Зонов дневник на Midea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 9:42 pm

Дневен отчет / 12 блока / 5 хранения

Закуска: 4БЛ
82 гр шунка
60гр моцарела
40гр хляб
1/2 домат

Обяд - 3БЛ
70гр пил. гърди
50гр извара
130гр ягоди
малка зелена салата + мазнина

:angryred: Тук се съмнявам да са ми били много въглехидратите на обяд- даже напротив, явно сутринта е била напрегната и след 2 часа така ми се приспааа... Първото кафе за седмицата (2 ч. лъжици нес в млякото), а е едва вторник.

Мини закуска - 1БЛ
220мл мляко с нес - 2%

Мини закуска и вечеря - 4 БЛ
:chef1: 150гр извара
220 мл мляко
1 банан
5 гр ленено семе

Тази красота отиде в блендера, две трети изпих преди тренировката, а остналато е мини закуската преди сън.

Физическа активност за деня - 1ч. ареобика в зала с инструктор
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Зоната
 

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Katerinka » Вто Мар 15, 2016 10:49 pm

Аз шунката бих я заменила с пилешко филе печено или на скара, банана е червен, в обеда нещо са ти много протеините :)
Яденето на червени храни те отдалечава от зоната, което означава че няма да се чустваш свежа като прясно откъсната краставичка, и ще имаш желание да кръшнеш и прегрешиш :lol: поне при мен е така :lol: затова пък, колкото по зелено се храниш, толкова по си като кукуряк ( вид цвете :) , няма да огладняваш, и няма да се влияеш от стреса, а ще си спокойна ищастлива :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Сря Мар 16, 2016 7:04 am

Katerinka написа:...
Яденето на червени храни те отдалечава от зоната, което означава че няма да се чустваш свежа като прясно откъсната краставичка, и ще имаш желание да кръшнеш и прегрешиш :lol: поне при мен е така :lol: затова пък, колкото по зелено се храниш, толкова по си като кукуряк ( вид цвете :) , няма да огладняваш, и няма да се влияеш от стреса, а ще си спокойна ищастлива :laugh4:


Кат, след поправките от Маня внимавам в коя зона са храните, но банана си беше съзнателен избор. Тренировката ми е доста интензивна и бързата енергия е нужна, за да издържа. А след час в залата бях точно свежа като краставичка и хич не ми се ядеше останалото за преди лягане смути. Странното е че след твърде протеиновия обяд ми се приспа. Ще видим днес как ще е на кафеения фронт.

Хубав ден!
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Нед Мар 20, 2016 5:35 pm

Добър ден на всички и честита пролет!

Последните дни бяха от серията, която ме доведе тук, работа, болно дете, болни всички вкъщи, недоспиване... и тъй като вече знаем, че тази седмица храненето не ми беше планувано по най-зелените зонови принципи, реших, че няма да си спамя темата и без друго с хранителни постове. От утре мисля, че съм планувала по-правилно и пак ще качвам менютата.
Прави ми впечатление, че от както почнах да се храня "зоново" ( кавичките знаете защо са...) ми се появи запек. Четох какво сте споделили, отделям разни гадости складирани в мазнините.

Въпросът? Няколко са ми :) Това с отделянето е хубаво, нали? Колко дълго ще продължи, докато махна всичко застояло? По принцип си пия топла вода на гладно сутрин от много месеци, денем пия достатъчно вода. Ще наблегна на зелениите още. Омегите са ми разстителни за сега, да увелича ли количеството? Кой е кристалинния Витамин Ц - на таблетки или на ампули ли? Други съвети?
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Пон Мар 21, 2016 9:47 pm

Днес рестарирам... уж с идеята да съм по-стриктна и чудесно се пропука този план, пия някакви подсладени лекарства заради грипа, лежа, кихам, страдам и не спортувам, разни сладкиши и торти се разхождат из къщата, та куснах едно брауни (2 хапки за протокола :smdance: ). Но ден първи си е ден първи, следва отчет:

ДЕН 1 - ОКОЛО ЗОНАТА


Мерки:
Тегло- 75 кг
Корем(през пъпа) - 99см
Талия - 82см

Храна

Закуска - 4 блока: - 160гр извара (ползвам само обезмаслена 1,5%) 3БП, 1 портокал 2БВ, 220мл мляко (2% винаги) 1БП1БВ, 6 бадема, 10гр. ленено семе. Тук май прекалих с мазнините?
Обяд - 2 блока - пилешки гърди на скара, гъби с масло - грамаж според таблицата в сайта (не съм го записала)
Снак 1 - околозонов - 30гр хляб намазан със сирене лайт. Не записах колко е сиренето!
Снак2 - 1БВПМ - 220гр прясно мляко с какао (1ч.л.)
Вечеря - 4 блока- 112гр пилешки гърди (измерени сурови), 60гр хляб, 400гр - краставица с домат (оказа се доста трудно да изравни човек 4блока протеин само със салата)
Снак 3 - За да съм в зоната поне през нощта, 220мл мляко.

Тотал - 13 блока, над нуждите ми с 1 блок :angryred: . Целта за утре - по-стриктно от днес и да не надвишавам количествата.
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Сря Мар 23, 2016 7:51 am

Ден 2 - 21 Март - 9 Блока
Закуска: Зонов сладкиш с круши (от рецепти) - 2БЛ
Обяд: 1/2 пъстърва печена 3БЛП(меря преди печене), 150гр домат 1БВ, 60 гр варен ориз с нахут 2БВ, 9 бадема 3БМ
Снак1: 250мл мляко 2% - 1БПМВ
Вечеря: 1 кофичка кисело мляко - 2% - 2БПМВ
Снак2: 200 мл мляко 2% - 1БПМВ

Болна съм, съответно не спортувам и реших да намаля блоковете. Не беше трудно, защото нямам и апетит. Днес кантара показва 73 кг(-2кг спрямо понеделник), което според калкулатора ще даде съвсем друг брой блокове от тези, с които започнах.
Ще споделите ли от опит дали на този етап е редно да намаля блоковете (даже и за активните дни), защото най-вероятно съм изчистила задържана вода, а не мазнини?
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Italiano » Сря Мар 23, 2016 1:17 pm

Не намалявай блоковете.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Чет Мар 24, 2016 6:25 am

Благодаря за отговора, Италино, като си възстановя апетита минавам на 12 блока, сега само плод или зеленчук ми се хапваше.

ДЕН 3 - 22 Март - извън
З: 1 портокал, 100 гр котидж сирене
О: Крем супа карфиол + пил. филе
С: Шепа бадеми
В: Голяма зелена салата
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Katerinka » Чет Мар 24, 2016 7:22 am

Забелязвам че някой като се разболее и излиза от зоната, не му се яде и т.н. и мисля че правите грешка, майка ми зимата хвана някакъв вирус, и вика не ми се ядеше, аз обаче не я оставих и за едно ядене да излезе от зоната и въпреки че беше на антибиотик се оправи много бързо, а предния грип я съсипа, за малко да умре, и обикновено се оправя след два-три антибиотика, мисля че докато човек е болен трябва със зъби и нокти да се държи за зоната :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 29, 2016 10:51 am

Катеринка, може и да се окажеш права, че излизането от зоната забавя възстановяването... тоя вирус ме умори, най-тежкото мина, но остана една ужасна хрема... тече, всичко тече... не мога да отида да тренирам, трябва да спирам на 10-15 минути за прочистване на нос, в зала с инструктор и още 30 трениращи ще съм сензацията на деня просто. Гледам да ходя на разходки и това е... храня се напоследък половината ден зоново и премерено (12 блока като не подскачам ми изглеждат отвратително много храна), другата половина каквото е сготвил мъжът ми, той поне се грижи да не умра от глад и дори от време на време ми се завръща вкъщи за по-зоново с някоя торта. Тортите не ги ям, та той намазва двойно :) По запечения въпрос установих, че като увелича въглехидратите (т.е. имам извънзоново) нещата се регулират, като съм стриктна явно всичко усвоявам, няма какво да се изхвърли почти. Странна работа!
Най-големият успех е, че захар съм яла в последните две седмици само колкото се полага в зоновия сладкиш с круши по рецепта от тук (който пък сина ми също хареса :smdance: и яде за закуска, защото все пак има вид на "тотааа"), кафе абстиненцията я преболедувах миналата седмица и вече нямам желание за кафе. Килограмите гравитират около 73, което също е добре. Не съм била нервна и гладна напоследък. Свиквам вече с адаптирането на готвенето към зоната - мога да си смятам блоковете и на котиджа му намерих приложение... та това е положителния ми завършек на доклада :laugh3: Бавно, но славно (тука чакам да ми ръкопляскате или да ме порицае някой професор) продължавам!
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Katerinka » Вто Мар 29, 2016 2:06 pm

:bigsm20: :jumpwow:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Нед Апр 03, 2016 9:18 am

Тъй... малко новости от мен.
Рибеното масло е в пощата, тъй че най-сетне ще съм стриктна с него. Това хубавата новина, лошата е, че ентусиазмът ми почва да се изпарява... аз съм човек, който обича да готви, не съм спряла да готвя и сега, защото семейството не може да седи гладно, гледам да е вкусно и разнообразно заради детето. В същото време, за да съм в зелената част на зоната хрупам марули ( които обожавам ;) ), ям извара и пиле и цедено кисело мляко, плодовете ( които също много обичам) също не са препоръчителни и си позволявам един дневно. Ииии тива еднообразие почва да ми втръсва, отделно се съмнявам дали е полезно от гледна точка витамини да се яде само месо, извара и зеленчуци на салата.
Липсват ми варивата ( преди консумирах до два пъти седмично, но всичките са в червено), овесените ядки уж са ОК, но из дневниците четох, че май не са съвсем... и то нищо не ми остана. Липсват ми готвените храни, супите, яйцата... как да хвърлиш жълтък на хубаво домашно яйце?! От друга страна почти всичките храни, които са позволени са със съмнителен статут - пилето е с антибиотици, зеленчуците с нитрати, млякото с палмови мазнини, стевията е вредна, ако човек реши да се вслуша във всичко това остава да се качи на някой връх, да медитира по цял ден и да се храни с любов и светлина.
И така... оплаках ви се, трудно ми е да съм 100% зелена, да готвя здравословно и вкусно за домашните и в същото време зоново за мен ( наличните рецепти ги прегледах, единия не яде гъби, другия не яде чушки, аз не обичам друго и не остана)... И понеже не съм свикнала само да мрънкам, а да намирам и решения - отварям кухнята и почвам да експериментирам.

Едит: Отделно рових из сайта на Бари и според тамошния калкулатор ( Кредит за Гого, от него разбрах за него) трябва да ям 11 блока ( не 12) и имам цели 40% мазнини, което ме праща в редиците на хора с обезитет, та както и да съм висока и 74кг хич не ми е за пренебрегване състоянието.
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот NikoLinia » Нед Апр 03, 2016 1:08 pm

Здравей, Мидеа! :)
Изпаднала си явно в период на съмнения, на той ще отмине. Не е нужно да слушаш всичко и да драматизираш нещата. Аз също не изхвърлям жълтъците на яйцата. Не знам защо, но тук смея да имам собствено мнение и да не вярвам сляпо, дори и на Бари. Ям яйцата цели, но не повече от 2-3 яйца седмично.
Прави най-доброто на което си способна, просто бъди последователна и не се вкопчвай в някакъв очакван резултат! Отчитането на резултати ти е необходимо само и единствено за корекция на стратегията на храненето. Да си наясно дали се движиш в правилна посока. Много хора сме като теб-купуваме почти всичко от магазина. Ядем, каквото се продава там и слава богу отслабваме лека-полека.
Ето ти рецепта, която много харесвам:

Патладжани с извара, яйце и авокадо

Патладжан 360 гр. - 3БВ
112 гр. извара Лидл-2БП
1 варено яйце - 1БП
1/2 авокадо -3БМ

Патладжана го нарязвам на филийки по дължина с дебелина от 1 см. Осолявам, изчаквам да изтече горчивата вода, изплаквам и пека върху готварска хартия, леко намазана със зехтин, колкото да не залепне. Охлаждам.
Плънката-извара, яйце, авокадо+чесън и сол/на вкус/ намачквам с вилица.
От патладжана и плънката приготвям рулца, които са страшно вкусни и перфектно балансирани-3БПВМ.
Аз разбира се, не правя само 360 гр. Приготвям по-голямо количество и съм стигнала до извода, че в печен вид, приготвеният по този начин патладжан е около 65 гр. за 1БВ.
Същото нещо може да си приготви, като се замени патладжана с тиквички или печени чушки, а сигурно и други неща.
Има много интересни начини да приготвяш едни и същи продукти. Ползвай и подправки! Нещата ще изглеждат различно.
Продължавай!
Така и не ни разказа повече за себе си! ;)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Нед Апр 03, 2016 8:06 pm

Благодаря за включването, Кат! Явно всички минават през такава фаза, или поне повечето.
Днес имах супер зареждащ ден, разходки, пазар ( купих си обувки) , среща с приятели. В крайна сметка наистина трябва да направим всичко най-добро, на което сме способни според нашата реалност.
Не съм много по разказите, какво ще ви е интересно?
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот NikoLinia » Нед Апр 03, 2016 10:29 pm

midea написа:Благодаря за включването, Кат!

Сигурно имаш предвид Ники! :)

midea написа:Не съм много по разказите, какво ще ви е интересно?

Ами на колко години си, тегло, височината я прочетох-174 см. Прочетох, че си била бременна, но не и колко деца имаш, в България ли живееш или другаде? Предишен опит със Зоната. Как работиш - само денем или и на смени? Спортуваш ли-редовно или когато можеш и какво? И всичко, което ти решиш. :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Пон Апр 04, 2016 8:04 am

Упс... Ники :) Какво съм чела снощи?!

С въпроси ми е по-лесно, нека да го напиша това представяне.

На 31 съм, живея в София. Имам едно дете на почти 3 години, хранех се известно време зоново, точно преди да забременея. Храненето ми нямаше нищо общо с планираното бебе, просто съвпаднаха във времето. И като забременях... храна да не видя... първите три месеца можех да ям само плодове, зеленчуци, а гаденето лекувах с шоколад, винаги имах на блокчета в чантата... Много здравословно ще кажете, но до 20 седмица ( дефакто първата половина на упражнението) бях качила едва килограм и почти не ми личеше, че сме две 2 в 1. Във втората половина нещата се нормализираха, от раз спрях шоколада (аз по принцип не обичам в такива количества, но до ден днешен дребен харесва сладичко) и качих общо 11 кг, по учебник. Вкъщи, три дни след раждането се прибрах 72кг, т.е. 6 кг повече от стартовото ми тегло... Всичко нормално до тук, обаче... почнаха едни три месеца на възстановяване, кърмене, липса на сън... и след три месеца вече бях 76кг :) Красота, а от кърмене се отслабвало!
От година и половина ходя на работа (на бюро), детето на ясла, още няма нощ, в която не се буди поне по веднъж, съответно това изтощава организма ми и миналата зима изкарахме един цикъл, в който изпих повече видове антибиотик от колкото може да се преброят на едната ръка. Уау е бройката, но е истинска за жалост!
И така сега съм 74кг/170см, ако остана на въздух и маруля със сигурност ще ги сваля, но за сметка на разбитото здраве. Пробвах диета преди болестите, с приличен калориен дефицит, винаги резултата беше сринат имунитет, нещо което не искам да си причинявам повече. Някъде по време на поредната обиколка по болниците миналата година ми просветна, че по-добре с повечко килца, но жива и здрава и спрях да мисля за храненето, без да прекалявам. Остана ми спорта, тренирах първо вкъщи 2-3 пъти седмично по половин час, но когато организма се нагоди, вече няма полза и трябва да се смени. Сега ходя 3 пъти в зала с инструктор, 30 минути аеробна част последвани, 30 или 60 минути упражнения за основните мускулни групи с тежести или със собствено тегло, доста интензивно е, но се чувствам заредена след тренировка. През останалите дни гледам да сме навън с детето и нарочно си измислям от кой по-далечен магазин да си купя мляко, зеленчуци примерно в обедната почивка.
Както вече написах, реших, че теглото не ми е по-важно от здравето (макар и да си предпочитам старите кг) и няма да си причиня диета отново, важно ми е да съм здрава и да имам енергия, а теглото се надявам да се нагоди.
Преди постоянно бях с кафето, от около месец тук гравитирам около зоната (явно, защотоза сега не мога да се нагодя по баш майсторските ви зонови стандарти), но успях да се отуча да пия кафе. Миналата седмица изпих едно, ей така защото бях навън с компания... ами няма такава гадост, стана ми неприятно даже след като го изпих. Сутрин вече дори не се сещам! Това е малка победа, но аз се радвам, защото въпреки липсата на кафе съм свежа. И това е май за сега... питайте, ако нещо съм пропуснала?
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта