Дневникът на Bruki

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Bruki

Мнениеот bruki » Вто Мар 03, 2015 9:23 pm

Май дойде и моето време да си направя дневник. Не обещавам, че ще пиша всеки ден, но задължително ще записвам резултатите си. За сега се меря всяка седмица. Така се „ надъхвам „ сама.
Няколко думи за мен. Жена, на 55 навършени. Била съм и слаба, и пълна. Последните 5-6 години дръпнах рязко по посока на големите числа на кантара. Преди това имах едно рязко отслабване, което задържах около 3 години. Достигнатите килограми бяха 69. Всичко беше ОК, докато една сутрин не ми дойде гениалната идея да спра цигарите… и докато се чудех какво да правя с ръцете си, стигнах 80. Успокоявах се, че е по- добре дебела, но непушеща. И това самозалъгване продължи. После заради климактериума добавих още 5. :(
Проблемите бяха всеки ден – умора, подуване на краката, не можех да се наведа да си обуя обувките, високо кръвно, сърцебиене…. :doNotKnow:
На 18.01. тази година прочетох една статия как отслабват бг звездите. Много от диетите ми бяха познати, само не бях чувала за Зоната. Потърсих информация и до вечерта си бях поръчала вече двете книги на Бари. Няколко дни поглъщах всякаква информация , изчетох всичко в сайта и особено писаното във форума. На 24. 01., ден събота, започнах с покупките, като идеята ми беше да започна от понеделник. Обиколих магазините, снабдих се първо с кухненска везна, после с мляко, извара, месо и всичко, за което пишете. Капнала от умора се прибрах към 16 часа в къщи озверяла от глад…. И започнах със следобедната закуска – кисело мляко и маслини. Вечерта си спретнах един омлет… и така до сега.
Според калкулатора съм с 9 блока. Записвам си редовно резултатите. Май имам повод за радост. :)
............. 25.01.............. 2.03
Тегло.......... 85.............. 78
Корем.......... 110.............. 101
Талия.......... 100.............. 95
Ханш........... 124.............. 113
Бедро.......... 65.............. 61
Ще продължа да се храня зоново. През седмицата нямам много време и се храня със сухоежбина, но в почивните дни готвя. :cooking1:
Чувствам се много добре, всички оплаквания вече липсват, непрекъснато искам да се движа. Само не мога да достигна водата – 2,8 л, но всичко с времето си. :msmile11:
Ами това е…. :bigsm16:
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Дневникът на Bruki

Зоната
 

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Melkat » Сря Мар 04, 2015 6:00 pm

Bruki, не май, а си имаш сериозен повод за радост :) Възвърнала си си енергията, бодростта, чувстваш се добре и си свалила част от ненужния товар. Поздравления! Продължавай в същия дух :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот bruki » Нед Мар 08, 2015 8:39 am

Честит празник , момичета! :flowerpot:

https://www.youtube.com/watch?v=yhoie_4UQk0
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Melkat » Нед Мар 08, 2015 9:10 am

Честит празник, Bruki :rose-1:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот тина » Нед Мар 08, 2015 5:43 pm

Честит празникИзображение
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот bruki » Сря Мар 11, 2015 12:50 pm

Всички признаци за присъствие в Зоната са налице. Отделно килограмите се топят, размерите намаляват. :)
Проблем обаче ми е събуждането сутрин. Лягам си към 22.30, ставам в 6.15 , но само със звън на будилник. Всички пишете,че се събуждате много преди това, но при мен не се получава. Някакъв съвет? :th:
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Italiano » Сря Мар 11, 2015 2:06 pm

Аааа, не всички, не всички!
И аз трудно отлепям без аларма.
:)
Изглежда при някои хора тази част от Зоната не действа.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Маня » Сря Мар 11, 2015 5:08 pm

Italiano написа:Аааа, не всички, не всички!
И аз трудно отлепям без аларма.
:)
Изглежда при някои хора тази част от Зоната не действа.

Потвърждавам :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 11, 2015 10:57 pm

И при мен това не действа, спя си като пън! :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Tatyana » Чет Мар 12, 2015 12:39 am

HippoDel написа:И при мен това не действа, спя си като пън! :laugh4:

И при мен е така, даже и алармата понякога се озорва докато се разсъня :laugh3: А ако в просъница я изключа - става страшно сутрин и настава едно търчане..... :runfun:
Май скоро трябва да си търся будилник антика, който да слагам в тенджера, че новите джаджи не действат :laugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот tanita68 » Чет Мар 12, 2015 11:35 am

Хаха, адаш, намери си една мелодия за телефона - говори ти, казва "ставай, слънчице" и го повтаря мноооого пъти. Адски дразнещо е и просто няма как да не станеш! Преди време имах такава, сина ми просто беше луднал от нея. :lol:
А на мен ми действа различно диетата - някой път се ококорвам рано рано, а друг път не ми се отварят очите. Явно не само диетата е причина за ранното наспиване. Аз обикновено лягам много късно, понякога даже към два. А сутрин ставам с малкия човек и когато той се събуди независимо от това колко е часа трябва да ставам, няма значение дали съм се наспала или още ми се спи. Понякога се случва да се събудя преди него и ако успея да стана без да го събудя свършвам сума ти работа преди да стане той. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот bruki » Чет Мар 12, 2015 4:33 pm

Днес пролетта дойде в двора ми. :)

Изображение
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот bruki » Нед Мар 15, 2015 11:08 am

Направо не е истина ! :bigsm18:
Днес реших да се " разходя" из гардероба. Дрехи, които си висяха с години и чакаха смъкването на килограмите ми, сега ми стават. Май скоро ще ми са големи и ще трябват нови.
Невероятно е усещането да не ти стяга полата или панталона! :bigsm2:
Продължавам!
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Tonkata » Нед Мар 15, 2015 11:22 am

bruki написа:Направо не е истина ! :bigsm18:
Днес реших да се " разходя" из гардероба. Дрехи, които си висяха с години и чакаха смъкването на килограмите ми, сега ми стават. Май скоро ще ми са големи и ще трябват нови.
Невероятно е усещането да не ти стяга полата или панталона! :bigsm2:
Продължавам!

Истина е, Истина !!! :yess:
Това е видимата награда от Зоната, другото си е само за теб. Продължавай в същия дух и все по често ще получаваш такива награди :atten: :bouquet:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Tatyana » Нед Мар 15, 2015 9:07 pm

tanita68 написа:Хаха, адаш, намери си една мелодия за телефона - говори ти, казва "ставай, слънчице" и го повтаря мноооого пъти. Адски дразнещо е и просто няма как да не станеш! Преди време имах такава, сина ми просто беше луднал от нея. :lol:

Адаш, благодаря :bouquet:. Непременно ще я потърся тази мелодия, защото ми е голям проблем това ставане - не за друго, ама нещо много работа напоследък и лягам доста след 12 :)

bruki написа:Направо не е истина ! :bigsm18:
Днес реших да се " разходя" из гардероба. Дрехи, които си висяха с години и чакаха смъкването на килограмите ми, сега ми стават. Май скоро ще ми са големи и ще трябват нови.
Невероятно е усещането да не ти стяга полата или панталона! :bigsm2:
Продължавам!


Браво на теб :bigsm20:. Продължавай така и скоро да ни се похвалиш с много нови и по-малък размер дрешки :dress: :bigsm18:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Bruki

Мнениеот Italiano » Сря Мар 18, 2015 1:57 pm

Tatyana написа:... А ако в просъница я изключа - става страшно сутрин и настава едно търчане..... :runfun:

Аз си държа телефона в съседната стая (спалнята ни е преходна) при отворена врата, така че да трябва да стана, за да изключа алармата.
И то като станеш веднъж ...
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron