувам направо от кея хубава прясна сьомга и треска, та ще наблягам на нея.

И само да добавя, че въпреки че на няколко пъти вече си обърквам блоковете на обяд и забравям 1 ВБ, вече съм - 2.5 кг надолу /най-вероятно течности/, но мисля, че определено начинът на хранене има много положителен ефект, затова съм с вас тук на топло :lol:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот gogo » Пон Сеп 16, 2013 9:34 pm

Poppy написа:
nympheacea, аз съм в Ирландия и нямам кой знае какъв избор на сирене. В Теско има 3-4 вида фета, от които на вкус само една става за ядене. Имаме БГ магазин, но се внася само един вид. Та по-рядко ще ям сирене. Може да е гадно сиренето и да са дървени зеленчуците, но поне риба имаме хубава, ходя да пазарувам направо от кея хубава прясна сьомга и треска, та ще наблягам на нея.

И само да добавя, че въпреки че на няколко пъти вече си обърквам блоковете на обяд и забравям 1 ВБ, вече съм - 2.5 кг надолу /най-вероятно течности/, но мисля, че определено начинът на хранене има много положителен ефект, затова съм с вас тук на топло :lol:


Попи, най-искрено ти завиждам за истинската сьомга. Е, в такава риба можеш да си сигурна, че има и омега 3. В сьомгата, която ядем в БГ съм убеден, че няма и грам омега 3 защото е най-вероятно от развъдници, където хранят рибите със всякакви смески. Омега 3 има само във свободно растящите риби. Устата ми направо се напълни със слюнка :cook: :laugh:
Що се отнася до сиренето и аз съм го изключил като протеин. Понеже обичам синьо сирене чат пат ям такова като си го изчислявам по етикет. Последното, което съм ял е било 1МБ=5 гр. Намазано върху ръжена филийка е просто вкуснотия :cook: Иначе ям много извара и така сиренето не ми липсва. Изварата разбира се е обезмаслена и си я изчислявам по етикета й.
Зоната наистина действа, продължавай все така и се радвай на резултатите й :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 17, 2013 8:53 am

Попи,
Исках да те питам, тъй като и аз съм на север и имам същия поблем с плодовете, зеленчуците и сиренето, а и с киселото мляко, така че и аз наблягам на рибата, ти как я готвиш треската? Че аз веднъж си взех и нещо не ми се получи, затова си хапвам предимно сьомга, но ми се иска да разнообразя малко.
Браво за добрите резултати :bouquet: и успех!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Poppy » Вто Сеп 17, 2013 11:29 am

gogo написа:
Poppy написа:
Попи, най-искрено ти завиждам за истинската сьомга.

Аз пък леко ви завиждам за розовите домати, които ядете цяло лято. :lol: Благодаря за съвета за сиренцето, ще си хапвам от време на време.

HippoDel написа:Попи,
Исках да те питам, тъй като и аз съм на север и имам същия поблем с плодовете, зеленчуците и сиренето, а и с киселото мляко, така че и аз наблягам на рибата, ти как я готвиш треската? Че аз веднъж си взех и нещо не ми се получи, затова си хапвам предимно сьомга, но ми се иска да разнообразя малко.
Браво за добрите резултати :bouquet: и успех!


Хиподел, най я обичам панирана и пържена, но по разбираеми причини от известно време съм се отказала. Може би след някой друг месец ще си хапна. Иначе треска на тиган става много добре. Първо я мариноваш в сол и бяло вино за около 1 час. След това я овалваш в малко царевично нишесте, но тази стъпка може да я пропуснеш. Преди да я метнеш на тефлоновия тиган в 1- 2 лъжици мазнина я оваляй в подправки - пасиран чесън, черен пипер, копър, може и джинджифил. Трябва да се сметне в блокове. Ако искаш може да си направим една рецепта.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот nympheacea » Вто Сеп 17, 2013 9:16 pm

gogo написа:
Poppy написа:
Може да е гадно сиренето и да са дървени зеленчуците, но поне риба имаме хубава, ходя да пазарувам направо от кея хубава прясна сьомга и треска, та ще наблягам на нея.

:lol:


Устата ми направо се напълни със слюнка :cook: :laugh:
......... Понеже обичам синьо сирене чат пат ям такова като си го изчислявам по етикет. Последното, което съм ял е било 1МБ=5 гр. Намазано върху ръжена филийка е просто вкуснотия



Ай ай Ай, заменям зеленчуци и сирене за сьомга........ Гого, с идеята за синьото сирене направо ми легна на сърцето... не съм яла синьо сирене от месеци, а сега като се замисля какво хубаво бяло грозде имам в хладилника.... леле утре ще се ходи на пазар
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 17, 2013 10:58 pm

Мерси, Poppy

За панирана знам, че става хубава, но както каза, по разбираеми причини сега не актуално. Ще опитам на тиган. Ти ако измислиш някоя зонова рецептичка с треска, сподели моля. :cook: И аз ще пиша, ако сътворя нещо :bigsm1:
До скоро :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 18, 2013 12:45 pm

Здравейте, студентчета, и вие, новачета!
Не бойкотирайте батко ви магистър и го канете на кафета, че някой ден може да стана доцент или професор и тогава ще ми се подмазвате за добри оценки!
:laugh1:

Стягате ли се за новия Зонов семестър? Нанесохте ли се в общежитията и имате ли налична Зонова учебна програма? Наблягайте на частта й по практика!
:laugh4:

Иначе аз две сутрини вече се меря 76.9 кг., което е супер, защото досега не бях падал под 77 кг.
:bow:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 18, 2013 2:49 pm

Г-н Магистър Иалиано! Мога ли да попитам каква е вашата крайна цел с килограмите- т.е до колко килограма смятате да стигнете ? :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 18, 2013 3:22 pm

Колега Пипи, :hug: като започнах Зоната, си бях поставил за цел да сляза поне на 75 кг., т.е. да сваля около 7, обаче сега просто си се оставям по зоновото течение и докъдето стигна.
Драго ми е, че се храня правилно и полезно, а с килограмите каквото стане.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот nympheacea » Сря Сеп 18, 2013 3:26 pm

Значи да ти се мазним?!
Като паднеш под 75 кг, ще си помисля за мазненето ама под формата на орехи и маслини :laugh1:
Относно кафенцето, знаеш колко сме навити. Казваш кога ще идваш насам :lol: Аз за сега съм застопорена и не мога да мърдам на никъде:sad:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта