Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Фев 19, 2015 2:02 am

Здравейте, симпатяги :)
Ясно е, че сама няма да се справя, затова реших отново да записвам менюто си. То е еднообразно и знам, че ще ви досадя, ама като трябва да се отчитам и съм по-стриктна с блоковете, часовете, грамажите, следя водата и т.н
Вчера и днес хапвах едно и също, с тази разлика, че днес си намерих грешка. Около 2,5 часа след закуската огладнях и като се замислих „А, бе аз какво ядох“ и хоп разбрах, че съм изяла 1 БВ по-малко.
И тъй като менюто е еднакво, ще запиша само днешното.

Меню 18.02.15

09:30 - Протеинка + 6 бр. кашу + 100 гр. помело (пропуснах 1 БВ)
13:45 - 240 гр. домат + 240 краставица + 1 мандарина + 50 гр. помело + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо
18:00 - 35 гр. шунка + 1 бонбон „Кари“
20:00 - 220 гр. домат + 200 краставица + 1 нектарина + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо (Не знам дали докарах баланс с въглехидратите)
00:00 - 130 гр. кисело мляко + 3 бр. кашу

Вода - 2,2 л.
Движение - Днес карах колело – 20 км. Доволна съм, макар че можеше и по-бързичко да се движа. Другия път ще се размърдам :kolelo:

Скрит текст:
Изображение Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 19, 2015 5:36 am

Сузи, да ти кажа, ако се беше включила в състезанието, мисленето ти вече щеше да е много по-различно.....ноо, както и да е, поздравления за ината, и че все още си сред нас. Не се притеснявай да пишеш менюто си тук, Можеш сама да си направиш състезание, а ние всички ще те наблюдаваме. Докладвай тук при всяка възможност, за да имаш стимул. :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот gogo » Чет Фев 19, 2015 1:03 pm

Suzi написа:00:00 - 130 гр. кисело мляко + 3 бр. кашу

Сузи, не знам какво кисело мляко хапваш, но ако е българско то 1 кофичка от 400 гр идва 2 блока почти, така че 1БП+1БВ можеш да считаш за 200 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Фев 20, 2015 12:42 am

Благодаря, Пипи, надявам се да се включа в следващото състезание :yess:
Гого, радвам се, че следиш менюто ми :). Благодаря :applaus: Млякото е 130 гр. по етикет. Manya и Melkat ме попитаха за същото, можеш да видиш по-подробен отговор на 1 и 2 страница от дневника ми. Вече ще записвам, че е по етикет, за да няма объркване.

Меню 19.02.15

09:30 - Протеинка + 6 бр. кашу + 1 нектарина
13:30 - 240 гр. домат + 240 краставица + 60 гр. нахут (1,5 БВ) + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо
18:00 - 35 гр. шунка + 1 бонбон „Кари“
20:00 - 240 гр. домат + 240 краставица + 60 гр. нахут (1,5 БВ) + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо
23:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,5 л.
Движение - днес отново карах колело - 20 км

Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Dara » Пет Фев 20, 2015 4:01 pm

Здравей, Сузи! Макар съвсем да не съм от опитните в зоната, ще си позволя да споделя моите наблюдения. Та за хляба Бонус - преди да родя, когато спазвах този режим си хапвах по филийка от него за 1 БВ., винаги след това огладнявах много бързо и сега като се захванах отново реших да съм прецизна и смятам всичко по етикет и се оказа, че 1БВ. от него е 24 гр., а понякога филийките са по 30 - 32 гр. и разликата си става голяма. Относно овеса, знам и за него е писано много, благодарение на което и за разбрах, че необработения овес си е цяло чудо, след неговата консумация огладняване няма - за разлика от финните и обработени зърна. :)
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Пет Фев 20, 2015 4:30 pm

Щото взимаш от "стандартния" Бонус.
Цаката е да взимаш Омега-3 (лилав) или Елкарнитин (зелен). Те са с по-малко въглехидрати и една филийка излиза 1 блок. Май 28 грама е блокът.
И все пак от няколко седмици и аз не ям хляб Бонус.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Melkat » Пет Фев 20, 2015 6:53 pm

Сузи, при толкова каране на колело, тези 9 блока не ти ли са малко?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Фев 21, 2015 2:37 am

Dara написа:Здравей, Сузи! Макар съвсем да ...


Здравей, Дара :) Мен хляб не ме изкушава, въпреки че тук (Германия) има голямо разнообразие...
Така или иначе купувам само стоки със съдържание на етикета и всичко изчислявам. Записала съм си стойностите на продуктите, които купуваме често и вече знам почти всички грамажи наизуст. Все се каня да пробвам закуската с овес, котидж и месце, която прочетох някъде във форума (май е творение на Пипи :) ) и съм сигурна, че ще е много засищаща. Благодаря за споделеното и че ми напомни за овеса. Него го консумирам само в "Мусаката с овес", което никак не е достатъчно, тъй като не я правя толкова често, а ще е добре да хапвам повечко овес. Мъжът ми си прави редовно "Сладка овесена закуска", но аз нещо и се мръщя.
А, че огладнях 2,5 часа след хранене беше учудващо, защото обикновено огладнявам след 4,5 - 5 часа и когато видях, че съм пропуснала 1 БВ и това е причината за чувството на глад, за пореден път установих, че Бари Сиърс е гений и всичко се случва така, както го описва.

Закуската с протеинките ми се утвърди и си ги забърквам всяка седмица. По този повод имам един въпрос към по-вещите. Сиренето, което използвам за тях е “light” с 15 % мазнини (с по-малко още не съм намерила или поне не краве. Козе намерих с 9 %, но аз не обичам такова). Дали да не спра да добавям мазнини, когато ям протеинки?

Melkat написа:Сузи, при толкова каране на колело, тези 9 блока не ти ли са малко?


На 10 блока съм сега, разпределени 2 3 1 3 1, а когато освен обиколки с колелото ходя и на фитнес - тогава на 10 или 11. Мисля че са ми достатъчно, защото не изпитвам глад.

Менюто днес беше като вчера, няма да го пиша.

Вода - 1,8 л.
Движение - днес не, защото бях неприятно изненадана от МЦ - 7 дни по-рано :doNotKnow:, което сигурно се случва за втори път в живота ми (по принцип е доста редовен) :hm:. Няколко дни почивка.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Фев 23, 2015 1:55 am

Миии, събота не издържах на изкушението - ядох сладко :stupid: :stupid: :stupid:
Неделя пак хапвах сладичко, но поне беше зоново :chef1:

Меню 22.02.15

11:00 - 35 гр. шунка + 1 бонбон „Кари“
14:00 - 240 гр. домат + 240 краставица + 60 гр. нахут (1,5 БВ) + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо
18:30 - 35 гр. шунка + 1 бонбон „Кари“
20:30 - 84 гр. сьомга + 80 гр. нахут + 2/3 ч.л зехтин + Мус по идея на Маня 1БПВМ
01:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 3 бр. кашу

Вода - 2 л.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 24, 2015 6:41 am

Suzi написа:Миии, събота не издържах на изкушението - ядох сладко :stupid: :stupid: :stupid:


:bigsm36: Марш, :bigsm37: наказана в ъгъла..... :laugh: Иди в темата за стезанията, и прочети какво се иска от такива като теб...да описват колкото се може по-депресиращо как точно са съгрешили, какво количество и какво са погълнали лакомниците...."ядох сладко" нищо не ни говори...опиши по-подробно какво си яла и как се е залепило по задните ти части, и т.н. :laugh4: Ама ти не ме гледай, че се смея, който прави такива залитания, трябва да си ги признава, и да се черви от срам тук при нас :skyle5: :laugh: Даааа, :bored1: това е положението.....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Фев 25, 2015 12:22 pm

:laugh4: :laugh1: :skyle5: Леле, Пипи, много си строга :bouquet: Аз видях какво си написала в темата за състезанията, ама ме хвана срам да споделя, понеже като ям сладко, го правя качествено и количествено :laugh: Определено следващия път ще се сетя първо за теб преди да си купя нещо вредно, пък дано се откажа :)


В понеделник и вторник хапвах едно и също, внимавах и се надявам да не съм сбъркала. Няма да пиша меню, защото гласих въглехидратите с едни половинки, четвъртинки и осминки...:oh: и аз не знам накрая какво сглобих, но се чувствам много добре. Вчера изпих 3,5 л. вода :о Голяма жажда ме гонеше :msmile11:

Движение - след 4 дни мързел, вчера повъртях с колелото :kolelo:

Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Фев 26, 2015 2:43 am

Меню 25.02

09:00 - Протеинка + 2 мандарини + 2 ореха
13:45 - 240 гр. домат + 240 гр. крставица + 60 гр. нахут (1,5 БВ) + 1 ч.л зехтин + 55 гр. котидж + 56 гр. пуешко месо
18:15 - 35 гр. шунка + 1 мандарина + 3 бр. кашу
20:15 - 126 гр. сьомга + 80 гр. нахут (2 БВ) + 1 ч.л зехтин + 1 мандарина
01:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 3 бр. кашу

Вода - 2,8 л.
Движение - Днес карах колело до едно езеро на 10-тина километра от вкъщи

Скрит текст:
Изображение
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 26, 2015 5:44 am

A между редовете които си описала къде са прегрешенията? Не мога да повярвам, че не си скатала нещо и си "пропуснала" :kavichki: без да искаш да го напишеш :laugh1: като например шоколад.... :stupid:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Фев 26, 2015 10:49 am

Неее, Пипи, няма шоколад! Последно ядох в събота! Дори мога да кажа, че съм супер доволна от постижението си да не ям сладко всеки ден! Знам, че за някой това може да е смешно, но за мен е изключително важно! На всичкото отгоре не ми се яде, но мисля, че това е повече, защото увеличих движението. Като си помисля след 20 км с колелото да изтъпча няколко пасти, кексчета или какво там ми се мерне пред очите и като знам как ще се почувствам след това, сама се отказвам! Но съм бомба със закъснител, де, не се знае кога ще избухна :bored1:
Иначе като ям сладко, го записвам тук или въобще не пиша... Не мисля, че има смисъл от лъжа, то тогава лъжа само себе си! Пиша тук, за да си помогна, а не да си чеша езика, по принцип не съм от най-комуникативните хора. Доказателство е това, че чета в сайта почти от създаването му, пък виж кога се обадих :laugh: Видях, че има хора, които ще те смъмрят, когато заслужаваш и знаех, че точно от това имам нужда :laugh1: :bouquet:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Фев 28, 2015 2:31 am

Меню 26/27.02 - еднакво е. Нещо много еднообразно се храня :hm: Все да сготвя нещо ново и накрая пак едно и също :refuse: :notagree:

09:15 - Протеинка + 2 бр. киви + 6 бр. кашу
13:45 - Салата (домати, краставица, нахут, лук, репички, котидж, маслини - голямо нагаждане беше на въглехидратите. Надявам се, че съм се справила) + пуешко месо
18:15 - 35 гр. шунка + 1 мандарина + 3 бр. кашу
20:15 - Салата + пуешко месо
01:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - вчера - 2,5 л., днес - 1,8 л.
Движение - вчера колело, днес мързел, защото валеше...

Скрит текст:
Изображение
P.S. Подплаших семейство сърни, докато хапваха :bigsm6: Нямах такова намерение, просто извадих телефона да ги снимам, ама те ме забелязаха и дим да ги няма :eek: :scare:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Мар 01, 2015 11:21 pm

Честита Баба Марта!
Време за отчет. Не съм доволна от себе си, защото не съм достатъчно стриктна и хич ми я няма волята :bored1: Не че няма резултат, щом има минус (а не плюс) за мен е успех, а защото все още ям твърде често сладко... Минат 3, 4 дни и изяждам някой боклук :refuse: Все пак не е само до отслабването, идеята е да сме здрави... Надявам се март да е по-успешен за мен в борбата с шоколада :pray:

Дата.........01.01.15.........01.02.15.........01.03.15

Кг ...............95,7...............93,5..............90,7
Корем ..........107................103...............99
Талия ...........93.................93.................87
Ханш ............120................117...............115
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта