Дневникът на ddididd

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Пон Май 25, 2015 6:47 am

Здравейте.Каззвам се Диана.Имам едни 10кг,които смятам да преборя със Зоната и това да се превърне в моя начин на хранене занапред.Според калкулатора тр да приемам по 11блока.Ето менюто ми за днес:
Закуска:6белтъка,300г ябълка,9 бадема
Обяд:126г печена скумрия,9 маслини,240г домати,240г зел.чушка,480г краставица
Сл.зак:440к кис мл Верея0,1 %,9 бадема
Вечеря:255г Тофу,9 маслини,240г домати,240г зел.чушка,480г краставица.
Слънчев и спокоен ден о мен :)
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Дневникът на ddididd

Зоната
 

Re: Започвам

Мнениеот jivas » Пон Май 25, 2015 9:14 pm

Успех!
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Започвам

Мнениеот ddididd » Вто Май 26, 2015 6:28 am

Добро утро!Днес за първа сутрин от мн вр се събуждам наспана.Днес менюто ми е:
З-6 белтъка,300г ябълка,9 бадема
О-255г тофу, 130г стар лук,240г домати,480г краставици,1ч.л. зехтин
Сл.з-112г извара,280г ягоди, бадема
В-126г скумрия,240г домати,480г краставици,240г зел чушка,1ч.л.зехтин
Ако при това ядене и отслабна... :lol:
Хубав ден на всички!
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Започвам

Мнениеот ddididd » Вто Май 26, 2015 10:08 am

Понякога ми е трудно да си изям цялата храна на дадено ядене.Проблем ли е да хапна едната половина,а след това останалото?
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Започвам

Мнениеот Маня » Вто Май 26, 2015 10:26 am

Такаааа, първо добре дошла. И успех. Но да започна с въпроси и "критики".
1. Къде ти е късновечерната закуска - няма я в посочените менюта?
2. Активно ли спортуваш, за да трябва да приемаш 11 блока?

И сега за това, че не можеш да си изядеш храната. Нормално е, при тези огромни въглехидратни блокове, Опитай да комбинираш въглехидратите така, че да са с по-малко обем. Има начини - добавяш сварен овес, салатата си я правиш от повече по вид, но по-малки по обем зеленчуци - ползваш полинки и четвъртинки блокове.

Можеш 11-те блока да ги разпределиш и в повече от 5 хранения. Важното е интервалът между отделните хранения да не е повече от 5 часа. И съотношението на протеини-въглехидрати-мазнини в едно меню да е по правилата на зоната, т.е. 1:1:1
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Вто Май 26, 2015 5:04 pm

Да,активно спорувам.Или бягам 8-10км,или ходя на кросфит,където натоварването е доста голямо.И защо смяташ,че въгл ми са много.Всичко е според таблицата.А след като се навечерям,повече не мога да ям,за това съм разпред храненията ми през деня.
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Започвам

Мнениеот Маня » Вто Май 26, 2015 5:29 pm

ddididd написа:Да,активно спорувам.Или бягам 8-10км,или ходя на кросфит,където натоварването е доста голямо.И защо смяташ,че въгл ми са много.Всичко е според таблицата.А след като се навечерям,повече не мога да ям,за това съм разпред храненията ми през деня.


Щом можеш да поемеш наведнъж такова количество, не е проблем. Блоковете са спазени. Колкото до това, че пропускаш късната вечерна закуска, която трябва да е поне 1 блок половин час преди лягане - това е в противоречие с принципите на Зоната. Попрочети малко сайта и сама ще си отговориш защо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Започвам

Мнениеот tanita68 » Вто Май 26, 2015 11:24 pm

ddididd написа:Да,активно спорувам.Или бягам 8-10км,или ходя на кросфит,където натоварването е доста голямо.И защо смяташ,че въгл ми са много.Всичко е според таблицата.А след като се навечерям,повече не мога да ям,за това съм разпред храненията ми през деня.

Маня е имала предвид, че просто обема на въглехидратните блокове е голям, а не че поемаш повече въглехидрати. Например аз не бих могла да изям толкова много зеленчуци колкото си предвидила ти - 240гр домати, 240гр чушки и 480гр краставица - сигурно ще закъсам още на чушките. Аз например обикновено си правя комбинация от някакви зеленчуци за салата и един блок оставям за плод, а когато салатата е от по-обемни зеленчуци даже и два блока плод хапвам, за да намаля обема на приеманата храна и да не ми стане тежко. :) Затова и казваш, че не успяваш да изядеш всичката храна - заради големия обем на въглехидратите.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот admin » Сря Май 27, 2015 2:58 am

Заглавието на този дневник бе променено от "започвам" на "Дневникът на ddididd". :arrow: Относно дневниците в Зоната
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот urri » Сря Май 27, 2015 10:47 am

Здравейте. Аз съм Юри и от няколко дни се старая да спазвам зоната, но снощи ми се наложи да наруша и не знам сега пак от начало ли да си продължа или да гладувам един ден. Можеш ли да дадеш съвет , ако си по запозната или някой друг. Предварително благодаря за отзивчивостта.
urri
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 9:30 am
Мъж

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Сря Май 27, 2015 10:59 am

urri написа:Здравейте. Аз съм Юри и от няколко дни се старая да спазвам зоната, но снощи ми се наложи да наруша и не знам сега пак от начало ли да си продължа или да гладувам един ден. Можеш ли да дадеш съвет , ако си по запозната или някой друг. Предварително благодаря за отзивчивостта.


Юри, добре е да си задаваш въпросите в общите теми, а не в дневниците на Зонковците, особено в тези на начинаещите.

Що се отнася до това, че си хапнал снощи незоново меню, това не е проблем. Просто от следващото хранене отново си балансирай чинията и всичко ще е наред. Не е необходимо никакво гладуване. Гладуването няма нищо общо със Зоната. То дори е противопоказно. Просто се опитвай "слизането от колелото", "чийтването" (както наричаме тук незоновото хапване понякога) да е възможно по-рядко поне в първите месеци на зонуването. На всеки му се случва. Следващото балансирано хапване отново ще те върне близо до Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 4:37 am

Нещо при мен с кг не се получават нещата,но пък кипя от енергия.Започвам да си пиша менютата вс ден,за да ме поправите ако греша.Аз се храня доста еднообразно,но на мен не ми пречи и ми е вкусно.
Закуска:
2 яйца+2 белтъка-3БП
300г ябълка-3БВ
9 бадема-3БМ
Обяд:
128г скумрия-3БП
12 череши-1,5БВ
240г домат-1БВ
240г краставица-0,5БВ
9 маслини
Сл.зак:
280г ягоди-2БВ
112г извара-2БП
6 бадема
Вечеря като обяда.
Вечерям късно,за това не вс път имам вечерно хранене,но ако имам,то е кис мл или извара с домат и бадеми.Както казах,кантара не мръдва,но кипя от енергия.Хубав слънчев ден ви желая!
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Melkat » Чет Юни 04, 2015 5:29 am

Здравей, Диди :)
И аз имах за сваляне десетина килограма. Направих го за около 4 месеца, но плодовете ми бяха най-много 1 блок на ден. От това, което си писала се вижда, че въглехидратите ти са предимно от плодове. Опитай само на зеленчуци.
Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 9:21 am

До колко да ги намаля.Тях ги ям предимно за да си набавя дост блокове В,че иначе салатите са огромни,а варива не обичам много.
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:25 am

Бари Сиърс препоръчва въглехидратите да се приемат основно под формата на зеленчуци и малко плодове. Ето и цитат от последната му книга точно за плодовете и жените, които прекаляват с тях.

Въпреки това съществува риск от преяждане на плодове. Това не е необичайно наблюдение в моя опит, особено при жените. Ето защо аз препоръчвам обикновено жените да хапват само една порция плодове на ден.


Това може да се разбира по два начина: или само на едно основно хранене въглехидратите да са само от плод (2 или 3 БВ, според схемата, по която се храниш), или да ги разпределиш по 1 БВ в две или три хранения.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот mahona » Чет Юни 04, 2015 9:32 am

Аз приемам по 1-2 БВ от плодове на ден и не пропускам никога блока преди лягане... :th: Когато дойдат сезонни плодове ,които обичам много 3-4 дни ям на обяд по 3БВ от тях със сирене без добавка на мазнини..минава ми мерака и после отново си слагам по 1 Б за десерт на обяд и вечеря...Сутрешната,следобедната и закуската преди лягане са ми със зеленчук.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта