Дневникът на Aness

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот tanita68 » Съб Яну 24, 2015 11:32 pm

За да ти е напълно "зелена" салатата вместо морков, както е при мен можеш да сложиш 120гр(1/2БВ) домати - също става хубава. Можеш и краставица да настържеш, но с 240гр(1/2БВ) краставица също ще стане доста като количество. :)
Аз за закуска най-харесвам комбинацията от овес и котидж - по два блока и тъй като моите хранения са по 3 блока добавям един блок пуешко филе или шунка и един блок някакъв плод, а тъй като котиджа от лидъл не е съвсем обезмаслен само към третия блок от закуската добавям 3бр накиснати бадеми. :) Но май ще мина на обезмаслен котидж(тук при нас се намира по магазините), че да мога да си хапвам повече бадеми. :) Този от лидъл ми е по-вкусен, но по-добре ще бъде да си хапвам обезмасления. Какво да се прави, понякога се изискват жертви. А като стана фиданка ще се върна към лидълския :lol: ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Aness

Зоната
 

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Нед Яну 25, 2015 9:58 am

Така и не успях да намеря Котидж.Обиколих три лидл и нямаше. Ще го карам на извара за сега. Попаднах на една рецепта за сирене тук във форума и възнамерявам да я пробвам.
Иначе днес си хапнах за закуска 2бв овес , 2бп извара, 1 с. л тахан и канела и мн ми хареса. За обяд съм предвидила сърми с овес и телешка кайма .

Продуктите ми за сърмичките са следните: 600 гр зеле- 6БВ; 2БВ - сварен овес; 1БВ -лук; 380 гр кайма - 9БП...червен пипер и подправки на вкус и 3ч.л зехтин за 9 БМ. Като ще имам за три яденето по три блока.
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот tanita68 » Нед Яну 25, 2015 8:29 pm

Ох, някъде из форума бях публикувала снимка на котиджа от лидъл, може би просто не си знаела как изглежда и затова не си го открила. Ще потърся снимката и ще ти я постна тук. :)
Значи порових се и открих снимката в Хранене и въпроси в зоната 3 тема на 18 страница най-отдолу е моето мнение със снимката. За съжаление не успях да я копирам. Обикновено котиджа се намира на хладилните рафтове при млеката. В едно кашонче има само по 3 броя от нискомасления котидж.
Иначе котидж съм намирала и в Пени, но в Пени нискомасления е по-тъмносин, докато в лидъл е обратното - нискомасления е светлосиния. Просто трябва да внимаваш с етикетите, че аз по инерция си грабнах светлосиния и чак в къщи видях, че е с по-висока масленост. Добре че децата го харесаха. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Вто Яну 27, 2015 7:26 pm

Танита , знам как изглежда котиджа :) Благодаря ти за съдействието. Явно доста бързо свършва...е какво пък ще карам без сирене.
Вече седми ден съм в Зоната и се чувствам чудесно. Чак се учудвам че нямам желание да ям сладко , което всъщност ми е голям проблем.
Днес си хапнах за закуска Кисело мляко 0,1 % с две орехчета, на обяд от сърмите които си бях пиготвила 3бпмв , след обяд 1 бп извара + 1 бв ябълка+ 1 орех и за вечеря съм предвидила 2 БВМ леща с 2 ПБ пилешко на грил-тиган.
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Tonkata » Вто Яну 27, 2015 10:09 pm

Здравей, Анес ! :bouquet:
С това аватарче, май нямаш да можеш да много, много да кръшкаш от Зоната - постоянно ще те сръгва ! :notagree:
Ама, като си ядеш овесчето :bigsm39: и си пиеш водичката :msmile11: , то ще си мирува, а ти ще си слабееш и естествено "здравееш" !
Успех ! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Сря Яну 28, 2015 8:47 pm

Здравей, Тонката :)
Благодаря ти за топлото посрещане.
Ми то дяволче то сладко, ама проклето.Дебне ме да не прегреша. Ама по-добре да има контрол :laugh:

Иначе да дам отчет за седмицата 3 см в талия и ханш.А килограми незнам, кантара ми се стреснах сутринта като ме видя и не можах да го убедя да ме измери. :laugh: :laugh1:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Вто Фев 03, 2015 8:42 am

Добро утро, ЗоНбита.
Моя дневник взел та хванал прах....одавна не съм го попълвала.Но това не означава, че не съм в Зоната. Напротив, тамън си хапвам закуската от 54гр сварен овес, 1/2 ябълка - 2бв, с 112гр извара -2бп и орехчета и канела.
Обядът още не съм го измислила , по- късно ще го напиша .
Хубав ден на всички.
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Вто Фев 03, 2015 12:04 pm

Обяд : 1/4 бв гъби -90 гр, 1/2бв дом.пюре- 25 гр , 1 бв стар лук -130 гр, 1/4 печен пипер -35 гр , 2 бм зехтин , 2 бп 56гр пиле.Всички зеленчуци ги задуших с вода и зехтин, добавих сол, черен пепер, босилек, риган и добавих и пилешкото. Обяд към 13:00.
За след.закуска : 2БПВМ Кис.мляко 0,1% верея и два ореха . Два блока имам за следобедна тъй като съм на работа и се очертава да вечерям към 20:30.
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Сря Фев 04, 2015 11:52 am

Добър ден.
Резултата от както съм в зоната е следния : от 107 см в ханша вече съм на 101 см.,от 93см в талията вече 87 см. :smdance:
Кантара ми опори то не иска да проработи и утре отивам на "лов" за нов.
Успешен ден на всички :)
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Пет Фев 06, 2015 6:18 pm

Програмата за днес :
5 хранения - 2:2:1:3:1 ( общо 9)

Закуска- 8:30 ч
2бмпв 112 гр извара , 1, киви , 34 гр овец ( сварен ) и 1с.л тахан

Обяд - 13 :00
2бмпв : 240 гр краставица и 220гр китайско зеле, 84 гр риба тон, 2бм зехтин и 1 киви.

Следобедна закуска : 16 :00
220 гр кисело мляко 0,1 % и 1/2 с. л . тахан + канела

Вечеря : 19 :30 ч
2бпмв 453, 20 гр пълнени чушки с овес и телешка кайма
Рецептата е за 6 бмпв разпределям ги по 2 блока и ще имам за два обяда и една вечеря .
Продуктите са следните : 280 гр печен пипер - 2бв, 360 гр гъби - 1 бв , овес 14 гр ( сварен е 34гр) - 1бв, 130 гр стар лук _ 1бв, доматено пюре 50 гр - 1 бв , 2 ч.л. зехтин - 6 бм , 252 гр телешка кайма - 6бп.


Късна закуска :220гр - кисело мляко 0,1 % и 1 орех 21:30 -22 :00 часа.


Хубава вечер на всички:) :bored1: :bored1: :bored1:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Italiano » Пет Фев 06, 2015 7:26 pm

Таханът е 1/2 чаена лъжица за 1 МБ.
Знам, че в таблицата пише супена, но всъщност е чаена.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Пет Фев 06, 2015 8:55 pm

Приемам забележката Ити. Това видях че е написано в таблицата това и сложих :) :think2:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 06, 2015 10:04 pm

Italiano написа:Таханът е 1/2 чаена лъжица за 1 МБ.
Знам, че в таблицата пише супена, но всъщност е чаена.

Ити, досега във всички рецепти където има тахан съм го срещала като 1/2 с.л. Откога е тази промяна и ако има грешка в таблицата защо не е поправена? В целия сайт не съм срещала досега да е обсъждан тахана и да е направена тази промяна. Може ли да ми кажеш въз основа на какво считаш, че дозата в таблицата е сгрешена?
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот eldass » Пет Фев 06, 2015 10:14 pm

Tanita68, ето тук го видях и споменах преди време...

Tahini ½ tsp.

Само авокадото и гуакамолето са по супена лъжица за блок мазнина.
Както и токущо виждам, че кашуто вече е 2 броя за блок.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 06, 2015 10:24 pm

Извинявам се тогава. Но ми е чудно как може да съм пропуснала, че е споменато при положение, че чета абсолютно всичко във форума. А и според мен след като не е променено в таблицата новите няма откъде да знаят за това, те се ръководят от нашата таблица. Така че не го приемам за грешка. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Aness

Мнениеот Aness » Пет Фев 06, 2015 10:36 pm

Опитвам се да следя всичко, но има доста за четене .Пък гледам да съм стриктна ама пак нещо ми е убягнало.
Грешно не грешно в късната вечеря сложиш надявам се правилното 1/2 ч.л :think2:
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта