Дневникът на Мимета

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Вто Апр 04, 2017 12:25 pm

Вчера цял ден без прегрешения :smdance: Обядвах белтъци с ябълка, вечерях извара с грейпфрут. Въпреки, че въглехидратите бяха само от плодове не бях гладна. Само вечерта преди да си легна малко, но изпих чаша вода да го залъжа докато подейства късната вечеря. Получи се.
Но като цяло не се справям. От месец се опитвам да вляза в обетованата зона, но не се получава. За този месец съм спазвала цял ден само 12 пъти. Прибирам се късно и се разплесквам пред телевизора. Събота и неделя готвя за домочадието. Но не се отказвам, рано или късно ще се справя, къде ще ходя. Решила съм на абитуриентския бал на сина ми да бъда със същата рокля, на която бях на моя бал :skyle5:
Като започнах бях 63 кг, най-много достигнах 63,5, най-малко 61,7 (това като бях от 7 дена 6 без нарушение), а вчера се мерих 62,4
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Зоната
 

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот shtur4e » Вто Апр 04, 2017 10:37 pm

Поне вече знаеш пътя....остава да го следваш :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Пет Сеп 01, 2017 12:44 pm

Ваканцията свърши, време е да се влезе в зоната :) От понеделник почвам, събота ще си приготвя храната, неделя нама да съм вкъщи, така че от понеделник започвам. За съжаление ще съм "на диета" само една седмица, щото от петък до следващата сряда включително пак няма да съм вкъщи, но като изключим такива независещи от мен обстоятелства искам да бъда стриктна.
Начална точна:
Висока съм 163, тежа 63, корем 83, ханш 98, 34 години.
Тренирам веднъж седмично по 2 часа.
Все още мисля, че ми трябват 10 блока, преместих един блок от закуската към следобедната закуска:
8-9ч 1Б
12ч 3Б
15ч 2Б
18ч 3Б
21-22ч 1Б
Взимам рибено масло.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Чет Окт 19, 2017 3:10 pm

Значи туй, „зоната“ ич не действа! От февруари съм на диета и грам не съм свалила! Бош-лаф!

Ееее, вЕрно… от февруари до сега съм спазвала общо 20 дни, като най-много 5 са подред… допускам, че и това може и да има някакво влияние…

Разбира се, относно това, че зоната не действа се шегувам, но фактите говорят, че нещо не е наред. Част е, безусловно мързел и липса на воля, но главна причина е липсата на време. Пример: прибираме се в неделя, 17:30 от вилата. Докато прибера напазаруваното е станало 18:00. Седнахме и пихме кафе с мъжа ми, гледахме един епизод на Сипсънс, стана 18:30. Почнах да готвя за през седмицата и готвих, готвих, готвих, докато стана 22:30. После си намазах 3 филии полу мухлясал хляб с купешка салата за мазане (съдържание на 100 г салата 2 г протеини и 59 г мазнини) изядох ги права до мивката, дозготвих, изчистих кухнята и в 23:30 си легнах (чети: паднах в леглото, дори зъбите не си измих). Понеделник се прибрах в 21:30 и слагах туршия, вторник се прибрах рано! в 20:15. Прах и гладих. Сряда бяхме на кръчма след работа, днес (четвъртък), ще се прибера в 19. Ако събера сила ще сложа поне нахут да се кисне. Ако не (по-вероятно) ще седна на компа… Утре след работа ще пазарувам.
Знам, че всички са заети, знам, че всички работят, и че мога по-добре да си организирам времето. Това всичко е вярно, много хубаво, ама 8 месеца не мога да почна като хората диетата. Обожавам тиквички – купих си да ни направя кюфтета от тиквички, които много обичам. Месец и половина (от 5.9. до 17.10.) стоя тиквичката в хладилника, докато изгни и я хвърлих. А така мразя да хвърлям храна!
Нещо трябва да променя, така няма да стане. И тъй като най-проблемно ми е времето за приготвяне на зонални храни (дори на сухоежбина), реших да пробвам фуд-реплейсмент. Демек някаква гадост на прах, която се смесва с вода и би трябвало да даде на тялото каквото му е необходимо + засища. В никакъв случай НЕ си мисля, че това е правилно. Най-малкото защото приемането на течна храна води до деградиране на зъбите и венците. Освен това „ядеш“ едно и също, което не може да е полезно за организма. Също така хората имат различни нужди и няма как едно и също да е универсално за всички. Твърдо съм убедена, че храната трябва да е пъстра и разнообразна, трябва да съдържа и някой боклук, как иначе тялото ще се научи да се справя с него? Спортистите първо се учат да падат… Освен това е скъпо. И все пак, 8 месеца доказаха, че сама няма да се справя, трябва ми някаква помощ.
По препоръка на колега избрах ей това: https://mojemana.cz/mana-prasek като изчислих, че една тяхна порция съдържа 3,8 БВ и 2,8 БП. В комбинация с 2 белтъка е едно по-голямо ядене. Измислих следната схема на ядене:
В дни без тренировка:
9h – Закуска – 220 мл мляко (Знам, че Б. С. не е привърженик на прясното мляко, ама на мен ми е вкусно, и ми е добре като го пия.)
12h – Обед – 3Б сухоежбина. Една кутийка котидж от лидъл + 3 БВ, най-добре салата (обожавам салати!!!)
Следобед – ½ порция от тая мана + 1 белтък
Вечеря – втората половина от маната + втория белтък.
Представям си, че следобед, към 14 часа ще си направя кашата и ще си нарежа белтъците. До към 17 часа постепенно ще подяждам, докато изям всичко.
21h – късна вечеря – 1 Б нещо готвено. Например кюфте от тиквички с пиле. Или крем-карамелче ;)
Общо 9 блока.
В дните с тренировки ще е в общи линии същото, само където гадостта трябва да е изядена до 16 часа, защото после съм на тренировка. След тренировката по пътя към вкъщи 1 добруджанка (уникално вкусни, благодаря за рецептата!) или някакъв мъфин, нещо, което мога да ям чакайки трамвая. Късна закуска ще е пак като в останалите дни.
Общо 10 блока.
Дано издържа един месец, после ще престана да се тровя с химическите каши :)
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Сря Мар 14, 2018 5:45 pm

Март месец, време за равносметка…
Гледам, първите ми „записи“ са от март 2015, когато започнах да правя „нещо със себе си“. На 13-ти март 2015 съм била 61,4 кг. Тогава започнах да ходя на фитнес. До края на април имам 22 посещения, което прави 2 или 3 седмично. Нямаше абсолютно никакъв ефект, не свалих и половин грам, не се почувствах по-добре. Преди да почна тренировките ме боляха краката като изкачвах стълби на 5-тото стъпало, след тези 22 посещения ме боляха краката на 5-тото стъпало. Естествено, това ме обезкуражи и намалих посещенията, като гледах да не преставам съвсем.
Юли 2015 – един месец абсолютно всеки ден, без никакво изключение ходих да тичам 28 дена.
Първия ден тичах 200 метра преди да падна от умора. Всички ми казваха „Няма страшно, и при мен беше така, ще видиш колко бързо ще се увеличи това разстояние.“ Вторият ден тичах 150 метра, 28 ден – 150 метра. Ни милиметър напредък! Просто 150 са малко, мускулите ми не се уморяват, нямам мускулна треска, която да ги тласка напред, да причини някакво развитие. Бях на всякакви изследвания, сърцето ми е здраво. Липсата на ефект е убийствена. Изключително позитивен човек съм, но това ми идва повече.
Август 2015 – 2 седмици на планина, интензивно ходене по нанагорнища, демек не съм преставала със движението, само където имах възможност да спортувам другаде, не във фитнес център
От края на януари до март 2016 пак ходих редовно на фитнес, попаднах на много добра треньорка, която тренираше с мен. Тренира с мен 4 минути корем, в последствие на което имах 1 седмица жестока мускулна треска. И преди знаех, че не тренирам правилно, но в този момент почувствах каква огромна разлика е, като тренираш правилно. Мъча се с часове, а ефект никакъв, а е достатъчно съвсем мъничко, но правилно и ефектът е страхотен.
От друга страна това съвсем уби желанието ми да спортувам сама, ходех във фитнеса само когато тази треньорка беше на смяна, а тя имаше смени главно в петък вечер, когато аз бях извън града. И така мина година, да съм била 2-3 пъти.
30 януари 2017 – Пак се почна, ходех 3-4 пъти седмично на фитнес. Ни грам, ни милиметър, ни по-стегнато тяло. Стълби до 5-то стъпало.
14 март 2017 – Започнах да кокетнича със Зоната
С тренировките 3 пъти седмично издържах до края на април.
Май – юли – веднъж седмично, като от време на време ходех и втори път.
Август – планина, спорт извън фитнеса
От края на септември продължих с тренировки веднъж - дваж седмично.
Януари 2018 – увеличих тренировките на 4 пъти седмично.
19 януари – опитах се да се храня строго според правилата на Зоната, даже участвах в зоновото състезание от 1-ви до 16-ти февруари.
14 март 2018 – Точно година откакто имам дневник – ефект никакъв. Както писах в предишния пост тук - това не означава, че Зоната „не действа“, означава, че аз не мога (за сега) да вляза в нея. :refuse: Лутам се насам натам, частично поради собствен мързел, но предимно поради външни причини. Това свършва днес, вчера късно вечерта се върнах от командировка, днес ще си сготвя и от утре се започва строго със храненето според Зоната, а от следващата седмица пак почвам тренировките.
Пожелайте ми успех и ми стискайте палци! :hug:
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот Suzi » Чет Мар 22, 2018 3:23 pm

Успех, Мимета! Стискам палци този път всичко да се получи по план! Чакаме весели отчети с намаляващи мерки! :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Пон Мар 26, 2018 9:45 am

"Навлизане в Зоната 2.0", ден 12:
Борбата продължава, закуските натаманих, протеините и мазнините също, остава да се справя с въглехидратите и изкушенията.
Спрях изцяло млечните, защото са мазни. Исках да мина само на сурови зеленчуци (протеините са лесни, ям печено пилешко е пуешко), но зеленчуците са много обемни, не успявам да изям толкова. Вчера наобед час и половина хрупах карфиол, чушки и моркови, а вечерта имах да изям 2 моркова, но изядох само единя. Ще добавя малко леща към менюто.
Изкушението е всъщност само едно - алкохол :skyle5: Изобщо не съм предполагала, че е толкова трудно да откажеш алкохола :laugh1:
Обобщение - все още не се справям на 100%, от 90% стигнах на 99%, но не е достатъчно, не свалям. Борбата продължава...
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 27, 2018 6:17 am

Аз съм тук и те наблюдавам... ;) Не се отказвай, покажи на себе си, че можеш :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Вто Апр 03, 2018 11:14 am

Да се похваля, сега по Великден бяхме 4 дена вкъщи - нито едно нарушение :smdance: Само вчера пропуснах последното хранене, но то беше защото станахме късно и от там нататък всяко хранене беше 2 часа по-късно и реших, че като съм вечеряла в 10 няма да ям блокче в 11.
Имах малко оранжеви храни, по-конкретно жълтъци, но прецених, че като е Великден може :) Друго оранжево не съм яла, въглехидратите ми бяха от чушки, моркови, алабаш, салата с репички и леща. Вчера ми свършиха запасите от зеленчук и лещата, та се чудех какво, вече мислех, че ще има нарушение, но после се сетих, че имам трици, така че вечерях пилешко със сурови, оставени малко да набъбнат трици, овкусено с лъжичка горчица.
Много ми помогна детето, държа тези 4 дена с мен.
П.п. Резултати още няма, ама е рано още. То се видяло, че при мен ще е трудно.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Вто Апр 10, 2018 3:53 pm

Имам първи резултати Ако се задържи ще пиша повече :)
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Дневникът на Мимета

Мнениеот mimeta » Сря Май 02, 2018 9:12 am

Такаааа :) Бях да ме мерят: - 5 кг мазнини + 1 кг мускули. :yess:
Възраст според състоянието на метаболизма от 55 на 43. (реална 35)
Това всичко при "спазване" на око. Смесено с такива неща, които тук не мога дори да напиша. Общо за 4 месеца, но напрактика спазвах само по време на състезанието + 2-3 дена преди него и наистина стриктно спазвах на Великден, като ми помагаше детето.
Туй-то. Зоната действа, но трябва да се спазва, в моя случай изключително стриктно, защото и преди не съм яла кой знае колко неправилно, та трябва да съм изключително строга, за да получи тялото ми сигнал, че нещо се случва. Строга не съм, сигналът така и не идва, та затова 4 месеца вместо 4 седмици ;)
Прилив на енергия и добро настроение не усещам, но това ще бъде заради това, че няма на къде повече :laugh4: Като ям извън зоната не ми става тежко.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта