Дневника на Бариксто

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневника на Бариксто

Мнениеот bariksto » Пон Май 17, 2021 8:03 am

Здравейте на всички! Винаги съм била от бъбривите и в "дневниците" намерих начин да се изказвам без да звуча фанатично на приятелите си относно ползата от Зоната :)
За мене-жена 52г 97кг на 4.05.21г почти две седмици в Зоната,към днешна дата 93кг.
Предистория :)
Почти през целия си живот съм била "приятно закръглена" Килограмите не ми пречеха,опитвала съм тук там някоя диета (от суета) от която отслабвах и завръщайки се към нормалното ми хранене с любимите тестени се сдобивах с някое килце отгоре от преди диетата,та докато се стигне до плашещите толкова близко до 100 97кг!. Може би щях да си продължа по същия начин ( не съм вече суетна,приемам се такава каквато съм :) ) НОО годинките и храненето явно си оказаха влиянието и се почувствах много болна :refuse:
Последната година прекарах в Германия . Там храната не е кой знае какво с изключение на прословутите немски сладкиши ( а по принцип не съм фен на сладкото) Готвеше ми една баба германка за която ако не е пържено месото и няма картофи към него сме си останали гладни :skyle5: Опитах се да говоря с нея а тя ми казваше-" Ти не си дебела,ти си 10кг по хубава! :laugh1: И така неусетно за 1 година аз се разхубавих с още 10 килца :)
Прибрах се в България декември месец. Сега да почна диета-Коледа,Нова година,после да почна диета рождени дни,Осми март,Великден....Иии започна да ми става лощо,предпочитах да си лежа,краката ми отекли,нямах желание за нищо,денят не ми носеше радост,да идва вечерта та да си легна....с две думи аз не понасях себе си!
През всичкото това време четох,четох и на база предишните ми опити разбирах че Зоната е моето нещо,но все не ми достигаше нещо за да почна. Та така до след Великден.
Работила съм в болница,кардиологично отделение в съседство съдова хирургия,много е страшно хора!И се запитах-искаш ли това,за там си се запътила!
Казах си-Ей,ако ти не си помогнеш,няма кой да ти помогне,ами вземи се в ръце!И започнах :)
Много съм доволна,вярно първите ми дни бяха заети само със смятане и готвене,но вече се чувствах енергична,краката ми не отичат,не ме дърпа към леглото,абеее-събудих се ! :) Дори и да не свалях килограми,само това щеше да ми е достатъчно! Имам Хашимото,ще направя изследвания след няколко месеца за да видя как са,трябва си време. Имам и фамилна обремененост с диабет,преди Зоната когато ми ставаше лошо съм мерила кр,захар и стигаше до 6,надявам се и там да се подобрят нещата. Изобщо тая големи надежди :)
Дневниците са голямо вдъхновение,да виждаш как се променят хората,здравето,живота им! И да си кажеш-и аз мога!Благодаря на всички ви за споделения опит!
bariksto
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 17, 2021 7:17 am
Жена

Дневника на Бариксто

Зоната
 


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта