Зоновото местенце на Italiano

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот nympheacea » Пет Юли 19, 2013 7:49 pm

Преди време писах за учение съответстващо на Източните, но за нас на запад, казва се херметизъм, има много интересни неща някой от които са космическите закони които важат за микро и макро космос. Та едно от нещата които се казваха там беше: Не прави добро ако не си помолен. А моята колежка казва "Направи добро за да ядеш лайно"
Към март месец реших, че с диети, глад или хапчета и други простотии е става, и тръгнах сама да си правя режима. След 1 1,5 месеца сама стигнах до извода, че съм на прав път, ама не баш правия и трябва да има някаква система на здравословно хранене с точно определени пропорции /и като тръгнах да търся тези пропорции ми изкара зоната/ та от там си наложих да пробвам. Иначе имам години стаж с диетите, мислех се за най-безволевия човек на света, но познати, които спазваха някакъв хранителен режим бяха за мен като извънземни. Така че, всеки узрява различно. Точно когато бях готова, точно тогава открих това което ми трябва, но същото беше и с любовта, много търсих и намерих. Така е с всичко май.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото местенце на Italiano

Зоната
 

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Plam4e22 » Пет Юли 19, 2013 11:15 pm

Към март месец реших, че с диети, глад или хапчета и други простотии е става, и тръгнах сама да си правя режима. След 1 1,5 месеца сама стигнах до извода, че съм на прав път, ама не баш правия и трябва да има някаква система на здравословно хранене с точно определени пропорции /и като тръгнах да търся тези пропорции ми изкара зоната/ та от там си наложих да пробвам. Иначе имам години стаж с диетите, мислех се за най-безволевия човек на света, но познати, които спазваха някакъв хранителен режим бяха за мен като извънземни. Така че, всеки узрява различно. Точно когато бях готова, точно тогава открих това което ми трябва, но същото беше и с любовта, много търсих и намерих. Така е с всичко май.


Нимфа, разбирам те, че имаш доста болезнен опит и явно при теб всичко става с много усилия и труд, но както ти сама казваш, всичко си идва с времето. Аз винаги си повтарям тези думи на баба Ванга, които са ми и логото: всичко, което трябва да ти се случи, то се случва т.е. На всеки ще му дойде времето и няма защо да бързаме. Наистина е вярно, че всеки узрява в различен етап от живота си, но мисля, че ако хората бяха малко по- образовани относно здравословния начин на живот, щяха да съзрат нуждата да се хранят по- добре и най вече по- ОТГОВОРНО спрямо тялото си.
Ити, колкото и да се мъчиш да влееш малко мозък , ще удряш на кухо. Не казвам, че приятелите ти или моите са бавно развиващи се, а просто "глухи" и невъзприемчиви. Питам се защо?! Ами просто не им е дошло моментът. Един ден ще се случи я някаква болест, я болежки по тялото и ще се по зачудят дали не е време да се обърнат към нашия виден Италиано :laugh:
П.с. Тази твоята любов, Нимфа, ми се струва доста те е разгорещила :lol:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот gery_to » Съб Юли 20, 2013 12:07 am

Plam4e22 написа:......П.с. Тази твоята любов, Нимфа, ми се струва доста те е разгорещила :lol:
Няма по-голям мотиватор от любовта.
Няма невъзможни неща!
Аватар
gery_to
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 12:06 am

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Съб Юли 20, 2013 1:31 am

Разбирам логиката ви, че човек трябва да е узрял и да му е дошло времето, но все пак лично аз бих искал някой още преди години да ми беше обяснил за Зоната, да бях видял реален пример ... няма гаранция, че щях да възприема нещата правилно, но поне да имах шанса.

Повече ми харесва това на Пламчето, че човек трябва да се образова, а това става с нови знания и факти. А те откъде идват? От книгите (което е по-трудно като достъп) и писмената информация като цяло или от разговори с хора, които са го преживели. Във втория случай имаш и емпирични доказателства, видими резултати.

Но в крайна сметка стигаме до така познатото "Насила хубост не става". Когато - тогава.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Plam4e22 » Съб Юли 20, 2013 8:01 am

Ити, преди 2 години бях си купила книгите и наистина се хранех според напътствията , ама пуста му младост, вря и кипя, а хормоните бушуват :laugh4: и малко се поотправих към неведоми пътища. Мисълта ми е, че може и да прочетеш много книги, да си доктор например, ама пак да мухаш едни бясни пържоли и сланина, а ракийката да ти гали гърлото всяка вечер :laugh: но всичко това не оправдава най- големия процент от хората, които просто не искат да четат. Няма прошка за грешките , които се вършат спрямо организма ни- защото един ден, то ще сигнализира с голям знак " STOP"! Нали все пак всички болести идват от стомаха!! Ама все се оправдават, че нямат време, било голяма занимавка, ама колко време трябва да я спазвам тая диета....... :stupid: ужас! Те още не са започнали, а се оплакват, ама това са едни празни оправдания....да нямаш време да ядеш е като да нямаш време да си направиш една врътка до тоалетната :laugh4:
Ити, ти подхвана най- болната ми тема тук , заради която моите приятели ме мислят за прекалено строга :angry: . Ако намериш някакъв начин да се справиш, обади ми как, за да го изпробвам :pray:
И аз бих искала преди 2 години да ви бях срещала вас, защото това ми е голям мотиватор , а пък мъдростта , която се лее тук- просто няма втора такава :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот marianapanova » Съб Юли 20, 2013 8:10 am

Или пък оправданието аз нищо не разбирам най-много ме дразни.Имам позната на която дори книга купих и ми звъни по телефона и ми казва Мариана моля те направи ми яденето за една седмица нищо не разбирам пък и нямам време.Направо ме убиват тия хора мързи ги да четат и мислят какво четат! Пък искат да са здрави и слаби е па нестава :but:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот nympheacea » Съб Юли 20, 2013 7:21 pm

Италиано не съм съгласна, само с четене без необходимия житейски опит не се получава. Колкото и да си умен, колкото и да си начетен, някой неща просто не можеш да ги разбереш без да притежаваш необходимата доза мъдрост, и тази мъдрост не се научава просто така. Всички сме тотално различни, ако аз без проблем разбирам от раз и съответно допускам по-малко грешки в дадени сфери, то в други сфери се дъня безпощадно и се уча по трудния начин. Замисли се и ще видиш, че с всеки е така. Не може да си супер във всичко, не може да си перфектен, първо защото си просто човек /говоря на ти не за теб конкретно, а за всеки който евентуално ще го прочете това/ второ защото разполагаме с определен капацитет. Част от този капацитет е разпределен още при раждането ни, но през целия ни живот ние можем да го доизградим и да засилим или намалим съответни качества. Не мисля че може да го променим кардинално, но дори и да може би било безсмислено и не би останало никакво време от даденото ни на земята да изградим наново някакви качества по наше желание. Точно заради това, всеки узрява различно за различните въпроси. Който търси намира, и това което доказах на себе си, ако знаеш какво е най важното за теб и го търсиш неотклонно, ще го намериш, и в момента в който това стане, животът почва да се подрежда много по-лесно, все едно че си открил най-важното парче на пъзела, откриеш ли го, то те води до много нови. Но и тук сме различни, някой хора просто почват да подреждат живота си според стандартните схващания, в този случай те подреждат няколко по-малки пъзела, които се надяваме че в един момент ще паснат...... леле пак се отвях :laugh:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Пон Юли 22, 2013 8:57 am

Този уикенд бях на конкурс - кой е по-добър с течните въглехидрати. Състезаваме се с Пипи.
Пипи, ще си мерим ли ... въглехидратите? :laugh:
Аз съм с 12 бири и бутилка червено вино.
Няма как - един приятел си дойде от Германия, а и ЦСКА започнаха новия сезон ...

Не смея да се премеря. А иначе в петък сутринта, като се мерих, установих, че съм компенсирал качването от предишния уикенд.
Сега пак ще изчакам до петък.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юли 22, 2013 11:34 pm

хахахахахах :laugh1: :laugh1: Ити, :laugh1: нямаш шанс!!!!! трябваше да започнеш още преди една или две седмици пиене на дълги разстояния, за да се кандидатираш за тежката категория на ПИПИ :laugh4: :laugh4:
ама, изобщо не си играеш като започнеш с тези бири :bigsm47:
Хайде, започвайте залаганията!!!!! аз съм за Пипи (не казвам,че не вярвам в способностите на Ити, но той все пак НЕ трябва да поддържа форма :obscene-drinkingbuddies: )
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Вто Юли 23, 2013 8:26 am

Еееее, Пипи си е №1 във всичко, ама не пречи да се състезавам с нея - най-малкото да поддържа форма и да не се отпуска.
:laugh2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Pipilota » Вто Юли 23, 2013 6:43 pm

Ей, алоооооООоо, кви състезания, кви 5 лв :)) Някой ако ви чете ще каже че съм заклета членка на "АЛКО клуба" :laugh: Ако Ити ме хване на алкохолен спаринг, 100% ще ме размаже...(ама това не значи, че сега трябва да се надуе, и да не се говори с него).
Обаче аз я карам по друга система... сядаме на плажа на софра към 12 на обед, ама не на заведение, ами при рибарите, на домашно му (така е най сладко). И първо по една водка със салатка :bigsm40: , после малко мидички с масълце и чудни подправки, после някой донесе от ония малките скаридки, дето се гризкат като семки :bigsm39: , правиш един крос в морето, после пак засядаш и бавничко, табиетлийско, глътка въглехидратче, хапка протеинче с Омега-3, бавно, бавно, и в един момент поглеждаш станало 12 вечерта...и липсват 13-14 литра вино и един билюк бири... и не знам си колко водка. Аз съм влязала в такава серия....иначе на бързите спаринги Ити ще ме разбие определено :)

Направо се размазвам (да ми прости Барито) ама колко години строг контрол и въздържание... заслужила съм си малко за 2 месеца ей така да вляза в серия :laugh: :laugh:
Аз уж дойдох на почивка, обаче се оказва, че се размазвам от безсъние :) Ама то как да си легнеш рано в тия летни морски вечери... :oh:

И това което забелязвам...вече не съм в зоната, то е ясно, и не ми се пие вода. Т.е пия вода на плажа, ама то е от жегата, не е така, както ми се пиеше преди докато се събудя сутрин. Сега сутрин ставам, и търся рибена чорба, да си лекувам махмурлука, ама не се сещам за вода :laugh4: Вече не ми става и от онова инсулиновото гадно, изобщо влязох в много грехова серия , и най много и мен да ме натирят в източното крило :laugh3:

Само ми е мъчно, че не ми остава време да влизам много тук, такива интересни темички подхващате, ама в края на август като си литна обратно у Америката, ще съм изцяло ваша :hug: :rheart: Сега изчезвам, че морето ме зове, и стана ракиено-водкено-бирено-мидено-рибено-скаридено време :bigsm27:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Вто Юли 23, 2013 7:04 pm

Надух се. Ама може да си говорите с мен. :bow:
Ама аз само така си говоря за закачка - не съм някакъв пияч.
:laugh4:
Пипи, ти си била голяма рибарка! Дебнеш, дебнеш и хванеш някоя ... водка или салатка. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Plam4e22 » Вто Юли 23, 2013 9:58 pm

Само ми е мъчно, че не ми остава време да влизам много тук, такива интересни темички подхващате, ама в края на август като си литна обратно у Америката, ще съм изцяло ваша Сега изчезвам, че морето ме зове, и стана ракиено-водкено-бирено-мидено-рибено-скаридено време

Алоооооооо, ние сме тука, Пипи. Ама като казваш "цялата съм ваша", аз вече си представям как те хващаме за твоите малки секси ушишчки и .....хайде на някое хаванче и да си поначешим хатъра- да те видим и ти нас, да си спретнем някоя софра. Само да ти кажа, то водки, модни, бири, вино ,всичко предлагаме и даже няма да се наложи да ходиш да ги ловиш.
Ама нали не ти се случва много да се завръщаш в Бг, хайде простено ти е, като за пръв път :love: :love:

Аз съм убедена, че Ити скромничи с цел да заблуди противника, съдиите и заседалите :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Вто Юли 23, 2013 10:38 pm

Айде, Пипи - Пламчето направи оферта. Включи се!
За цели два месеца в БГ не ти ли писна морето? Ела по на запад!
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 24, 2013 12:28 am

Ухх, аз пак съм тук :) в 1 посред нощ :laugh: Днес вече издъхнах тотално, и рано рано избегах от масата... :oh: Иначе много, много благодаря за милите зарибителни оферти, ама...ако искате да знаете, аз съм "дъщерята на Нептун" :laugh: и сега ми се е паднало да си говоря с морето до осмъртяване :laugh4: След 4 години страдания от далече, сега не искам да мърдам никъде, където да не мирише на море и медузи :lol: . Това ми е слабото място :weary: Обаче нещо много взе да ми харесва, и май май другото лято пак ще литна, и тогава се надявам да си поначешим хатъра :love:

Ити, и аз не съм пиячка :) Т.е от както съм в зоната 2 години, само по празниците по малко, и както бях споделила, дори се притесних че се повредих нещо, и никак не ми вървеше пиенето, ама за две седмици всичко си стана по старому...Айде аз съм нани-нани :msmile9: че утре не знам Нептун на къде ще ме отвее...да заредя малко батериите....

И за протокола...почнах да на моменти да се изморявам, да ми се спи повече и си мисля, че до края на август няма и да ми се купонясва даже...почва да си проличава липсата на Зоната, ама се правя на луда че не усещам :stupid:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоновото местенце на Italiano

Мнениеот Italiano » Сря Юли 24, 2013 8:44 am

Шшшшшт, тихо, да не чуе Зоната! :bigsm9:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта