Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 8:19 pm

3 г орехи, 9 г орехи ?!? Мярката за 1 БМ е 1 орех.

От това, че ядеш по-малко блокове от 9 няма да има ефект за по-бързо отслабване.
Всеки ден едно извънзоново хранене - няма изгледи да влезеш скоро в Зоната и да изпиташ истинския ефект от нея.

Опитай поне две седмици да си абсолютно стриктна и тогава ще разбереш за какво иде реч. Иначе твоето си е просто гаргара :laugh1: И много скоро ще престанеш да пишеш в този форум.

Месото, с изключение на пилешкото, се мери в сурово състояние. Но след като вече е печено, намали с 10-тина грама общото количество за храненето.

110 гр кисело мляко с 3 гр орехи - това повече вучи като 1/2 блок, а не един - какво мляко, колко процента, ако е 0,1 кисело е 200 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Зоната
 

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Пет Яну 30, 2015 9:26 pm

Мерси! Да, явно, че грешката е в мен.... Постоянно греша...А и си права, Пипилота, почти всеки ден имам по едно извънзоново ядене!
Май не съм за този режим на хранене... много странно, а бях с нагласа че ще се справя... но пък сега разбирам, защо толкова малко хора има тук в Зоната.... не е толкова лесно....
А за ореховите ядки.... теглих почти десетина ореха и всеки от тях е по 3 грама...Затова, имам едно бурканче със смелени на едно орехи и си поръсвам с тях всичко, и затова ми е на грамаж ореха, а не на бройка.... Но тъй като други мазнини не използвам, така ме устройва да ги тегля...
А млякото, Пипи, права си- сбъркала съм! мляко-орехи- тотално грешно.... Ще се поправя ;)..... Знаех си че без надзор нещо не се получава....
МЕРСИ! Аз се връщам да чета в дневниците.... Дано намеря нещо... :pray:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот tanita68 » Пет Яну 30, 2015 9:58 pm

Значи, и аз съм мерила орехи, за да имам представа колко горе-долу излиза един орех като грамаж, че понякога си смилам повече и да мога да си измеря, не е работа да мелиш по 3 ореха. И досега всички орехи, които съм мерила излизат по 5гр за орех, а не са големи, съвсем нормални са. Значи твоите или са много дребни или са много сухи, за да са толкова леки.
После - ако искаш да се храниш по зоната вземи си разпечатай таблицата и си я сложи на явно място в къщи, винаги да ти е под ръка. Като си правиш менюто за следващия ден си направи една табличка - по хоризонтала разделена на закуска, обед, следобедна закуска, вечеря, вечерна закуска, а по вертикала на протеини, въглехидрати, мазнини. Така няма да бъркаш разпределението. Срещу всяка храна, която включиш в менюто си пишеш колко блока и какви е. На всяко хранене като събереш блоковете би трябвало протеини, въглехидрати и мазнини да са равно количество.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 10:05 pm

Дарина написа:Мерси! Да, явно, че грешката е в мен.... Постоянно греша...А и си права, Пипилота, почти всеки ден имам по едно извънзоново ядене!
Май не съм за този режим на хранене... много странно, а бях с нагласа че ще се справя... но пък сега разбирам, защо толкова малко хора има тук в Зоната.... не е толкова лесно....
А за ореховите ядки.... теглих почти десетина ореха и всеки от тях е по 3 грама...Затова, имам едно бурканче със смелени на едно орехи и си поръсвам с тях всичко, и затова ми е на грамаж ореха, а не на бройка.... Но тъй като други мазнини не използвам, така ме устройва да ги тегля...
А млякото, Пипи, права си- сбъркала съм! мляко-орехи- тотално грешно.... Ще се поправя ;)..... Знаех си че без надзор нещо не се получава....
МЕРСИ! Аз се връщам да чета в дневниците.... Дано намеря нещо... :pray:


Не съм Пипи, а Маня :laugh1:

Така, ако млякото е с масленост 1,5-2%, тогава не се добавят мазнини и количеството е 200-220 г за блок. Ако млякото е 0,1 % (Верея да речем), тогава е 200 г и можеш да си добавиш смлените орехчета - това е добра идея.

За твое улеснение - като си пиешеш менюто - дори не тук, а за себе си - пишеш си първо какъв блок е продукта, после грамажа и така по-лесно сама ще си видиш грешките, например:
Закуска - 2 блока
2 БМ - 112 гр извара
1 БВ - 80 гр боровинки
1 БВ - 60 гр киви
2 БМ - 6 гр орехи
След.закуска - 1 блок
1/2 БП+БВ -110 гр кисело мляко (ако млякото е 0,1%)
1 БМ - 3 гр орехи

И намери време в забързаното си ежедневие да прочетеш поне "Зоната" на Бари Сиърс. Можеш да я намериш в сайта. Тогава може би ще разбереш за какво става дума.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Пет Яну 30, 2015 11:58 pm

:stupid: Извинявай, Маня!!! Четох преди това мнения на Пипи, и явно затова така съм писала... х-аха....днес просто колко грешки направих за няма и 2 часа.... най-добре е да си лягам, че не знам къде ще му излезе края :laugh1:
Извинявам се още веднъж!
Благодаря за идеята за изписване на блоковете - и на Маня и на Танита. Даже реших да си препиша чуждите менюта от дневниците.... какво толкова го мисля, като то си е написано...
Добре, ще се заема и с книгата на Б. С. ..... Сега чета "Животът може да е чудо", но ще мина и на Б.С. Мног осе надявам да ме заинтригува, защото много ненавиждам скучни книги... :bored1:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Съб Яну 31, 2015 2:04 pm

Имам нужда от помощ... Може ли някой нагледно да ми обясни как да сметна блоковете на извара Олимпус., тъй като Обядът ми се странсформира в :
2 блок П - 112 гр извара Олимпус
1 блок В - 100 гр печена тиква
1 блок В - 5 гр какао и стевия
2 блок М - 2 ореха
Но гледам Изварата Олимпус по етикет е:
17 гр протеин
4 гр Въглехидрат
2 гр Мазнини....
И не мога да си го сметна... И не мога да намеря и едни примери как да си смятаме нещата които ги няма в Таблицата...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Съб Яну 31, 2015 2:51 pm

Формули за изчисляване блоковете по етикет
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 g)*7 или 700/съдържание на протеини в 100 g
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 g)*9 или 900/съдържание на въглехидрати в 100 g
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 g)*1,5 или 150/съдържание на мазнини в 100 g

Формули за изчисляване на блокове по етикет при посочена доза различна от 100 g
1БП = (доза/съдържание на протеин)*7
1 БВ = (доза/съдържание на въглегидрати)*9
1 БМ = (доза/съдържание на мазнини)*1,5

Изварата Олимпус е 50 г за 1 БП защото в 100 г се съдържат 14 (а не 17 както ти си писала, чети си етикетите внимателно :laugh4: ) протеини или по кратката формула като разделиш 700 на 14 се получава числото 50. Като изчислиш и съдържанието на въглехидратите и мазнините, избираш най малкото число. Но по презумция изварата трябва да е преди всичко протеин. Ако на твоя етикет пише, че изварата съдържа 17 г протеин в 100 г, тогава 1 БП е 41 г. Във всички случаи си си хапнала малко повече от 2 БП с така описания обед.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Съб Яну 31, 2015 5:32 pm

Дарина написа:Май не съм за този режим на хранене... много странно, а бях с нагласа че ще се справя... но пък сега разбирам, защо толкова малко хора има тук в Зоната.... не е толкова лесно....

Всъщност е доста лесно.
Ще използвам една мъдрост, казана за футбола: "Футболът е проста игра за умни хора".
Останалите просто трябва да положат малко усилия и воля.
Всеки да си преценява на какво ниво е!
;)

п.с. И за още една мъдрост се сетих: "Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се".

п.с.2 И една мъдрост от мен: Вземи най-накрая да почетеш малко!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Нед Фев 01, 2015 10:14 am

Италиано, първата мъдрост - тази да давещия се..... тъкмо сутринта е чух по телевизията.... А втората - твоята мъдрост - малко грубичко звучи...
Но, нищо де, явно грешката е в мен....
Но все пак искам да пробвам да пресметна блоковете , ако искам да ям сникерс, защото някъде в нет-а прочетох, че половин Сникерс и 2 яйца - имаме баланс от2 блока
Хранит.състав на сникерс за 100 гр
Протеин 9.2 гр.
Въглехидрати - 55.3 гр
Мазнини 27.9 гр
ПреСмятам:
-Протеините---(100/9.2)х7 = 76 гр е един блок протеин
-Вх-ти ----- (100/55.3)х9= 16.27 грама е един блок въглехидрат
-Мазнини --- (100/27.9)= 5.37 грама е един блок мазнини

И сега тези сметки НЕ знам какво да ги правя....
Може и да е елементарно за разбиране, но не се сещам и ще съм благодарна :hug: ако някой ми каже какво да ги правя тези равенства...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Melkat » Нед Фев 01, 2015 10:41 am

Дарина написа:...
Протеин 9.2 гр.
Въглехидрати - 55.3 гр
Мазнини 27.9 гр
ПреСмятам:
-Протеините---(100/9.2)х7 = 76 гр е един блок протеин
-Вх-ти ----- (100/55.3)х9= 16.27 грама е един блок въглехидрат
-Мазнини --- (100/27.9)= 5.37 грама е един блок мазнини

И сега тези сметки НЕ знам какво да ги правя....
Може и да е елементарно за разбиране, но не се сещам и ще съм благодарна :hug: ако някой ми каже какво да ги правя тези равенства...

Дари, от сметките, които си направила, излиза, че сникерсът е мазнина. Зада си хапнеш 1 мазнинен блок, изяждаш 5,37 грама сникерс. Ако го приемеш за въглехидрат, за 1 блок ще изядеш 16,27 грама сникерс, но с тези 16 грама въглехидрат, ще погълнеш повече от 3 блока мазнини.
В книгата на Сиърс "Овладяване на зоната" в глава 6 стр. 53 може да прочетеш какво мисли той за сникерс.
А по отношение на сметките, вземаш най-малкото число, то ти определя какъв е даденият продукт. В разглеждания случай най-малкото число е за мазнините, затова го приемаме като мазнина.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Нед Фев 01, 2015 2:47 pm

Дарина написа:Италиано, ... твоята мъдрост - малко грубичко звучи...

Да. И въпреки това не даде резултат.
Сега пък сникърс искаш да ядеш.
Ами, несериозно е. Несериозна си.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Пон Фев 02, 2015 11:24 pm

Италиано, бях се разсърдила .... и започнах сама да си чета, за да се уча.... И тъй като видях, че хората грешат, и тук все се намира кой да ги поправи в менютата., затова реших да си "свия" егото и да се върна, за да си пиша...

Закуска - 2 блока - 9:20 часа
2 бВх---2 фил.хляб х 27 грама
2 бПр ---82 гр извара Маджаров
2 бМ---8-10 гр смелени орехи

ОБяд - 2 блока 13 часа
"дюнер" със спанак, краставици и домати и риба тон
1 бВх---14+7 гр овесени трици
1 бВХ ---- мини спанак 1 шепа - около 20гр, домати на филийки 120 гр и краставици 200 гр, защото съм добавила малко спанак
2 бПр --- риба тон
2 бМ--- 6 бр маслини

Сл. Закуска - 2.5 блок -
2 бПр---41 гр извара Маджаров
0.5 бПр----110 гр кисело мляко Верея
2 бВх---40 гр червени боровинки и 100 гр ябълки
0л5 бВх --- от киселото мляко
2л5 бМ---10-12 гр смелени орехи

Вечеря 2 блока
2 бПр --- риба тон
2 бВх----салата от спанак, и целина
2 бМ---6 бр маслини

Преди лягане - 220 гр кисело мляко Верея и 4-5 гр орехи.

Внимавала съм .... така че би трябвало да нямам грешки! :laugh:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Вто Фев 03, 2015 11:38 am

Имаш грешка в протеините от следобедната закуска.
По принцип не е препоръчително да имаш блокове "половинки". По изключение може.
Не разбрах защо овесените ти трици са 14+7 ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Вто Фев 03, 2015 9:58 pm

Италиано, изхвърлила съм кофичката на Маджаров... ама нали сега като се научих да смятам-смятам си на воля...ха-ха
Вечерята ми се промени и се превърна в общо 3 блока:
220 гр кисело мляко Култура и 1 орех счукан - ---- 1 блок
100 грама извара Олимпус (1 блок към сметнала, че е 50 грама) ---1 портокал---6 маслини..... ОБЩО 2 блока

За утре сутрин:---2 бл
Изображение

За утре на обяд----2 бл
Изображение

Следобедна закуска --2 бл- 100 гр извара Олимпус с 5 гр. какао и 14 гр овесени ядки, 10 гр счукани орехи

Вечеря:---2 блока
1 бр. яйце и 2 бр белтък
140 гр печени чушки , 130 гр целина (глава),
6 бр маслини

Преди лягане - кисело мляко с орехи...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 03, 2015 11:32 pm

Грешка в закуската - не 110гр мляко, а 220 гр трябва да е за един блокП+В. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Сря Фев 04, 2015 10:55 am

tanita68, мерси... въпреки че вече е късно....Нахраних се вече...
Но ще си поправя грешката! :angel:
Най- добре да си изготвя такива таблички, както ме посъветвахте и да си ги постна, за да знам, че са ми верни...
Верно че гледах филм :laugh1: , докато си ги писах... Не е от незнание... :doNotKnow:
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron