Дневникът на NikoLinia

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Вто Юни 23, 2015 4:44 pm

Здравей Перличке!
Моята работа е свързана с писане на доста документи, но досега никога не бях се радвала така, когато някой ми казва, че е прочел нещо, което съм написала. Може би защото тук всичко е много лично, това съм аз. Благодаря ти за пожеланията, надявам се да се случи точно така.
А ти кога ще ни разкажеш за себе си? Чакам с нетърпение! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Зоната
 

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Съб Юли 18, 2015 3:30 pm

Юхууууу, Никич къде се загуби, кво става с тебе, как върви зонбясването :bigsm2:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Юли 18, 2015 3:59 pm

Буксувам, Катеринко!
Аз съм от Юга, а живея на Север. Бяхме си по родните места. Видяхме се с много приятели, мама и татко са живи и здрави, Слава богу и с тях. Ядохме, пихме, понеже се виждаме 1-2 пъти в годината. Бях и в Зоната и извън нея. Мама прави сърмички с лозови листа, от които изядохме промишлени количества. И те така!. :)
85 кг. съм си още - даже се радвам, че съм все още толкова. Не се показвам много в ефира, че нали знаеш "Гузен, негонен бяга!" :lol:
Обаче съм тук и се боря. Чета, но нещо не ми се пише. Радвам се, че се обади! :bouquet:
При теб как върви?
Между другото отговорила съм ти за стевиолата, за продукта, който е показала Маня в темата за Здравословното хранене!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Съб Юли 18, 2015 6:12 pm

Ами аз като нямам съблазни все в зоната си седя :lol:
Имам свалено ама вече не толкова много като първия месец, сега накрая на месеца ще видим.
Ти не се кахъри, а влизай в зоната и пак ще почнеш да сваляш :pray: и хич не се притеснявай, едва ли някой ще те съди, ние сме тук да се подкрепяме, а не да се съдим, така че почвай с отчетите, а ние ще помагаме :yess:
Как говоря като стара зонка а :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Вто Юли 28, 2015 4:41 pm

Напоследък преглеждам често рецепти от аюрведичната кухня, защото малко ми писна шопската салата. Установих, че тези рецепти много лесно се зонират и са много вкусни. Сега харесвам много вариациите на индийската салата раита, която е на основата на сурови зеленчуци и кисело мляко /аз си слагам обикновено 220гр, т.е 1БВП/ +2 БВ от които си искам сурови зеленчуци и 3БМ. Добавям си 2БП, обикновено пуешко филе + много подправки и готово! Лесно и вкусно!
Препоръчвам го горещо!
Имам и въпрос - каква е тази подправка асафетида и какъв вкус има? :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 23, 2015 3:09 pm

Не се сещам вече кои мъфини съм публикувала,ако са само от нахут, може и да киселеят, маня правилно казва да ползваш бакпулвер, или ще намалиш оцета, пробвай тези, аз вече правя от тях, защото по ми харесват от само с нахут
нахутено 12*16 = 192гр 12в
овесено 12*14 = 168 гр 12в
или
овесено 6 бл. трици 6 бл.
12 нахутено

вода около 40мл
сода или бакпулвер
сол, черен пипер, кимион 1/3 ч.л, около 2 с.л. копър
разпределям сместа в тавичка за 12 мъфина и един брой ми е 2 бв

а това е линк към нахутени, но със сирене, много ми харесаха, трябва сиренето да е обезсолено
http://ozonka.blogspot.bg/search/label/%D0%9C%D0%AA%D0%A4%D0%98%D0%9D%D0%98
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Пон Ное 23, 2015 3:22 pm

Ако само един е зонуващия, препоръчвам да не се правят повече от 6 нахутени мъфина/хлебчета, защото стават гаднички, като изостанат, че и мухъл хващат бързо бързо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пон Ное 23, 2015 6:18 pm

Днес ги пробутах на моите колеги! :laugh1:
Явно са били гладни, защото 6 бр. бях занесла и всичките свършиха, но има нужда от преработка. Задължително трябва да се комбинира с някое друго брашно-овесено или ечемичено. Ще поекспериментирам! :yess:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 23, 2015 10:51 pm

Водата горе съм сгрешила :lol: 450 мл слагам :lol:

Маня права си, най са хубави докато са топли :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Вто Ное 24, 2015 8:16 am

Katerinka написа:Маня права си, най са хубави докато са топли :)
То всеки хляб е най-вкусен като е топъл, ама не е здравословно да се яде топъл хляб. Добрите хлебари твърдят, че най-добрият хляб е този от вчера.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Дек 19, 2015 9:38 am

Предложение за вкусна разтоварваща салата:

1 БВ - 400 гр. зеле
0,5БВ - 170 гр.бяла ряпа Дайкон
1 БВ - 80 гр. морков
0,5БВ - 60 гр. червено цвекло
2,5БВ- 100 гр- варена царевица
0,5БВ - сокът от 1/2 лимон.

Зелето се нарязва много фино /аз го рендосвам на ренде от типа Бьорнер/ и се понамачква със сол и лимонов сок.
Всички други кореноплодни се рендосват и добавят, както и царевицата. Овкусяването - по желание или 2 ч.л. зехтин или ядки. Моят предпочитан вариант е кедрови ядки, изпечени на сух тиган.
Салатата се състои от 6 БВ. Разделям я на две рави части по 3 БВ и на всяка порция добавям по 3БМ преди сервиране - по 7 гр. изпечени кедрови ядки.
Приятен апетит! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 8:52 am

ЕЧЕМИЧЕНА СУПА С ТИКВИЧКИ

ТРИ СУПИ, ВСЯКА Е 2 БПВМ

МНОГО БЪРЗА И ВКУСНА СУПИЧКА ЗА НИКИЧА :cooking1:


240 ГР ТИКВИЧКА НАРЯЗАНА НА МАЛКИ КУБЧЕТА 1В
40ГР МОРКОВ СМЛЯН НА ЧОПЪРА 1/2В
65 ГР СТАР ЛУК СМЛЯН НА ЧОПЪРА 1/2В
ОВЕС 56 ГР 4В
МАГДАНОЗ ДРЪЖКИ И ЛИСТА
КЕРЕВИЗ ЛИСТА
СОЛ, ЧЕРЕН ПИПЕР
ВАРЕНО ПИЛЕШКО ИЛИ КАЙМА ЗА ТОПЧЕТА

ВАРИАНТ 1

СЛАГАТЕ ОКОЛО 800 ГР ПИЛЕШКИ БУЛЬОН В ТЕНДЖЕРКАТА ДА ЗАВИРА, РЕЖЕТЕ ЛУКА И МИРКОВА НА ЧОПЪРА И ГИ СЛАГАТЕ В БУЛЬОНА, АКО ЕЧЕМИКА ВИ Е ПРЕДВАРИТЕЛНО СВАРЕН ГО СЛАГАТЕ НАКРАЯ, АКО НЕ , ГО СЛАГАТЕ ПРИ МОРКОВИТЕ ДА СЕ ВАРИ. РЕЖЕТЕ ТИКВИЧКАТА НА КУБЧЕТА И Я ПРИБАВЯТЕ И НЕЯ, СЪЩО И СОЛТА И ПИПЕРА. СЛЕД ЗАВИРАНЕ ВАРИТЕ 5-10 МИНУТИ . ИЗКЛЮЧВАТЕ КОТЛОНА И ПРИБАВЯТЕ СИТНО НАРАЗЯНИЯ КЕРЕВИЗ И МАГДАНОЗ.
ДЕЛИТЕ СУПАТА НА ТРИ И КЪМ ВСЯКА КУПА ПРИБАВЯТЕ 50 ГРАМА ОТ ВАРЕНОТО МЕСО И 2/3 Ч.Л. ЗЕХТИН.

ВАРИАНТ 2

СЛАГАТЕ ВОДА ЗА ТРИ СУПИ ДА ЗАВРИ, В НЕЯ СЛАГАТЕ ДА СЕ СВАРЯТ ТОПЧЕТА ОТ СВИНСКА КАЙМА 180ГР. ОВКУСЕНА С ПОДПРАВКИ. ИЗВАЖДАТЕ СВАРЕНИТЕ ТОПЧЕНЦА И СЛАГАТЕ ДА СЕ ВАРЯТ ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ КАТО В ВАРИАНТ ЕДНО. НАКРАЯ ВМЕСТО ПИЛЕШКО РАЗПРЕДЕЛЯТЕ КАЙМАТА .

ВАРИАНТ ТРИ

ВАРИТЕ ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ КАТО ВАРИАНТ ЕДНО, Я ВЪВ ВСЯКА КУПА ЗА ПРОТЕИН НАТРОШАВАТЕ ДВА БЛОКА СИРЕНЕ :)

:cook1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Чет Апр 07, 2016 10:26 am

Емечичена, пък с овес :laugh1: (щото си нямала), но спокойно се заменя овеса с ечемик (или както аз съм си ги смесила 1:1) и тогава ще си отговаря на името :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 10:54 am

Нямам ечемик :lol: и по инерция .... :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот midea » Чет Апр 07, 2016 12:36 pm

Страхотна хитрина за зониране на месото в супата, винаги съм се чудела дали на око може да се постигне точност, а то си имало чалъм.
Аз до сега само въглехидратни съм си правила (лапад и спанак) и допълвам с протеин в друг вид. Обаче пада едно мерене на тенджерата празна, на крайния резултат, на суровините... докато готвя цялата кухня се олепва с бележки :)

Поправка, ориентирах се с овеса и си изтривам въпросите да не тежат на сайта.
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Katerinka » Чет Апр 07, 2016 4:11 pm

За да не се превръща готвенето в мъка , просто броиш колко блока въглехидрат слагаш, готовото делиш на бройката и получаваш колко ти е блок манджа, добавяш по 25 гр. месо или кайма в готов вид и си готова. Засичала съм всички меса, и при по дълго готвене излизат 22 гр за блок, но съм решила да ги карам на 25 , едва ли три грама са от значение, то и зеленчука винаги ми е отгоре така че се компенсират :lol:
Другото улеснение е да си премериш съдийките праздни и да си ги запишеш, така няма да ти се налага да прехвърляш и цапаш излишно , само вадиш от общия грамж и делиш.
Направи си тетрадка за рецептите които са ти сполучливи , в моята на първа страница под номер съм си направила съдържание като книга, номер на страницата и заглавие на рецептата, така не ровичкам дълго.
Вече пиша рецептите в блога заради другите, толкова автоматично готвя , дробя в тенджерата и то все е вкусно :lol:

Още нещо се сетих! По съвет на Маня си правим супа от някаква зеления, с кръгче лук и чушка, и от нея си хапваме по малка купичка без да я броим, като екстра :laugh4: зелените са 1200 гр. за блок, а Бари казва че са фрии .
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта