Зонов дневник на Midea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Пет Мар 11, 2016 12:55 pm

Здравейте,

Първата ми среща със зоната беше преди около 5 години, тогава се чувствах перфектно зоново, научих се как да си разпределям порциите, как да храня тялото си колкото има нужда, вместо на око. Последва бременност, недоспиване, връщане на работа, стрес, кафета, още недоспиване, емоционално хранене и хоп... сега тежа повече от колкото дори в най-бременния ми период. Трябваше да се направи нещо, защото само спорт без правилното за теб хранене не води до резултати.

В зоната съм от отново от седмица, фокусирана, сита, по-спокойна, днес е петък, а съм изпила едва едно кафе от понеделник насам. Това е моят първи пост, приоритетът ми е да съм здрава, пълноценна, но ще се радвам ако редуцирам и теглото.

До скоро!
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Зонов дневник на Midea

Зоната
 

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Italiano » Съб Мар 12, 2016 3:39 pm

Успех, Мидеа!
Видно е, че нямаш нужда от убеждаване.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот NikoLinia » Съб Мар 12, 2016 7:52 pm

Здравей, Мидея! Успех в Зоната и в Живота!
Напиши повече за себе си! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Katerinka » Нед Мар 13, 2016 1:43 pm

Здравей и от мен :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Petja » Нед Мар 13, 2016 3:36 pm

Здравей и от мен и успех
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Пон Мар 14, 2016 11:31 am

Благодаря за топлото посрещане! Днес понеделнишки измерих съвсем точно килограми и сантиметри и ще докладвам прогрес следващия понеделник, менюто ще ви споделям ден за ден и ще съм благодарна да ми давате знак, ако забележите неточности.
Хубава седмица! :bouquet:

Днешното меню, 12 блока

Закуска:
160гр обезмаслена извара
3бр кифлички с мармалад (60гр)
без добавка мазнина ( кифличките са купени, та май бяха с масло)

Обяд
100 гр пиле филена скара
150гр спанак с ориз - тук май оплесках нещата с ориза :(
70гр кисело мляко

Закуска1
200 мл мляко прясно 2%
чаена лъжица какао
60гр авокадо ( тук ми се прияде просто, май нямах нужда по сметките)

Закуска2
90гр шунка
30гр хляб
6 бадема
малък домат

Вечеря
70гр задушена пъстърва
30 гр хляб 1/2 филия малка
зелена салата със зехтин

Закуска3
200мл прясно мляко

Физическа активност: 3км бързо ходене

Днес се храня като новородено :)

Последно да напиша за Омега 3, допивам една опаковка на Нау Омега 3-6-9 и ще тествам фармацефтичното от iHerb.
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Katerinka » Пон Мар 14, 2016 11:38 pm

Кифличките със сладко са доста незонови :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 6:40 am

Katerinka написа:Кифличките със сладко са доста незонови :lol:


Да, обаче съвсем логични ми изглеждаха сутринта :) Кифлата е като хляба. :hm: :doNotKnow:
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Маня » Вто Мар 15, 2016 8:26 am

То хлябът поначало няма много общо със Зоната, но нали сме си българи, всички все търсим начин и той да присъства в зоновото ни ежедневие.
Така че нито кифлички (и то купешки), нито хляб, да не говорим за мармалада, в който пък има и захар. (Що ли нещо ми намирисва на Зона по д-р Папазова :laugh1: ) И цялото дневно меню е малко на око... И с доста грешкчици...

Не знам кой те е посъветвал да пиеш тая омега, ама тя изобщо не е като хората.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 9:00 am

Благодаря за коментарите. Много на око е менюто... без да се оправдавам просто целта ми в момента е да адаптирам постепенно ежедневните си "вредни" навици към зоновия режим, не само моите всъщност - тествам и пробутвам рецепти и на домочадието, които са и придирчиви към храна за мое удобство. Няма смисъл от чутовен напън да съм 100% стриктна, ако накрая ми втръсне и пак се хлъзна по пързалката айде тука нещо малко бързо... и чао зона.

Омегата не е ОК според зоновите разпоредби или си е тотално вредна? Да знам, кое е по-добре да я спра тотално или да я пия докато дойде пратката ( в един от дневниците прочетох инструктаж от къде да си взема, благодаря и за него).
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Маня » Вто Мар 15, 2016 9:09 am

Е, допий си я, пари си дала за нея. Но не я повтаряй. Идеята е да се приема само омега-3. Омега-6 и 9 приемаме от храната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 1:52 pm

Маня написа:Така че нито кифлички (и то купешки), нито хляб, да не говорим за мармалада, в който пък има и захар. (Що ли нещо ми намирисва на Зона по д-р Папазова :laugh1: ) И цялото дневно меню е малко на око...


Маня, сега ми присветна... при първия ми зонов опит точно по книгата на Папазова се водех и сега го карам и на стари знания, нямам почти време да чета преди петък, та може ли на кратко какво и е сбъркано пък на нея? А в събота подхващам няколко ветерански дневника ( твоя включително ) и ги схрупквам като за държавен изпит :) Сигурна съм, че са ви зоново балансирани, тъй че няма да ми се отразят зле на режима :lol:
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 2:00 pm

И друго искам да питам, някои продукти са измерени в чаши, аз предпочитам грамаж. В сайта на Бари пък са в унции, имате ли формула за орввръщане в грамове?
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Маня » Вто Мар 15, 2016 2:02 pm

Влизаш в Таблицатаи си правиш комбинации само от продуктите в ЗЕЛЕНИ и евентуално оранжево. Но дай в началото само ЗЕЛЕНИТЕ. А четенето - задължително е, така на човек му става ясно защо всъщност се е захнавал със Зоната.

Не знам как си си изчислила и тези 12 блока (много ли спортуваш?) :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот midea » Вто Мар 15, 2016 5:39 pm

Маня написа:Влизаш в Таблицатаи си правиш комбинации само от продуктите в ЗЕЛЕНИ и евентуално оранжево. Но дай в началото само ЗЕЛЕНИТЕ. А четенето - задължително е, така на човек му става ясно защо всъщност се е захнавал със Зоната.

Не знам как си си изчислила и тези 12 блока (много ли спортуваш?) :)


Маня, съвсем ще ме разкостиш, обаче тази седмица отече, вече съм я планирала от към готвене и пазаруване както си знам. Даже си измислих рецепта :) ( Както то се оказа вече, аз съм чела грешния учебник). Да не ме разбереш грешно, продължавай в същия дух, явно имам на къде да се поправям.

А блоковете според калкулатора в сайта са ми толкова, защото гледам да се движа доста.
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Зонов дневник на Midea

Мнениеот Маня » Вто Мар 15, 2016 6:18 pm

Ей, един да се движи много и да трябва да яде много.... :laugh1: Че все едни по 9 блока гладуващи... :laugh1: Защото в Зоната се отслабва с ядене, а не с глад... да е жив и здрав Бари, че не ни кара да ни стържат стомасите :laugh1:

Карай я така, както си почнала (щом вече си вложила и средства в хладилника). Но се ориентирай добре за следващото пазаруване, за да има полза от това, което правиш.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта