Камъчето - многоцветно и твърдо

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Вто Яну 21, 2020 2:39 pm

Ela, Ela! :hug: Много хубаво ми стана като те прочетох! Идвай винаги, много ще се радвам!
И аз още чета, сайтът ми стои отворен почти непрекъснато, само да намеря време.
Аз има да си стоя тук, ще посрещам и изпращам хората :)))) Но не се оплаквам, не искам да ходя никъде, добре ми е.
Благодаря за куража!
:bouquet:
И на теб браво!
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Зоната
 

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот Хриси » Пет Яну 24, 2020 3:46 pm

Само така, Камъче! Ще минавам и аз да те следя.
Желая ти приятно прекарване в Зоната!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Чет Яну 30, 2020 5:09 pm

Да си кажа какво ме занимава днес.
прието е 1 БП = 1 яйце = 2 белтъка.
До преди малко хич не се бях замислила, ама сега като ми влезе в главата, ще споделя.
2 белтъка са много повече протеин от едно яйце, тъй като жълтъкът си е мазнина и много малко протен.
По сметки за суров белтък и жълтък:
белтък - 65гр за 1 БП
жълтък - 5,65гр за 1БМ (44гр за 1 БП, 250гр за БВ)

Та си мисля (не ме убивайте, че се осмелявам) не е ли по-правилно да се приеме 1 белтък за 1БП, с пренебрегване на мазнините.

Не съм си теглила колко тежи 1 белтък и 1 жълтък, може би тогава картинката ще се разясни (ако жълтъкът е около 45 гр)

Иначе си зонувам прекрасно, вече в компанията на мъжа ми.
Моай позабавих темповете, но за никъде не бързам. А и се чувствам прекрасно.
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот Маня » Чет Фев 06, 2020 5:40 pm

Здравей Камъче,

В книгите си д-р Сиърс многократно посочва, че най-добрият източник на протеини е яйчния белтък. След него следват млечните, рибата, фъркатите и чак на края ходещите източници на протеини.
Освен това посочва, че в жълтъка на яйцето пък се съдържа най-много арахидонова киселина (сварвена с обема му и съответен от други продукти от животински произход, които също съдържат тази киселина).
Когато един продукт е поставен от автора на Зоната в една от трите групи макронутриенти - протеини, въглехидрати или мазнини, количеството му за 1 блок от съответната група се определя само от съдържанието на съответния макронутриент в 100 г от продукта (ако е протеин, но съдържа и въглехидрати, и мазнини, те просто се пренебрегват при определяне обема на блока). Не мисля, че за 30-те години съществуване на Зоната Бари Сиърс е променил мнението си за яйцето (и кокошката). Винаги 2 белтъка са били 1 блок, винаги 1 цяло яйце е било 1 блок. Само дето белтъкът е в групата на най-добрия избор (best; зелен протеин), а цялото яйце слиза в по-долна категория на избор, т.е. приемлив (fair; оранжев).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Чет Фев 06, 2020 6:56 pm

Привет, Маня!
Да, зная за белтъка, че е най-чистия протеин, те даже им казват белтъчини не случайно.
Не си мисли, че съм поставила под съмнение постиженията на доктора.
Благодарение на него се връщам към живота.
Но съм и от хората обаче, които често задълбават в някоя тема.
След като написах поста (горния) взех, че измерих един жълтък на средно яйце, излезе 16гр., т.е 1/3 БП, мазнините се пренебрегват, както и в другите нискомаслени протеини. Пак не ми излезе сметката, но мирясах и си продължих по таблицата.
Благодаря за разясненията!
:hug: :bouquet:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот Маня » Пет Фев 07, 2020 9:53 am

Сметките са прости
По данни на USDA 1 белтък от голямо яйце съдържа 3.6 г протеин. Протеиновият блок в Зоната трябва да съдържа около 7 г протеин (независимо от теглото на продукта). И така 2 белтъка осигуряват 7,2 г протеин
Пак по данни н USDA 1 жълтък от същото такова яйце съдържа 2.7 г протеин. Трябват 3 жълтъка, за да се оформи протеинов блок според Зоната.
Цяло яйце пък има 6.3 г протеин - което е по-малко от 7 г за блок (първо) второ си хапваме и обилно АА.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Нед Фев 16, 2020 2:20 pm

Привет!
Ето ме отново за месечен отчет.
Старт 138кг, в момента 116,0 (3кг за петия месец, 22кг общо).
Забавих темповете вече, май е нормално. Не се оплаквам,чувствам се прекрасно.
Споменах ви, че и съпругът ми се включи, той направи месец в Зоната. Изтървах го сутринта и утре ще го накарам да се премери. Много е примерен, да го похваля. Но заради него почнах да готвя повече, да му е разнообразно. По тази причина по-често включвам някои оранжеви и червени нещица. Иначе аз мога да се храня с едно и също и 2-3 дни последователно, ако съм си наготвила повече.Той пък доста бързо схвана основните принципи и редовно си включва течни въглехидрати към вечерята :)
Днешното мерене е след две последователни незонови вечери, но такъв е животът. Ще има и други такива. И така до края на света :)
Що се отнася до мен, не просто съм доволна. Онова малко зрънце надежда пусна дълбоки корени, никой не може да го отвее вече. Ще се справя този път!
Тази цифра на кантара не съмя виждала през последните ми експерименти, съвсем новичка е. Много е хубаво. Напъхах се в една пола отпреди ..... не знам колко години, може би 10-12. Стои ми по различен начин обаче. Отслабвам по различен начин. Тлъстинките в коремната област мисля, че ще ме затруднят, а обикновено първото място, където свалях беше талията (говоря за миналия век все пак ...) Може би вътрешните мазнинки се топят,а? Би било прекрасно това...
Ето малко мерки "преди" и "след", приемете ги като сухи цифри, не визуализирайте много, че ...
----------------- 09.2019 -------- 02.2020
талия ---------122-----------------107 (-15)
талия пъп --- 132-----------------127 (-5)
ханш --------- 142-----------------127 (-15)
бедро--------- 88----------------- 79 (-9)
прасец-------- 51------------------49 (-2)
бицепс-------- 38----------------- 37 (-1)
Това са ми важните мерки. Далече съм от момента, в който ще се харесам по бански :)))
Нали знаете апаратите за минерална вода? Работят с едни галони от 19,2 литра. Не знам дали някога ви се е налагало да сменяте такъв галон. Е, аз съм го правила. Тежи! Бая тежи!
Точно такъв галон вода по-малко мъкна на краката си! Милите ми крачета!
Кака ...им купи обувчици.
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Пон Фев 17, 2020 11:02 am

Допълвам само, че съпругът ми е с 4 кг по-лек след първия месец (има няколко забежки, иначе се храним еднакво)
Той също се чувства добре и продължава.
:smdance:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Съб Фев 22, 2020 1:22 pm

Привет!
Споделям.
Снощи (легнах си късно) без никаква нужда, без да знам дори как се случи, мушнах парче баница преди нощната закуска. Имаше направени разни вкусотии за днешната задушница и не устоях. Стана някак машинално, като се усетих още предъвквах последната хапка и ми идеше да се разрева. Не че е непоправимо, а заради проявената слабост. Заради тази толкова идотска зависимост! Веднага зонирах (на око), но мисълта ми днес е в това. Не че не съм имала и друг път някакви кръщкания, но винаги са били някак планирани - Коледа, Нова година, купон, подготвена бях психически. Сега стана сякаш без да искам. И това говори за какво? Че съм на 1 крачка от провала! На крачка да забравя какво постигнах последните месеци, какво се заричах, какви планове правих! На половин крачка даже! Главозамаях ли се? Свалих 20 кила и си помислих, че знам всичко? Та ти си вс еоще 115 кила, камък твърдоглав!
Защо го направих по дяволите, нито бях гладна, нито липсваше зонова храна у дома?!
Много съм си ядосана, надявам се да не се повтори!
Добре че сме с милото да си даваме кураж и се дърпаме като някой започне да се дави.
Днес ще се готви за цяла седмица, няма да има издънки вече.
КазАх си.
Мир на душите на всички наши покойни близки! :hug:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Нед Мар 01, 2020 4:23 pm

Честита Баба Марта!
Бъдете живи и здрави!
Зонувам си, днес видях нова цифра на кантара, усещането е прекрасно. Мотивирана съм на макс.
Понякога почвам да си смятам - -2 кг март, -2 кг април, и т.н и се размечтавам. А най-хубавото е, че ми е леко и не се плаша от движението (засега просто движение, не говоря за спорт)
Започнах да ровя в пликовете с дрехи какво старо/ново би ми станало. Доста обиколки са паднали, но коремчето..., ах коремчето! Зор ще видя с него. И понеже си поставях разни цели в предните постове, да добавя още една. Хич не знам какъв срок да и сложа, хайде и тя да е за НГ. Та за НГ - килограми - под 100, двуцифрено число, и талия 85см. Как ще стане нямам представа, но и без цели не може, трябва да има боднато някъде там знаменце с цел.
Днес съм се разготвила, да има за седмицата.
Понеже все още никой не възкликва срещу мен - "Лелеее, колко си отслабнала!" реших, че вече ще нося бутилка вино в чантата си за този, който първи забележи. Та ако видите някой с бутилка в чантата, аз съм :)))
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Вто Мар 03, 2020 11:12 pm

Честит празник, скъпи сънародници от близо и далеч!
https://www.facebook.com/1522946647956367/videos/630827714416198/UzpfSTEwMDAwMjE1MTc0NjQyNToyODY0Nzc2ODUwMjcwNjc4/
Искам да ви поздравя с това изпълнение на Владо Пенев, който, както знаете си е наш човек (той с Марта Вачкова се хранят зоново). Ама и да не беше, изпълнението е невероятно!
И между другото да вметна, че това с 85 см талия до НГ май е голямо изсилвне .... Усетих се аз, ама късно.
Нищо де, ще драпам, пък колкото може :)))
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Пон Мар 16, 2020 11:56 am

Привет!
Браво на мен, шест месеца в Зоната.
Старт 138кг, в момента 112,5 (3,5кг за петия месец, 25,5кг общо).
Чувствам се превъзходно - лека, подвижна, здрава и много по-красива.
Отвориха ми се очетата :))) Така де, бузките ги притискаха и бяха заприличали на две цепки.
Вече по-често в менюто ми влизат оранжеви и червени храни, но всичко е зоново. Разбира се, наясно съм, че съм стигнала оня момент, когато човек вземе, че много си повярва и почне да си позволява разни глезотии. И това може да му изиграе лоша шега. Надявам се от толкова грешки през живота си този път да не се поддам.
Все още се разделям с по една дреха от гардероба си месечно, все още бутилката вино е неизпита (никой не е казал "леле" :)).
Огромно благодаря за споделените рецепти и идеи за храни в Зоната, безкрайно са ми полезни.
Изглежда, че целта ми за Гергьовден ще бъде достигната без проблем, т.е добре съм си ги сметнала с 2-3 кг на месец.
Да видим тази за НГ и най-вече сантиметрите как ще ги докарам, че доста се изсилих с тях.
Ама първо да преживеем световната пандемия.
Както каза мъжът на една приятелка - "Мило, за другия сезон евентуално ще имам нужда от ново палто."
Та и аз така, ще имам нужда от нови дрешки, само да сме живи и здрави.
Тъй де, някои сме родени с корони на главите, нямаме нужда от други (това пък е на моя мъж)
Съпругът ми в момента е 101 кг, 7 кг за 2 месеца. Учи се в движение, някои неща ги наизусти (познайте кои). Резултатът му е въпреки по-честите вътрешни дезинфектанти (зонирани). Но е стриктен и той. Оказва се, че не е трудно като сме двама.
Толкова засега, нямам муза днес за писане, скоро пак ще намина.
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Вто Апр 07, 2020 11:18 am

Привет, привет!
Отчета другата седмица, сега за друго се отбих.
Чувствам се много добре, изглеждам по-добре от преди, то е ясно.
Казвала съм си, "бе аз 20 кг да сваля, пак е нещо."
Или - " двуцифрено число, друго си е", или " на 80 вече ще съм супер".
И реално е така.
Но току що взех решение, че този път няма да слизам от влака на междинните гари (20кг по-малко, двуцифрено, 80кг) ще се гони съвършенството до дупка. Пътуването ще е дълго, дано ми стигне горивото.
Зоната е влакът, а горивото е мотивацията. Аз съм само един от пътниците.
Как ще стане това - не знам. Какво ще ми коства като усилия и време също не ми е ясно, но ако съм жива и здрава - продължавам.
Не, не ме интересуват само килограмите. Те обаче са в пряка връзка с физическото и психическото ми здраве. Та така.
Колко много загубено време за мен.
Много хора знаят за Зоната, но въпреки всичко я зарязват и пробват други неща, после пак се връщат (или не се връщат) и така.
Успехът , след като си открил вече своя режим, се крие и в мотивацията.
Та тази мотивация ако я няма, няма ли го постоянството, всеки режим е обречен.
Та, яд ме е за загубеното време, ама ей на - сега дойде пустата му мотивация. Какво да се прави.
И сега си я храня най-редовно, по 5 пъти на ден :)))
Имайте прекрасен ден!
Дано всички скоро ЗДРАВИ се върнем към нормалния си живот!
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Вто Апр 14, 2020 10:36 pm

Я, Пипилота има рожден ден!
Да си жива и здрава, Пипилота!
Стократно да се върне към теб доброто, което си направила!
И много любов разбира се! И наздраве!
:love: :hug: :bouquet:

Охоо! И си имам чушка! :bow:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Чет Апр 16, 2020 10:13 am

Привет!
Седем месеца в Зоната.
Старт 138кг, в момента 109кг (3,5кг за седмия месец, 29кг общо).

Междинната цел за Гергьовден е изпълнена предсрочно. Невероятно удоволствие е.
Даже предните дни видях 108 и малко, ама какво му стана на кантарчето днес... :doNotKnow:

Тези дни ме тръшна сенната хрема, имам си я от години.
И с този коронавирус човек да не смее да кихне, да си избърше носа значи. Стискам, задържам, сълзи текат, очите ми ще изхвръкнат, ще се пръсна. Добре, че не сме в Америка, дето всеки втори има оръжие, че някой ще ме застреля на място ( да не се мъча, хах)
Иначе обиколките падат, по дрехите е видно. Не се меря със сантиметър всеки ден, нито на кантара. Достатъчно ми е веднъж седмично плюс усещането за слабеене. Следваща гара - двуцифрено число. После пак ще ви разказвам какво си мисля занапред.
Станала съм една такава мекичка. Като втасало тесто за козунак.
Ама мекичка ви казвам... това как ще се оправи нямам идея. Вече трябва сериозно да помисля за движение, масажи, мазила и т.н.
Предстоят празници. Предвидила съм няколко незонови хранения (2-3 максимум). Както се получи де, ще разказвам после какви съм ги свършила.
Храната не ме блазни толкова, ама съм решила да пийна повече. Тъкмо имаме сега едно много хубаво мерло, времето се затопля, ще вземе да се развали, грехота е. С винцето вървят определени мазнинки, та така. Няма да се събираме фамилията при мама този път. Ще залагаме на романтиката.
Освен това мм щял да готви, ще ям каквото сготви.
За него да кажа 2 думи.
Този месец не отчита намаление. Но видимо изглежда по-стегнат, подобряват му се формите сякаш.
При него още едни 10 кг и ще лети, ама има си и той слабости разни. Почти редовно един или два въглехидрата вечер са му течни. И се пазари, моля ви се! - "Ама нямам ли още мазнини?" или "Нещо ме пързаляш, не може ли малко шоколад". Забавно ни е с други думи.
Толкова засега.
Пожелавам на всички весели празници!
Пожелавам ви здраве и слънце в душата!
:hug:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 26, 2020 11:52 pm

камъче написа:Я, Пипилота има рожден ден!
Да си жива и здрава, Пипилота!
Стократно да се върне към теб доброто, което си направила!
И много любов разбира се! И наздраве!
:love: :hug: :bouquet:

Охоо! И си имам чушка! :bow:

Камъчеее сладкоо, благодаря за милите думи, макар и с малко закъсенние :bigsm43: Ще се възползвам от всичко пожелано с пълни шепи ;) И да знаеш, че те наблюдавам с голямо удоволствие и всеки път чакам с трепет новите цифри на кантара. За мен е голяма гордост, когато видя, че целия този труд в този сайт не е бил напразен. Бравус Камъче :bouquet: :bouquet:

P.S - за чушката - ще трябва още малко да попишеш тук, за да си заслужиш чушката :) Закони, к'во да се прави :doNotKnow: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта