Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Italiano » Чет Фев 04, 2016 2:14 pm

Маня написа:А и аз съм привърженик на поговорката: На вълка врата е дебел, защото сам си върши работата!" :)

А аз бих добавил: "Дай на човека риба и ще е сит цял ден. Научи го да лови риба и ще е сит цял живот."
И в тази връзка - научи човека да се храни по Зоната, вместо да му даваш всичко наготово.
Но щом Катето печели последователи на Зоната с допълнителен труд, значи няма проблем - важното е после да се задържат.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Italiano » Чет Фев 04, 2016 2:21 pm

Katerinka написа:... при печенето и варенето водата изтича, единствено ако се пече на скара за по две минути от всяка страна може да не му се засича фира. Така ми се струва :)

Точно това е проблемът. Хората по белите страни разправят, че при тях пилето почти не си променя грамажа след готвене.
При нас тази вода, която изтича е баш добавената вода.
:)
Но и 25 гр. да се мери, според мен не е грешно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Фев 04, 2016 9:33 pm

Да ви кажа честно не се налага много да помагам, меню за един два дена по принцип е достатъчно, а и не ме затруднява, всъщност , и така се учи, просто различен подход.
Един човек в зоната-един спасен живот!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Пет Фев 05, 2016 12:12 am

Здравейте всички зонковци,

Маня казва, че закуската е много важна. Да ама не и за мен, но за да вляза в зоната трябва да се насиля. Ето какво измислих /прочетох го в дневника на професор Маня/. 14 гр. протеин на прах /купих органик whey protein gluten free/2 кашута, 1 круша. Добре ли е?
Това мисля да е почти всеки ден, сутрешната закуска, вариации ще правя само в ядките и плодовете.

Утре ще ми бъде третият ден.

Обяд - 84 гр пиле, 360 гр гъби, 130 гр. лук, 14 гр. овесено брашно, половин чл зехтин.

1 закуска - 25 гр. пиле, 100 гр- ябълка, 1 кашу

вечеря - салата от домати консерва - 240 гр., печен пипер 100 гр. лук 35 гр-, пиле 75 гр- /може и кюфте от пуешка кайма/ 3 белтъка, 40 гр- сирене, киви, зехтин 1 чл.

последна закуска - 115 гр бяло вино и 28 гр шунка

Моля правете промени
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 05, 2016 1:01 pm

Вечерята ти съдържа прекалено много протеини, другите хранения са добре :) остави само пилето, другото е в повече :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Italiano » Пет Фев 05, 2016 2:12 pm

Мазнините са ти малко - в късната закуска липсват, а при кашутата да знаеш, че 3 бр. са 1 МБ.
При протеина на прах трябва да ги предвидиш двойно, т.е. да станат 6 бр. кашу за 1 МБ.
Половин чаена лъжичка зехтин също не е правилно за 3 МБ - трябва да е 1 чаена.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Пет Фев 05, 2016 9:19 pm

Забележата е абсолютно правилна!!!! Колкото повече време прекарвам в сайта и във форумите, толкова повече разбирам че трябва да споделям и да се уча от грешките си. Не съм толкова умна, за да схвана всичко. Имам нужда от помощта Ви. Ама разбира се, че 1 блок мазнини са 3 кашута. Днес е третият ми ден и започна с грешка. Сутрешна закуска 14 гр протеин 2бп - 1/2 круша, шепа спанак /грешка трябваше да е цяла круша/ и само 2 кашута, а трябваше да са 6. Въпреки всичко чувствах ситост. Не мога да ям сутрин, стомаха ми отказва да смила.
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 9:27 pm

debborah написа:Забележата е абсолютно правилна!!!! Колкото повече време прекарвам в сайта и във форумите, толкова повече разбирам че трябва да споделям и да се уча от грешките си. Не съм толкова умна, за да схвана всичко. Имам нужда от помощта Ви. Ама разбира се, че 1 блок мазнини са 3 кашута. Днес е третият ми ден и започна с грешка. Сутрешна закуска 14 гр протеин 2бп - 1/2 круша, шепа спанак /грешка трябваше да е цяла круша/ и само 2 кашута, а трябваше да са 6. Въпреки всичко чувствах ситост. Не мога да ям сутрин, стомаха ми отказва да смила.

Руми, не се притеснявай. Много хора нямат навик да закусват. А хранителните навици се променят трудничко. Карай както ти е най-добре - 2 блока са съвсем добре за закуска. И за да не мелиш или дъвчеш, пробвай тази комбинация да си я правиш на смути в блендер с добавянето на малко вода. Течност сутрин много по-лесно се преглъща (нали всички първо сме пили сутрин кафе преди закуската :laugh4: , или сме карали на него чак до вечерта - в минало свършено време, разбира се :laugh4: )
Продължавай да питаш, ние сме тук, за да помагама. Никой не се е родил научен и всички сме бъркали. А някои и сега бъркаме понякога, щото ни куца математиката :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 05, 2016 11:13 pm

Аз понякога като го забъркам, ама забъркам, и накрая и тримата ядем сбъркана манджа :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Съб Фев 06, 2016 1:06 am

Благодаря на всички за подкрепата!

Кате, досега съм преписвала рецепти от твоя сайт. Има няма 4 часа. Много се зарадвах на салатите /засега имам проблем с въглехидратите/, а ти си ми смляла всичко в грамове. Това ми е от голяма помощ за началото.

Маня, смятам това протеиново смути да ми бъде постоянната закуска, само ще сменям плодовете и ядките. Тази сутрин добавих 300 гр. вода. Водата е друг мой проблем. В миналото или както го наричаш в предишния живот, лочех по 1 л. кока кола на ден. Отврат нали? Не знам как съм жива. От водата ми се гадеше или си воъбразявах, че ми се гади. Наистина купешката вода не ми харесва, затова измислих вариант преварена чешмяна вода. Засега водата която изпивам е около 1 л. и половина, без чая и айряна. Четох различни статии за водата, но още не мога да се ориентирам.

Май ще трябва да мина на 10 блока. Тази вечер към 11,30 вечерта ми пристърга и си взех втора вечерна закуска от 42 гр. скариди, 1 киви, 3 маслини. Дали да не прибавя още един блок в обяда и да стане

2 + 3 + 1 + 3 + 1 ??????
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Съб Фев 06, 2016 7:19 am

За водата не се притеснявай, ще дойде момен и ще почнеш да пиеш без да се усетиш, а колко ще ти е сладкаааа :laugh4:
Увеличавай блоковете смело, скоро ще ти се отвори апетит :laugh1:
но може да ти пристърже защото ти е малко водата, или не си балансирала всичко :) но един блок отгоре никога не е излишен :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Съб Фев 06, 2016 7:21 am

Искам да споделя, че жълтъците много добре ни се отразяват на косите :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 26, 2016 3:42 pm

Днес си направих в нутрито един портокал, 6 бадема, 3 с.л. кисело мляко и чашка вода, подсладих и с малко стевия, отделно си хапнах месце за баланс. Може киселото мляко да се замести с два блока цедено, и няма нужда от месо.
Изненадах се колко вкусно стана, за мен съчетанието от кисело мляко и портокал звучеше гадно, но много ми хареса и ще си го правя често :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Пет Фев 26, 2016 4:04 pm

Кейт, киселото мляко се връзва с безкрайно много плодови и зеленчукови продукти, дори най-неочаквани на пръв поглед. Нашето просто си е уникално като вкус. И в цедена версия не признавам по-вкусен протеин :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Съб Фев 27, 2016 4:38 pm

Така е Маня :lol: ей сега сръбнах с киви, и направо паднах от кеф :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Petja » Нед Фев 28, 2016 10:54 am

Аз пък си направих смути с прясно мляко, замразени ягоди и стевия. Стана невероятен сладолед, нещо като сорбе. От една седмица насам това ни е закуската преди лягане. Не ми се мисли лятото.....
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта