Дневникът на Tsvetito

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 12:04 am

Оооо, Доринка, благодаря ти, ще опитам. Но и начина на Маня е добър и остават сочни, да знаеш ;)
Ох, аз днес както казах ходих на погача и този път си хапнах цяло парче торта :skyle5: Е много ми се услади, преди на РД на мъжа ми и на същата девойка от погачата не ядох толкова торта, а даже зонирах, но сега....беше с малинки, абе много ми хареса. Та сутринта си хапнах 2 блока с доматки и извара и после от обяд до 21ч хич не успях да зонирам нищо :refuse: Но вечерта си хапнах 2 блока от гъбките дето забърках вчера. Сега мисля и кисело мляко да си хапна и да поспя.
Докато децата тренираха аз пък хванах да чета от телефона на Гази дневника - ей голям смях, чете се на един дъх. Даже ми се разсърдиха мамите там, че съм се зачела и не можели да си говорят с мен, ама то просто не ти се откъсва погледа толкова е увлекателно. Жалко, че вече не пише :sad: Но пък си извадих малко поуки и ще гледам да съм по-стриктна в бройките хапвания на ден, че нещо не успявам да ги докарам. Дори да не е само зелено, но ще гледам да зонирам на око ако трябва, но да се спазват часовете.
Иначе тази сутрин бях 53кг. Мъжа ми е 110,8кг, ама той съвсем през просото го подкара. Казва "толкова пък стриктно не е нормално, важното е, че не се тъпча и се чувствам добре, не ям хляб и сладки неща'. Е да, ама си пие биричка, не спазва часове, дори не балансира почти. Ама така е, той не е чел книгата, нито форума, само каквото съм му разяснила аз, и понеже в началото бях като педант и май малко се стресна, че съм се чалнала (особено като за половин количка в метро оставихме 200 лв и реално не бяхме купили кой знае какво). Оределено на см се е посвил, и в ръце и крака, шкембето е понамаляло, та може би от ХХЛ може вече да мине на ХЛ, но има още доста път да извърви. Но няма да го насилвам, защото на сила не става, всеки решава за себе си все пак.
Обаче вчера си качих крака зад врата (което не бях правила поне от 10г) и щерката веднага каза "'ама не си изпънала другия крак" :laugh1: И моя мъж реши да се пробва, но уви....шкембе и всякакви сланини доста си му пречат :laugh3:
Та така, доволна съм от свалените кила. Първоначално исках 52кг да стигна, ама май и на 50 няма да се разсърдя. Но трябва малко по стриктно, защото започнах да се излагам нещо и не се харесвам така!
А и друго, чудя се да опитам ли да заменя кафето с чай. 12те дена преди Зоната не съм пила кафе, едно време не можех и да близна, но всъщност на мен ми харесва подсладено с мляко, ако е без мляко не го пия, не ми харесва. А така го правя и по-студено (горещо не мога да пия, и чай също, а пък той като изстине съвсем не е пък хубав за пиене....). А в Англия нали пият чая с мляко. Ама май не на всеки върви мляко :hm: Абе трябва да се тества тая работа си мисля аз. Все пак има чай и чай, единия е супер, другия е блудкав... Та ако знаете кой си върви с млякото, ще се радвам да споделите :hug:
Айде сега да прегледам някой и друг дневник докато хапна млекцето и изпия Омегата :yess:

Ааааа, сега видях....имам си чушкааааа :zonepeper: Хайде да ви почерпя с една зонова пица :cheff2:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Зоната
 

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 04, 2015 8:53 am

Цвети и аз съм така с килограмите- първо исках 54, сега си мечтая за 48-50. Защото...забелязвам промяна в структурата си :hm: . Преди 54 кг ми стояха добре, сега...има какво да се желае :)
За чая...в Пени имат едни чайове в зелени опаковки ама аз нали не пия чай не съм купувала. Та виждала съм с ванилия, с жасмин мисля че ще им отива мляко. Или плодови, макар че много са ми изкуствени на мен плодовите.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 04, 2015 10:19 am

Правила съм си черен чай с мляко, но той е все едно да пиеш кафе с мляко. Даже ако прекалиш е по-гадно. Мислиш си чай, какво ли може да ми стане от него, но ако пиеш по-голямо количество от 1-2 чаши може и да ти се разтупка сърцето и да не можеш да спиш. Правила съм преди тоя номер и вече много внимавам. :) А и мисля, че няма да е много препоръчителен за зоната. Аз си купувам зелен чай с джинджифил или лимон и ми е приятен на вкус, не е блудкав. Освен това обичам мента - той може да се пие и студен, но не знам дали ще върви с мляко. Честно казано на мен си ми харесва чая да го пия без мляко, изключение правя само за черния чай. Сега открих и белия чай - много е вкусен. Но не знам дали го има и в България. Тук си го купувам на пакет, но не е с филтърни пликчета, а се запарва и се прецежда с цедка. Много приятен аромат. А най-много ми липсват през зимата билковите чайчета - мащерка също и липов цвят. Тази година смятам да си купя няколко кутийки мащерка и се надявам бабата и дядото да са набрали малко липа. От всички чайове най не ми харесва лайка - свързвам го с вадене на зъби защото като бях малка и винаги след вадене на зъб ме караха да се жабуря с него, та за мен лайката не е чай за пиене, а по-скоро за миене на зъби. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 11:39 am

Хахааа, лайката е за миене на зъби :lol: Всъщност лайката е много полезна, но и аз не я долюбвам като чай (виж, след раждането на каката и шевовете свърши страхотна работа!). Зеления също е ОК, даже бих казала, че замества идеално кафето. Обикновено човек пиещ кафе, ако не го пие почва да го боли глава, но изпие ли един зелен чай, все едно е пил кафе. Поне до този извод стигнах аз. Ментичката също харесвам. Бял чай....може да потърся има доста чайове по аптеките, ако пък няма ще видя в Англия (поръчвам и доставям от Англия и Германия постоянно).
Беладона, аз като бях 48кг (преди 10г, когато се запознах с мъжа ми) все ми казваше "вземи надебелей малко, не приличаш на човек", а като станах 54кг (точно преди да забременея) започна да казва "абе май трябва малко да свалиш" :mrgreen: Няма угодия на тия мъже :laugh4: Затова мисля, че 52кг са ми идеални, ама и 50 мисля ще са ОК. Но е време малко да започна да включвам xbox-а и да потренирам на него да се постегна, пък и тонуса вече ми е друг. Проблема при мен е, че не обичам да тренирам сама, защото ми е скучно така, ама...ще го преодолея, само да започна да лягам по на време, че днес пак се излюпих в 11:30ч и то време за нищо не остава (след 20мин тръгваме за тренировките).
Та днес закусих по обяд :laugh1: 1 мъфин с кисело мляко. Направих кафе по инерция, и още не съм отпила от него, но ще го глътна де, пък на тренировките ще видя някой чай да пия :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 4:09 pm

Ох, голямо киснене на тези тренировки, но днес поне съм с лаптопа :)
Много се зарадвах когато моя мъж по тел ми каза "ох, тежко ми е, не се чувствам добре, ще карам на салати и нещо като хората, че последните 2 дни хич не я спазвах", а аз отговорих "два дни лиии, та ти от седмица си извън зоната мен ако питаш". Та така, предложих му гъбите, ама каза, че не иска нищо тежко, ама трябва и бирата да спре, той с нея прекалява, и кафето го пие със захар, мери на око....абе въобще не е в зоната бих казала. Май ще минем да вземем доматки и салатки, краставички, че децата пък само тях ядат, и сиренце, че той без него не може, да си меша с котидж (ама и той 4,5%, но какво да го правя, не иска извара). Трябва да вземем месце обаче, може утре да го накарам да купи и да смелят да направим едни кюфтенца.
А аз тук хапнах 1 кюфте с половин домат. Нямаше с какво да го комбинирам :( Чудех се нещо сладките неща на рафта дето се продават, но реших, че е по-добре да съм с повече белтъци, отколкото този въглехидрат, не знам дали добре направих :doNotKnow: И кафе не съм пила, но не пих и чай, в къщи ще си направя, защото чакам детето скоро да свърши и да си ходим.
Маня, чакам книгата с нетърпение, че искам да я изчета, хем да си видя къде греша, хем да се надъхам повече.
На децата се чудя какво да им правя, не им харесват тези мъфини с трици явно :( Но аз забравих и солта де, та...малко са безвкусни, може би затова. Мислех си за палачинките, ама не съм сигурна, че ще ядат с трици, но може да опитам, ако не те, аз ще хапна :laugh:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот NikoLinia » Чет Юни 04, 2015 6:25 pm

Като не им харесват така, постъпваш по следния начин - издълбаваш сърцевината и я смесваш със смачкано сварено яице+сирене+авокадо или накълцани маслинки+черен пипер+др. подправки на вкус и пълниш мъфините с този крем. Може да си направиш и сладък вариант на този принцип. И ще ги харесат, убедена съм! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 7:46 pm

Ех, Николинке, да беше толкова лесно.... яйца почти не ядат, каката сирене не обича по принцип да яде, но извара бива, виж маслини не мога да ги накарам (то и себе си не мога, отвратителни са ми маслините), абе въобще всеки със свой вкус в къщи. Ето сега, направих пилешкото на фурна, както ми писа Доринка. Станаха страхотни (но вместо черен пипер (нещо ми става люто така, не я харесвам тази подправка) сложих подправката за пиле, която бях взела от Метро), ами щерката много я хареса, малкия въобще. Ха сега де! Тя яде луканка, той не. Въобще малкия е само на въглехидрат, ако в някоя закуска има сиренце, това ще да му е. Уж обича месце, ама явно не винаги.
И да се оплача от моя мъж, не иска да чете книгата и въобще се отказах да се занимавам с него. Да яде каквото и когато си иска, явно не е узрял за идеята още, макар, че усети хубавото чувство в началото, но трябва четене, да му влезе в акъла и да го прави както трябва, а не да казва "така ми е добре, да хапвам по малко и да не се тъпча". Да си троши главата, голям човек е, не мога да му го налея с фуния.
Децата ще опитвам да им балансирам храненето, макар червени храни да имат, но поне да е балансирано. Те все пак са деца, тренират, не са дебели, мисля, че тук да ги науча на баланс е най-важното. Е, ако успея да ги отуча от бялото тесто (т.е. закуските) и по-рядко разни сладки ще е най-добре, но всичко с времето си :)
Аз тази вечер хапнах
460гр домат (толкова бяха 2та домата) - 2БВ + 8 череши -1БВ
150гр извара Олимпус - 3БП
а така, и сега се сетих, че пак забравих мазнините
После чопнах малко месце да го опитам и балансирах с половин парче диня да опитам и нея.

А на децата смляхме диня с киви и разляхме на форми и във фризера - да видим утре какво ще е станало и дали ще го ядат въобще (май трябваше да сложа малко стевия да стане по-сладичко, ама сега ми дойде на акъла).
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Katerinka » Пет Юни 05, 2015 8:51 am

Цвети днеска се врътнах из твоя дневник да поспамя малко :laugh4: Възхищавам ти се че с две деца и мъж си в зоната , знам колко е трудно да се грижиш за всияки и за себе си , на мен ми е лесно, всички ядем едно и също.
Пожелавам ти много успехи в зоната !!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Пет Юни 05, 2015 9:08 am

Катеринка, благодаря ти! Обаче как се грижа, само аз си знам. Май аз най-нормално се храня. Мъжа не слуша, малкия мъж съвсем, само каката е по изпълнителна, ама напоследък и тя се отпусна. Поне сама се усети, че като яде само въглехидрати бързо огладнява и пак въглехидрати й се ядат. А пък аз съм от тия майки дето не могат и не обичат да готвят, та смятай :noo: Покрай тая зона се въртя в кухнята повече от всякога. Преди можеше да се завъртя за да направя някоя торта, сладки, кекс....(малкия обожава кекс), ама по манджите хич ме няма, само мусака и картофена супа (просто друга не ядат), иначе аз пилешката я предпочитам.
А най-лошото е, че и телевизора в кухнята замина (няма картина) и съвсем скучно става. Вчера си пуснах лаптопа да гледам нещо уж. Сега се замислих, дали продават пълнозърнесто брашно, че триците явно не са им по вкуса никак, макар, че и с пълнозърнестото не знам дали ще ги излъжа. Сега разбирам какво е било на майка ми едно време, когато ядях само мусака, пържени картофи, супа топчета и филийки с лютеница. Само дето не са опитвали да ми налагат начин на хранене.
А снощи, понеже зачетох Овладяване на Зоната, там Бари пише, че може да си проверим как вдигаме инсулина с 1 купа спагети, и мноооого се замислих дали да не го приложа за цялото сем. Защото смятам, че децата не вдигат нивото на инсулин както при нас (аз едно време ядях по 2 хамбургера, по 2 шоколада и преливах от енергия, а не обратното, сега явно не е така). А и друго, мазнините пречат на усвояването на въглехидратите. И понеже прочетох опаковката на шоколада, та мазнините са доста прилично количество и се замислих, дали заради това е по-добре шоколад отколкото вафла например :th:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Italiano » Пет Юни 05, 2015 1:10 pm

И двете не са добре ... :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Пет Юни 05, 2015 8:58 pm

Мдам, но реших, че по малкото зло е без.
Снощи разбрах, че трябва да съм на 9 блока, а не знам защо си смятах до сега на 10. Та днес хапнах 2 блока от гъбите от онзиден (в 10ч), в 14:30 ядох пиле фрикасе, беше бутче, та май нямаше 2 блока месо и кашата с бяло брашно....може би около 2 блока съм хапнала. Към 16:30ч доядох таратора на малкия - има няма 1 блок, за вечеря в 18:30 хапнах пилешко 86гр, домат 360гр, 12 череши и 6бр бадеми (в месото не бях слагала мазнини, но добавих само 2 блока, защото ми се стори мазно месцето :doNotKnow: ). След тази вечеря бях готова за танци :smdance:, но май 2 блока доматки трябваше да си сложа, защото сега се чувствам гладна, а не са минали и 4ч, или просто ми се дояде сладолед като гледах мъжа и децата :laugh:
Всъщност Бари пише, че В от сладоледа се усвоява бавно, има надежда :laugh4:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 06, 2015 8:35 am

Не казва това Бари. Казва, че за всеобща изненада сладоледа има по-нисък гликемичен индекс от белия ориз. :)
И ми се струва, че доста широки разбирания имаш за това, как се съставя едно балансирано ядене!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Съб Юни 06, 2015 10:18 am

Николинка, не са ми широки разбиранията, аз карам основно на месо, извара, кис мляко, домати, краставици, череши, от време на време нектарина, ябълка или друг плод. Просто като водя децата на тренировки кисна в едно заведение и няма как да си нося от нас да ям, а да не купя от там, затова гледам да е нещо дето да става балансирано, ама май ще карам вече на таратор там и така.
А ето цитата от Барито:
"Да вземем сладоледа, който също има нисък гли­кемичен индекс. Мазнините в сладоледа играят роля­та на контролна бариера и забавят навлизането на въглехидратите в кръвния поток. Ето защо захарите в сладоледа навлизат в кръвта много по-бавно от глю­козата в тестената закуска например."
Разбира се, много по-добре да е зеленчук или плод, просто ми направи впечатление, че сладоледа е по-добре от тестена закуска (или някакво пакетирано, което има какво ли не вътре).
И да се оплача малко. Каката, както казах взе много да се отпуска да яде сладичко. Реших да не й забранявам, защото тогава започва да се крие от мен, а няма смисъл от това. Купих й онзиден шоколад, надявайки се да не го изяде на 1 път, но уви. Вчера поиска от заведението да й купя меденка, като каза "после ще хапна луканка и ще балансирам". Да, ама искаше да яде в колата меденката, а после в къщи луканката, което щеше да има около 30мин забавяне. Така, яде в къщи (по етикет изчислих, че тая меденка съдържа 8БВ!!!), но по-късно я заболя коремче...пратих я в тоалетната, малко й олекна, но пак я заболя. Втория път разстройство, но после пак я заболя, накрая повърна и така цяла нощ повръщане, около 6 пъти общо. Сега спи милата, но дали беше от тази меденка...не погледнах срока й на годност. Дано поне малко да се спре с тези сладки, то става порочен кръг както знаем всички.
Днес имам кайма (1кг телешко + 0,5кг свинско - и това нещо смляно 24лв, ужас), та ще видя какви кюфтенца да направя, вярвам всички ще ги ядат :)
Оооо и мъжа ми снощи (като му казах, че чета новата книга на Барито) каза, че пак влизал в Зоната, като аз не му повярвах. Казах му, че за да го направи трябва да прочете книгата - не му се четяло - викам ОК, поне сайта, там е синтезирано всичко, та да видим. Сега хапна домати с котидж, а аз доматки с месцето дето ми остана.
Чудя се на каката като стане какво да й дам да хапне. По принцип би следвало малко диетка да се направи сега, но дали може да е по зоната :th: Тук може би Маня може да ми даде идея :skyle5:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tanita68 » Съб Юни 06, 2015 10:21 pm

Малко е късничко, но чак сега влизам. Можеш да дадеш от крекерите на Маня с извара и чай мента за успокоение на стомаха. Също при повръщане можеш да сложиш няколко резена лимон в шише с вода и да пие от него през деня, много помага. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Пон Юни 08, 2015 12:12 am

Вчера щерката хапна само 1 препечена филия, малко солети, хапка банан и малко краставица, чая от шипка не иска да пие. Дадох й пробиотик и Омега 3. Беше горе-долу, но сутринта в 10ч отново повърна, след малко 2ри път. Сетих се, че имам електролити, направих й ги, както и вода с лимон (само 1 път отпи и не пожела повече). Явно те я вдигнаха, хапна и бисквити при нашите, после яде и хляб, като топи в салатата (която аз овкусих само със сол). Сега се чувства много добре, няма да каже човек, че е била зле и пребледняла. Електролитите са голяма работа, да знаете.
Аз успях да прочета новата книга, за което благодаря на Маня :applaus: Този път мноооого термини и научини обяснения, но така и трябва, защото майка ми например вече на нищо не вярва. То как и да вярва човек, като все го лъжат кое е вредно и кое полезно.
Та май не ям достатъчно полифеноли, защото ям основно доматииии. Решили сме с каката да направим зеленчукова пасирана супа. Лошото е, че така полифенолите съвсем ги унищожаваме, но аз не мога да си представя да ям зеленчук различен от домат, краставица, зелена салата и лук. Просто другите са ми или гадни или безвкусни, ама...ще трябва да се пробвам. Знам ли, може да преоткрия някой зеленчук ;)
Но ми е интересно, ако някой прочете тази книга, без останалите как ли би се хранил? Защото той съветва, чинията делиш на 3 и в 1/3 слагаш белтък, не по-голям от дланта ти, а в останалата част зеленчуци и плодове, пръска мазнина и това е. И в идеалния вариант не ядеш бели въглехидрати - ориз, картоф и всякакво зърно. Дадени са и рецепти, но не всичко е изпълнимо в БГ, защото е с техни продукти (например крекери Wasa). Всъщност тук дали продават крекери, нямам спомен да съм яла такова нещо.
Та май доста от рецептите в сайта не са от подходящите храни :hm: Макар, че акцентира на Омега 3 и полифенолите. Едва ли все пак да има човек спазващ такава диета и да не опита по някога нещо "забранено", а и този път не пише за блокове, а обръща внимание на калориите. Започнах да се обърквам сякаш :doNotKnow: Принципа е един и същ като се замисли човек, но може би идеята е да не се вманиачаваме по блоковете, а да приемаме правилната храна в сравнително правилната пропорция (не до грам) на око.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Melkat » Пон Юни 08, 2015 5:04 am

tsvetito написа:...
Аз успях да прочета новата книга, за което благодаря на Маня :applaus: ...

Нещо съм пропуснала. Къде е новата книга?
Хубав и усмихнат ден :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron