Дневникът на Tan Zaso

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Самми » Пет Апр 26, 2013 9:25 pm

Tan Zaso, какви мазнини си добавяш? Не харесваш ли ядките? Защото ми прави впечатление, че не пишеш никакви мазнини, освен сусамчето на закуска. :)
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Tan Zaso

Зоната
 

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Пет Апр 26, 2013 9:39 pm

Мазнините които ползвам са - маслини, сусам и зехтин. Салатите и манджите са със зехтин, плидовете и киселото мляко са със сусам или маслини.
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Пет Апр 26, 2013 9:51 pm

kaliopa_sve написа:
Tan Zaso написа:24.04.2013

7:00 Кафе с билки

7:30 42гр.покълнал овес+145гр.шунка+1яйце/3Б/

11:00 200гр.кисело мляко/1Б/сусам

14:00 400гр. маруля+60гр.скумрия/2Б/

17:00 150гр.портокал+56гр.кашкавал/2Б/сусам

20:00 леща+135гр.сирене/3Б/

Днес беше добре, усещам че организмът ми работи на друг режим, и въпреки че целта ми не е отслабване за краткото време в Зоната подкожните ми мазнини може би са намалели наполовина, а коремът ми е хлътнал навътре.
http://www.youtube.com/watch?v=KSueXb1IHY0

............ 42гр.покълнал овес+145гр.шунка+1яйце/3Б/..............tuka neshto ne razbiram,,,,,kak tri bloka proteini sas 145g shunka i edno iaice,,,,,i 42g oves pokulnal sa 3 bloka vuglehidrati,,,,,,,,


Объркал съм ги... :)
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Съб Апр 27, 2013 8:16 pm

27.04.2013

7:00 Кафе с билки

7:30 400гр. маруля+60гр.скумрия/2Б/

11:00 200гр.кисело мляко/1Б/сусам

14:00 леща+90гр.скумрия/3Б/

17:00 150гр.портокал+56гр.кашкавал/2Б/сусам

20:00 леща+1яйце+2белтъка+42гр.сирене/3Б/

Днес беше добре, правих два 40минутни комплекса с физически упражнения, след тях веднага хапнах и не усетих никакъв глад, даже обратното не ми се ядеше много... :о
Така както си правя сметките изглежда всеки ден, ще трябва да ям или леща или овесени ядки, за да мога да си правя блоковете, те са единствените полезни концентрирани въглехидрати... и поне 6БВ ще ми идват от тях останилите 5БВ от зеленчуци. Лошото е, че овесът който съм намерил е доста скъп, килограмът му е колкото килограм месо. :think:
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 2:02 am

14:00 леща+90гр.скумрия/3Б/ :msmile1: ама с тия сметки много се объркваш май :)
1 блок скумрия = 42 грама
42 гр х 3 = 126 грама
126 грама скумрия = 3 блока протеин :laugh3:
А за овеса, да не би случйно да ни казваш, че си започнал да консумираш правилния пълнозърнест овес, който прилича на чисто жито :) Ако е така-Поздравления :bigsm4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Нед Апр 28, 2013 6:30 am

Мисля, че данните в таблицата на Зоната - http://www.vzonata.com/Tablica.htm, са данени за суровата скумрия, а не за готвената!

Виж това:
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/4403?fg=&man=&lfacet=&format=&count=&max=25&offset=&sort=&qlookup=Atlantic+mackerel

и това
http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/4404?fg=&man=&lfacet=&format=&count=&max=25&offset=&sort=&qlookup=Atlantic+mackerel

:angel:
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 8:14 am

Аааа, ами уточнявай де :) сурова ли е, горвена ли е :) Между другото този сайт е много добър, и често се разхождам там. И определено има продукти, които са различен грамаж от това което казва сиърс, и понякога аз самата оставам в питанка относно таблицата :hug: И да питам пак, кой ден смпташ да жертваш, и да оставиш кафето след закуската? Един ден пробвай само :) Например всеки понеделник :laugh: Че ми е много трън в очите :) И всеки път като типиша, очаквам да се развикаш обратно, обаче все ме изненадваш приятно :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Вто Апр 30, 2013 11:14 am

pipilota написа: И всеки път като типиша, очаквам да се развикаш обратно, обаче все ме изненадваш приятно :)
Установих, че някои отношения си приличаме, а както се казва – два остри камъка брашно не мелят!, затова реших да се "изтъпя" малко. :lol:

Нещата вървят супер, благодарение на диетата в комбинация с физическите натоварвания, буквално тялото ми се променя всеки изминал ден... :)

:lol: Сутрин като се събудя клепачите ми са залепени с лепило, КАФЕТО е разторителя на това лепило...!!!
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Сря Май 01, 2013 2:30 pm

Ех, Tan Zaso :hug: голямо удоволствие е да се общува с теб :) Обещавам и аз да се "изтъпя" :laugh: за да си ходим двамата "тъпи" тук из форума :laugh1:
А като казваш физически натоварвания- увеличаваш ли ги постепенно тези натоварвания, или просто за поддържане на фигурата както се казва :) Аз от цялата работа схванах, че Барито май не е голям привърженик на всякакви такива интензивни спортни натоварвания, които предизвикват възпаление в организма. Като че ли той си препочита лекия фитнес и ходнето пеша :) Поне с такова впечатление останах от всичко което съм чела из книгите му.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Сря Май 01, 2013 8:40 pm

Упражненията ми не са никак тежки, когато си съставях комплекса целта беше да мога да го правя без проблем 1-2пъти на ден, всеки ден. Състои се от 40упражнения всяко изпълнявам по 1минута, не използвам тежести и ги изпълнявам със собствено темпо. Снимах се и си направих видео, което си гледам и си правя упражненията. Примерно 1мин. клякане, 1мин. коремни преси...
:but: Но след като се порових в нета, научих че тежката атлетика е особено полезна за мъжете понеже повишава тестостерона, а загубата на правилното съотношение между тестостерон и естрогени води до затлъстяване и много други проблеми... затова си правя програма и с тежести, и скоро ще я включа.
Като критерии за всичко това е да се чувствам добре!!!/без :laugh4: садо-мазо /

На 27.04 направих един месец откакто се опитвам да съм в Зоната :) . Мога да кажа, че вече храненето се е превърнало в рутина, звъни часовника, мятам на везната и папкам /а в началото всичко ми изглеждаше като висша математика/. Не съм си правил изследвания преди да започна и сега, за да мога да отчета някакви резултати черно на бяло. Но тава което мога да кажа за Зоната относно въздействието и върху мен е
-пълен контрол на апетит-глад :angry: /но само ако спазвам часовете :but: /
-чувствам се много по-жив и енергичен/последно така съм се чувствал като дете/
-станал съм по-спокоен и уравновесен :)
-намаляване на подкожните мазнини/не ми е било цел, но ме кефи ;) /

Недостатъци на Зоната за мен
-не ядеш каквото и другите/непрекъснато правят опити да те съблазнят ;) , с някакво лакомство/
-при пътуване е проблем спазването
-почти всеки ден ям или леща или овес
-нощем сънувам - Ментов сладолед с Мастика :sad:

П.П. Лично мнение, е че спортът удвоява ефекта от Зоната!!!
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Нед Май 19, 2013 6:13 pm

Альоооо :) Tan Zasoооо, аз изчезнам за малко, и гледам че и ти се покрил :) Какво става, жив ли си, зонов ли си? Тоя дневник ще хване прах тук :) Идвай си, че ни липсваш вече :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Italiano » Вто Фев 18, 2014 11:02 am

Драги съЗоновци,

Като модератор си позволявам да въведа една нова тенденция по отношение на дневниците. С най-прости думи тя е следната: няма човек, няма дневник!
Започвам от най-прашния дневник (скоро и още 3), като първо ще прибегна до заключване, защото собственикът му не е писал от 01.05.2013г. (повече от половин година).
След консултации с модераторския екип, ще бъде взето решение на кой етап дневникът да изчезва като котидж сирене върху препечена филийка :laugh: (да речем след 1 година без п(р)оява на собственика).
Не целя да засегна никой от вас, но, както се казва, пуснете по един спам дори, да видим, че сте живи! :lol:
Ако собственик на заключен дневник се появи, нека пише лично съобщение до модератор на раздела, за да се задейства отключването му.

Този текст е насочен не само към Тан Засо, а към всички вас, зоноваци!
Бъдете зонови, бъдете активни!

Заключ!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Italiano » Сря Май 21, 2014 9:50 pm

Тан Засо се завърна (поне ми писа на лични) и затова отключвам дневничето му.
Надявам се занапред да е по-активен и да сподели как е със Зоната!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта