Дневникът на NikoLinia

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Съб Май 30, 2015 12:31 pm

Изобщо не им се зъбя, обожавам ги. И се опитвам, доколкото мога, да съм в крак с новостите. Че те нямат край. Но не до всичко може да стигне човек, не от липса на желание, а от "късо време" (финансово и възрастово) :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Зоната
 

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пон Юни 01, 2015 6:19 pm

Здравейте момичета и момчета!

Отдавна искам да ви посветя нещо.
Аз харесвам японската стихотворна форма хайку и пиша любителски такава поезия.
Обаче откакто съм в Зоната и хайкуто ми се получава такова. Мен ме забавлява.
Посвещавам го на всички, които ме запалиха по Зоната, които пишат в дневника ми и които ще се сблъскат след време със всички тези проблеми! :)

1
В сърцето ми -
блаженство и мир
Изчислих блоковете!

2
Купих рибеното масло
И започнах
Зоната.

3
Щом открих
сините сливи
запекът свърши!

4
Тръпна в очакване
Дневникът си
да отворя!

Това е засега. Може да има и продължение.
:skyle5:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Юни 05, 2015 4:34 pm

Свежа салата 3БВМ

Продукти:
240 гр. краставица - 0,5 БВ
130 гр. целина или резене - 0,5 БВ /аз го опълих малко на грил тигана/
100 гр. репички - 0,25 БВ
40 гр. зелен лук - 0,5 БВ
60 гр. варен нахут/по етикет/ -1,25 БВ

Дресинг:
3 с.л. авокадо - 3БМ
1 с.л. кисело мляко или лимон на вкус - не го броя
копър, чесън, сол

Продуктите за салатата се нарязват. Целината или резенето може да са печени.
Продуктите за дресинга се пасират и с него се овкусява салатата.
Ако разполагате с печено пилешко месо, може да добавите 84 гр. нарязани на кубчета и така разполагате не със салата, а с порция от 3 БПВМ.

Да ви е сладко! :chef1:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 13, 2015 7:39 am

Здравейте на всички!
Днес е денят на моя втори месечен отчет.
Той малко ме озадачава, но ето го и него:

Ден...........Килограми..........О ханш.........О талия
13.04.2015 - 91,0 кг... ...........116..............96
13.05.2015 - 84,8 кг...............112..............88
13.65.2015 - 84,8 кг...............108..............87
--------- ---------- ----------
............... -6,2 кг. ............ -8 см.............-9 см.

Това, което беше извънредно този месец беше вирус, който изкарах със сериозно стомашно разстройство, което продължи 5 дена и тогава бях напълно извън Зоната. Отначало се опитах да остана на режима, но беше "кауза пердута". Нищо не се задържаше в стомаха ми и се наложи да ям само печени ябълки, варени картофи, препечен хляб и сирене. Следващата седмица влизах бавно в режима. После всичко продължи в нормалното русло, но имам чуството, че при 10 блока нещата не се променят. Когато проверявам в калкулатора - при ниво на активност лека /ходене пеша/ това е показанието-10 блока. При увеличаването на активността с една степен /3*30 минути седмично/ препоръчваните блокове стават 12. Чудя се дали да не ги увелича на 11 блока-нещо средно, за да видя, какво ще стане. Още повече, че през деня трудно дочаквам часовете за храна. Винаги си мисля, че по-скоро причината е психологическа, но пък може и да е друго.
Моля, за вашите коментарии и споделяне на личен опит, ако сте имали такъв проблем. :hm:
За мен е твърде рано да имам такова задържане на този етап. Но все пак си давам сметка, че 10 дена съм била в някакъв вид нарушения, независимо, че е било по независещи от мен причини. :)


Успешен ден навсички ви!
:bloomfl:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 13, 2015 11:57 am

Ползвал ли е някой нискомаслената извара Pilos от Lidl. Дадени са данни само за мазнините - 0,2%.
И ако да, по колко грама за блок протеини? :think2:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Съб Юни 13, 2015 1:26 pm

Ползвам я, и понеже има данни само че е много нискомаслена (за разлика от българските и Олимпус) си меря 56 г както е по таблицата.
Много е подходяща за моите шоколадови измишльотини (поне за мен), защото е кремообразна. И въпреки че всички се заглеждаме в етикетите (дори и аз, но основно за мазнините в млечните продукти, защото май друго не купувам, на което да трябва да се гледа етикета), аз най-често се доверявам на данните в таблицата. А ако съм изчислила по-малък грамаж за протеини (както за някои извари например) решавам на момента, в зависимост от това какъв ще е обема на ястието. Но разликата между 100 и 112 г извара за 2 БП не е от съществено значение за обема май :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 13, 2015 3:11 pm

Благодаря ти Маня!
Много ми хареса вчерашното ти предложение за тахан талва, но само като предложение, защото още не съм го правила.
Аз пък стигнах до извода, че при добавянето на щипка лютив червен пипер към десертите от Олимпус, какао и ядки, десертът става много авангарден. Ти може да си давала подобни съвети в твои рецепти, понеже харесваш странните съчетания, но аз не си спомням. Идеята ми дойде от едни бонбони с люти чушки, които бях видяла в магазина. :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Съб Юни 13, 2015 3:22 pm

О, шоколадовите ми бърканици почти винаги са с чили, мента или джинджифил, или комбинация от трите. И щом има какао винаги щипка сол.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 14, 2015 9:04 pm

Никич хайкото е супер!!!
Успех и от мен в зоната!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пон Юни 15, 2015 8:49 pm

Кате, благодаря ти много за пожеланията, за признанието и за обръщението "Никич". Това много ме трогна. Само няколко човека ме наричат така и това са баща ми, вуйчо ми, вуйна ми и приятел от студентските години. Много ми стана мило. Заради това и поради факта, че си морско чедо ти пращам поздрав във вид на хайку.
1
Летният полъх
донесе аромат
на море и мечти.

2
Събух сандалите си
и затичах боса.
Пак съм дете.

:bouquet:

Лека нощ!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Сря Юни 17, 2015 6:09 pm

Чак като прочетох съобщението ти се усетих че съм те нарекла Никич :laugh1: дошло ми е отвътре, радвам се че ти е станало приятно, ние тук много използваме галени имена, аз уж се сдържам ама при теб съм се изтървала :laugh4: морското хайко е още по хубаво :bouquet: искааам ощееееее !!!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 20, 2015 4:09 pm

Здравейте младежи и девойки!
При мен измина още една седмица без ама абсолютно никакво изменение в килограмите. Имам усещането, че съм уцелила формула за задържане на килограмите, обаче ми се иска това да стане след 20-тина килограма, а не сега!
Ще се радвам на всякакви идеи. Но увеличаването на блоковете го пробвах вече. Дава временен резултат и след известно време нещата се връщат в изходно положение. За мен изходното положение в момента е 84,8 кг.
"Асансьор закеркенечился между этажами". :laugh1:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот mahona » Съб Юни 20, 2015 7:30 pm

Увеличи зеленчуците в зелено,плодовете докарай до 1Б на ден и мини изцяло на сурови въглехидрати за известно време...при мен това дава резултат :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Tonkata » Съб Юни 20, 2015 9:24 pm

NikoLinia написа:Здравейте младежи и девойки!
При мен измина още една седмица без ама абсолютно никакво изменение в килограмите...................................
"Асансьор закеркенечился между этажами". :laugh1:

В такива случаи спирам за известно време храни, които често съм включвала в менюто си. Например за междинно хранене често съм ползвала кис.мляко - спирам да го ям и вместо него ям например плод + извара + ядки. Установила съм, че при мен това дава резултат и асансьорът временно се разкеркенечва ! :laugh4:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Нед Юни 21, 2015 7:33 am

Благодаря ви Махонче и Тонка! Ше опитам и ще докладвам!
Махонче, поздравявам те за резултатите. Радвай се на здраве и щастие дълги, дълги години! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Перла » Вто Юни 23, 2015 12:55 pm

Ники, изчетох и твоето дневниче. Поздравления за чудесните резултати! Пожелавам ти без усилие да свалиш и оставащите 20. А относно задържането, да не би много дълго време да си била на тези кг? Телата ни са много умни и помнят това и им трябва време за да го преодолеят.
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта