Dobrev - The Drop Zone

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот NikoLinia » Чет Окт 15, 2015 8:25 pm

Здравей Начинаеща!
Незная каква точно мотивация очакваш да получиш, защото дневниците са пълни с мотивиращи примери, но от малкото информация, която споделяш, мисля, че си обхваната от страхове: че трябва да промениш живота си из основи, че може да се "провалиш" и други такива.
Мога да ти кажа аз как подходих. Също изпитвах съмнения, но реших, че нищо нама да ми стане да се придържам към тези правила 10 дни или 2 седмици като за начало, пък после то само ще си покаже. Така и постъпих. След първите 2-3 дни установих, че не е трудно да си определиш продуктите и пропорциите. След още няколко дни установих, че няма да умра от глад, даже напротив, храната е повече от достатъчно. В края на двете седмици установих, че по-добре не съм се чуствала от много време. После въпросът дали да продължа, вече не стоеше на дневен ред.
Дори на дълъг път се тръгва с малка крачка.
Направи я по-скоро!
Ти се храниш всеки ден. Просто утре го направи по тези правила!
Успех! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Dobrev - The Drop Zone

Зоната
 

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Начинаеща » Пет Окт 16, 2015 9:26 am

Честно да си призная, стракът е голямо шубе. Снощи четох до късно и си направих меню, за да ми е по-лесно. Днес съм вече с една закуска в зоната. Страхът ми идва от това, дали ще избера правилната закуска, дали всичко ще изчисля правилно и т.н.
Никога няма да разбера дали ще се справя, ако не опитам. Учудвам с от себе си, защото по принцип съм доста решителен човек
Начинаеща
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 12:05 pm
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 16, 2015 12:22 pm

Начинаеща, не се страхувай това е просто храна. И да сбъркаш, няма да се отровиш. Всички сме бъркали докато сме се учили.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Маня » Пет Окт 16, 2015 2:07 pm

Начинаеща, можем да сме ти полезни, ако в темата за храненето почнеш да пишеш менюто си за деня, както си го планирала. Така ще можем да те коригираме, ако допускаш "грешки". Отдели си време и прочети информацията в сайта. Там е събрана в стегнат вид много информация за Зоната, както и неща, които няма да откриеш в първата книга на Бари. Разходи се из дневниците, из темата с рецептите - при всички случаи ще намериш нещо, което да ти помогне да се ориентираш по-бързо и да преодолееш "страха", като видиш резултатите на зонковците. И няма нищо страшно. Както е написала Белла - става дума за ядене, и то за "яко" ядене. И от теб зависи да е "зоново", да ти е приятно и вкусно. С вкусна и разнообразна храна да си осигуриш преди всичко здраве.

ПП. Добрев, сори че ти налазихме дневника, но Начинаеща не се е ориентирала къде да си задава въпросите и да дири помощ. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Начинаеща » Съб Окт 17, 2015 9:10 am

Здравейте отново, водя си строг дневник с какво се храня, за да мога по-лесно да се ориентирам, както и да свикна.
Изчислих, че необходимото количество за мен е 9 блока.
Закуска 1Б: 200гр кисело мляко и един орех.
Обяд3Б: 50гр. кашкавалена извара (нямаше в магазина друга), 2 филийки хляб вита, 3 слайса свински бекон, 5 маслини, 1чаша прясно мляко
Искам да направя уточнението, че на обяд се храних в офиса и някой неща купих същия ден и премерих на око.
Следобедна закуска 1Б: 1чч прясно мляко
Вечеря 3Б: 2кюфтета от кайма и около 200гр. салата домате
Късна закуска или вечеря 1Б: 180гр кисело мляко и 1 орех
Това е, критиките сигурно ще са много, но в къщи никой освен мен не се храни по зоната, а аз съм човекът който приготвя храната.
Начинаеща
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 12:05 pm
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот NikoLinia » Съб Окт 17, 2015 9:26 am

Здравей Начинаеща! Много ми е дълго и затова ще те прекръстя!

Здравей Начи! :lol:
1. За киселото мляко-така, както си го написала, би трябвало да е 0,1%, затова добавянето на орех е добре. Ако е 2%, тогава без добавяне на мазнини. Освен това един път приемаш 200 гр., а вторият път 180 гр. Това в зависимост от марката ли е или по други причини?
2. За обяда-по добре без хляб на първо време, свинският бекон също не е добър избор. По-добре шунка или филе, а още по-добре пуешко.
3. Вечерята не е балансирана-липсват ти блокове/2/ въглехидрати. :)
Обаче, тук вече прекаляваме. Пиши в общите теми!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 21, 2015 3:04 am

Аз имам едно въпросче- този дневник който се казва "Dobrev - The Drop Zone" и потребител "Начинаеща" един и същ човек ли е ? Нещо много се обърках...извинете за глупавия въпрос, ама ще се радвам да ми се разясни....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот NikoLinia » Сря Окт 21, 2015 5:01 pm

Здравей Пипи!
Може би е най-добре те самите да дадат отговор на твоя въпрос, но за мен това са различни хора. Добрев е мъж и това си е неговия дневник, а Начинаеща е жена, все още неориентирана във форума! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Dobrev » Съб Окт 24, 2015 1:03 pm

Правилно, това е моя дневник, а Начинаещата е неориентирана все още във форума. Нямам против това, че тук Начинаещата е намерила място да потърси мнение по въпросите. Не е лошо да отвори след време и свой дневник в зоната.
На въпроса по-рано, защо съм спрял да приемам цитруси и кивита от както съм в зоната.. Няма конкретна причина. Предполагам, че всичкото това мерене и теглене на храната ме отдалечи леко от хранителните ми навици от преди това. След време като се замислих, се оказа, че не съм се сещал за цитруси. Сега оправям тази грешка, дори мисля, че трябва да се приема почти всичко, стига да е съобразено зоново, дори да е в червената зона, също да присъства в менюто от време на време.
Жив пример е меда, който едва ли не трябва да се избягва. Да ама не. В него си има незаменими вещества, които не могат да се пренебрегнат с лека ръка.
Експеримента, който си правя последната седмица е да намеря своя калориен баланс.
Или какво ще рече това. С две думи да намеря баланса между консумирана и изразходена енергия. Оказа се, че ставам добър в това. Три последователни дни успях да забия кантара на една и съща стойност.
Когато реша да спазвам единайсетте блока, свалям с около 100-200 грама на ден, а като се "отпусна" на около 13-14 блока, постигам калорийния си баланс и не мърдам нито нагоре, нито надолу.
Това упражнение се оакзва доста полезно, когато се налага, да мериш всичко на око. Оказва се, че има и още една мерителна единица.. Освен ръката и окото, трябва да се съобразяваме и с видовете дейности които сме имали през деня. т.е. ако съм се движил повече или съм мъкнал разни тежки неща или съм имал друга физическа активност, трябва да си хапна някой друг блок повече, за да съм в калориен баланс, а от там с навика мога лесно да се адаптирам и към един два блока по-малко от калорийната ми нужда, което ще ме доведе до сваляне на излишни телесни мазнини. Интересно занимание е зонуването, признавам си :)
Ето я и графиката с последната седмица:
Изображение

Сега смятам, да се заема с свалянето на килограмите. Още малко и ще паднат под 83, което ще е нов горен лимит, а за да спазя тренда на долу трябва да държа флуктоациите на графиката под червената линия, иначе тренда може да се обърне на горе, както е при форекс търговията :)
Dobrev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:20 pm
Мъж

Re: Dobrev - The Drop Zone

Мнениеот Italiano » Чет Ное 19, 2015 10:46 am

Начинаеща написа:Честно да си призная, стракът е голямо шубе. Снощи четох до късно и си направих меню, за да ми е по-лесно. Днес съм вече с една закуска в зоната. Страхът ми идва от това, дали ще избера правилната закуска, дали всичко ще изчисля правилно и т.н.

Не разбирам от какво е този страх. Ако не измериш правилно храните, просто си се хранила по стария начин.
По-лошо от това няма как да стане - единствено подобрения може да усетиш.

Добрев, явно си падаш по статистиките, щото иначе ми се струват пипкава работа тези изчисления.
При теб очевидно е удоволствие.
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта