Dobrev - The Drop Zone

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Съб Сеп 12, 2015 3:48 pm

Добро утро,
преди малко по-малко от месец, ходихме на четвъртата подред родова среща организирана от мой братовчед. В общи линии, палатки, храна, музика и много емоции до и в река Арда.
Та, защо се отклоних още в началото с този разказ...
Имам една братовчедка, с която се запознах именно на това събитие преди 4 години. Нейния съпруг, беше леко позакръглен. Абе направо си беше дебел. Аз по това време тъкмо бях влязъл във форма, след 3 месеца яко фитнес и наблягане на много риба и салати, успях да смъкна 15 кила и се чувствах много добре. А той... дебелак, ама готин и усмихнат винаги.
Тази година братовчедката слиза от колата, отивам да я посрещна, и виждам че привидно не е с мъжа си или поне не приличаше на него. Като се обърна не можах да повярвам, това беше мъжа и, но по-слаб от мен... Аз през този 4 годишен период качих онези 15 кила и дори малко от горе. Преди месец бях 89.0-89.5 кг. а преди 4 години бях чукнал идеалните за мен 75 кила.
Когато си срещнахме погледите с "Братчеда" и двамата привидно се изненадахме. Аз бях много надебелял с около 15 а той е отслабнал с около 20 кила. Почти без да ме бави ми каза за зоната. тея два три дни беше голямо ядене, а той някак си седеше на масата и си ядеше сравнително умерено. Сега като се замисля точно тези дни си беше позволил да е около зоната.

Почти веднага, след като се прибрах в родния град, започнах да изследвам този нов свят. не сле дълго си купих и два кантара, единия за моето тегло а другия за храната.
С малко закъснение започнах да си записвам данните и привидно имах резултати. Някои тениски, които преди описваха идеално формите ми, започнаха да ми се ветреят лека по лека. Това което забелязвам е че не всеки божи ден, организма сваля по 200-300 грама както примерно очаквах. Днес реших да изкарам резултатите в табличен вид и да сложа тренд линии за да видя защо понякога се събуждам по-тежък от вчера, при условие че спазвам зоната сравнително стриктно, както по блокове, така и по часове.
Изображение

Та от таблицата забелязвам, че в живота всичко е синусоида. Ти настройваш хормоните в организма, Той от своя страна се опитва да възстанови "баланса" който е имал преди това, Ти продължаваш да донастройваш, докато може би в бъдещата графика, амплитудите ще намалеят и да се надяваме тренда да се запази надолу докато е необходимо. После започнах да се замислям, дали синусоидата не се дължи на съботни и неделни причини, като повече мързел или поотпускане в петък вечер ( не с повече от 1 блок повече, а по-скоро с седене на масата и бавно вечеряне до много късно вечер, след което пак си хапвам следвечерната закуска)
А, забравих да кажа, аз съм на схемата 3, 3, 1, 3, 1 блока за ден или 11 блока общо.
Изображение

Оказа се, че донякъде има такава зависимост, или поне така ми се струва. Въпреки това много ме радва тренда в посока надолу, което е всъщност важното.
В заключение, реших да пусна този пост с цел, да ви покажа моите досегашни наблюдения нагледно и да стимулира тези които са се поразочаровали от подобен ефект на качване на килограми отвреме на време повреме на зонуването.

От към здравословно състояние, това което усетих първите дни е повече енергия, малко "по-лек" се чувствах. Леко ми се вдигна самочувствието. Усетих и осъзнах, досега колко неправилно съм се хранил ( Това беше най-ценната информация която получих тази година). Вече гледам с други очи на продуктите които консумирам, както и на тяхното количество. Иначе от край време купувам само по-качествени храни, гледам етикетите за наличие на маргарини иаспартам и т.н. Но вече ще мога да си правя преценка и за съотношението и количеството на храната.
Друг ефект. Чувствам се постоянно сит, почти без отклонение. А като ми дойде часа за хранене направо озверявам и искам веднага да се нахраня. Биологичния ми часовник направо си го търси.
От време на време усещам леко замайване, но обикновено е след храна и си мисля, че организма, стопявайки мазнини за да си набави необходимите вещества, освобождава известно количество от мастните киселини, които затормозяват органите, а от там е може би и замайването. Но като цяло се чувствам много по-добре от преди да се заема със зоната.
поздрави от Варна, морето...
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Dobrev - The Drop Zone

Зоната
 

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот GODzillata » Съб Сеп 12, 2015 8:25 pm

Dobrev написа:...аз съм на схемата 3,3, 1, 3, 1 блока за ден или 11 блока общо....


Привет и добре дошъл! :bigsm41:

Много добро онагледяване в табличен вид! :yess:

И аз съм на горната схема и блокове.

И при мен се получава едно замайване, все едно ми падат батериите, когато настъпи време за хранене....даже и главоболие ми се появява.... :th: ....явно реакция на организма, иска си стария режим :lol: - и когато го получи - всички такива странични ефекти отшумяват! :laugh1:

Трябва да измисля как да го излъжа пак... :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Katerinka » Нед Сеп 13, 2015 4:04 pm

Добрев добре дошъл и успех !!!
Замайването и аз го имах около седмица, в началото още, и малко ми падаше кръвното, след това не съм го получавала :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Пон Сеп 14, 2015 3:45 pm

Снощи самосиндикално реших да пропускам следвечерната закуска, когато на вечеря стане късно по принцип. Какво ще рече това.. еми снощи започнах с вечерята към 21.00 и приключих към 22.30, то голямо ядене, голямо нещо. Понякога имам чувството, че ще се пръсна от количества. След като се нахраня към 22.30, почти не се бавя и до 30-50 мин. съм заспал. То директно следвечерната закуска се обезмисля. По този начин или си намалям с един блок дневното хранене, или просто го слагам във вечерята. Още една чаша винце с малко патешко например, добре ми се отразява на хормона на щастието ;)
Вие как практикувате в такива ситуации?
БТВ: Мисля си, че освен да се спазват продуктите по блокове е добре и:
1. Да се ограничавам до общо тегло на блоковете макс. 600 гр., което е възвратната точка и максимума който стомаха поема без да се разшири безвъзвратно. По правило, стомаха може да побере 300 гр. без да се разшири, а максимума който може да поеме преди безвъзвратното му разширяване е двойно това тегло или 600гр.
2. Според първа точка, следва да не се ядат предимно в комбинация въглехидрати които имат ниско въглрехидратно число ( да го наречем) т.е. за пример, броколи, с краставици, зелена салата и т.н. представете си да изядеш 500 гр. зелена салата + 400 гр. броколи + една голяма краставица, за да си получиш блоковете въглехидрати... Ужас. Смятам, тези въглехидрати да са ми около 1/3 до 1/2 от общите блокове въглехидрати, защото иначе трябва да се тъпча, което не ми доставя удоволствие.
3. При избора на храни да се подбират максимално шарени въглехидрати и всеки ден да се разнообразяват протеините. Така хем ще имам повече вещества без да има нужда да мисля за витамини и минерали, хем и няма да ми омръзне менюто.
4. Да се хапва по една ябълка на ден
5. Да се пие чаша вино на ден
6. Д асе яде една шепа ядки всеки ден.
< < < Последните три точки съм ги чувал от много места, като едва ли не задължителни > > >
Та следвайки, тези 6 точки, мисля, че не е много сложно да се разхожда човек из зоната за винаги.

PS: Доста трудно сде оказа да се говори за Зоната с други хора, на които държа и искам да обесня предимствата и.
Оказа се, че повечето хора просто ги "губя" още във третото изречение.
Включително п;очти веднага след като кажа, че не съм на диета а на Правилен режим на хранене и че смятам да остава за цяло живот, често ми казват, " Ааа, аз не мога да меря всеки ден, какво ям и плюс това не искам да гладувам"
В момента в който им покажа резултатите след някой друг ден и им покажа снимки на чиниите които си пълня, си променят веднага погледа и ми казват.." Ама ти толкова много ли ядеш?!? То това каква диета е?!? И как така отслабваш?!??!??! "
Еми как, и аз не знам, но е факт ;)
Най ми е жал, като видя две прекрасни девойки с тесни клинчета и няколко слоя паласки, които бягат в тандем в парка за да свалят килограми и паралелно съм сигурен, че ядат "здравословно" само зеленчуци и плодове защото са на диета и искат да отслабнат.. Това просто е борба със себе си. бягаш за да говирш мазнини, а ядеш въглехидрати като замаян от което мазнините се възстановяват веднага, А да не говорим, че резултата от отслабването им е именно загуба на мускулна маса и не след дълго замаяност и липса на координация..
Пиша последното поради факта, че преди много време бях решил да пробвам два месеца да я карам само на плодове и зеленчуци. Резултата беше умопомрачителен. Тогава не бях с наднормено тегло, но след два месеца, не можех да си кажа името. толкова бях отпаднал, че нямаше на къде повече.
Та ако четете това, и имате желание да се хванете за хорото със Зоната, смятам, че няма по-добро хоро.. а и ако се задържите, ще го играете по-дълго от много други хора, които се хранят нездравословно с много рискове за здравето си.
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Маня » Пон Сеп 14, 2015 5:09 pm

Dobrev написа:4. Да се хапва по една ябълка на ден - веднага си осигуряваши 2 БВ от 11-те за деня - по 1/2 за десерт към обеда и вечерята да речем - или включена към сутрешната закуска, за да си запазиш за вечерята чашата вино
5. Да се пие чаша вино на ден - още 1 БВ - винаги е добре и най-добре да е червено сухо вино
6. Д асе яде една шепа ядки всеки ден. - 11 БМ ядки са 33 бадема (малко повече от шепа, но е добре да се броят) или 11 ореха (което пак е повече от шепа) - при всички случаи ще са по-малко, ако си добавяш зехтин или авокадо към салатките - които пък са още по-добри мазнини и от ядките.

Колкото до грамажа - да зелените салатки, броколито, карфиола, краставицата, спанака са си бая като обем. Затова се комбинират - по 1/2, 1/4 или 1/8 БВ - малко повече смятане, но се свиква. В един момент знаеш колко цветцета броколи са ти 1/4 блок и дори спираш да ги мериш. Но това става поне след година мерене "до грам". Понякога включването на1 БВ варен овес или нахут много помага за намаляване обема на салатите. А като позахладнее още малко се появяват още възможности под формата на леща да речем.

Ако ти се случи да вечеряш късно е добре 1 блок за късната закуска да го метнеш 1-2 часа преди вечерята. Е, естествено в зависимост от цялото ти часово разпределение - просто не трябва да има повече от 5 часа между основните хранения и след следоебдната закуска до вечерята времето не трябва да е повече от 2,5 часа.

А на мен ми се е случвало при ранно заспиване да се събудя по някое време през нощта и тогава си мушвам блокчето от късната закуска.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Katerinka » Вто Сеп 15, 2015 7:30 am

Най ми е жал, като видя две прекрасни девойки с тесни клинчета и няколко слоя паласки, които бягат в тандем в парка за да свалят килограми и паралелно съм сигурен, че ядат "здравословно" само зеленчуци и плодове защото са на диета и искат да отслабнат.. Това просто е борба със себе си. бягаш за да говирш мазнини, а ядеш въглехидрати като замаян от което мазнините се възстановяват веднага, А да не говорим, че резултата от отслабването им е именно загуба на мускулна маса и не след дълго замаяност и липса на координация..


И на мен ми е жал :( Жал ми е и за децата , с кореми като моя, за момченцата с гърди като на момиче, и за възрастните хора, които едва се влачат, това лято ми се уплаши окото, хора , на три дебели деца , се пада по едно слабо :( Под дебели деца, имам предвид дебели , с големи кореми и едва вървящи. И набиващи пици, дюнери, близалки и коли. Аз поне докъм трийсе бях слаба, а сега от бебета затлъстяват. :sad:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Вто Сеп 15, 2015 12:36 pm

Маня написа:4. Да се хапва по една ябълка на ден - веднага си осигуряваши 2 БВ от 11-те за деня - по 1/2 за десерт към обеда и вечерята да речем - или включена към сутрешната закуска, за да си запазиш за вечерята чашата вино
5. Да се пие чаша вино на ден - още 1 БВ - винаги е добре и най-добре да е червено сухо вино
6. Д асе яде една шепа ядки всеки ден. - 11 БМ ядки са 33 бадема (малко повече от шепа, но е добре да се броят) или 11 ореха (което пак е повече от шепа) - при всички случаи ще са по-малко, ако си добавяш зехтин или авокадо към салатките - които пък са още по-добри мазнини и от ядките.

Цялата схема ми звучи много добре.
Относно зехтина:
На закуска си правя една бърза и лесна за пиене смес от
* 220мл Прясно мляко 2%________- 1 ПБ + 1 ВБ + 0 МБ
* 108 гр. извара нискомаслена___- 2 ПБ + 0 ВБ + 0 МБ
* 28 гр. овесени ядки___________- 0 ПБ + 2 ВБ + 0 МБ
* 1 ч.л. Зехтин екстра върджин__- 0 ПБ + 0 ВБ + 3 МБ ( Понякога вместо зехтин си смилам бадеми или кашу сурови)
Идеална ми е. Пия си я докато пътувам за работа, после не мисля до 12.00 за храна. Колегите през това време или гладуват, или ядат към 10.00 вече примряли от глад.


Маня написа:Колкото до грамажа - да зелените салатки, броколито, карфиола, краставицата, спанака са си бая като обем. Затова се комбинират - по 1/2, 1/4 или 1/8 БВ - малко повече смятане, но се свиква. В един момент знаеш колко цветцета броколи са ти 1/4 блок и дори спираш да ги мериш. Но това става поне след година мерене "до грам". Понякога включването на1 БВ варен овес или нахут много помага за намаляване обема на салатите. А като позахладнее още малко се появяват още възможности под формата на леща да речем.

Точно тези разсъждения, правят така, че този начин на хранене става и доста разнообразен, което допълнително подсилва полезността на зоната. иначе в нормална ситуация на обяд се налупваш с двойка кебапчета с ПКС ( Пържени Картофи със Сирене, както ги наричат колегите) и си готов.

Маня написа:Ако ти се случи да вечеряш късно е добре 1 блок за късната закуска да го метнеш 1-2 часа преди вечерята. Е, естествено в зависимост от цялото ти часово разпределение - просто не трябва да има повече от 5 часа между основните хранения и след следоебдната закуска до вечерята времето не трябва да е повече от 2,5 часа.


Вчера направих точно така. наложи се да си изям следобедната закуска сравнително рано, а да вечерям сравнително късно, та си направих една междинна втора следобедна закуска. След това си изядох 3 блока на вечеря и си легнах. Тези размествания, показват, че зоната не е толкова строго фиксирана от към часове, а просто трявба да се знае кое хранене колко време може да те държи, преди да си излязъл от Зоната. До колкоот разбирам 1 блок те държи да речем 2 до 2.5 часа, Два блока да речем 3.5-4.0 часа и 3 блока 4.5-5.0 часа. Ако правилно съм разбрал до тук от четеното
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Вто Сеп 15, 2015 12:45 pm

Katerinka написа:Най ми е жал, като видя две прекрасни девойки с тесни клинчета и няколко слоя паласки, които бягат в тандем в парка за да свалят килограми и паралелно съм сигурен, че ядат "здравословно" само зеленчуци и плодове защото са на диета и искат да отслабнат.. Това просто е борба със себе си. бягаш за да говирш мазнини, а ядеш въглехидрати като замаян от което мазнините се възстановяват веднага, А да не говорим, че резултата от отслабването им е именно загуба на мускулна маса и не след дълго замаяност и липса на координация..


И на мен ми е жал :( Жал ми е и за децата , с кореми като моя, за момченцата с гърди като на момиче, и за възрастните хора, които едва се влачат, това лято ми се уплаши окото, хора , на три дебели деца , се пада по едно слабо :( Под дебели деца, имам предвид дебели , с големи кореми и едва вървящи. И набиващи пици, дюнери, близалки и коли. Аз поне докъм трийсе бях слаба, а сега от бебета затлъстяват. :sad:


Просто 99% от хората нямат нормална хранителна култура. Някои защото така са свикнали, други защото трудно намират правилния път, трети защото хич не им дреме.

Аз бях от първата група, после преминах към втората. Сега след като мисля съм намерил правилния път, не мисля да преминавам към трета група. А по-скоро бих искал да мина към 4та група, която е същата като първа, но вече с нормална хранителна култура. т.е да свикна за винаги да съм в зоната и рядко около нея :)

В ресторантите порциите са огромни, което води до объркване на възприятията на хората за нормално количество храна в една порция. Ако не са огромни пък са много небалансирани, което е нормално, в предвид, че зоновото хранене все още е масова "тайна" от хората, тъй като не са попадали на този труд, или просто са хора от третата група, на които не им дреме.

Знам, че това е промяната от която има нужда всеки човек, въпрос на желание за промяна, постоянство и фантазия е зоната да се превърне в начин на живот ;)
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Katerinka » Сря Сеп 16, 2015 4:41 pm

Много хубаво го каза :hm:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Нед Окт 11, 2015 11:15 am

Реших да вкарам малко допълнително инфо.
Изображение

Та какво се случва в последните два пика след 26,09,2015
на 26.09.2015 бяхме на сватба на братовчедка. Тогава реших да направя следния експеримент- Да съм в зоната, но с повече блокове. Т.е. запазих баланса на въглехидрати, мазнини и протеини (до колкото мерих на око), но блоковете бяха доста повече. Паралелно паднаха големи танци, така че мисля имаше някакъв енергиен баланс.
два три дни след голямото ядене, намалих блоковете пак на 11 и се възстанових от към килограми.
на 6.10.2015, сутринта след закуска около 10.30 получих доста голямо пречерняване и замайване. Ходих на лекар, мериха ми кръвното, направиха ми кардиограма, ходих на невролог, направих си пълна кръвна картина... невролога ми каза, че съм под някакъв стрес. Да тъкмо смених работата, но по принцип съм доста спокоен човек и ми се видя малко пресилено. В този ден реших да ям както преди и така два дни... Това веднага се отрази на графиката. Но правих всичко възможно да набавя повечко микроелементи дори и да кача някоя друго кило.
Кръвната картина не показваше отклонения. Хемоглобина ми беше на по-долната граница и реших че имам някакъв вид анемия. Започнах да разсъждавам логически... Тъй като сега ям по-малко количество храна, да не би да получавам и по-малко микроелементи, минерали и витамини. Освен предписаните от невролога хапове, си взех мултивитамини, Витамин B комплекс, хапвам по 1 ч.л. мед, повечко чубрица, черен пипер, 5-6 какаови сурови зърна на ден. От две седмици приемам и Омега 3 по 2400мг. вечер. Едва днес сутринта се чувствам за пръв път по-добре, без онова неприятно пречерняване, което получих преди 5 дни.
Случвало ли ви се е подобно нещо? Аз честно казано се уплаших доста. До сега не съм имал усещането, че почти постоянно съм като пиян.
BTW: Последното ми замерване на теглото е от тази сутрин, а снощи бяхме на кръчма с бившите колеги. Хапнах и пийнах около 6 блока, като пак горе долу балансирах храненето. Смятам, че от утре ще се нормализира графиката, че покрай тези събития доста изостанах от тренда надолу.

Поздрави от Варна, морето...
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот _belladonna_ » Пон Окт 12, 2015 8:11 am

Лятото, в големите жеги имах подобно усещане, че съм като пияна. Беше ми едно замаяно, отпуснато и ми се спеше. Оказа се че кръвното ми е 100/70, много ниско. Не съм ходила на лекари, но и сега съм с ниско кръвно 110/70 при нормално преди Зоната 130/80. Ако невролога е преценил, че състоянието е от стрес, изписаните лекарства се пият поне 2 месеца за постигане на траен ефект. Той сигурно ти е казал. Но ако тонуса ти е занижен, спи ти се и нямаш сили почти съм сигурна, че е от кръвното.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Italiano » Пон Окт 12, 2015 12:06 pm

Да, и на мен така от време на време ми пада кръвното. не че съм го мерил всеки път, но са същите симптоми.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Katerinka » Пон Окт 12, 2015 9:26 pm

Аз го получих на втория ми месец в зоната, майка ми и баща ми също, за около десетина дни, реших проблема със айрян към всяко хранене :) а родителите ми си спряха хапчетата за кръвно , повече не сме го получавали :)
Мисля, че организма ни се пренастрои така :hm:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Вто Окт 13, 2015 7:34 pm

Мисля, че всичко при мен е било заради липса на витамини. След като се взех в ръце, за два дни се вдигнах от това състояние. В момента няма помен от онова усещане което имах преди седмица. Сега като се замисля, от както съм в зоната и около нея, не съм ял никакъв мед и почти никакви цитруси и кивита, което може да е довело до рязко спадане на витамин С в организма. А преди това ядях по един грейпфрут на ден, два. Преди време една приятелка ми разправяше, че е имала подобна отпадналост, и се оказало, че е от липсата на витамин C. Та си мисля, че в началото на зонуването ми съм се отдалечил леко от разнообразното хранене, въпреки, че консумирам много зеленчуци и някои плодове.
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Pipilota » Чет Окт 15, 2015 6:43 am

Добрев, здравей и от мен. Стана ми леко любопитно- защо от както си в Зоната не консумираш никакви цитруси и кивита ?.... :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Начинаеща » Чет Окт 15, 2015 12:10 pm

Аз съм нова във форума. От няколко месеца чета и препрочитам книгата и немога да започна. Като че ли има някаква стена пред мен и незнам от къде де тръгна. Искам да си поговоря с някой "зонар", да ми даде начален стимул
Начинаеща
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 12:05 pm
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта