Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Съб Юни 06, 2015 8:10 pm

Пипилота , Мани Благодаря много !!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 07, 2015 6:03 am

Днес бурята в стомаха ми от смяната на блоковете почна да отминава , че то голямо къркорене беше :laugh1:
Всеки ден се чуствам все по-добре, по енергична, по малко ме болят краката, даже ми се струва че за тези 10 дни имам по голям визуален ефект , отколкото след 28 дни по диетата на Ванчето :laugh4:
Блоковете повечето ги научих на изуст :laugh1: и вече си правя меню в движение :bigsm16:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот gogo » Нед Юни 07, 2015 8:05 am

Katerinka написа:Днес за обяд си направихме салата марули с кисело мляко. Марулите бяха малко и не ги броих.
И задушено зеленце за гарнитурка. Ама снимката ми много голяма. Ето какво сложих , ако някои види грешка да ме поправи :)

ОБЯД: 2БПВМ
ИЗВАРА 56ГР
КИСЕЛО МЛЯКО 220 ГР 2 БПВ
ЗЕЛЕ ЗАДУШЕНО 1 БВ
КАШУ 3 БР 1 БМ
МАЛКО МАРУЛИ И ТУЧЕНИЦА

За вечеря доядохме зелето 1 бв + 220 гр домат 1бв + 112 гр извара 2 бп + 6 маслини.

Не знам защо днеска като минат 3.5 часа изпитвам много лек глад. Нещо съм сгрешила ли...досега не съм огладнявала. Възможно ли е да е от промяната на разпределението на блоковете?

Катертинка, киселото мляко 220 гр е 1БПВ, а не 2БПВ. Освен ако не ядеш някакво специално кисело мляко, например по американски стандарт. Заради тази грешка най-вероятно и си огладняла по-рано.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Нед Юни 07, 2015 8:20 am

Според мен е просто техническа грешка. Защото има 1 БП от извара и 1 БВ от задушено зеле, а е обявила менюто си за 2 БПВМ. Губи и се 1 БМ, но може да се съдържа или в изварата (зависи от маслеността), или в задушеното зеле :) ако му е ръснала отгоре малко зехтин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 07, 2015 10:38 am

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

На млякото съм сгрешила като го пиша , 1 бпв го смятам, а кашуто ми е само три , защото някъде беше коментирано че след като млякото е два процента да пропуснем ядките , и аз като стриктна зонка :laugh4: за млякото пропускам , а ям три за другото :wow:
Ако се престаравам , кажете ми да си ям ядчиците и с млякото , че много ги обичкам :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 07, 2015 10:50 am

За закуска от крекерчетата на Маня ( да си жива и здрава, много ми харесват ) 1 бв, домат 240 гр 1 бв, и от пуешко смляно си бяхме направили нещо като руло , прилича на леберкез :laugh1: от него 56 гр за 2 бп и 6 маслинки 2 бм

Днес за обяд хапнах тиквички на пара със сиренце:
сирене 56 гр 2БП
Уж е ниско маслено ама на етикета нищо не пише, и май не трябва да го ям ама това е единственото на което не мога да устоя. Добре че изядохме пакетчето и няма какво да ме съблазнява.
За 2БВ хапнах тиквички 1 бв и гъбена яхнийка 1 бв.
Ядки не хапнах да не би да ми е мазно сиренето , ама им се облизвах :crazy1:
исках да ям салатка, но имах гости и за малко да си изтърва часа, та на бързо ...

Следобедната закуска ми е винаги плодове с извара

За вечеря от леберкезчето със салатка и гъбената манджа :chef1:

Късната винаги е айрянче от 220 гр кис. мляко :applaus:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 07, 2015 9:26 pm

Искам да се похваля , че вече имам плуващи работи в тоалетната :smdance:

На баща ми му направих за утре закуска от три блока овесена каша с прясно мляко и ябълки и канела, утре ако каже че е вкусно ще направя и за себе си :laugh4:
ето пропорциите за проверка :chef1:
ОВЕС СВАРЕН ( от 14ГР излезе 50)1 БВ
ПРЯСНО МЛЯКО 110 МЛ 1/2 БВ 1/2 БП
ЯБЪЛКА 150 ГР 1 1/2 БВ
БАДЕМИ настъргани9 БР 3 БМ
отделно кюфтенца
ТЕЛЕШКИ КЮФТЕНЦА 70ГР 2 1/2 БП
Последна промяна Katerinka на Пон Юни 08, 2015 4:56 pm, променена общо 1 път
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Юни 08, 2015 11:10 am

Баща ми въобще не ми хареса кашата :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот tsvetito » Пон Юни 08, 2015 12:26 pm

Катеринка, с кисело дали няма да стане по-добре?
А най-добре без никакъв овес, наблягайте на зеленчуците и плодовете, особено сега като има изобилие :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот zonebonbone » Пон Юни 08, 2015 1:09 pm

Здрасти Кате
,успех !
zonebonbone
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 10:51 pm
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот tanita68 » Пон Юни 08, 2015 2:10 pm

Аз обикновено си правя 2БВ овес и 2БП котидж, добавям още 1БП шунка или месце някакво и плод за останалия блок В. Опитах да сложа шарена сол в овеса и котиджа, но не ми допадна особено. Така чисто си ми е най-добре. Месцето си го хапвам преди или след овеса, не ми харесва да е нарязано вътре. Опитах един път да си направя и сладък овес като му добавих протеин и ставия, но не ми хареса, а и аз си предпочитам солена закуска. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Юни 08, 2015 4:55 pm

tsvetito написа:Катеринка, с кисело дали няма да стане по-добре?
А най-добре без никакъв овес, наблягайте на зеленчуците и плодовете, особено сега като има изобилие :)


Цвети аз всъщност доста рядко го хапвам , за 12 дни само два пъти под формата на крекер, но дългия ми път с диети ме научи , че човек не трябва напълно да се лишава от нещо , и както съдя по зоната умереноста му е майката :laugh4: също така доколкото разбрах тук по коментарите ( книгата сега я чета , ама малко бавно че не ми стига времето ) Бари е препоръчал да се хапва овес , защото съдържа нещо важно , което не можем да си го добавим от нищо друго, а и мисля че това не би ми попречило на отслабването. Би ми попречило ако консумирам храни от червената зона , но аз за 12 дни не съм го направила нито един път , и в скоро време няма и да го направя , защото просто нямам желание, за мен този начин на хранене е перфектен, не се затъжвам за нищо. Вчера имах гостенка и сложих на масата купа с бонбони за да се проверя как ще реагирам, и въобще не ми се прияде. Предполагам , че не винаги ще съм така, но докато не ми се яде няма да посягам към червената зона :laugh4:
И да се похваля имам свалени около 2,5 кг. Сигурно повечето е вода , но все пак ми е приятно :smdance:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот tsvetito » Пон Юни 08, 2015 10:52 pm

Аз повече се радвам на метъра отколкото на кантара да ти кажа, а там се сваля повече, дори и кантара да е на едно място (и това си има своето обяснение, просто сваляме сланинки, но качваме телесна маса, която сме загубили примерно от не здравословни диети). На мен най-голямото мерило са ми бедрата и дупето и съм страшно доволна от резултата до тук, а смятам и занапред ще е така, макар да не остана много за сваляне, но Зоната е супер не само заради това!
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 09, 2015 7:40 am

Много се радвам за теб :yess: Проблема при мен е че килограмите ми са МНОООГОО :laugh4: в това е тясно свързано със здравето,така че засега те са приоритет, а другите ползи идват от самосебе си. То аз и за това се стремя да не кръшкам , просто всеки ден за мен е от значение , щото пътя ми е дъъълъъъг :wow: Ама като гледам хората тук какви килограми са свалили , много се обнадеждавам .
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 09, 2015 9:26 am

Дори и да са много, проблемите идват от тлъстините, а не от телесната маса, затова ти казвам, че по-важни са мерките, значи, че сваляш мазнини (аз поне така мисля), а те са по-леки, самия Бари пише, че за седмица могат да се свалят 400-600гр мазнини, другото основно е излишна вода (която със сигурност я имаме, особено жените). А има и друго, сланинките не са само видими, има и около органите, а за здравето точно те е най-хубаво да се стопят. Така, че според мен си на правилния път и всичко става постепенно (то ако става много бързо пак няма да ти хареса резултата, защо тогава може да се получи увиснала кожа), а това е най-хубавото!
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 10, 2015 12:03 pm

Здрасти на всички!
Вече съм двуседмична зонка :laugh4:
Имам свалени малко над три килограма, което смятам за много ама то май повечето е вода. Няма голямо значение , защото се чуствам много добре, краката ме болят по-малко, не съм постоянно гладна, хапвам разнообразно.
Мерих се със метъра ама нещо не ми показва намаление , или предния път не съм се премерила правилно, или се сещам все като се наям :laugh1: А пък в дрехите ми се усеща хлабавост. :sad:
Надявам се в края на месеца да имам сантиметри.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта