Дневникът на Roshla

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 2:15 pm

Леле то големи грешки в моето рошленско озоново меню. Довечера ще седна да посмятам. Котиджа ми е обезмаслен от Лидл. Сиренето ми е маслено от Маджаров и мислех по таблицата е 28 гр. За киселите краставички позволих си за първи път. Мале и киселото мляко не ми е вярно :refuse: ужас Благодаря ви мили дами ще прегледам таблицата и продуктите ми и ще смятам няма да се оставям да ме води таблицата за грамажи.
утре ще ви напиша ново поправено меню :love: :bouquet:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Зоната
 

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 3:03 pm

За да нямаш проблем със сиренето си потърси нискомаслено на Маджаров. Има го в разфасовки от 200 и 400 г. Нискомаслено предлага и Олимпус (досега съм го намирала това само в Метро). То е по 35 г за блок (аз си го ползвам вече с добавени мазнини, но просто зависи от комбинациите. Нискомаслено предлага и Олимпус (досега съм го намирала това само в Метро). Котиджа от Лидл е 64 г за блок. Налага се някои продукти да се изчисляват по етикет, той като между американските и европейските стандарти явно има разлика. Например между американското и българското кисело мляко има огромна разлика по отношение съотношението протеини/въглехидрати и наситеността му в продукта. Затова в таблицата са подадени два вида - бг и америчко.

Просто като се спреш на определен продукт, изчисли си по етикет съдържанието и си го ползвай с тези грамажи, които получиш. Определено 28 г сирене ще те заситят по-малко от 35 :laugh4: да речем. А глад не трябва да се допуска (понякога гладът е самовнушение или жажда, но в повечето случаи е от неправилно балансиране на менюто и прехвърляне на времето междя отделните хранения.

Не е лошо да си отделиш и време да попрочетеш и последната книга на Бари. Публикувана е в сайта, в раздела Ресурси (движещата се лента) :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 3:07 pm

Лидълския котидж е 63-64 гр за блок :lol:

Ето предложение за лесна вечеря от три блока и хем салатна :lol:
Домати 240гр
Печени пиперки 140гр
Ябълка 100 гр
Сирене маджаров 135 гр пълномаслено
Маслини 9 бр
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 4:12 pm

Мани и Кати благодаря ви много за полезната информация, за сиренето не знаех че има обезмаслено сирене на Маджаров, а често пазаря от Метро, ще се потърся още тази вечер. Пожелавам ви лека вечер ще прочета книгата през почивните дни.
Целувки, ваша Рошлинка :lol: (това за настроение)
Последна промяна roshla на Чет Ное 26, 2015 5:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 4:41 pm

Страхотен аватар - точно за Рошла :laugh1: (от гарга рошава :laugh1: ). Леле, пак се изтървах, не се сърдиш скъпа Рошличке, нали. Ние тук се опитваме да си правим и весело отвреме навреме, че животът иначе е скучен. А освен правилното хранене за здравето ни от особено значение и смехът.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 5:53 pm

Нещо става ама какво не знам, като си писах комента, на Маня комента го нямаше, голям дублаж пак направих :lol:
Те тия гаги са много сресанки :laugh1:
Вижте мойта :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 6:53 pm

Не ме обиждате, не се притеснявайте момичета. :) кото съм рошава нека е гарга :) аз отивам да си смятам и готвя, утре ще драсна подробно. Нооооо ви пускам нещичко за поздрав, дано се хареса, лека вечер
https://m.youtube.com/watch?v=kINgoe53Qjw
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 8:02 pm

МММММ мерси!!!! Много хубаво пее тая кака :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Чет Ное 26, 2015 9:40 pm

Кате с тебе се събрахме две гарджета тука. :lol:
Смятах си сиренето и не мога да повярвам, че трябва да хапвам за блок по 49 грама. Тази вечер на салатка с краставици и доматки, котидж и маслини. За утре ябълки с котидж, за обяд салата. Смятам събота да сготвя нещо зоново, да видим какво ще ми роди рошавата глава. :)
Музиката подсказва - чаша вино, но Зоната нашепва да си хапна сиренето с моркови и да си лягам. :lol: Лека
Ваша Рошла :lol:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Пет Ное 27, 2015 7:56 am

Добро утро :smdance: искам да се похваляяя, днес дънките които облякох са ми по отпуснати. Резултатите обаче ще ги имам следващата седмица във вторник. (нямам търпение) :smdance: :pray: :smdance:
Чувствам се чудесно. Усещам баланса и в други неща, по бодра съм, определено. Сутрин до работа пътуваме около 40 минути, които преди проспивах и сутрин и вечер, а сега НЕ е така. :applaus: Усещам зоната доста осезаемо. Малко е като дежа ву от предното ми зонуване.
Днес пак съм на ябълки и салатки и поправени грамажи на сиренето.
Поздрави за Мани и Кати.
:bouquet: :bouquet: :bouquet:

https://www.youtube.com/watch?v=mkWhkKVvqHU
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 9:17 am

Тенкюююю !!!
А моята любима нощна закуска е 115 мл вино със 20 гр суджук домашен :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Пет Ное 27, 2015 9:30 am

:) Кате и на мене ми се прииска снощи малко вино, но се въздържам и заради това че имам стеатоза и трябва да си щадя черното дробче. Не трябва да си позволявам алкохол и мазни храни, дори и за това се замислям дали да пия рибено масло, не знам какъв ще е ефекта върху дробчето.
Тази седмица удържах без месни неща в менюто си и се чувствам страхотно.
Иде ми да затанцувам в офиса :lol: въздържам се да не стана за смях :stupid: :lol:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 1:19 pm

Имам познат с такава болест, ей ся се порових в нета , омега 3 е разрешена , ама ти се консултирай с лекаря си, но аз мисля че омегата е най доброто хапче, а защо не можеш да ядеш месо? Пилешко филе не ти ли разрешават, мазното сирене ми се струва по лош вариант, повечето са с над 20,% мазнини, значи една пета е мазнотия, а за теб е противопоказно , а в месото има мн важни аминокиселини, рибата също.
Ква интересна статийка, почти е зонова, добре че се храниш по зоната, ето ти линк ако ти е интересно :lol:
[url]http://hranene.framar.bg/хранене-при/стеатоза-затлъстяване-на-черния-дроб[/url]
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Пон Ное 30, 2015 9:28 am

Добро утрооо.
Кати за черния дроб не са ми забранявали месо, просто си сложих ограничение сама. За сиренето права си мазно е, за това ползвам котидж, но трудно го намирам в последно време.
Днес за закуска съм си приготвила - мандаринки с котидж и маслинки, за обяд салата краставици с домат и котидж и маслини, за след обеда имам ябълки с котидж и маслини.
Утре е големия ден за мерките :pray: :laugh: :pray: направо нямам търпение да видя накъде съм.
Пожелавам ви лек ден.
https://www.youtube.com/watch?v=ohkFgdCE2yQ&index=28&list=PLtMwc1GHSkusScp2UKtlWe25oEqhORPQN
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 30, 2015 9:45 am

Хич не съм фенка на млечните продукти :lol: Манчето ги употребява доста, а аз съм по месцето, само сиренете ми е любимо, ама с тази зона що кисело мляко изядох..... :laugh4:
Сега, От Маня знам , че плодовете са не повече от четири блока на ден, разпределени за целия ден, по един блок към хранене, ту има средиземноморска зона, прочети я, ти другите си ги чела нали ?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Вто Дек 01, 2015 9:17 am

Добро утро зонуващи фенове. Аз съм радостна 4 килограма надолу за 6 дни. Няколко сантиметра от талия и ханш. Направо нямам думи :smdance: :pray: :smdance: :pray: Благодаря на Бари и Зоната :pray: борбата продължава :applaus:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron