Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Май 15, 2016 11:21 am

GODzillata написа:Катерино моме, браО на теб, молодец си отвсякъде! :yess:

Освен блога и ФБ страничката, замисляла ли си се да отвориш и един дебелариум по Зоната, като ти бъдеш шеф дьо Зоун :chef1: и да готвиш за всички отслабващи........можеш да кандидастваш по някой европроект.....помисли, аз ще съм ти първия клиент! :)



Мисля много, но уви нямам пари :lol: това е доста сериозна работа, и трябва да е софия а аз съм далеч :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот GODzillata » Нед Май 15, 2016 4:35 pm

Е, то дебелариуми има и по морето, а финансиране - по европроект......желание само да имаш........и да не си в БГ де, защото тук знаем как се отпуска финансиране...
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Petja » Пон Май 16, 2016 10:55 am

Не е задължително Кате да е само в София.
Хората като тръгнат да си обръщат внимание искат и да поразтоварят, така че едно морско или планинско кътче мисля, че е много по добре.
А пък мен ме пиши за втори кандидат-клиент.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Май 16, 2016 1:57 pm

Напълно ви разбирам мераците, но съм проучвала въпроса и е много трудно в България на този етап , иска се база, за която изискванията са много големи, не знам дали знаете, Емилова работи с един хотел, и можеш само да спиш и да й слушаш глупостите, и май им дават плодове на закуска, хитруша, така си е решила проблема с бюрокрацията и разрешителните, отиваш не в санаториум , а на хотел с лекции :lol:
А трябва да е в София, за да е целогодишно, за да може да е рентабилно, работя сезонно и знам какво е :)
Много са малко зонковците ...
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот GODzillata » Вто Май 17, 2016 8:50 pm

Ами целесезонно е най-резонно да е в планински край с природа, за да се включат преходи, физически натоварвания тип "Шао Лин" и "Сървайвър", всичко в стил "Беър Грилс"....и защо да не се използват вратичките в закона....нека бъде хотел на база ол-инклузив, включващ 5 хранения. ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Съб Сеп 17, 2016 6:55 pm

Матрицата и Зоната

В последно време се замислям, че буквално живеем в матрицата. Раждаме се и започваме веднага да работим като батерийки за портмонетата на големите производители. Майките захранват децата си от бебешката количка със зрънчо и близалки, после следват кроасаните, баничките, кифлите, фантата, колата, чипса. Децата порастват, но няма страшно, има за всяка възраст, супер модерно е да пием вино, бирата се лее като река, захар няма само във водата. Била ни разболявала захарта, ма на кой му пука, има лекарство за всяка болка, ако не ви мине от него има още, не спирайте да консумирате! Производителите знаят че всички сме пристрастени към въглехидратите, и правят всичко още по сладко, а нашите мозъци се възпаляват, и ние не можем да спрем, ми какво друго да ядем? Ми то всичко е вредно, от глад ли да умрем, не става, не се стои гладен, искам да си ям и пия, щото не мога да живея без моята любима храна и бира!!! И хоп, излюпва се някой зонковец насреща ти, и почва да те убеждава че има начин, можеш да ядеш без да си гладен, да си здрав, здрав по начин, какъвто даже не можеш да си представиш, защото дори и като млад не си се чуствал така :) но уви, матрицата ни държи здраво, почти няма измъкване, вечно гладния ни мозък ни контролира желанията и защитава любимата си захар. За съжаление наистина началото в зоната е трудно, на работа сме по цял ден, хранителната индустрия ни накара да забравим, че ни се е налагало сами да си приготвяме храната, не ни се слуша за поредната диета, не вярваме че е възможно, и чак пък така да се чуства човек...
Понякога си мисля, че войната на зоната с матрицата е загубена кауза :bambam: , после се сещам за чудото което тя направи с мен и част от семейството ми и решавам , че ще продължа да драпам за всеки мой роднина или приятел, защото си заслужава ;)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 28, 2016 10:53 am

Баш така си е, Кате.
Гледам вчера в Кауфланд едни "протеинови" бар-чета.
Предварително ми беше ясно какво ще се окаже на етикета, но очаквах по-голяма "тежест" да имат мазнините. А то бъкано с въглехидрати. А после било протеин ...
И това се води нещо полезно и за спортисти.
А какво остава за 95% от храните, с които ни заливат магазините ...
:notagree:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Яну 23, 2017 8:16 pm

Здравейте всички :) влизам да си пораздвижа дневника, че го зарязах миличкия :)
Зонувам си успешно, зоната вече е начин на живот за мен , винаги съм се чудила на тази приказка - яж за да живееш, а не живей за да ядеш ?!?! Много ми беше странно, как така живеем, за да ядем?! След година и нещо зона, най накрая ми светна :lol: до зоната всички живеем за да плюскаме, след зоната почваме да ядем, за да живеем :mrgreen:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Сеп 28, 2017 8:24 am

Добър ден!
Днес съм тук заради една доста сериозна тема - инсулиновата резистентност.
Искам да призова всички хора , с наднормено тегло, да си направят теста за ИР, този с глюкозата, а не просто да си премерят инсулина на гладно, затова ще разкажа моя история.
Започнах зоната 28 май 2015г, килограми над 140, точно не съм сигурна колко , защото кантара не ме хващаше.
Педи това не спирах да се мъча да отслабна, полседно се мъчех с диетата на Ваня Червенкова и деветдесет дневната, колко съм свалила с тях не знам. Започвайки зоната бях много ентусиазирана, ползите на това хранене се усетиха още първата седмица, и се чуствах толкова добре, че бях изключително стриктна. Не съм 100% сигурна, но мисля, че първата година нямам нито едно излизане от зоната, освен неволните грешки.
Сега искам да предупредя, никого не обвинявам, само констатирам фактите.
Винаги сме коментиеали, че няма проблем човек да кръшне от зоната, да си хапне нещо за душата, и със следващото хранене пак си влиза в зоната :laugh4:
С тези топли мисли, октомври 2016 заминах на почивка в Турция, решена да се придържам към зоната колтото мога :laugh1: е , първите дни се придържах,после не чак толкова, почерпихме се торта за рожденние ми ден, после нещо друго опитахме, последните дни съвсем се отпуснах. Успокояваше ме мисълта, че се връщам и веднага си влизам в зоната :stupid: Като се прибрах обаче, ми се наложи много да пътувам, и все не успявах да съм стриктна, а и от едно излизане на ден кой го е страх, със следващото съм си в зоната нали :) Да ама не :refuse:
Имала съм болест, за съществуването на която не съм предполагала. Ако някой ще ми каже, защо не съм си проверявала инсулина, ами правех го, личната ме пращаше да го проверявам, опасяваше се да не направя диабет, ни захарта и инсулина ми бяха в норма. Трябвало е да направя теста с глюкозата, защото той е показател за ИР.
Заради ИР инсулина е висок, и е висок и дълго време, и когато един хормон е разбалансиран, той оказва влияние и на други, разбалансирайки и тях. Последствията могат да са тежки, и дълготрайни.
При мен решаващ фактор изигра преумората, тя , съчетана с ИР ми докараха здравословни проблеми, с които тепърва ще се боря.
Ако знаех , че имам ИР, нямаше да ми се случи всичко това, защото зоната е най силния инструмент, и най доброто лекарство за справяне с ИР. Щях да си карам зоната и да си свиркам, нямаше въобще да си позволя да излизам от нея, щях по внимателно да си подбирам въглехидратите.
Затова призовавам всички пълни хора, които ще попаднат на тази старница, направете си теста - Знанието е сила!
следва продължение...
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот BatRoska » Съб Яну 06, 2018 3:54 pm

Докъде я докара? :th:
Аватар
BatRoska
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:19 pm
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот чичо Чарли » Сря Май 23, 2018 3:21 pm

Здравей Кате,
бая време не си отразявала нищо в дневника си. Явно пишеш във фейс групата. Наистина какво става с тебе? Дано нещата са се развили в добро посока. А за блога ти Озонка наистина, поздравления. Свършила си отлична работа. Ползвам го най-редовно и ми е от голяма полза. Ще се радвам да ми отговориш. :) :slance: :potfl:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 07, 2018 7:53 am

Здравей Чарли :)
наистина си изоставих дневничето, виноват :noo: обещавам да се поправя, но сега ми е малко натоварено, даже за групата не ми стига времето, есента ще се заема с дневника си :) Радвам се че Озонка ти е полезна, много ми е приятно да го чуя :) Благодаря за топлите думи :rose_pink:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Юни 19, 2018 4:03 pm

Здравейте зонбита!

Пиша по много важна тема в дневника си, защото от тук тръгна моя зонов път, и тук информацията няма да се загуби. Искам да предупредя, че пиша от телефона, затова ме извинете за грешките :pray: , също така, за да обясня становището си по темата, и защо въобще пиша този пост, ще трябва доста да се отвлека. На когото му е скучно, или не го интересува темата инсулинова резистентност, пред диабет и диабет, може спокойно да пропусне писаниците ми :bow: .

Ще започна от момента в който започнах зоната преди три години, когато бях неизвестно много килограми, но при всички случаи над 150 :stupid: , много е възможно да са били и 160 :doNotKnow: . Превъртах кантара :wow: . Това не е толкова важно. Важното е, че моята лична лекарка, така и не ме прати на ендокринолог, а само ми пускаше изследвания на захар и инсулин на гладно, които си ми бяха в нормата. Уверена съм, че много хора ще се припознаят :) После открих зоната. Въодушевена започнах веднага, килограмите започнаха да падат. Рибено масло в началото пиехме на фирмата now, и не по много, често и не пиех, за да има за родителите ми, които започнаха с мен. А и не ми се струваше толкова задължително. Книгите ги четях отгоре отгоре, защото започнах юни, когато съм много заета, а първите месеци човек се бори със сметките, четенето остава на задан план. Отне ми месеци да изчета дневниците във форума :) Главата ми беше каша от инфо :) Не знам дали ще ми повярвате, но първата година нямах нито едно съзнателно прегрешение. В последствие излезе Омега 800 на пазара, почнах да пия по 2,5 гр от него. След година и половина зона, реших, че мога да си позволявам по някое кръшкане. Уж редичко, уж понякога, уж със следващото хранене веднага влизаме в зоната....но се оказа, че след всяко излизане, на мен ми е мнооого трудно да се върна. Знаех че мозъка ме контролира, знаех че нещо не е наред, уж се хранех зоново, а ми се яде сладко. Нещо се случваше с мен. И изведнъж, ей така от нищото, небето се сгромоляса върху мен. Получих здравословна криза, за която няма да говоря, тя не е важна. Важно е, че бях много учудена, Нали се храня по зоната, защо се разболях толкова сериозно?!? :think2:

Докато търсех причината, един ендокринолог ме прати на изследвания за инсулинова резистентност. Отидох с твърдата увереност, че аз не мога да съм болна от тази болест, защото се храня по зоната :) Да, ма се оказа че имам :sad: Останах изумена, и много притеснена :( Прибрах се вкъщи, и не започнах веднага проучване, защото първо трябваше да се справя с другата си болест, която се оказа следствие на ИР. Започнах проучване и на ИР след няколко месеца. Оказа се страшна болест, за коята всички казват че не може да се излекува, и че има много лоши последствия, например, може да се стигне до бъбречна недостатъчност :eek: .

Ха, аз не съм от тези, които ще се предадат :medi: . Реших да се хвана отново да прочета книгите на Бари Сиърс, като този път ги чета през друга призма, чета ги много внимателно и последователно. Не знам защо избрах да започна от Зоната свободна от възраст , но си признавам, че ме измъчи :book1: През това време, в групата във фейсбук Диян Димитров обяви, че след година в зоната е преборил диабет 2, а същевременно, на лични разговарях с няколко човека, които също като мен, се хранят по зоната дълго време, а им откриват ппреддиабед, или имат ИР, и не се излекуват със зоната. Нещо не ми се връзваше, някъде нещо много важно пропусках. През това време приключих с едната книга , и се захванах с Токсична мазнина, и най накрая ми светна, отговора е бил пред очите ми, през цялото време, не знам защо толкова съм била сляпа :pravila: хем съм чела книгите, ама явно не както трябва :refuse:

Какво е ИР, ще го кажа най кратко, който иска повече инфо, да се хваща да чете :laugh4: В книгата си Токсична мазнина, Бари е обяснил много добре какво представлява, как се придобива.
ИР е клетъчно възпаление, за да лекуваме ир трябва да излекуваме клетъчното възпаление. Клетъчното възпаление се лекува по три начина, които трябва да се прилагат едновременно, единия е да се намалят нивата на инсулина, втория е адекватен прием на омега 3,подправена с някои екстри, за това повече в книгата Омега РХ, и с прием на полифеноли, за тях в Средиземноморска Зона.

Само храненето в зоната НЕ стига. Това е разликата между Диян и мен, той е взимал пет грама омега, толкова препоръчва Бари Сиърс за диабет, а аз наполовина с прекъсвания. А е трябвало при моите килограми да взимам и повече, защото отслабвайки, всичката АА от мастните ми клетки, се е освобождавала в кръвта ми.
Ето колко е важно човек да е информиран, да знае заболяванията си, и да знае как да се бори с тях. Няма да обяснявам технологията на влиянието на омега 3 върху клетъчното възпаление, защото мисля че всеки сам трябва да прочете книгите, но съм твърдо убедена в няколко неща, и затова пиша този пост:
1. Всеки задължително, без значение слаб ли е, дебел ли е, трябва да си пусне тест за ир, пред диабет
2. Само с хранене по зоната не става, ако имате здравословен проблем, без омега няма да стане
3.Убедена съм, че Зона с адекватен прием на качествена омега 3, може да пребори ИР, Диян е моето доказателство, надявам се следващото доказателство да съм аз !
4.Книгите Трябва! ДА се прочетат!!! Задължително! Даже по неколко пъти, за да се разберат и усвоят, защото от един път не става. Има ги във формат и за телефони, така че малко по малко... :bks:

От началото на юни съм на пет грама омега 3, освен това се храня по схема с малко намалени въглехидрати, от която се чуствам страхотно, нямам никакъв глад за сладко, дори за плодове, направо съм бетон. Не пия метфодиаб, или метформин за ир, това е мое решение, не се чуствам добре от тях, това е основната причина. Другата е, че след прочитането на книгите, съм убедена в това което написах по нагоре, а познавам много хора, които са на тези медикаменти от години, и все така са си болни...времето ще покаже дали съм била права, ще бъда нещо като опитно зайче :laugh1: Не агитирам никого да си спира лекарствата, не ме разбирайте погрешно, и не взимайте прибързани решения. Преди да решите нещо такова, се информирайте добре, и го обмислете много добре :study1:

За по сигурно, за да не би призива ми да се е изгубил между многото редове, ще го напиша пак :
Зонбита, особено тези от вас, които са с повече килограми, омега 3 е много важна, не отлагайте, прочетете книгите Токсична мазнина, не е голяма , само 180 страници е, а най важното е в първите 50, прочетете о книгата Омега РХ, не си играйте със здравето си, отслабването трябва да е разумно, надебеляли сме неправилно, но нека отслабнем възможно най-правилно, свалянето на килограми е само едната страна на монетата, и това че сме отслабнали, не ни прави по здрави, можем да бъдем слаби и болни, а можем да бъдем дебели и здрави, колкото и да звучи пародоксално. :rheart:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот чичо Чарли » Сря Юни 20, 2018 2:15 pm

Здравей Кате!
То твоята история мила е направо за книга. Не знам на колко си години, но тези перипетии...... в повече са ти дошли. Но като чета колко усилия и упоритост си положила, поклон. Малцина биха сторили това за здравето си. Защото , ако човек сам не си помогне, не виждам кой ще го стори. Традиционната медицина маскира нещата, За излекуване и дума не може да става. Поздравления!!! Много се радвам за тебе. Благодаря ти за ценните съвети, Дано повече зонбита прочетат последния ти пост. Както и преди ти писах, доста си дала от себе си в блога Озонка. И си личи, че е правено с много желание, ентусиазъм и преданост към Зоната. Бъди здрава! Ще чакаме от тук насетне само хубави вести! :hooo:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот BatRoska » Чет Юни 21, 2018 10:17 pm

Добре казано и написано :Hello: . Малцина обаче ще вникнат дълбоко в думите ти и ще се хванат да четат. Голяма част от членовете на ФБ групите търсят само и единствено отслабването като ефект.
Аватар
BatRoska
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:19 pm
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Проклетница » Пет Юни 22, 2018 11:05 am

Добре де, може и да ми е глупав въпроса, но пък мен си ме интересува
Зоната и без друго е достатъчно скъпо удоволствие, особено ако се храниш разнообразно (щото да, може да живееш на инат, домати, сирене и маслини доста време сигурно, но в дългосрочен план хич не е препоръчително), и всичкото това рибено масло.....оставете парите, въпреки че струва доста, ами ако всичко живо се юрне да пие висок клас, фармацевтично пречистено и не знам си какво рибено масло, колко време ще издържат океаните и въобще природата на това безумно потребление. Съгласна съм, че здравето е най-ценно и все пак.....не стига че по пет пъти на ден белтъчини (млечните не дотам препоръчителни, защото не знаем какво точно има в тях, яйцата само белтъци, месото - ама чисто да е), ами и рибено масло.....твърде консуматорско ми идва
И да, и аз съм от тези с проблемните килограми, и въпреки всичко не ми идва отвътре да живея така, все едно след мен няма да има хора, щото всичкото това, което ядем и пием е ресурс, и със сигурност докато се добие и пречисти, и направи годен и полезен, се нанасят доста щети, които не виждаме
В първите си книги Сиърс пишеше, че на организма му е все тая откъде ще си вземе въглехидрата, дали щяло да е от бонбони или тесто, или алкохол, с годините поумня, дума да няма, и въпреки всичко цялата зона е много комерсиално насочена и в крайна сметка излиза, че ако не си поне от средната класа, няма да си здрав
Аватар
Проклетница
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:09 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron