Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот gogo » Пон Яну 19, 2015 7:07 am

Сузи, Линдът 99% си е направо върха, но си има малък чалъм. ;) Взимаш едно парченце шоколад, слагаш го под езика и чакаш да се разтопи. М-м-м-м, направо е супер или както би казал малкия ми син - много яко. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Пон Яну 19, 2015 7:41 am

О, след суровите какаови зърна, суровата какаова маса, Линд 99% е най-вкусното шоколадово изкушение. :choco: И преди Зоната само от него си хапвах и то цял без да се замислям. Направо е фантазия. Но аз винаги съм предпочитала горчив шоколад.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Tonkata » Пон Яну 19, 2015 10:10 am

Suzi написа: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Добре ме нагласихте вие :laugh3: - „купи си 99 %, ............................, или ще лети към кошчето :bigsm37: Как може да го наричат шоколад, не знам :doNotKnow: :notagree:

Сакън - не прави глупости ! :but: Приемам волни пожертвования - т.е. остатъка от шоколада ти ! :notagree:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Яну 21, 2015 4:03 am

Ха-ха-ха, симпатяги :) Благородно ви завиждам, че харесвате горчив шоколад, защото наистина е супер да можеш да го включиш в менюто без угризения, балансирано :yess: Аз обаче втори път няма да си купя :laugh4:
Tonkata, не се притеснявай, вече го изконсумирахме в комбинация с протеин на прах и мед :) Стана много вкусно :mrgreen: Иначе без особено колебание щях да се "жертвам" и да ти го предоставя ;)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот tanita68 » Пет Яну 23, 2015 6:43 pm

Щом си такъв голям любител на шоколада защо не си направиш шоколада на Карита? Той поне е зонов и може да си го използваш за някой блок при следобедната или вечерната закуска. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Яну 24, 2015 2:29 am

Правих го, tanita68, много е вкусен. Бонбонките на Кари също много ги обичам. Правих и други варианти на „здравословен шоколад“ по рецепти от нета, ама после все посягам към калоричния :doNotKnow:
Мисля, че съм пристрастена. Доста информация прочетох по въпроса и си поставих диагнозата „шокохолик" :) Затова сега се опитавам да намаля количеството и честотата на консумираното сладко, защото вече хиляда пъти опитах да го спра. Липсата на шоколад при мен води до главоболие, нервност, раздразнителност, липса на настроение, направо не ми се говори… А откакто спрях цигарите (преди 2 години) съвсем увеличих количествата на сладкишите :( (от една зависимост към друга). Надявам се „Зоната“ да ми помогне да огранича приема и след година или две да хапвам сладко само на празници :pray:


Лек отчет за изминалата седмица - провал. Часовете ги разбърках тотално, често минаваха повече от 5 часа между храненията, ядях по 3 или 4 пъти на ден. Имах и червени блокове... и най-лошото - ядох шоколадов кекс :sad: и не, не беше едно парче :bored1:
Единственото положително нещо е, че ходя редовно на фитнес, но без да съм стриктна с храната, не очаквам резултати...
Ама отказване няма, надявам се другата седмица да се справя по-добре! Навиците се променят трудно, но знам, че не е невъзможно и продължавам да опитвам :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Melkat » Съб Яну 24, 2015 3:08 pm

Сузи, по моето скромно мнение, не само не си била в зоната, но и около нея не си била. Може и това да е причината да не можеш да се откажеш от сладкото. Аз не мога да кажа, че бях пристрастена към сладкото (в частност шоколада), но всеки ден си изяждах по стотина грама шоколад. Само след няколко дни в зелената зона дори и през ум не ми минаваше за шоколад. Ако положиш усилия да бъдеш абсолютно, както веднъж се изразих, йезуитски стриктно в зоната, при това зелената, убедена съм, че съвсем скоро ще имаш резултати и желанието ти за сладко ще намалее.
Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 24, 2015 7:28 pm

Даммм, напълно подкрепям Мелкат....няма как да си в зоната и да ти се яде сладко...Организма си иска сладкото, когато е в порочния кръг, висок инсулин, бързо смъкване на кръвната заха, неутолим глад на организма за сладко....и най-бързия начин да си набави захарта е шоколад или чиста захар, която директно да се "инжектира" в кръвта...всичко това няма как да се случи, ако човек е в зоната....колкото и извънземни вътрешности да имате, и колкото и да ви е слаба психиката, ако инсулина стои мирно, няма как да се получи този глад за сладко....

За мен Сузи, само се заблуждаваш че си в зоната, само се мъчиш да мериш, да теглиш, да ти тежи всичко това, а в крайна сметка се оказва, че нищо не постигаш....запомни от нас, АКО СИ В ЗОНАТА, НЯМА КАК ОРГАНИЗМА ТИ ДА ИСКА СЛАДКО, напротив, ако се задържиш 10-15 дена в зоната, после след първото сладко ще те нападне онова чувство, на което ние старите кучета му викаме "инсулиново гадно". Чувството е повече от отвратително след стриктно спазване на зоната, и после да омахаш едно парче торта, и ще се чудиш как да си излезеш от тялото при това некомфортно чувство...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Яну 25, 2015 3:37 am

Така е, прави сте, не бях в Зоната :( Аз и затова написах, че тази седмица е пълен провал :stupid: Приемам критиката градивно и ще се постарая да съм по стриктна и в зелената част на табличката …
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Дарина » Пон Яну 26, 2015 5:55 am

Много ми харесаха горните обяснения за сладкото. Сузи, и аз май съм с проблем като твоя, затова си позволих да драсна в твоя дневник. И сега като се замисля, май и аз се въртя около зоната, защото снощи ми се ядеше сладко и ядох незоново кисело мляко 200 гр с мед почти 3 пълни супени лъжици мед изядох.... Трябва явно да се старая повече...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Яну 28, 2015 3:50 am

Дари, радвам се, че има някой, който ме разбира :) Наистина ще трябва повечко воля да впрегнем, няма друг начин. Поне за себе си разбрах, че да го откажа не мога :( Преди си казвах "Този месец няма да ям сладко" и на втория ден целият свят ми беше крив :gunshot: Когато хапвах пък се чувствах виновна, което също никак не е приятно. Затова се надявам новата тактика "позволено е, ама по два пъти в месеца" да допринесе за ограничаването му. Така нямам чувството за забрана и си чакам с нетърпение датичката, на която ще отпусна душата :laugh4:
За мен да ям сладко 25 пъти в годината ще е огромно постижение, при положение, че доскоро ядях по толкова в месеца :skyle5: Ще пиша дали се получава, нека мине повечко време ;)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 28, 2015 5:14 am

Сузи, ти не разбираш.... това твоето не е пристрастеност, за да се налага да отказваш сладкото, твоето е просто висок инсулин....промени си тактиката на мислене..мисли си че трябва да регулираш инсулина, а не че трябва да се бориш със "сладката" зависимост, която всъщност не е никаква зависимост, ти само си мислиш така...инсулина ти е този, които те прави зависима, и който те кара да се заблуждаваш, че си зависима. Замръзни стриктно в зоната за 15 дена, без нито едно прегрешение, и после ела да ни разкажеш.... ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Фев 01, 2015 11:08 pm

Здравейте, Зонковци :)
След 1 месец в/под/над/пред/до и най-вече около Зоната е време за отчет ;)
То няма особен резултат, ама като съм обещала ще изпълнявам :yess:
Много прегрешения, много нещо, но все пак има лек минус. От дълго време кантарът е само на плюс (последните 6 кг. ги качих ноември и декември), така че го приемам като мини успех :laugh4:

Дата.........01.01.15.........01.02.15

Кг ...............95,7...............93,5
Корем ..........107................103
Талия ...........93.................93
Ханш ............120................117
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Melkat » Пон Фев 02, 2015 9:57 am

Сузи, при кръженето около зоната си минус килограми и сантиметри. Представи си само какво ще е ако си вътре в зоната ;) Дерзай, не се отказвай и резултатите ти няма да спрат да те изненадват и радват :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 03, 2015 3:25 am

Сузито ще се включи ли в състезанието, или няма смелост...питам аз ? :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Фев 03, 2015 3:08 pm

Истината е, че много искам да се включа в състезанието :) Чудесна инициатива! На мен ми липсва мотивация и мисля, че едно участие би ми било много полезно :yess: Лошото е, че в момента се подготвям за тежък държавен изпит и се притеснявам, че няма да ми остава време за стриктни отчети :( Не искам да ви подвеждам и затова не съм писала в новата темичка. Изчаквам да видя, дали ще се съберат 15 човека. Ако не - то тогава бих се включила и ще дам всичко от себе си за победата :duel: :boxing: :gunshot:. Ако пък се съберат, с удоволствие ще се включа в някое от следващите състезания :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта