Дневникът на NikoLinia

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пон Апр 13, 2015 10:37 pm

Здравейте момичета и момчета!
Искам да се присъединя към вас и започвам да пиша. Както казва и Сузи в своя дневник, може би дори по-рано трябваше да започна чрез писане да се самомотивирам, а също и да се възползвам и от вашата мотивационна подкрепа.
Използвам името NikoLinia, защото е близко до името ми-Николина, искам да казва, че Ники е на линия, така да се каже. Че се боря за достигане на друга геометрична форма - линия, стига с тая окръжност и се надявам по права линия, без зиг-заг, да стигна до целта.
Аз съм на 47 години, 162 см., 91 кг., 116 см-ОХ и 96 см.-ОТ. Виждам, че вие давате две обиколки на талията и на корема, но при мен обиколката на талията, преминава точно през пъпа - анатомична особеност, която ми позволява да си спестявам измерването на една обиколка.
През целият си живот съм водила някаква борба с килограмите, макар до 30 годишната си възраст да не съм надхвърляла 65 кг. Просто винаги съм изглеждала пухкава, но когато преди две години достигнах 107 кг. се ужасих, самораздрусах, самонадъхах и потърсих помощ от диетолог. Това стана през септември 2013г. Започнах режим и резултатите не закъсняха, но същевременно ми попадна книгата "Зоната". Прочетох я, хареса ми, съпоставих моя режим със препоръките от Зоната, сториха ми се сходни и реших, че щом вече съм започнала нещо и то дава резултат, по-добре да продължа. Но режима продължи да ме интригува с това, че предлага хормонално балансиране, а не просто отслабване, че поставя всичко на научна основа и гарантира, зареждане с енергия.
И така за една година с помощта на диетолог, след това на инструктор по хранене и фитнес стопих 20 кг., но на 22.08.2014г. все пак реших да започна със Зоната. И започнах. Отслабнах още 5,5 кг. за около 2,5 месеца, вече по правилата на Зоната. Достигнах тегло от 81,5 кг. Много ми хареса този режим. За съжаление в рамките на следващите 5 месеца, с преобладаващи празници, възстанових 10 от така трудно победените килограми.
Също така обаче в рамките на същите 5 месеца изчетох де що можах дневници и статии от сайта, регистрирах се на 13.12.2014г. А днес 13.04.2015г.-все още Великден, реших да си поставя цел: от Великден до Коледа да се справя с последните :laugh1: 25 килограма. Надявам се да се забавлявате, а аз да се смея последна :laugh3:
Ще ми бъде приятно да ме посещавате, да ме напътствате и окуражавате!
Никак не ми се иска да правя компромиси, защото после лавионообразно се провалям, затова ще се стремя само към зелената част на Зоната. И се надявам след 2,3 или 5 години пак да съм тук, както и всички вие!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Дневникът на NikoLinia

Зоната
 

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот GODzillata » Вто Апр 14, 2015 5:40 am

NikoLinia написа:...
Никак не ми се иска да правя компромиси, защото после лавионообразно се провалям, затова ще се стремя само към зелената част на Зоната. И се надявам след 2,3 или 5 години пак да съм тук, както и всички вие!


И ти ли?! :mrgreen:

Добре дошла и успех! :bouquet:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот gogo » Вто Апр 14, 2015 12:30 pm

NikoLinia, добре дошла в Зоновото ни семейство. Бъди стриктна и Зоната ще ти се отблагодари с подобрено здраве, енергия и така желаната от теб фигура. Успех.!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 14, 2015 3:00 pm

NikoLinia написа: За съжаление в рамките на следващите 5 месеца, с преобладаващи празници, възстанових 10 от така трудно победените килограми.

Колко познато за съжаление! Добре дошла и успех! Да взема и аз да си поставя такава цел - до Коледа да стигна желаните килограми па дано да успея. Май сме набори като гледам възрастта и се надявам да се подкрепяме. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Вто Апр 14, 2015 5:01 pm

Благодаря, Годзи, Гого и Танита!
Все още не се познаваме, но аз зная за вас повече, тъй като съм прочела дневниците ви.
Танита, сигурно е така,понеже като отчитам и цифрите в ника ти, предполагам че е набор 68. И аз съм оттам. :laugh4:
Като проследявам хронологията на сайта, установявам, че 2013 година всички са били доста ентусиазирани. 2014 година е доста успешна за много хора и еуфорията продължава. Но в момента имам чуството, че се усеща умора някаква. Защо така?
Днес денят ми бе посветен на рибеното мАсло!
Поръчах го преди Великден и то взе, че пристигна на 10.04.2015. Обадиха ми се, че е в България и може да се освободи от митницата. Понеже не живея в София, нито дори в град, където има митница, тръгнах в 10 часа и се прибрах току-що. Добре, че днес не съм на работа. Разбрах защо Гого в неговите постове пише, че който веднъж е поръчал с DHL, не повтаря. И аз няма да повторя!
То не бяха такси за транзитиране от една митница в друга, обработка на докумети, ДДС, такси за превод по банков път на ДДС-то, да не смятам бензина и седмичната винетка! Всичко това ми струваше повече от самата пратка!
Иначе днес денят протече така:
1.Закуска в 7.30
40 гр. обезмаслена извара Мероне - 1БП /по етикет/
82 гр. Олимпус 0% - 1БП
140 гр. ягоди - 1БВ
20 гр. сушени - 1БВ
6 бадема - 2БМ
10 гр. кокосови стърготини - 2БМ /пак по етикет 60 гр мазнини на 100 гр продукт са дадени/
ванилия на прах и стевия
Всичко пасирано с малко вода - общо 2БПВМ

2. Обяд з 14.30 - малко късно по уважителни причини-борба с бюрокрацията /носех си обяда с мен/.
2 с.л сварен ечемик - 2 БВ
240 гр. домати - 1 БВ
120 гр. 0% извара - 3 БП
1 ч.л сусамово олио - 3 БМ

3. Следобедната закуска пропадна

4. Вечерята предстои и ще се състои от:
120 гр. 0% извара - 3БП
240 гр. домати - 1БВ
240 гр. краставици -0,5 БВ
100 гр. ябълка - 1 БВ
1 фурма -0,5 БВ
1 ч.л сусамово олио - 3 БМ

5. Късна вечерня
82 гр. 0% олимпус - 1 БП
100 гр. ябълка - 1 БВ
6 бр. кашу или бадеми - 1 БМ

Ям по 10 блока на ден, но днес ще са 9, поради пропуснатата следобедна закуска.

Очаква ли се от мен да пиша всеки ден менюто си, драги колеги?
Кажете какви са очакванията на ръководството! :think2:
Реших да се тегля веднъж на седмица и да измервам обиколки веднъж на месец.
Смятам, че така е разумно.
И последно за този пост - аз също, както и много други са споделили, не съм писала във форум, това занимание ми е ново и за сега съм все още непохватна. Не мога да цитирам нищо от нечий друг пост, не мога да качвам снимки. То и няма още какво да качвам. Видяла съм, че има указания и може би няма да ви досаждам, но не се знае, знае ли се! :)
Лека вечер
Като се отчетох, добре се почуствах някак!
Последна промяна NikoLinia на Сря Апр 15, 2015 8:40 am, променена общо 1 път
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 14, 2015 9:27 pm

Наборе, бих ти препоръчала да забравиш за кокосовите стърготини колкото и да са вкусни, поне на първо време. И аз по едно време много ги употребявах, но после мисля че Маня цитира едно изказване на д.р Сиърс, от което стана ясно, че не са за препоръчване. Сега точно не мога да го намеря, а и нещо не ме свърта на едно място заради други проблеми дето съм ги описала в моя дневник, ама имам спомен че имаше нещо такова и от тогава ги използвам ограничено или почти никак. Карам основно на накиснати бадеми, понякога и смлени орехи, ама тук бадемите са по-достъпни като цена. :)
А защо си поръчала пратката с DHL? Не ставаше ли с най-евтината поща? Маня беше писала за DHL, че имали някаква услуга дето те освобождават пратката на клиента от митница и я доставят на адреса, но май се попълваха някакви документи, виж в дневника и или в темата за рибеното масло, не се сещам къде точно беше писала.
За менюто ти си решаваш дали ще го пишеш всеки ден. Ако искаш да те проверяваме и да поправяме грешките ти е желателно да го пишеш, но не е задължително.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Апр 15, 2015 8:39 am

"Наборе" вече много ми харесва. Ти ми стана кръсница Танитка. Това ми се очертава партизанското име. Благодаря ти и за това и за вниманието, което ми отделяш! Иска ми се да ти изпратя някак положителна енергия за справяне с твоите грижи и се надявам като си пишем, това да се случва.
За стърготините разбрах-край на стърготините!
А за DHL - то това ми се стори най-изгодния транспорт. Но проблема беше по-скоро в митницата. Два часа разсъждаваха дали това е лекарство или хранителна добавка. По пощата от DHL ми бяха изпратили листовка със състава на рибеното масло, но аз реших, че този документ точно едва ли ще ми потрябва на митницата и не го разпечатах. Взех само фактурата и поръчката. После трябваше да търся къде да разпечатам листовката, за да им я покажа.
Като четох постовете се оказва, че някои хора са получили пратки до 60 долара по пощата, моята беше 55 долара, но минава през митница - нещо не ми се изяснява ситуацията. Исках да поръчам за дебе си и за съпруга си и затова поръчката стана по-голяма. Както и да е, от вчера вече го пия - "златното" рибено масло :laugh1:. То сега ми е много скъпо във всякакъв смисъл и аз много го ценя! :lol:
Два дена съм супер стриктна и днес килограмите ми са 88,5. В понеделник сутринта бяха 91. Зная, че няма да бъде все така, но днес съм радостна и доволна!

Още нещо да кажа, по-точно да призова! Много ми се иска, всички, които влизат в моя дневник, но имат свои такива, които отдавна не са попълвали - моля ви напишете какво се случва при вас, особено ако не сте писали отдавна. Нека чукча не само читател, нека чукча и писател! :pray: Да стане по весело и интересно!
За мен, докато четях, всички дневници бяха като приказни истории, сериали. А искам да чета още истории и продължения на историите.
Хубав ден на всички! :hooo:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Italiano » Сря Апр 15, 2015 11:17 am

Нина, мазнините трябва да са ти 1,5 гр., а не 3 гр.
Разбирам те защо го правиш, но тези извари и цедени млека на практика не са напълно обезмаслени.
Мазнините като 3 гр. за блок ги смятаме само при обезмаслен протеин на прах.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Апр 15, 2015 12:34 pm

Ок, Професоре!
Благодаря за посещението и забележката!
Значи, когато имаме обезмаслени млечни продукти не удвояваме мазнините! Разбрах!
Тогава да попитам още нещо. Как смятате сушените плодове. Аз досега заради дехидратирането на плодовете, намалявам грамажа на пресните 4 пъти, например сини боровинки пресни в таблицата са дадени 80 гр., аз ги приемам 20 гр.сушени. Незная дали е правилно. Кайсиите, черешите, сините сливи си ги броя на бройка, както пресни, така и сухи.
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Italiano » Сря Апр 15, 2015 12:44 pm

Ами, май никой не яде сушени плодове ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Сря Апр 15, 2015 3:34 pm

Здравей НикоЛиния, По повод сушените плодове - когато ми се наложи да ги ползвам (защото се случва, когато реша да ги добавя към някое измислено смути или поради липса на свежи, или просто за аромат) предварително ги накисвам, да се хидратират максимално и тогава ги меря. Но най-често си добавям 10-тина боровинки към смутито, когато не ми е пълен грамажа от друг плод. Но едно е важно - когато си купуваш сушени плодове да питаш дали са обработвани със захар или са натурални. Голяма част са обработвани със захар при сушенето и тях не е за предпочитане да ползваш изобщо. А и сушени плодове включих едва след първите 7-8 месеца в стриктна зелена Зона (с тук-таме някоя оранжевееща натурална фурма и какао :laugh4: )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Апр 15, 2015 4:31 pm

Здравей Маня!
Много се радвам на твоето включване, понеже имам много специално отношение към теб от самото начало. Аз го бях написала веднъж в твоя дневник - когато намерих сайта и форума и реших да започна да чета дневниците, прегледах списъка и тъй като не знаех как да се ориентирам, реших да започна с теб, защото твоят дневник е започнат на 28 януари, а това е моят рожден ден. За мен това беше знак. Ти пък се оказа много, много последователен и дисциплиниран жител на Зоната, на всичкото отгоре и кулинар. Имше много какво да науча от теб, така, че ти Благодаря! Също и успехите ти са за поздравления! Сега виждаш ли вече 7-цата?
За сушените плодове-те почти свършват вече. Имах сини боровинки. Обаче сега имам около 0,5 кг. арония. Гледана е в Еленския Балкан и не е обработвана. За нея имаш ли идея?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Сря Апр 15, 2015 5:05 pm

Аронията е от групата на беритата - т.е. много много богата на полифеноли. А в последната си книга Бари особено набляга на необходимостта на приремане на полифеноли за поддържане на баланса на метаболизма. Тя е и богата на витамини. Доколкото е плод е и въглехидрат. Тъй като не откривам данни за състава й из ползаните места в нета, бих ти препоръчала да я ползваш с количеството на боровинките. Щом е само изсушена, накисваш за проба да видиш горе-долу колко е необходимо, за да получиш грамажа на прясна боровинка (от таблицата) и като знаеш колко изсушена си ползвала - похапваш си я било на сухо или накисната като добавка към онова, което ти е приятно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Апр 15, 2015 5:18 pm

Менюто днес беше следното:
Закуска 7:45
1. 82 гр. Олимпус 0%
2. 40 гр. Извара Мероне 0%
3. 140 гр. ягоди
4. 20 гр. сушени сини боровинки
5. Ядките не бяха съобразени, съгласно препоръката на Ити, но от утре ще са 6 бр.
Пасирано с вода, стевия и ванилия на прах.

Обяд 12:30
1. 240 гр. сурови тиквички, изпечени на тиган с 1 ч.л. зехтин
2. 120 гр. Извара Мероне 0%
3. 240 гр. домати
4. 240 гр. краставици
5. 1 бр. фурма

Следобедна закуска 16:00
1. 82 гр. Олимпус 0%
2. 90 гр. ягоди, защото реших да изпадна в подробности и да смятам и въглехидратите от млякото, които бяха 0,36БВ и затова 0,64*140гр. ягоди е 90гр. Обаче огладнях по рано!
3. 1 бр.макадамия

Вечеря 17:45
1. 2 с.л ечемик сварен със:
- 300гр. лапад -0,25БВ
- 60 гр. дом пюре -0,25БВ
- 35 гр. пресен лук-0,25БВ
- гьозум /джоджен/
- 1ч.л. зехтин - винаги когато готвенето позволява това, добавям зехтина след като приключа топлинната обработка и даже след като изстине храната. Чела съм, че така е по-добре.
2. 120 гр. Извара Мероне 0%

Вечерната закуска ще се състои от:
1. 40 гр. Извара Мероне 0%
2. 100 гр. ябълка
3. 3 бр. бадеми или кашу

На всички Ви желая приятна вечер!
До скоро!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 15, 2015 8:15 pm

NikoLinia написа:Обяд 12:30
1. 240 гр. сурови тиквички, изпечени на тиган с 1 ч.л. зехтин
2. 120 гр. Извара Мероне 0%
3. 240 гр. домати
4. 240 гр. краставици
5. 1 бр. фурма

Как успя да се справиш с това количество зеленчуци? Просто ми е интересно. :)


Вечеря 17:45
1. 2 с.л ечемик сварен със:
- 300гр. лапад -0,25БВ
- 60 гр. дом пюре -0,25БВ
- 35 гр. пресен лук-0,25БВ -това е почти половин блок, а не 1/4 както си писала, пресния лук е 80гр за 1БВ
- гьозум /джоджен/
- 1ч.л. зехтин - винаги когато готвенето позволява това, добавям зехтина след като приключа топлинната обработка и даже след като изстине храната. Чела съм, че така е по-добре.
2. 120 гр. Извара Мероне 0%



Иначе май не намерих грешки. :) След като явно сама си сушиш плодовете можеш да си направиш експеримент - слагаш да сушиш количество равно на няколко блока, предварително претеглено и виждаш колко е останало накрая след изсушаването, делиш на броя сложени в началото блокове и ще знаеш колко да ползваш за един блок. Аз моите боровинки ги слагам във фризера направо претеглени за определен брой блокове и после изобщо не тегля - направо използвам, освен ако не ми трябва по-малко количество от това в кутийката. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Апр 15, 2015 9:00 pm

Е, наборе, ти такива легенчета салатка не хаваш ли? :salad: Огромни. Правя ги в зависимост от чуството на глад в момента. Когато ми се яде по-малко, заменям с варен ечемик или нахут. А лукът - той беше стар, който беше пуснал и пера. Използвах и тях и стария и така съм го сметнала по инерция. Но ти благодаря!
Вълнувам се от твоя ПУК-намерихте ли го? Дано е наред всичко при вас.
Желая ви лека нощ!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron