Дневникът на ПламЪчето

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на ПламЪчето

Мнениеот Plam4e22 » Съб Юни 22, 2013 6:07 pm

:text-imnewhere: ура за първата ми поредна стъпка в зоната
Най накрая се престраших да пропиша и аз. Разбрах , че от дневници глава не боли :msmile2:
:lol: мило Зоношо дневниче, дълго време четох бг-мама и книжлето на д-р Папазоша :pravila: :msmile7: , а и посетих д-р Огнянов преди месец и бих казала, че до сега съм имала някой и друг авариен старт да влезна тук- в зоната.Естесвено , че мога да обвиня за провала ми било то моето пребиваване в Америка за 1 година :flags-usa: ( а само да не споменавам, че работих в магазин за шоколад :bigsm39: ) или било то моята страст- готвенето и още по-зле- вкусването :bigsm9: Но все още съм въоръжена с ентуасиазъм и този път запретвам ръкави и ще си забъркам зоновите блокчета с новото си кантарче, което мисля ще стане мой верен спътник.
Преди 2 години бях толкова сериозна зонова единица, че сама не повярвах как ми се отдаде, ама сега пак се върнах с 5 зонови килограми назад :stupid: .
Д-р Симеонов не беше точно това , което си представях т.е. аз бях си го сложила на пиедестал, а той ...май не му беше там мястото :think2: , въпреки че има доста знания по всички тези въпроси, но така и не усетих някакво желание от негова страна да го сподели с мен в подробности :bigsm19: а нали затова си плащаме все пак. Може и да греша, а може би не :think2: днес се сабудих с лош резултат пред кантара ми- бях 700 гр. повече само за 3 дни, така че определено днес е новият ми официален старт пред всички вас и най вече пред мен самата :bigsm37: режимът ми е разпределен :2-2-1-3-1. поне така ми го разпредели д-р Огнян Симеонов
сутринта към 8:00 часа- 220 гр. кисело мляко - 1П+1В ; 110 гр. ябълка - 1В; 40 гр кашкавал. Не съм много убедена, че трябва да поемам мазнини, тъй като кашкавала ми е НЕобезмаслен, но аз за всеки случай си вземах 6 бадема- 2М :laugh:
обяд 11:45 : 280 гр диня- 2В + 80 гр сирене (отношо НЕобезмаслено) + 6 бадема
закуска 16:00: 220 гр. кисело мляко -1П+1В + 6 бадема, тук май май прекалих с мазничкото :bigsm24:
вечеря 19:00: 280 гр. диня + 120 грама сирене - това е според д-р Симеонов, но сега ми е доста мътно за разбиране как така 120 грама правят 3 блока, след като 1блок е 28 гр...... :bigsm34:
за вечеря съм замислила пак кисело мляко с бадеми или както четох в един от дневниците -"бляко" :bigsm5:
защо си мисля , че имам най малко 1000 грешки...всичко това трябва да прабва да ми излезе 9БЛОКА, да, ама надали :msmile1: за утре съм на лунно айрянен маратон, а за разнообразие -водица :msmile11:
Последна промяна Plam4e22 на Сря Окт 02, 2013 3:58 pm, променена общо 3 пъти
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Дневникът на ПламЪчето

Зоната
 

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Italiano » Съб Юни 22, 2013 6:53 pm

Добре дошла, Пламче. :wave:
Аз не съм от опитните зонаджии, но ми се струва, че протеините са ти много.
Кашкавалът е 28 гр.
120 гр. сирене със сигурност не са 2 блока. По-скоро към 4 блока отива. Някои го смятат по 42 гр. за блок, но аз си го броя за 28 гр., както ми се струва и по-правилно.
Успех и чакаме да се похвалиш с добри резултати!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Съб Юни 22, 2013 7:14 pm

:bow: благодаря Италиано, за възможно най-експресния отговор. Чубствам се малко измамена от този Симеонов :think2: все пак той нали трябва да е най- точен в грамажите, а аз чакам ли чакам някакви положителни ресултати. Сега пак сядам и я преизчислявам :techie-typing:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 22, 2013 7:51 pm

Пламче, добре дошла в нашето "Зоново семейство" :bigsm22: Ще си позволя да нахълтам и аз в дневника ти, и да те поздравя за ентусиазма който лъха от поста ти :) Само дето името на тоя Симеонов ти зацапва малко позитивната енергия :laugh3: Сега като си тук сред нас, със сигурност ще се справиш със Зоната.
А този измислен Симеонов - така наречен "доктор-диетолог" в кавички е толкова доктор, колкото аз съм прфесор по ядерена физика:) И относно Зоната, и информацията от Бари Сиърс спокойно мога да го хвана на един "спаринг" и със сигурност ще го направя пепел :) Бас хващам, че дори и не е чувал за другите книги на Сиърс, освен ако не ходи тайно да чете постовете ни в БГмама и тук, и да чете статиите в сайта, че да се образова повечко :) Пълен мошеник и мизерник е тоя Симеонов. Обира парите на хората, включително и по скайпа, прави се на много начетен и интелигентен, а всъщност дипломата на този бивш таксиметров шофьор е много мистериозна, и никой не я е виждал. Ама както се казва, докато има риба, ще има и рибари :laugh:
А в бгмама има дори тема на "Симеоновките" :dum: които спазват "режима на Симеонов" :laugh1: Аз много пъти съм се шегувала в Бгмама, да започна и аз като него, ама да взимам с 50% намаление, да му подбия клиентелата :laugh1: Да пуснем един форум на Пипилотките ли? :laugh1: и ще пускам даже и валчери с намаление по сакйп :laugh:

Той нали до скоро умело прикриваше, че работи по Зоната, ама такива като мен, които почнаха да му изкарват кирливите ризи из нета станахме много, и нямаше как, и трябваше да си признае :) И последно го гледах в едно предаване, няма да споменавам име, да не му правя реклама на тоя боклук, където говори как Бари Сиърс е написал книгата Зоната прекалено сложна и объркваща за обикновените хора, а той улеснявал хората...направо ми се искаше да изкъртя телевизора :bigsm34: докато му гледах мазната и много грозна мутра....прави пари на гърба на другите, лъже хората, абе изобщо пълен боклук, и не мога да разбера, как има още хора, които да го търсят...
Другото което е, гледам че много от нещата-протеините не са ти балансирани... ти нашата Безплатна и вярна таблица ли ползваш, или Платените неверни листи на бившия бакшиш-Симеонов :)))))
Спирам до тук със сарказма, ама сериозно- погледни нашата табличка, там има голяма част от продуктите, започни да си подреждаш блоковете, и малко по малко всичко ще се нареди, и гордо ще застанеш в нашите Зонови редици :hug: Ние сме тук, и ще ти помагаме от сърце, при това напълно безплатно :) Не се отказвай, с малко помощ, и малко воля от твоя страна ще постигнеш желаните резултати :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Съб Юни 22, 2013 9:12 pm

най ми е драго да получа твоето мнение, Пипилота :bigsm16: и то напълно безплатно :lol: и аз сега си се чудя на мозъчето как така отидох при този "бакшиш" , а да не говорим, че убедих и моят приятел да дойде с мен и той да чуе как трябва да се храни :stupid: ама имаше толкова разнородни мнения в сайтовете , а и нали някакъв вестник и медия го излъчиха( няма да споменавам имена, ама съм убедена, че ти си 500% запозната :bigsm4:
а сега да не казвам , че се чувствам глупаво :bigsm17: надявам се някой ден да го хванеш на къс пас и да му покажеш как се прави зонов "спаринг" :bigsm55: най-новото "подобрение" от негова страна е, че " бил преизчислил таблицата на д-р Папазова и на Бари Сиърс, защото техните имали грешки" :refuse: :refuse: :refuse:
знам, че вече съм в истинската сиерска зона и ще си направя сега една по-вярна таблица с блоковете. Дори не бих посмяла да се замисля да се откажа!!! желание да го направя имам повече от всеки един друг път, защото вие сте с мен :multicolor:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот nympheacea » Пон Юни 24, 2013 5:53 am

Здравей Пламче, добре си дошла.
Чувствам се малко неловко да коментирам след като ти имаш толкова дългогодишен опит, а пък и Пипилота вече се изказа, ама пусто на, не ме свърта /днес се събудиш в 5:50 и се чудя с какво да си убия 2 часа/
Такива като този консултант /умишлено не казвам доктор/ съществуват само заради хора които си нямат доверие и/или ги мързи. Сега има толкова много инфо за зоната и благодарение на Пипилота и другите във форума толкова много хора които могат да консултират безплатно.
Относно табличките и кой по-правилно е изчислявал, Пипилота милиони пъти е казала, че: различни производители - различни стойности, най-ме кефи Гого с който съм съгласна, че трябва да си смятаме сами блоковете според етикета. Единственото което не трябва да смятаме са плодовете и зеленчуците, щото тя природата си спазва БДС-то :laugh1:
И пак да кажа нещо което е МНОГО ВАЖНО "Пипилота: всеки организъм е различен и се нуждае от специфична фина настройка, за това самонаблюдението е много важно, да разбереш какво, как и колко работи най-добре за тебе" перефразирала съм, но смисъла е същия. Исках само да кажа, че Барито ни е дал модела, детайлите си зависят от нас, ние сами избираме как да разкажем собствената си приказка.
Успех!
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юни 24, 2013 7:50 am

здравей , nympheacea, абсолютно си права, че хора , които си нямат доверие посещават такива ти ми консултанти, но аз специално го направих, защото исках да бъда убедена още веднъж от някого, че това е пътя към истината и... разбрах , че това ще го разбера най вече с всички вас :party:
спомням си като за пръв път прелистих страниците на "Зоната" толкова бях се "запалила", че изяждах всяка една думичка от книгата , а първите дни не спях , а с един метър изчислявах ли изчислявах кое е моето магическо зоново число :bigsm43:
но нали знаете, че с времето , през което никой не те разбира защо си се забъркал с такива "луди" изчисления, просто губиш ентусиазъм :think: както и да е. Вчера направих смел ход напред :bigsm15: и се чувствах просто завидно добре.
моят ден 23.06.13. мислех да го карам на айрян , ама после размислих :lol:
за закуска 10:00 часа -2 блока
разтворих си пакетче фибри в около 170 мл прясно мляко- 1П+1В (мерих го на око в 200 мл. чаша)
220 гр. кисело мляко- 1П+1В (според книгата на д-р Папазова)
6 бадема

обяд- 14:30- 3 блока
кисело мляко 220гр. кисело мляко- 220гр- 1П+1В
56гр. кашкавал- 2П (знам, че не е най-добрия избор, но съм луда по него :wow: )
110 гр ябълка -1В + 9бадема-3М
от всичко това забърках такава отвара, която ми се стори по-вкусна от каквото и друго ястие или десерт :bigsm39: въпреки това едвам я изадох, но накрая даже не ме би беше тежко :lol:

закуска-16:40
айрянче от 220 гр. кисело мляко- 1П+1В + 3 бадема=1М

вечеря- 19:45- може би около 2 блока
бях поканена от моя приятел , което се случва веднъж на 100 години, да отидем на гръцко ресторантче, така че сами се сещате , че не се съпротивлявах много :bigsm16:
вземахме си ОКТОПОД, ама никъде не намерих колко трябва да си взема, така че си чопнах 4-5 хапки, които на око като гледам са около 30- 40 грама + печен патладжан , който беше гарниран със домати, пипер и сирене, ама това хич не ми допадна, така че не съм яла толкова много -100-150 грама :bigsm19: :bigsm19:

вечерна закуска- 23:00
220 гр. кисело мляко-1П+1В
много ми се искаше да съм супер перфектна, но направих грешка с този ресторант , но и утре е ден :bigsm1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Italiano » Пон Юни 24, 2013 8:25 am

Хей, Пламче, пропуснала си 1 ВБ в обяда и 1 МБ във вечерната закуска.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юни 24, 2013 10:51 pm

Italiano, доста проницателен поглед :lol: никога нямаше да го забележа сама , така че ще бъда по-внимателна, но все пак разчитам на добрия ти поглед и в бъдеще :)
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Вто Юни 25, 2013 8:48 am

още един страхотен ден 24.06
8:30 2Б
58гр. Кашкавал -2П
140 гр ябълка- малко повече от 2 В
6 бадема
13:45 обяд 2 Б- тъкмо се завърнах от фитнес и съм доста гладна :) бих се нахвърлила върху всичко, което правдоподобно прилича на храна, но чувство ,зонуващо в мен ми Дава опора да не кривна от моя път;)
80 гр. Готвено пиле - 2Б( бях попаднала на една от темите, където печеното пиле е правилни да се узчислява по 42 гр , но съвсем скоро след това разбрах, че е трябвало да е по 28 гр, но аз вече бях погълнала всичко това:)
400 гр маруля- по-малко от 1 Б+ 2 с.л. Кисело мляко за компенсация
3 бадема -1М , не изядох умишлено 6 ,защото пилето беше готвено със сметана, а това е доста мазнини все пак
Закуска -16:00-1Б
1ч.ч. Прясно мляко 1.5% мазнини, с която си забърках едни фрапе като добавих био стевия и направо стана муци

Вечерна прелюдия към вечеря -1Б -20:00.
Половин кофичка от киселото мляко , даже малко по-малко

Вечеря-22:00-2Блока
1/4 ч.ч извара -1П
1.2 ч.ч краставица+2ч.ч маруля и тъй като не нямах друг зеленчук просто прибавих повечко от 1ч.ч кисело мляко , докато ми се стори, че направя -2блока В ( имам 1П на ум)
6 бадема-2М
Вечерна закуска- 1:35-1Блок
Разтворих си фибри в по-малко от ч.ч прясно мляко-1П+1В
3 бадема-1М - тази вечерна храна вече ми идва в повече и сум мислех, че на сутринта ще ми е тежко на стомаха, но за мое учудване днес се събудих в страхотна форма :think:
Просто е невероятно :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Italiano » Вто Юни 25, 2013 12:39 pm

Plam4e22 написа:Italiano, доста проницателен поглед :lol: никога нямаше да го забележа сама , така че ще бъда по-внимателна, но все пак разчитам на добрия ти поглед и в бъдеще :)

Пламче, нали знаеш как е - по-лесно е да откриваш чуждите пропуски и грешки, отколкото своите ... :laugh:

И в тази връзка - ябълката на закуска е трябвало да бъде 200 гр. = 2 ВБ
А от обяда ти ми се губи 1 и малко ВБ.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 2:58 am

Italiano написа:Пламче, нали знаеш как е - по-лесно е да откриваш чуждите пропуски и грешки, отколкото своите ... :laugh:
И в тази връзка - ябълката на закуска е трябвало да бъде 200 гр. = 2 ВБ
А от обяда ти ми се губи 1 и малко ВБ.

Italianoооо страшен си :hug: Като един Шерко Зонс си :laugh: Нищо не ти убягва :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Сря Юни 26, 2013 7:36 am

Както се казва "дяволът е в детайлите :lol: " , а Шерлокзонският му нюх го надушва от раз ;) , а аз си мислех, че най- накрая скроих един що годе добър баланс :think:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Italiano » Сря Юни 26, 2013 9:54 am

Пипи, позволи ми тогава да патентовам предложеното от теб "Шерко Зонс а.к.а Шерлок Зоунс"! :law-police:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 3:30 pm

Italiano написа:Пипи, позволи ми тогава да патентовам предложеното от теб "Шерко Зонс а.к.а Шерлок Зоунс"! :law-police:
:laugh4:

:laugh1: ааааууу :laugh: аз сега видях че съм написала Шерко, вместо Шерлок :laugh3: ама и Зоунс звучи по-добре от Зонс :)) Ми снощи в късните часове се разхождах тук из форума с едно затворено и едно полуотворено око в леглото с лаптопа :) и не се учудвам на бисерите, излязли от клавиатурата ми :) Поради тези факти напълно ти се предоставя правото да патентоваш "Шерлок Зоунс" :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Пламачето

Мнениеот Plam4e22 » Чет Юни 27, 2013 7:46 am

Един срахотен ден-26.06.13
6:45-закуска
Разтворих си фибрите в половин ч.ч-110 гр. Кис. Мляко-1/2 блокове
Омлет с 1 цяло яйце+белтък-1.5 П
240+120 домат-1.5 В
6 бадема-2М

4 часа ми се сториха като5 мин, през които бях погълната от чистене вкъщи и щом се поспрях, видях, че ми е дошъл часът :) не мога да повярвам- имам хранителен режим на бебе- ям ли ям:)
11:16 обяд-2блока
27 гр. Крутончета от домашното ми производство с брашно 1150-1В
260 гр. Домат, страхотен, розов, ароматен деликатес -1В
60 гр сирене-2П(едва ли е сирене, а по скоро млечен продукт, защото цената му беше 6 лв, това беше най-доброто, което имаше в кварталния ни магазин)
1с.л орехи - 2 М

2:15- закуска- 1блок . Връщам се от фитнес , но този път не чувствам глад, а само много лека отпадналост, затова даже и не бързам да си готвя, ама е време :)
110 гр. Домашно кисело мляко- 1/2 блок
4бр череши-1/2 В
14 гр. Кашкавал-1/2П
1ч.л орехи

Към 5:30
огладнях зверски много и с вземах около 7гр. Кашкавал и балансирах с 3 хапки хлебец- около 7 гр-1/4 блок + 3 парченца строшени орехи
+ салата от 360 гр. Краставици-3/4блок В
21 гр. Сирене-3/4 блок
Стори ми се по етикет, че това сирене е много мазно-30%, затова не поех повече мазнини. Не знам дали е правилно:(
Всичко това е 1 блок надявам се


Вечеря 22:00 часа- 2 блока
250 мл айрян- по груби изчисления 1/2 В+П
4 бр череши-1/2 В
14 гр. Кашкавал1/2 П
1 маруля - 1В+ 28 гр. Сирене-1П
Закуска 23:30
8 бр череши+28 гр. Кашкавал+1ч.л. Орехи


закуска към 23:30-1 блок
8 бр. Череши+28гр кашкавал + 1ч.л. Орехи

Цяло изпитание ми се струва понякога да съм в кухнята :laugh:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron