Зеленият път на jivas

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Сря Апр 29, 2015 9:19 pm

Благодаря за подкрепата, Татяна. :skyle5: Действа ми много мотивиращо :bellysport:
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Зоната
 

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Съб Май 02, 2015 8:28 pm

Привет :)

Записвам първо бягане

Изображение

Иска ми се и утре да го направя, но треската май ще е жестока :lol: А и утре е ден за крака, след тренировката едва ли ще мога ходя.

Изображение

:lol: Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Съб Май 02, 2015 8:45 pm

Ех че упорит момък! Jivas, просто ти се възхищавам на старанието! Сжъвсем зоново. Хранене и тренировки. Да можех една стотна от твоята упоритост да имам за движение :laugh4: Но повече приличам на онова, полегналото. :laugh4: Много е готино. :laugh1:
Продължавай все така. Сигурно скоро ще ни зарадваш с още по-добри резултати и атлетична фигура.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Май 03, 2015 8:25 pm

Маня, ако имах твоя талант за разнообразие и идеи в кухнята, вероятно щях да съм по-близо до целта. Така нямаше да се налага някое друго чийтване :) Радвам се на всеки спортен ден, защото ми е като подарък. Който има проблеми с кръста би ме разбрал.

Днес не успях да бягам. След вчерашната тренировка ме боли на места, които не съм предполагал че ги има :lol: Цяло чудо беше, че си завърших тренировката за крака. На път за вкъщи вървях както железния човек с изтощени батерии :lol:
Успях да запиша най-добро време на велото - 6-та степен 10 мин. 5.99 км.

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот venci68 » Пон Май 04, 2015 8:53 am

Доста добри резултати, :yess: . Нещо против да напишеш имената на програмите, които засичат колко си извървял и пробягал. От месец правя разходки / бърз ход/, но не мога да преценя, колко съм извървял, като километри. Пробвах и да побягам леко, но после ме боляха колената. :(
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Вто Май 05, 2015 1:29 pm

Здравей Венци,

За разстояние при ходене използвам Noom Coach Имай в предвид, че греши при измерените крачки. На мен ми ги смяташе средно по метър крачката. За разстояние използва гугъл мапс и показва вярно.

За измерване на крачки използвам Noom Walk Ако телефона е разположен около кръста измерва коректно. Спира да измерва при разговор по телефона. За по-голяма точност при измерване на крачки ползвам крачкомер.

При бягане използвам Nike+ Все още нямам наблюдения за точност.

Всички приложения са безплатни :)

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Май 10, 2015 7:07 pm

Здравейте,

Да добавя още един месец

Към дата...........01,10,2015.........../10,02,2015......../10,04,2015/...11,05,15
Кр. налягане........155-105............./136-85............./130-85....../...138-85
Килограми...........101 кг............../96 кг.............../90,7 кг...../....89 кг
Талия.................116 см............../...................../108 см...../....106 см
врат...................41 см.............../...................../40 см......./....41 см


Кило и седемстотин от предишния отчет :) Можех още, ама пуста лакомия :lol:

Ето и снимка от кръвното налягане днес

Изображение

Вчера вдигнах с 10 кг. при серийте от лег преса. Също така направих второ по-сериозно бягане, което също беше малко по-добро от предното

Качвам и снимки защото ми е по-лесно да виждам разликите.

Бягане
Изображение

И две сравнения Преди-След

Изображение

Изображение

За 10,06,15 ще се постарая да съм поне 86 :)

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Май 10, 2015 7:24 pm

jivas, резултатът ти е много добър. Нормално е за седмица да се смъкнат 400-500 г. Така че за месец твоя резултат е повече от добър. Освен това винаги има и момент на задържане. И като включиш и някои празници в сметката :laugh1: Но ти си толково упорит, че направо ти завиждам за волята да се бориш със себе си. Ох, защо някой не пребори моя мързел :laugh4: към движение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Пон Май 11, 2015 8:26 pm

:) Маня, ако пропусна ден в залата ми е подтиснато. Сега съм командировка и след 12 часов работен ден нямам сили за фитнес. Понякога работата и времето на човек не му позволяват да спортува. Свалил съм си клипчета за упражнения със собствено тегло, но наистина нямам сили. Единственото което правя в такива дни е да се разхождам поне 30-40 мин след работа. Така се раздвижвам и разсейвам, и е по-добре от нищо.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Пон Май 11, 2015 8:37 pm

Винаги съм уважавала хора, които имат воля да спортуват за здраве, дори да са само дълги разходки. И се радвам, че има такива и тук. Защото са вдъхновение и за мързели като мен. Още мъничко и...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Вто Май 12, 2015 1:12 pm

Живецо няма какво да го мислим - човекът си е влязъл в руслото и се движи по правилния път!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Сря Май 20, 2015 8:39 pm

Здравейте,

От седмица насам си увеличих активността - Кардио 40 мин. на ден + стандартния фитнес 50-60 мин. което включва 10 мин. загряване и силови тренировки. Вдигнах от 13 на 15 блока, защото започнах да изпитвам глад. Въпроса ми е дали е ок?

Последно измерените мерки са няколко поста по-нагоре.

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 8:49 pm

Абсолютно правилно си постъпил. Увеличената активност задължително изисква повече блокове. А в Зоната е много важно да не се изпитва глад. Има ли глад - или нещо има грешка в менюто като съотношение протеини-въглехидрати-мазнини (което вече е малко вероятно да правиш) или просто организмът се нуждае от повече гориво. Ти успешно съчетаваш диета със спорт, така че резултатите идват.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Сря Май 20, 2015 9:10 pm

Честно казано и при 15 блока изпитвам глад или по-скоро 30 мин. преди всяко хапване ми престъргва корема. Не е като онзи глад за сладко. Изчислявам храните по таблица. Пия минмум 4 литра вода на ден. Предполагам организма ще се адаптира. Преди пилешкото ми беше омръзнало а сега нямам търпение да го хапна :laugh1:
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Сря Май 20, 2015 9:25 pm

jivas написа:Честно казано и при 15 блока изпитвам глад или по-скоро 30 мин. преди всяко хапване ми престъргва корема. Не е като онзи глад за сладко. Изчислявам храните по таблица. Пия минмум 4 литра вода на ден. Предполагам организма ще се адаптира. Преди пилешкото ми беше омръзнало а сега нямам търпение да го хапна :laugh1:

Може да пробваш да намалиш интервала между храненията с 15-30 минути или да увеличиш на 16 блока. При такава интензивна тренировка може наистина имаш нужда от повече храна.
За всеки случай свери си часовника и с хормоналната настройка

Пипи беше споделила в темата за спорта, че нейният син, който спортува много активно, приема по 20 блока на ден. Боже, как се поглъща толкова храна, ума ми не го побира :laugh4:

А пробвал ли си точно в момента, когато ти престъргва, да изпиеш чаша вода?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Сря Май 20, 2015 9:47 pm

Благодаря за линка, Маня. Ще преосмисля хапванията, а може и да кача блоковете.
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта