Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот _belladonna_ » Сря Май 20, 2015 11:57 am

Махонче, завиждам ти, че с 10 блока караш 5 закуски. Домочадието не посяга ли към тях? И аз така- в неделя правя или мъфини или варя овес поне 15 блока и до вторник -сряда няма нищо. У нас всички харесват зоновото ми меню. В повечето случаи като свърши и карам на извара с плодове или сандвичи, най-бързо ми е.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Зоната
 

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Сря Май 20, 2015 12:00 pm

Да, днес си купих овес и ще си сваря тази вечер. Само ми кажете откъде да видя рецептата на овесената каша- прегледах рецептите в сайта, но не намирам. И друго- като Ви чета, изчислих си 11 блока по калкулатор, но да не са ми в повече, дали да не смятам по 10?
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 12:20 pm

Фани, ако всеки ден ходиш на фитнес или имаш голямо физическо натоварване, което е извън ежедневното общоприето домакинстване и ходене на работа, тогава е напълно възможно да трябва да поемаш 11 блока, ако си отбелязала активност по-голяма от никаква или ходене пеша. А и зависи определено от твоето лично тегло, мерки и височина. Повечето от нас при първо изчисляване им се получават 9 блока за жените, много рядко - 10. За някои с 9 блока се чувстват гладни, други и с 10 им е гладно. Аз лично започнах от 11 (изчислени по калкулатора в сайта на Бари, тук бяха 9, но за разликата вече сигурно си прочела на какво се дължи). После пробвах на 10, на 9, сега съм твърдо на 10 блока - така не изпитвам глад, нито преяждам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Сря Май 20, 2015 12:37 pm

Да, абсолютно всеки ден ходя на фитнес. Тренировките ми средно са между 50 мин. и час и 10 мин. След което имам и 35 мин. кардио тренировка. Но просто ме озадачава количеството храна, което трябва да изяждам- то е огромно!!! Може би ще се нормализират нещата и няма да преяждам, но сега, след като завиших въглехидратите в обяда /добре, че тръгвайка на работа си взех ел.везна в чантата- работя в друг град все пак... :laugh4: / направо едва го изядох обяда! :think2:
Благодаря, че сте така бързи и изчерпателни с отговорите! :love:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот mahona » Сря Май 20, 2015 12:46 pm

Овесената каша е на Тина ,но не помня в коя тема беше пуснала снимки и рецепта .Но понеже си я правя редовно и няма как да я забравя :lol: .Аз си я правя по следната рецепта за 4БПВМ:300-400 гр вода ;56 гр овесени трици- 4БВ;168 гр извара- 3БП;2 белтъка(или 1 яйце)- 1БП ;сол на вкус.Разтварям си триците в около половината вода,а в това време слагам останалата половина да заври.Като заври ги изсипвам и веднага добавям изварата.Бъркам няколко минути и свалям от огъня ,добавям бързо белтъците и солта и разбърквам и захлюпвам .Като изстине претеглям,деля на 2 полученото и имам почти готова закуска за 2 сутрини по 2БПВ.Казвам почти ,защото преди да я хапна и добавям шарена сол и 6 маслини за 2-та блока,за да балансирам с мазнините.С тегленето и приготвянето ми отнема точно 15 мин вечер. :smdance:Понякога си вземам каша и за 2Б на обяд ,за да нося само 1 малко бурканче :lol:Ако ти идва повече като обем кашата,опитвай да намаляш водата и намалява количеството..проба-грешка :laugh1:
Последна промяна mahona на Сря Май 20, 2015 12:59 pm, променена общо 1 път
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 12:47 pm

Щом активно спортуваш 11-те ти блока са ОК. А обема на въглехидратите с времето ще се научиш да редуцираш, като комбинираш например в салатата по 1/4 или 1/2 блок от разни зеленчуци, включваш по 1 блок плод към някои от основните хранения и полека лека нещата ще се наместят. Всички сме почвали така - огромни порции, които нямат изяждане, особено от марулка, салатка или спанак. Просто малко повече смятане пада в началото, но се свиква много бързо. И е въпрос и на техника как ще си подредиш менюто за конкретно хранене - като си пишеш както ги подреждаме из рецептите е по-лесно. Така в хоризонтална линия се губи от погледа сметката и винаги можеш да сбъркаш. Пример:

1 БП - 2 белтъка
2 БП - 112 г извара
1 БВ - 240 г домати
1/2 БВ - 240 г краставица
1/2 БВ - 120 г тиквичка
1 БВ - 100 г ябълка
3 БМ - 1 ч.л. зехтин

Така по-лесно самата ти ще си сверяваш количествата и блоковете. И е важно да улучиш правилния ред в табличката срещу продукта :laugh1: , че понякога се случва
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот mahona » Сря Май 20, 2015 12:52 pm

Бела..на всички други закуски ми се натискат домашните и се е случвало да оставам без тях,ама не и на овеса..него кой знае защо никой не го яде с охота ....само аз :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 12:59 pm

А пък мен, понеже ме домързява да му отделям време за варене, си го ползвам само накиснат. 10 блока заливам в буркан, от който вадя една препълнена супена лъжица (около 25 г в накиснато състояние) и добавям или към закуската, или към салатата. Всяка вечер го измивам и му сменям водата. Така процедирам и с бадемите. И винаги имам на разположение свежа ядка или хрупкава добавка към някое блюдо, за намаляване обемите на въглехидратите. Аз всъщност ползвам комбинация от овес и ечемик за целта, защото така съм приела, че ми е по-балансиран приема на зърнени въглехидрати. Тези 10 блока са ми за цяла седмица, че и за повече дни понякога. След прочитане на последната книга на Бари се старая и тях да сведа до минимум в диетата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Сря Май 20, 2015 3:57 pm

И пак с въпрос- мога ли да ям за вечеря протеин на прах като се има предвид, че сега започвам? :)
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 4:01 pm

Никакъв проблем, стига да го комбинираш по правилата. И да изчислиш по етикета колко грама от твоя протеин е 1 БП.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Сря Май 20, 2015 4:12 pm

Ще пробвам, дано успея..... :think2: Маня, mahona благодаря, че цял ден се занимавате с мен и моите чуденки...
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 4:22 pm

Споко, и с нас са се занимавали :laugh1: Всеки има много въпроси в началото, по-добре е да ги задава, за да върви по-гладко. Сега си спомням, че не можех да осмисля проблема с киселото мляко с 2% масленост. Все се бърках и добавях мазнини. Всички минаваме през грешки, доуточнявания, колебания... Важното е да имаш малко повечко инат да преодолееш собствените си навици и натрупани митове около храненето и диетите и да се отдадеш на Зоната с цялото си сърце. И резултатите няма да закъснеят.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот NikoLinia » Сря Май 20, 2015 4:47 pm

Здравей Фани! Добре дошла!
Аз съм новичка и засега избягвам да съветвам, но ще споделя собствен опит за зърнените /аз ям ечемик, а не овес/. През втората седмица от моята Зона изядох общо 14 блока варен ечемик и това ми задържа процеса на отслабване. Понеже е много хубаво това чуство отначало-да олекваш, за себе си стигнах до извода, че зърнените в по-големи количества е по-добре да се отложат за по-нататък, за да можеш да се радваш на резултати. Те поддържат мотивацията висока. Разбира се всеки сам установява своите граници. Успех! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 21, 2015 8:21 am

Добро утро! Пак съм тук! ;) Вчера мисля да го пиша около Зоната, защото не бях изчислила точно балансирането на храненията и увеличих въглехидратите, както вие ме поправихте, между закуската и обеда имах повече от 5 часа, и водата беше по-малко от изчислената 2,64л. Но за сметка на това ставах 4 пъти през ноща до тоалетната и пиех вода, защото бях жадна! Та незнам къде съм точо- в Зоната или не, но със сигурност знам- продължавам!
Днес редуцирах количествата и менюто изглежда така:
З- 2Б-112 гр. котидж /не нискомаслен/, 200 гр.ябълка
О-3Б- Тутманика на Стеф- 1/2 от цялото количество
СлЗ-2Б-1 коф.кисело мляко 2%
В-3Б- Пил.месо 84гр., 480 гр. задушени тиквички, 9 маслини, 140 гр. ягоди
КЗ-1Б- 220гр. кисело мляко 2%
Сега моля пак някой да ме провери и да каже къда са грешките!
А аз се заемам с трудната задача да сметна протеина по етикет....дано успея! :laugh4:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Маня » Чет Май 21, 2015 8:46 am

Точни са ти този път блоковете. Но горещо ти препоръчвам поне в началото да се въздържаш от кисело мляко с масленост 2%. Пробвай с Верея 0,1%. И е по-удобно - 1 бурканче си ти е 2 БПВ.

Ето и формулата за изчисляване по етикет, когато са дадени дози

1БП = (доза/съдържание на протеин)*7
1 БВ = (доза/съдържание на въглегидрати)*9
1 БМ = (доза/съдържание на мазнини)*1,5

Успех!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Чет Май 21, 2015 9:17 am

И пак за сверяване- 1 доза протеин е 30 гр. В нея има 22 гр. протеин, 1,4 гр.въглехидрат и 2 гр.мазнини /поне така пише/... по изчисления излиза 9,52 протеин, 192,86 въглехидрат и 22,5 мазнини в една доза!!!!! Къде греша и кое число да приема за водещо! :think2:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта