Дневникът на Tsvetito

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Сря Юни 24, 2015 1:25 am

Аууу, колко назад ми е отишла темичката.
Привет от мен, позагубих се малко. Бяхме в Търново, при свеки, очаквайки много да прегрешавам, но беше умерено (тортичка, дояден сладолед на децата и слънчоглед!) и като се върнах бях дори на долу :) Но отчет ще дам в понеделник пак в кг и см или дали да не е в четвъртък другия (на 2ри правя 2 месеца, та идеален момент за отчет):)
Днес никакъв апетит нямах. Не знам случвало ли ви се е. Днес съм на 4 блока!!! Надявам се, че утре ще хапна както трябва. Но домат не ми се яде вече (то само на домати, очакваше се в един момент да не искам да ги погледна), та 2 дни като въглехидрат използвах плодове и малко краставица. Трябва да си взема месеце, не вярвах, че лятото ще ми се яде месо, но само месо ми се яде. Нито извара, нито котидж, че даже и сирене не ми се яде. И киселото мляко ми е малко на сила.
Утре ще опитам малко да ви попрочета, че сигурно много съм изпуснала, хем и да видя някоя идея за хапване (макар, че и в кухнята не ми се влиза, ако може някой да ми готви и само да хапвам, еееех мечтииии :bigsm3: )
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Зоната
 

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 25, 2015 11:28 pm

Да дам едно отчетче за днес.
Станах към 11ч, къпах се, готвих грах с пилешко месце и ядох в 13ч 3 блока (84гр месо + 120гр грах). Правих едно кафе с новата кафемашина на зълва ми, ама толкова блудкаво кафе не бях пила (ами като не съм кафеджийка и пия все разтворимо, на тая машина още не съм й хванала цаката, ама млякото все по-добре го правя на пяна и децата вече какаото така го искат). Вечерях в 19ч пак 3 блока грах с пилешко, то май трябва да обяд да се брои. Минаха 6ч, но нямаше как, децата бяха на тренировки. И вечерята беше в 23:30ч този път беше 3БП от месо, 2БВ от грах и 1БВ с едни малки ябълки с 1 блокче черен шоколад (еееей, много беше вкусен, както не съм яла толкова време и ми беше супер да ми се топи в устата). Обаче мисля след малко преди лягане да хапна и малко кисело мляко и да си изпия 5те капсули омега 3. А утре мисля да стана в 9ч, че напоследък лягам все към 3:30-4 и ставам 10-11. Пък и без това работа имам за вършене.
Взех си броколи и спанак, но още нямам идея какво ще ги правя, защото преди такива неща не ядях и не знам сега на какво да ги направя и дали ще ги ям въобще, но трябва да опитам. А и месце имам, мисля да го запека на тиган. Трябва да поровя или на Маня в дневника или в темата за готвене, че да го измисля нещо :) А и тиквички имам, мисля да опитам салатата, никога не съм яла сурови тиквички (всъщност преди само пържени с кис мляко ги ядях, сега вече и печени). Абе ще се науча какво да ям аз по лека лека. А и килцата вървят надолу, доволна съм.
Скоро една позната ме пита "още ли си на Зоната", казах "ами да, тя си е за цял живот, ти прочете ли книгата?" :) Но беше на изпит, каза, че я е свалила и е до 20та страница, но вярвам ще я прочета, но дали ще я спазва вече е друг въпрос. Дано се увеличаваме. Знаете ли кое е най-интересното? Преди като се качех в метрото или някъде другаде съм сред повече хора, все виждах слаби момичета и жени, защото се чувствах дебела. А сега когато вече се чувствам добре в тялото си виждам само дебеланки, а като ги видя как са захапали мазни закуски или ядат вафли една след друга и си казвам "е не се ли усещат, че правят лошо на организма си", но преди дали съм се питала и аз тези неща, едва ли :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юли 02, 2015 10:43 am

Да дам отчет докато не съм забравила цифрите :)
След 2 месеца в Зоната и около нея мерките са:
51,4кг
талия: 68см
ханш: 91см
бедра: 51/52см

В понеделник сутрин видях дори 50,8кг, но същия ден една позната каза, че много съм отслабнала и не ми е хубаво така в лице, при което реших да ям мусака и така около ден и половина (с купена кайма от магазина и цели яйца) и резултата е на лице. Но смятам, че резултата е повече от чудесен. Започнах от 56кг (при свалени 4кг за 12 дни, така, че мисля, ако не бях в Зоната поне едни 2кг бързо щях да върна).
Остава да се стегна и да правя упражненията пред xbox-a, явно сутрин няма да стане, ще взема да пробвам вечер.
Чудя се дали ще сваля до 48кг или ще закова на 50 :hm:
И друг проблем имам, след отслабването се "оголиха" кокалите и в началото имах синини отстрани на таза, и то от леглото (докато спя, не знам дали сте наясно като си слаб, как кокалите ти убиват, бях го забравила). Може би Бела има подобни проблеми....Сега като седя на твърда пейка и ме болят кокалите на дупето (то вече почти няма дупе :laugh4: )
Сега малко на кис мляко, ще видим после какво. Вчера откарах на мръвка с доматче и котидж с доматче и черешки (е, хапнах и 1 сладолед по обяд, това ми е голямото изкушение, ама лятото ще си го позволя).
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Маня » Чет Юли 02, 2015 12:25 pm

Ако не искаш да сваляш повече килограми просто удвои мазните блокове. Така вместо 3 ще можеш да си хапнеш 6 бадемчета или да си добавиш 2 ч.л. зехтин към салатата за 6 БМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юли 02, 2015 2:17 pm

tsvetito написа:
И друг проблем имам, след отслабването се "оголиха" кокалите и в началото имах синини отстрани на таза, и то от леглото (докато спя, не знам дали сте наясно като си слаб, как кокалите ти убиват, бях го забравила). Може би Бела има подобни проблеми....Сега като седя на твърда пейка и ме болят кокалите на дупето (то вече почти няма дупе :laugh4: )

Цвети, още нямам такива проблеми :) , но дай Боже да имам :lol: Аз съм висока 155 см и с моите 54 в момента кг изглеждам добре, но не чак толкова слаба, че да ми убиват кокалите. Вече си мечтая за едни 48...
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юли 02, 2015 7:40 pm

Аааа, Бела, мислех, че си по-висока, аз съм 165см. Но за момента не мисля да качвам, още искам да посваля, пък после ще го преценя, качването лесно мисля ще го докараме :laugh:
Оооо да кажа, че най накрая взех Олимпус 0%. Странно ми е малко, само мляко някак не ми е вкусно (с бадемчета де), чудя се да опитам с ментичка и бадемчета и малко вода може би, че е доста гъстичко), а имам и още тиквички, та с краставичките, салатката на Маня ще спретна утре. Много се хареса в къщи :bigsm39:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Маня » Чет Юли 02, 2015 8:03 pm

Олимпус 0% го брой за протеин. Винаги можеш да добавиш към него въглехидрат. Става страхотно с кайсии, череши, вишни, ягоди, ментата за мен е супер добавка към млякото. И бадемчета за разкош. А щом има тиквички и краставици си е супер домавка за салатата - с малко повече копър и магданоз, чер пипер и сол на вкус.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Katerinka » Пон Юли 06, 2015 2:41 pm

_belladonna_ написа:
tsvetito написа:
И друг проблем имам, след отслабването се "оголиха" кокалите и в началото имах синини отстрани на таза, и то от леглото (докато спя, не знам дали сте наясно като си слаб, как кокалите ти убиват, бях го забравила). Може би Бела има подобни проблеми....Сега като седя на твърда пейка и ме болят кокалите на дупето (то вече почти няма дупе :laugh4: )

Цвети, още нямам такива проблеми :) , но дай Боже да имам :lol: Аз съм висока 155 см и с моите 54 в момента кг изглеждам добре, но не чак толкова слаба, че да ми убиват кокалите. Вече си мечтая за едни 48...


Блазе ви :laugh4: убивали им кокалите :laugh1: да ви дам малко от мойто :laugh3:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Пон Юли 06, 2015 9:48 pm

Ааааа Катеринка не ща сланинки аз. Сещам се едно време като бях бременна с каката, от 52кг преди да родя бях около 90те (не знам колко точно, защото след 85 спрях да се тегля), и свеки ми казваше, че ходя като мечка. Толкова дебела не съм вярвала, че мога да бъда, но явно доста е било вода, защото след като родих бях 66кг.
Обаче, когато човек достигне желаните резултати се разпуска да ви кажа. Вече карам на око, даже и не позволени хапвам (днес доядох филията с течен шоколад на детето), че и 2 филийки със салам и кашкавал печени ядох в неделя докато правех основно чистене в къщи (е, вероятно ги изгорих де, че не седнах цял ден). И сега съм 51,5кг. Мисля, че ми трябва малко да се стегна (т.е. упражнения), но морето е след 12 дни и никак не ми се тренира....чакам да плуууувам, особено сега в тези жеги.
А и друго съм се замислила, като гледа човек филмче примерно и му се хапва нещо. В къщи обикновено е слънчоглед, а той не е от полезните. Та се замислих, че мога да хапвам бадемче примерно, нищо, че е мазнинка, но не вдига инсулина, пък килцата са ОК. Само, че за 1 филм време бая бадеми ще заминат :laugh:
Маня, ще се загледам в етикета, не знаех, че е протеин, стори ми се доста по-тежко от останалите, ама с плодче ще стане супер.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Сря Юли 15, 2015 8:32 pm

Днес си направих ментичка с прясно мляко и ледче. Много добре ми дойде, чудя се дали мога да го водя като балансирана напитка. Нямам идея ментата има ли въглехидрати или не (предполагам има, ама никъде не пише).
Мъжа ми взе, че се вдъхнови от мен, ама докато не видя аз не вярвам. Каза, че след морето започвал, да видим.
Друга позната прояви интерес, изчете книгата за ден, дадох й линк към сайта, ще се радвам да се присъедини и тя към нас, дори и да не пише. Да видим свеки като свърши с нейната 90 дневна диета дали ще започне Зоната :hm: Все повече хора чуват за Зоната и се замислят, вярвам, че с времето все повече хора ще се научат да се хранят правилно и така по лека лека цялата тази индустрия правеща бързите храни само за да печелят ще остават все по-малко и един ден няма да ги има. Много искам това да се случи, но няма да стане скоро, дано поне нашите внуци могат да се хранят с чиста и хубава храна!
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Маня » Сря Юли 15, 2015 8:36 pm

Ментата се води подправка. Така че не я броиш, освен ако не си сложиш 4-5 връки. Но едва ли. А кисело с мента си пийва почти всяка вечер преди лягане - супер свежо и успокояващо преди сън.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Сря Юли 15, 2015 10:19 pm

Маня, имам предвид Мента Пещера, алкохолната напитка, предполагам имат нещо сладко в нея, знам ли. Иначе ментичка с кис мляко е мн свежо, но нямам мента, ще чакам свеки да ми засади от нейната и ще си имам винаги свежа :smdance:
Ето моето коктейлче:
Изображение
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Маня » Сря Юли 15, 2015 10:41 pm

Лелеее, твърд алкохол и то силно подсладен :laugh1: Хич не се е балансирал с прясното мляко :laugh1: Една супена лъжица си е сигурно 1 БВ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Italiano » Чет Юли 16, 2015 12:39 pm

Охооо, тая мента е въглехидратен убиец.
Това няма балансиране.
Добре, де, можеш да действаш на принципа, че 30 гр. алкохол са 1 блок, ама това е по-сладко от средностатистическия алкохол (водка или уиски), та не знам 30 гр. да не се окажат 2 блока.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот GODzillata » Пет Юли 17, 2015 5:20 am

Айде бе, че няма нищо, жената все пак не иска да сваля повече... :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Съб Юли 18, 2015 1:05 am

Хахааа, абе Годзи имам още малко по бедрата, ама май ще е след моренцето. Сутринта пътуваме, та ще видим дали ще се включа от там, че никак няма да съм зонова си мисля. Но тези 5-6 свалени килца правят впечатление, което само ме радва. За съжаление при нас жените първо изчезват гърдите, а последно бедрата и на обратно се и пълнее, та остават може би 1-2 килца на бедро. Ако мъжа реши наистина да подхване сериозно зоната, то август и аз ще доизчистя каквото е останало (и тогава подозирам как ще започнат да ми казват, че трябва да върна малко килца, но важното е аз да се харесвам и да се чувствам добре, нали така). Ооооо и трябва да включа тренировки, това със сигурност, че след свалянето има малко отпуснатост, а все пак трябва да изглеждаме добре :)
А тая ментичка след онази вечер не съм я пила, ама за морето не гарантирам :) То май бирата ще се окаже по-добрия вариант :hm: А може пък и бяло винце, защо не....и някаква рибка, аз само по морето май хапвам риба и други морски животинки.
Чао зонковциии! Мислех си за снимки от морето да ви пусна после (евентуално с някоя снимка от миналата година, ама няма да е чак такава разликата както при други от вас и се чудя дали да го правя въобще....ще преценя по снимките)
:msmile8:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта