Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юли 09, 2015 9:20 am

Бих добавила 1 ч.ч прясно мляко вместо вода, защото водата ще стане на кристали във фризера. То и млякото ще стане предполагам но по малко.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Чет Юли 09, 2015 9:39 am

И така става, но ще добави 1 БПВ и трябва да добави и още 1 мазен блок. Така пропорцията ще е за 3 блока и може да си направи три сладоледа на клечка :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Юли 10, 2015 12:12 am

Благодаря за идеите, момичета :bouquet:
Ще пробвам рецептите и ще пиша после какъв е бил резултатът :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Юли 13, 2015 4:01 pm

Здравейте :)

Кратък отчет №2 - от 06.07 до 12.07
Тегля, смятам, кълцам, бъркам и не мъркам :laugh1:
Изкушението тази седмица беше диня :bored1: Три дини изядохме с мъжа ми. Не мога да балансирам, количеството е много малко за динята :refuse: :sad:

Иначе увеличих блоковете с 1 на закуска в дните, в които ходя на фитнес, защото чувствам глад. Тогава съм на схемата 3 3 1 3 1. Когато почивам - 2 3 1 3 1.
Не съм се теглила, защото ме е страх от кантара :laugh: Като видя, че няма резултат в цифри и губя мотивация. Затова съм решила по-рядко да се тегля. Дрехите ги усещам малко по-свободни, имам енергия и добро настроение :yess:

Вода ми се пие постоянно. Забелязвам, че колкото съм по-стриктна, толкова повече вода пия.
Палатката още си стои и чака. Този уикенд времето не беше подходящо, а и не искахме да изпуснем финалите (на жените и мъжете) на Уимбълдън, но в събота поне карахме колело.

Движение
06.07 - фитнес + 6 км колело
07.07 - почивка
08.07 - фитнес + 15 км колело
Скрит текст:
Изображение

09.07 - почивка
10.07 - фитнес + 6 км колело
11.07 - 31 км колело
Скрит текст:
Изображение

12.07 - почивка
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Юли 20, 2015 11:12 am

Здравейте, Зонковци :)

Тази седмица без отчет, защото не бях хич стриктна. В началото на седмицата бях в "любимите" женски дни и май, май ядох по 3 пъти на ден... Освен това яко валеше, та и колело не съм карала :(
Сряда и четвъртък може да се каже, че бях стриктна, но пък петък, събота и неделя - въобще. Пътувахме до Люксембург, за да подкрепим отбора в мачовете за Купа Дейвис, пък и да разгледаме някоя забележителност. Изкарахме страхотно, така че не съжалявам :bored1:
Най-важното е, че сладкото е извън картинката, другите неща ще ги усъвършенствам :yess: При мен става малко бавно, ама аз не се отказвам лесно! Тъпо и упорито продължавам напред :laugh4:

Хубава седмица на всички! :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Katerinka » Пон Юли 20, 2015 2:03 pm

Ех как ми се кара колело и на мен , ама трябва първо да отслабна, щото иначе ще се смачка под мен горкото колело :laugh1:
И никакво отказване , само напред :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Юли 21, 2015 11:32 am

Katerinka, аз преди няколко години, когато бях нормални килограми, тичах почти всяка сутрин, че понякога и вечер. Сега обаче няма шанс, защото веднага започват да ме болят коленете. Добре че преоткрих карането на колело в Германия, но тук има алеи почти навсякъде. Можеш да се придвижваш от един град до друг с колелото и много хора го използват до работа и обратно.
Мъжът ми работи на 20 км от града, в който живеем и аз редовно карам до там и после се прибирам с него с колата.
В Германия всички карат колело :kolelo:, има и доста по-едри от мен. Така че качвай се смело, колелото щади ставите за разлика от бягането.
Ако пък не ти е комфортно сега с колело, прави упражнения вкъщи или в някой парк и като свалиш още няколко килограма ще се метнеш и на велосипеда. Аз преди изпълнявах тренировките на Руми Илиева, но бързо губя интерес самичка вкъщи. И велоергометър си купих преди години :msmile13:, карах известно време, ама след това се ползваше за закачалка :laugh:.
Когато живеехме в София пък ходех на Степ аеробика :msmile14: и комбинирана гимнастика :bellysport:. Ей казвам ти, влюбена съм в Степ аеробиката, сега търся и тук да се запиша, но за съжаление във фитнеса, в който ходя в момента няма инструктор. Надявам се скоро да се появи някой :pray:
Хубавото на такива групови тренировки е, че се запознаваш с нови готини хора и не изпускаш час, защото се забавляваш и едновременно отслабваш и стягаш.
Не знам дали спортуваш нещо, но ако не, съветвам те да започнеш. Дори и на народни танци можеш да се запишеш. И на това ходех в София, леле много пот се лееше :laugh1:
Чувството след душ след каквато и да е тренировка – безценно.
Забелязала съм, че в дните, в които спортувам съм в пъти по-енергична и мога да свърша 100 неща, а когато не тренирам съм страшно летаргична.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Katerinka » Вто Юли 21, 2015 3:26 pm

Преди в слабите ми години много обичах да бягам и да карам колело, сега за съжаление не мога, но вече ми изтича втория месец в зоната, и надеждата ми един ден да се движа нормално се върна , просто трябва да сваля още малко, че наистина съм доста тежка, а и скъсах минискус при едно отслабване в Трън, там на първата седмица ни пратиха на 14 км преход , и аз скъсах минискус, та сега първо ще посваля ,и се мятам. Дето има един лаф страх лозе пази, та и мойта..... :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 22, 2015 9:36 am

В такъв случай най-добре да изчакаш наистина. Тъкмо възможността скоро да караш колело и да правиш всички неща, които обичаш, но за които килограмите пречат, ще ти е допълнителен стимул да си по-стриктна и да не се отказваш. Успех :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Lancer » Сря Юли 22, 2015 9:55 am

Katerinka написа:Преди в слабите ми години много обичах да бягам и да карам колело, сега за съжаление не мога, но вече ми изтича втория месец в зоната, и надеждата ми един ден да се движа нормално се върна , просто трябва да сваля още малко, че наистина съм доста тежка, а и скъсах минискус при едно отслабване в Трън, там на първата седмица ни пратиха на 14 км преход , и аз скъсах минискус, та сега първо ще посваля ,и се мятам. Дето има един лаф страх лозе пази, та и мойта..... :laugh1:

А, ако не е проблема с менискуса и не си над 120 кг, мятай се на колелото смело. Аз на 118 кг с един драг, алуминиева рамка въртях и на педали /прав/ , яки са и издържат. Сега на 95 кг направо ше му подпаля гумите, но не ща някой неграмотен мангал с 30 годишно бенве да ме почупи по пътищата, варна движението е мн изнервено.

Иначе-басейн.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 22, 2015 12:40 pm

Купих си формички за сладолед на клечка. Оказа се обаче, че не се събират в камерата и затова ги пъхнах под наклон и стана крив сладолед :laugh4:. Уникален :laugh1:.
Но на вкус се получи много добре :chef1:. Имах проблем с изваждането му от формичките и едната даде фира, така самичка :laugh:
Направих 4 блока и количеството се събра идеално в четирите формички. Сложих 1 БМ по-малко, защото прясното мляко ми е 1,5 %.

Опит за зонов сладолед - рецепта

Протеин на прах - 3 БП (от моя 24 гр.)
Прясно мляко - 1 БПВ (по етикет 200 мл.)
Какао - 1 БВ
Мед - 2 БВ
Фъстъчено масло - 6 БМ
Тахан - 1 БМ
Стевия

Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Сря Юли 22, 2015 12:51 pm

Вкуснооо :icecream:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 22, 2015 1:00 pm

Да, Маня, много :) Благодаря за идеите, златна си :bouquet:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Katerinka » Сря Юли 22, 2015 1:30 pm

Ама много добре изглежда :yess: ням ням
Да зема и аз ли да спретна сладоледче, това е супер зонкоцепта :chef1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Сря Юли 22, 2015 1:46 pm

Йеп, още една думичка за зоновия речник :laugh1:
Katerinka написа: зонкоцепта
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Юли 27, 2015 7:19 pm

Здравейте, здравейте, време за отчет :writing1:

От 20.07 до 26.07

Бях стриктна с изключение на две хранения...
В петък вечеряхме навън, а вчера мъжът ми направи страхотна картофена салата с кисели краставички, кашкавал, лук и чесън и не можах да устоя – хапнах доволно количество :skyle5: Иначе всичко друго зоново и с кантарче.
Ето една снимчица на зонов обяд - 3Б (скариди на скара, тиквички на скара, нахут, броколи и карфиол + зехтин). Броколи и карфиол много, много не обичам (а знам, че са полезни) и не мога да ги преглътна, освен ако не са смлени. Затова ги пускам в блендера заедно с нахута и стават на каша.
Скрит текст:
Изображение

Също си взех нови формички за сладолед, които се побират в камерата :laugh4: Те обаче са 6 и затова направих сладолед от 3Б. Така в една формичка има ½ БПВМ, а ако искам да изям цял блок, просто хапвам 2 сладоледа :bigsm15:
Скрит текст:
Изображение


Вода пия по около 3 л., че и повече понякога :msmile11:

Движение - фитнес, колело и малко упражнения вкъщи.
Тази седмица имаше силен вятър навън и карането на колело беше с голямо съпротивление и без особено удоволствие.
Свалих си приложение с упражнения на телефона и ги включих в програмата. Правят се за 10-15 минутки + още 2, 3 допълнителни упражнения от мен, най-много 20 минути.

Движение
20.07 - почивка (оправях багажа след пътуването, разни дейности вкъщи и не ми остана време)
21.07 - фитнес + 6 км колело
22.07 - почивка
23.07 - фитнес + 26 км колело + упражнения вкъщи
Скрит текст:
Изображение

24.07 - 47 км колело
Скрит текст:
Изображение

25.07 - фитнес + 16 км колело + упражнения вкъщи
Скрит текст:
Изображение

26.07 - почивка

Днес най-накрая събрах смелост и се качих на кантара. Останах леко разочарована :( Свалила съм само 2 кг. Очаквах повече, защото усещам дрехите си по-широки. В крайна сметка колкото, толкова. Важното е, че се чувствам добре и тези 2 кг. са свалени с кеф, без глад и тормоз - при хранене 5 пъти на ден.
Трябва да измеря ханш и талия, че скоро не съм и да мога да правя сравнения в сантиметри.
Чудя се дали да не намаля 1Б :hm:, ама засега ще продължа на 11 и ако няма никакъв резултат ще сваля на 10.

Успешна седмица на всички! :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта