Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот NikoLinia » Нед Май 31, 2015 3:38 pm

Нямам какво да кажа! Виноват!
Но не прекалявам! 4 блока на седмица ми е горната граница! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот mahona » Нед Май 31, 2015 8:12 pm

Аз си хапвам по 10 блока на седмица (2Б на 5 закуски) и се чувствам супер .Това ми е закуската през седмица. :hm: :th: :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 6:33 am

Днес ми е ден шести, и имам свалено едно кило :smdance:
Как ви се струва добре ли е ?
Постоянно имам чуството че ям много :laugh4: но не си позволявам да се отклонявам.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 6:44 am

Вчера бях в Бургас на лов за кисело мляко елби. В едната била имаше десет млекца , някой минал преди мен и взел две каси наведнъж :laugh1: , купих го всичкото , и отвън в колата сръбнахме по едно , че ни беше време за закуска. От там гас за меден рудник , с надеждата че там ще има повече ама уви, имаше само шест броя :laugh4:
Обаче си купих котидж , в магазина не можах да го прочета защото буквичките му бяха много ситни , вкъши го четох с лупата :laugh1: мазнини 4.5 гр , въглехидрати 3 гр на 100 гр белтъчини 12.5 гр
Май е мазничко.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 11:25 am

днес си сготвихме много вкусна манджа :chef1: :

ПИЛЕШКИ МЪФИНИ - 16 БП 4БВ 1БП + 1/4 БВ

ПИЛЕШКО СМЛЯНО 448 ГР - 16 БП
ТИКВИЧКИ 360 гр 1
ГЪБИ 180 1/2
ДОМАТИ 120 1/2
ЛУК 130 1
ПРЯСНА ЧЕРВЕНА ЧУШКА 120 1
ЧЕСЪН
ЧЕРЕН ПИПЕР
ЧЕРВЕН ПИПЕР ЛЮТ
РОЗМАРИН ЛИСТА НАКЪЛЦАНИ
МАГДАНОЗ
ЧУБРИЦА
ГЬОЗУМ

МЪФИНИТЕ СТАНАХА СТРАХОТНИ , ИМАХА ВКУС НА ЧУШКИ ПЪЛНЕНИ С КАЙМА :))

не мога да кача снимка , нещо не се ориентирам, някой може ли да помогне ?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот GODzillata » Вто Юни 02, 2015 11:34 am

Katerinka написа:не мога да кача снимка , нещо не се ориентирам, някой може ли да помогне ?


Воала ---> ЦЪК.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 8:23 pm

GODzillata написа:
Katerinka написа:не мога да кача снимка , нещо не се ориентирам, някой може ли да помогне ?


Воала ---> ЦЪК.


МЕРСИИИИ!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 02, 2015 8:38 pm

Днес за мен беше един страхотен ден :smdance: Имах много работа , движих се цял ден , а въобще не се уморих , и стъпалото на крака което ме боли от месеци въобще не се обади. Мисле че е от зоната. Всеки ден се чуствам все по добре. Днес се усетих че вървя по-бързо. Много отдавна не съм вървяла бързо, тежат ми килограмите и ме боляха краката. На кантара съм само с кило надолу , но имам чуството , че съм свалила пет.
Първите два дни чаках с нетърпение да дойде часа за хапване , и не защото бях гладна , май просто навик , мислех си постоянно за хапване , и ужасно ме беше страх че няма да издържа тези четири часа без храна , че ще си остана гладна. Сега се налага да си настройвам телефона , за да ми напомня , защото се увличам с нещо и забравям за храната. Знам че зоната не е диета в общоприетия смисъл на думата , и че е храна за здраве, но за мен здравето е свързано силно със намаляне на килограмите, и ужасно ме е страх , че няма да отслабна . Това е следващия праг през който трябва да премина - най накрая да се доверя на зоната на 100 % ( сега съм на 99% :о )
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 5:13 am

Вчера най накрая ми остана време да седна пред компа и систематически да прочета информацията в сайта. Че я щурмувах тая зона направо в движение. Последствието е , че реших да последвам съвета на Маня и да си преразделя блоковете на :
3
2
1
2
1


Ще изкарам така поне седмица. Два блока закуска засега ми е психическия предел :laugh4:
Последна промяна Katerinka на Сря Юни 03, 2015 5:31 am, променена общо 1 път
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 5:17 am

Струва ми се че малко много готвим , но ще се постарая постепенно да увелича пресните зеленчуци. И с това готвене на пара съм на вие.
Днес се събудих в 5.00. Ужас :laugh1: Нещо много рано взех да ставам.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 8:18 am

Ако нямаш уред за готвене на пара (то си е инвестиция, която можеш да си спестиш), в магазините за домашни потреби се продават едни сгъваеми мрежички с крачета, които се поставят на дъното на тенджера. Налива се вода до нивото на мрежичката, кипва се, поставят се зеленчуците и се захлупва. Намаляваш котлона и вариш 5-10-15 минути в зависимост от зеленчука.
Изглежда горе-долу така:

Изображение

Естествено има и други дизайни. Но принципа е такъв.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот mahona » Сря Юни 03, 2015 10:37 am

Кате, най недоверчивия човек към Зоната който познавам съм ...аз :laugh1: .Но пък погледни дневника ми и снимките там и съм сигурна,че ще стигнеш своите 100%.Единственото което правя е да се доверя от 1 год на всички тук и да ям 5 пъти на ден премерена с кантарче храна почти само в зелено през първите месеци храна,да спазвам часовете ,да пия вода и да се наслаждавам на последиците от това: ставане в 6 ч;енергия през целия ден;нови дрешки през 3 месеца;премахване на лекарства ,които ме преследват от години едно по едно;лице ,което грее и усмивка ,която не слиза от него!Така че ..хапвай и не се страхувай от храната в зоната..това е всичко ,което е нужно!Останалото си идва само ,но не с магическа пръчка! :refuse: :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 7:30 pm

Маня днес си купих такъв, ще трябва да свикваме да го ползваме повече , защото си признавам честно , досега не съм готвила на пара.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 7:34 pm

Махони аз започвам по тежка от теб. Не съм си написала килограмите защото ме ужасяват , и не искам да виждам тази цифра. Но твоите думи ми вдъхват надежда. Със сигурност ще разгледам целия сайт и повечето дневници , ама от сметки на блогове и калкулации направо се изтощих :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 03, 2015 7:56 pm

Днес си промених отново ражима на :
2
2
2
2
1

На предния следобедната закуска от 1 блок не ми се отеази добре, почуствах се зле , огладнях и се разтреперах.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 7:57 pm

Katerinka написа:Маня днес си купих такъв, ще трябва да свикваме да го ползваме повече , защото си признавам честно , досега не съм готвила на пара.

Готвенето на пара на зеленчуци е един от най-здравословните начини за приготвянето им. Кратка топлинна обработка, остават хрупкави и запазват максимално полезните вещества в себе си. Разбира се суровите са най-полезни, но пък не всичко може да се похапва сурово, естествено.
Много е лесно, Кейт. Слагаш на дъното на тенджера вода, която като количество трябва да достига до нивото на решетката, след като я поставиш на дъното. Кипваш водата. Слагаш решетката, нареждаш зеленчуците, затваряш капака и вариш. Лично аз на моя уред, който е електрически, но е на същия принцип, варя най-дълго прясно зеле - около 20 минути. Изваждаш зеленцука заедно с решетката и правиш с него каквото решиш - овкусяваш с подправки, поръсваш със зехтин (така той не минава през топлинна обработка и си запазва ценните полифеноли, а и не се променя от топлината). Имаш възможност оцедените зеленчуци да ползвах като плънка за омлет от белтъци, за топли салати, абе, за каквото се сетиш.
Не е като манджа, ама е много много вкусно. Броколи става за 5 минути, след което обливам със студна вода, за да си запази цвета и включвам като гарнитура към протеина. Същото е с карфиола.
Аз си правя комбинация от зеленчуци и ги задушавам така. После само малко зехтин и много зелени подправки, черен пипер и сол и към тях пилешко филе, сирене, извара, белтъци. Просто отнема по-малко време и става леко ястие, без да се върти човек много около тенджери, тигани, фурни. Всеки зеленчук може да се задуши така.
А и пилешки филета стават много вкусни на пара. Първо ги мариновам в подправки на вкус, оставям ги да престоят известно време в хладилника и после ги задушавам на пара, само че за около 30 минути.
Знам че и риба може да се прави на пара, но не съм опитвала, че аз съм малко скарана с нея. Трябва да е без глава, без хриле, без очи, без люспи (ако може) и се налага да я пипам и във вид на филе с ръкавици. А умирам да си хапвам добре прихотвена риба (само да няма глави и опашки при сервиране) :)

Да не забравя, на моя уред варя на пара киснат овес и ечемик. Става божествен. А за Великден от години на него си варя яйцата за боядисване - няма пукане, няма кипящи води. И ствата много вкусни.

Скоро експериментирах с поширани белтъци - в купичка сложих стреч фолио, счупих 4 яйца и отделих белтъците от жълтъците. Към белтъците с много леко разбиване добавих сол и подправки на вкус (магданоз, пресен лук, пресен чесън, копър, малко лют пипер, 5-6 парценца от червена чушка за цвят. Напръскат малко фолиото със зехтин. Изсипах белтъците, стегнах ги на хлабава торбичка с ластиче, така че да не потекат и ги пуширах на уреда за пара, вместо да ги пускам в кипяща вода. Стана супер протеинов блок.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта