Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Фани77 » Пон Май 11, 2015 12:51 pm

Здравейте!
Абсолютно нова съм тук, но реших, че ако пиша по-лесно ще ми се изясни всичко!
Малко инфо за мен- на 37г., висока 175 см., 80 кг. в момента, цел 68 кг. През 04.2010г. един пролетен ден се премерих и бях 112кг.!!! Реших, че това ще е началото на отслабването ми и започнах- Дюкан /свалени 20кг/, 90 ДД /свалени 17 кг./, китайски капсули Лида /нищо свалено, само адско главоболие/, фитнес, пластири за отслабване, Румяна Илиева- домашен режим на тренировки и хранене, Христиана Парова- фитнес хранене и тренировки, Златно чудо, Системата -60, всички видове билкови и небилкови хапчета за отслабване от аптеката, със сигурност и нещо забравям вече.......така до днес!
В този период свалих заветните 42 кг. и станах безкрайно критична към себе си и към това какво ям, но не мога да кажа, че се храня разумно- има периоди на абсолютен глад и такива на изяждане на ОГРОМНИ количества храна- в частност сладко...съответно и колебания в килограмите! Тренирам фитнес - 4 дни седмично силово и 2- само кардио. И не на последно място- имам вродена анемия, с която съм свикнала- стигала съм до ниво на хемоглобина- 77, което е адски ниско, сега като усетя, че се влошавам и пия хапчета, после ги спирам и така......това също има отношение към балансираното хранене- може би с негова помощ ще успея да излекувам и нея.
Само в Зоната не съм била, но и това поправям от днес. Чета от известно време всичко за Зоната, имам свалена и книгата на Сиърс, но честно да ви призная- объркана съм....
Даже си купих и везна, изчислих си блоковете- 11, изчислих водата- 2,65 л., ииииии......все нещо ме плаши това мерене и тези блокове! Имам 100000000 въпроси- каква извара, какво сирене, рибеното масло- задължително ли е, може ли да се купи и от България или само от iHerb, запека, и други и други........
Надявам се с ваша помощ /изчела съм доста дневници вече/ да вляза успешно в Зоната и да стигна заветното тегло без сривове- емоционални и без люшкане- качване, сваляне, качване и т.н., без неконтролируемия вълчи глад за сладко и да се чувствам енергична и щастлива.
Приемам всякакви съвети от всички вас! :yess:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Зоната
 

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот gogo » Пон Май 11, 2015 1:45 pm

Здравей и добре дошла! И направо на въпросите. Изварата трябва да е обезмаслена. Гледаш етикета и изчисляваш по формулите, които съм дал в дневника си. Със сиренето въпроса е по-сложен защото не е достатъчно обезмаслено за да става. В Лидъл има един нискомаслен котидж който става. Той е със светлосиня капачка за разлика от пълномасления, който е със тъмносиня капачка. С меренето стреса е първите десетина дена. След това става рутина, не се бой. За рибеното масло бих казал че е задължително. Можеш да си купуваш и от БГ. Но в iHerb е на повече от 2 пъти по-ниска цена. И при положение, че трябва да се взима постоянно трябва да си Рокфелер за да пазаруваш от БГ. За запека виж въпрос 26.
Успех в зонуването и не се притеснявай да зададеш останалите до 100000000 въпроса. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот _belladonna_ » Пон Май 11, 2015 2:28 pm

Добре дошла и от мен! Първо не се стресирай. Зоната е режим за цял живот, малко по малко ще свикнеш. На първо място прочети поне основната книга на Б. Сиърс - Зоната. Без нея не става. Трябва да си наясно с идеята и принципите и всичко, което там е описано по разбираем начин. В началото е хубаво да се стремиш към продуктите от зелената част на таблицата за по-бързи резултати, това не значи, че не трябва да си хапваш сирене ако много ти се дояде. Идеята е, че няма забранени храни, има такива, които са по благоприятни /подходящи/ от други и трябва да консумираме предимно тях особено в периода когато целим отслабване. Научи се да пресмяташ по етикет според формулите, които Гого ти е дал. Аз лично не приемам рибено масло в момента. Мисля, че не е задължително, а препоръчително. Случи ми се двама български лекари и един аптекар да се ококорят като казах каква доза приемам. Това силно ме разколеба и го спрях. Но това си е мой избор. Бари го препоръчва. Успех ти пожелавам и аз. Чети и каквото не е ясно питай.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот gogo » Пон Май 11, 2015 6:05 pm

_belladonna_ написа: Аз лично не приемам рибено масло в момента. Мисля, че не е задължително, а препоръчително. Случи ми се двама български лекари и един аптекар да се ококорят като казах каква доза приемам. Това силно ме разколеба и го спрях. Но това си е мой избор.

Само са се кокорили или са и казали нещо? :hm: Щото не виждам какъв довод могат да имат. :refuse: Рибеното масло дори и да го предозираш няма никакви отрицателни последствия, освен най-много да посетиш :obscene-tolietpush: ако си вземеш дозата наведнъж, а не я разпределиш през деня . Разбира се рибеното масло трябва да е качествено.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот jivas » Пон Май 11, 2015 7:04 pm

Добре дошла :) Поздрави за резултатите до тук. Щом си се справила с режима на Дюкан, 90 дневна и т.н. Зоната ще ти се стори песен. Поне при мен е така. Стреса при меренето е и полезен в началото защото човек внимава повече. След четири пълни месеца аз продължавам да си меря с кантарчето и дотолкова съм свикнал, че като съм на гости и ми сложат някакво месо се чудя колко блока е и как да го комбинирам с някакъв въглехидрат. По принцип обичам да засичам всичко и да не се доверявам на усещане. В това число и тренировки - силови и кардио. Записвам прогреса и при двете, като условията на тренировка винаги са еднакви Примерно при силова тренировка почивам между 40 и 60 сек. между серии и упражнения. и т.н. вероятно и ти си имаш правила. За изварата най-поносима ми е на Олимпус. Последно снощи хапвах от нея и открих, че ако я смеся с малко горчица за аромат става по-приятна. Официално се отказах от пластмасовите зеленчуци и съм решил да не ги хапвам ако не им е сезон. Последно миналата седмица си купих домати и при 5 лева за кило реших, че е по-добре да си взимам пъпеш. По-сладко е за хапване и не ми изтръпват зъбите от него. За рибеното масло можеш да започнеш Зоната и без него, а после след като се ориентираш да си поръчаш. Има хора, които спазват режима и не го приемат. Ще се радвам ако споделяш и за храната и за упражненията във фитнеса. Разбира се и за успехите си :)

Успех :yess:
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот _belladonna_ » Вто Май 12, 2015 8:26 am

gogo написа:
_belladonna_ написа: Аз лично не приемам рибено масло в момента. Мисля, че не е задължително, а препоръчително. Случи ми се двама български лекари и един аптекар да се ококорят като казах каква доза приемам. Това силно ме разколеба и го спрях. Но това си е мой избор.

Само са се кокорили или са и казали нещо? :hm: Щото не виждам какъв довод могат да имат. :refuse: Рибеното масло дори и да го предозираш няма никакви отрицателни последствия, освен най-много да посетиш :obscene-tolietpush: ако си вземеш дозата наведнъж, а не я разпределиш през деня . Разбира се рибеното масло трябва да е качествено.

Да, имаше коментар. Особено от единия лекар, който каза, че при такива дози и един зъб не могат да ми извадят камо ли евентуална оперативна намеса. Разреждало кръвта и трябва да го спра няколко дни преди подобна интервенция. Разпита ме защо го пия, аз обясних и той ми каза да си помисля. Аптекаря пък беше категоричен, че с такава доза трябва да правя почивка на всеки 3 месеца, щото влияело на кръвообращението. Общо взето доводите им все около това се въртят.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот LETI29 » Вто Май 12, 2015 10:07 am

От 2012г. пия от рибеното масло на Гого по 5 или 6 капсули дневно.Имам 2 извадени зъба и то без проблем!Не знам какво са казали докторите,но за мен това тяхно твърдение не е вярно!Казвам го от личен опит.
Аватар
LETI29
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 4:21 pm

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот Фани77 » Вто Май 12, 2015 10:21 am

Благодаря за топлото посрещане! Продължава четенето нон-стоп! Искам някак някой да ми напише меню поне за първата седмица, защото се чувствам объркана! Но ще се справя, сигурна съм! И не на последно място да попитам когато ходите на гости или на някакви тържества как балансирате храните? :refuse:
Фани77
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 11:50 am
Жена

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот _belladonna_ » Вто Май 12, 2015 10:23 am

Сега се сещам, че и Маня си вади зъби скоро, може и тя да се включи. Незнам...това беше мнението им, дали е вярно и аз се съмнявам, но все пак са лекари и ме разколебаха. Общо взето стреснато реагират на дозата, със съответно изражение и човек се чуди.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот Маня » Вто Май 12, 2015 11:27 am

Добре дошла Фани! И дерзай със Зоната! Ние ще се опитаме да ти помагаме с милионите ти въпроси. Всички сме ги имали, появяват се нови, дори за хората с по-дълъг "стаж". Важното е ти да се чувстваш добре и да намериш себе си в Зоната. Личният опит в крайна сметка е най-важния. Човек се спъва, пада, пак става и продължава. важно е да не се отказва, докато не е напълно сигурен дали е избрал правилния път. А Зоната за много от нас е наистина правилния път.
Понеже се коментира приема на рибено масло и проблемите с дозите му и моя опит напоследък със зъбари - ами никакъв проблем нямах при екстремното вадене на два зъба наведнъж. А пия в последно време еднократно на ден с късната вечерна закуска 4,5 грама EPA/DHA. Понякога сменям вида - капсули или течност. Но това е дозата, която приемам вече повече от година. И само мога да кажа, че се чувствам великолепно в Зоната. Въпреки "съмнения", "проблеми", "задържане на килограми" и всички съпътстващи плюсове и минуси. Лекарите, с които съм общувала в последно време не са реагирали негативно на дозата рибено масло, която приемам. А винаги предупреждавам, че се храня по Зоната и пия тези дози рибено масло.
Лично аз съжалявам, че нямам финансовата възможност да се възползвам от рибеното масло на Бари Сиърс, но и това, което купуваме масово през iHerb си е доста добро. В България има подобни продукти, но са на двойна цена и за предпочитане е да се доставят през iHerb.
В последната си книга Бари описва случаи от практиката си, при които на пациенти са прилагани по 40 г EPA/DHA на ден без да се стигне до "кървене до смърт", за което масово плашат лекари, които не са достатъчно запознати с въздействието на тези омега-3 мастни киселини. Или имат опит с недотам качествени продукти, от които може би има подобни последствия.
Но всичко е въпрос в крайна сметка на личен избор и лична преценка. Човек вярва, но не трябва да се предоверява.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 12:46 pm

Фани, успех със Зоната!
Ръчнах заглавието на дневника ти, защото всеки такъв трябва да е обвързан с "притежателя" му. (да не се чудиш)

п.с. Рибеното масло НЕ е задължително.
Силно препоръчително е, но НЕ е задължително.
Забелязвам, че във Форума има някакъв фетиш към него ...
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 12:56 pm

_belladonna_ написа:На първо място прочети поне основната книга на Б. Сиърс - Зоната. Без нея не става. Трябва да си наясно с идеята и принципите и всичко, което там е описано по разбираем начин.

Ох, и това е някаква тенденция, която забелязвам напоследък - да се препоръчва на хората първо да прочетат книгата, пък тогава да влизат в Зоната. Или че без книгата не става ...

Информацията, която се съдържа в сайта е напълно достатъчна за влизане и задържане в Зоната. Дори е много по-удобна от книгата, защото е синтезирана и тематична.
Книгата е за момента, в който някой почва да си прави грешни заключения и дори да спори по въпроси, които не са му ясни.

Така че, Фани, прочети сайта, хвърляй се смело и питай още по-смело!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 1:00 pm

_belladonna_ написа:Да, имаше коментар. Особено от единия лекар, който каза, че при такива дози и един зъб не могат да ми извадят камо ли евентуална оперативна намеса. Разреждало кръвта и трябва да го спра няколко дни преди подобна интервенция. Разпита ме защо го пия, аз обясних и той ми каза да си помисля. Аптекаря пък беше категоричен, че с такава доза трябва да правя почивка на всеки 3 месеца, щото влияело на кръвообращението. Общо взето доводите им все около това се въртят.

Хаха, това са пълни глупости!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото ми НАЧАЛО

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 1:04 pm

_belladonna_ написа:... но все пак са лекари и ме разколебаха.

Мдааа, след съвети на такива лекари, баща ми преди време си наряза бъчвата и не пиеше червено вино, защото повишавало кръвното налягане.
Сега е с повишено кръвно налягане и терзания, че е нарязал бъчвата.
Със съжаление все по-често констатирам, че българските лекари са ГОЛА ВОДА.
Не всички, но голяма част от тях.
Не се развиват, не се учат. Карат си на теориите от 60-70-те години.
99% от лекарите биха ти казали, че не трябва да се яде преди лягане и изобщо след 18-19:00 часа.
Сега, след като си опитала Зоната, би ли им се доверила?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот Suzi » Вто Май 12, 2015 1:42 pm

_belladonna_ написа:Да, имаше коментар. Особено от единия лекар, който каза, че при такива дози и един зъб не могат да ми извадят камо ли евентуална оперативна намеса...


На мен ми извадиха ретиниран (това е зъб, който е останал в костта и често е разположен неправилно (хоризонтално)) мъдрец през август. То си беше операция с шевове. Всичко мина добре. Жива съм :laugh4:
Пия по 5 капсули РМ на ден.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зоновото НАЧАЛО на Фани77

Мнениеот _belladonna_ » Вто Май 12, 2015 2:09 pm

На път сте да ме навиете да почна отново да го пия. Благодаря за мненията. :)
Ити прав си, че българските лекари не се развиват, аз си помислих същото тогава, но тъй като обсъждахме евентуална операция, реших да спра рибеното масло и така и не го започнах отново.
А за книгата...когато аз започнах Зоната първия път преди 3-4 години не знаех за сайта. Разбира се по късно когато го открих много ми помогна и продължава, но и до сега си препрочитам книгата. Тя ми е нещо като Библия. Когато имам нужда-чета. Аз така започнах и затова мисля че е важна книгата. При всички случаи е информация и то от първоизточника, а ако някой се плаши, да опита само със сайта. Даже сега като се замисля нещата тук са актуализирани, което е много добре.Важно е човек да е наясно с правилата и цялата философия.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта