Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Сря Фев 04, 2015 1:02 pm

Не съм сигурен, че 50 гр. сурова леща е 1 ВБ.
Много ми се струва. Чак към 3 блока май отива ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Зоната
 

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Сря Фев 04, 2015 1:11 pm

Italiano написа:Не съм сигурен, че 50 гр. сурова леща е 1 ВБ.
Много ми се струва. Чак към 3 блока май отива ...
Ити, толкова пише в таблицата ни. И лещата и нахута са дадени и като сурови и като варени по 1/4 чаша. Аз затова тях си ги изчислявам по етикет. Да не объркаме нещо Даринчето :) :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Сря Фев 04, 2015 1:26 pm

Веднъж гледах в Билла 10-на вида/марки леща. Все бяха с над 50% въглехидрати на 100 гр.
А пък тия преработените (като червената леща) са с още повече.
Да си гледа етикета в случая, защото разликата в блоковете ще дойде много голяма.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Сря Фев 04, 2015 11:23 pm

Е, не , след като прочетох това за лещата... направо се отказах от Зоната.... То 2 седмици само грешки правя.... Явно това не е за мен!
Въпреки това, искрено благодаря!
Изображение - е, това си приготвих за закуска... поне ще си го изям утре ... така и така съм си го приготвила ;)
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 05, 2015 1:08 am

Дари, да разбираме ли, че се отказваш от състезанието?
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Suzi » Чет Фев 05, 2015 3:27 am

Дари, не се отказвай! Всяко начало е трудно! Не може да знаеш всичко и не е възможно да не правиш грешки, при положение че сега започваш да спазваш режима. Зоната не е диета за 2 или 4 седмици, да отслабнеш 5 кила и да я зарежеш… Целта все пак е здравето, енергията, самочувствието!
Хапвай нещата, за които си сигурна колко грама е един блок и едновременно събирай информация за други продукти и ги включвай в менюто. Представи си след една година колко неща ще са ти ясни, колко грамажи и рецепти ще знаеш наизуст, и като се върнеш на първите странички в дневника, ще се радваш, че си продължила! Дерзай! :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот mahona » Чет Фев 05, 2015 10:25 am

Дари не се ядосвай ако нещо си сгрешила!Нека това те стимулира да четеш и разбереш повече от зоната и опита на зонуващите.Да не мислиш че останалите не грешат?Аз лично имам и продължавам да правя много грешки,но те са нищо в сравнение с това ,което изпитва човек ,когато е в зоната и форума!Ако не се бях регистрирала тук и не бях чела ежедневно разговорите,питанките,темите никога нямаше да успея да продължа!Така че благославяй мига в който си открила форума и всички хора тук и продължавай четейки и учейки се от всички тях и от грешките си!Времето е пред нас...ден или 10 в които си сгрешила са нищо в сравнение с това ,което е пред теб!А то е прекрасно,защото с всеки изминал ден ще се чувстваш по добре!Не се отказвай и се включи и в състезанието,което е една блестяща идея на създателите на форума не само за начинаещи!Състезанието е училище за всички нас!Продължи и се включи! :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Чет Фев 05, 2015 12:51 pm

:bouquet:
Благодаря! Благодаря много за куража....
Аз лично вече съм се примирила, че ще съм пухкава.... Цял живот се боря с това, но сега вече съм на етап в който се примирявам вече!
Най-много ме блазни това което говорите за енергията, която имате и за болежките които изчезват....

Махона, Сузи, ИСКРЕНО благодаря за насърчението! Понякога малко му трябва на човек! :love:
Ще си дам втори шанс...пореден шанс, всъщност...

И ще продължавам да пиша.... ЯВНО има защо да се пишат дневници с менютата... а днес ще си приготвя листчета, с неща, които ям по принцип-.... Добре че поне се научих да смятам блоковете!
Вчера ми се дояде сладичко! Пробвах с дъвка- не стана...
Взех си едни бисквити Ревю без захар. Сметнах си 3 бисквити - 3 блока - и ето, сложих си котидж 56 гр. и извара на Маджаров 82 гр, заедно с орехи около 15 гр. и така станаха 3 блока, и най-важното ЖЕЛАНИЕТО МИ ЗА СЛАДКО се утоли.... Много доволна останах от себе си.... След това прочетох за грешката си с лещата, а тъкмо си бях приготвила за следващия ден.... :laugh1: :chef1:

Момичета, ИСКРЕНО благодаря!
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот mahona » Чет Фев 05, 2015 2:12 pm

Само така Дари!В момента в който ти е трудно седни на компютъра и почни да четеш дневниците и ще видиш ,че всеки тук има такива моменти като теб,но подкрепата ,която получава го кара да продължи!Не се отказвай и се дръж в зеленото и пиши в дневника си за всичките си проблеми били те и смешни и странни.Не се обиждай каквото и да ти пишат останалите и продължи!Имаш моите уверения ,че ако си само в зелено и се пребориш със себе си в следващите няколко месеца след това ще си забравила дори за колебанията си и като машинка ще теглиш всичко до което се докоснеш пък било то и дистанционното на телевизора :laugh1:
Последна промяна mahona на Чет Фев 05, 2015 10:37 pm, променена общо 1 път
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Чет Фев 05, 2015 9:51 pm

Менюто за 06 февруари
закуска - 2 блока - като на снимката по-горе - 9 часа
2х27 гр черен хляб
41 гр извара
28 гр риба тон
3 маслини
1 орех
Обяд - 13 часа - 2 блока
41 гр извара
220 гр кисело мляко
60 гр киви
14 гр овесени трици
10 гр счучани орехи
Сл.закуска - 2 орех, 2/3 кофичка Котидж, 200 гр печена тиква (тя ще е малко "на око")
Вечеря - 2 блока - салата от ситно нарязани 2 белтъка варени, 1 яйце, 240 гр варени броколи и 140 гр печени чушки, 6 маслини. Всичко ще е нарязано на ситно , поръсено с магданоз!
Преди лягане - кисело мляко 220 гр с орех и стевия
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Пет Фев 06, 2015 12:59 pm

Имаш 1 блок повече въглехидрати в обяда.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 07, 2015 6:54 am

Дари, аз сега последно не разбрах, ти в състезанието ли си, или не :th: Ако да, докладвай там на страниците при другите пчелички. Сега е момента, няма по-добър стимул от това да се състезаваш с другите докато се учиш :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Съб Фев 07, 2015 10:47 am

Да, включвам се в състезанието....
Но тук ще си задам един въпрос:
Прегледах ЗЕЛЕНИТЕ въглехидрати и се оказа, че ще ям следното:
[list=] броколи, гъби, домати и краставици, зеле и айсберг,леща и нахут, тиква,кълнове[/list]
Но всичко е доста обемно.... То освен да го сготвя, и да загуби ценните си качества, няма как иначе да ям нещо което да е по-малко обемно.... Защото усещам че докато съм още на половината на чинията си, вече стомахът ми е някакси пълен.... но тъй като трябва да си изям всичко- продължавам да се храня.... Не че не обичам да ям, напротив, но все пак се опитвам да се превъзпитавам....
И една филия хляб например е малко като обем, но пък то не е ЗЕЛЕН....
ИДЕЯ!?!? какво да правя , вие как сте си решили този проблем !? :doNotKnow: :think2:

Нека да продължа да си пиша тук менютата, защото Италиано винаги ДО СЕГА ме хваща в издънка... А аз си приготвям яденето вечер за следващия мен и на следващия де проверявам - и хоп-виждам някаква издънка, която ми се е получавало да я доуправя като допълня нещо блоково.

ЗА 07 февруари - събота
Закуска
240 гр домати и 27 гр хляб - купешки е , да не е ЗЕЛЕН въглехидрат, но с това разполагах.
82 гр извара Маджаров
6 маслини
ОБЯД -2 блока
56 гр сьомга
19 гр -сурово състояние - леща
140 гр печени чушки
3 маслини и 1 орех
СЛ.закуска - 2 блока - кремче ще си направя с тиквата
280 гра тиква - сурово състъяние - сега вече ще я варя...
стевия,
82 гр извара
2 ореха
ВЕЧЕРЯ - 2 блока
220 гр кисело мляко и 41 гр извара Маджаров
248 гр сварени броколи
10 гр орехи натрошени
Преди лягане - извара, с овесени трици 14 гр и орех и стевия....
Е, сега ИТАЛИАНО, няма да ми намериш грешка....
Всъщност вече започнах да се забавлявам с този начина на приготвяне на храната си :laugh3:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот tanita68 » Съб Фев 07, 2015 12:39 pm

Въпросче - каква е сьомгата, която ще хапваш? Ако е пушена е ок 56гр, но ако е прясна и ти си я приготвяш трябва да е 42гр за 1БП.
И едно предложение - тиквата си я свари на пара - така няма да се разводни и ще ти бъде по-вкусна. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Съб Фев 07, 2015 2:13 pm

Сьомгата е пушена.... Но сега ще отида до Фантастико - има охладена сьомга на 20 лв ище си накупя да си имам....
Всъщност за обяд си приготвих хлебче със смелени овесени ядки и овесени трици, защото нямам овес, 1 яйце и 1 сл.кисело мляко... малко бакпулвер и 2 ореха... Хлебчето намазах с 40 гр извара на Маджаров и му сложих едно листо айсберг и 1 чл дижонска горчица. Последните 2 неща не ги смятах в блоковете, защото са пренебрежимо малко....
И като се замислих, оказа се че триците, а и яйцето не са ми ЗЕЛЕНИ.... ама , нищо,
Затова си направих списък само със зелените храни.... ще комбинирам от тях...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Melkat » Съб Фев 07, 2015 2:43 pm

Дари, при мен само обядът ми е от 3 блока. За да не се боря с огромни количества зеленчуци, си правя един блок салата и 2 блока ябълка. Така ми се получава супер въглехидратно ядене :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта