Дневникът на to_she

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 8:21 am

Здравейте,
Да ви се представя и аз. Мъж, 46г. врат 45см. Корем 127см. Височина 175см. Килограми 121. блокове според таблицата в сайта 12.
Ето и един примерен за мен храноден:
Закуска – или мазна баница или нищо до 13,00ч.
3-4 кафета на ден
Обяд – 13,00ч. (храня се на стол) супа + нещо готвено с месо или скара с гарнитура + 2 питки.
Почти всеки ден след обяд – шоколадова вафла.
Вечеря : 19.00ч. – някаква голяма салата, готвено с месо 1-2 пълни чинии с 3-4 филии хляб или скара поне 3-4 кюфтета с гарнитура.
След това се прехвърлям на фотьойла и изяждам 3-4 ябълки или същото количество друг плод. След 20 – 30 мин ми се дояжда нещо сладко и изяждам поне 1 шоколадова вафла.
Към 22.00ч отново огладнявам и изяждам или чиния готвено с 1-2 филии хляб или 2-3 филии с колбас, сирене или нещо друго.
Както виждате работите не стоят добре. Казах си СТИГА.
От 20.10.2014 минавам на зонзта.

Веднага споделям в „Дневници” поради няколко причини.
- Слаби са ми ангелите и ако споделям диетата (новия начин на живот) ще ми е по-трудно да кръшкам.
- Искам още в началото да ми се показват допусканите грешки
- Когато имам въпрос ще ми отговаряте директно, а няма да се ровя из форума :)
- А и виртуалното запознанство с нови позитивно настроени хора е много приятно.

Ето и менюто ми в първите два дена:

20.10.2014г. Понеделник
Закуска: 6,30ч. Кисело. Мляко 2% 1ч.ч.
Закуска: 10ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр.
1 хлебче от овесени ядки 30гр.
Обяд : пил супа (само бульона и около 30гр месо)
"пиле с ориз" пиле-100гр, ориз 50гр ( на око)
ябълка 150 гр.
Закуска: 16,30ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр. + 1 орех
Вечеря: пил супа с картофи и моркви и около 30гр месо
пил печено 90гр. Сал. Зеле и краставици 450 гр
1 хлебче от овесени ядки 30гр.
100 гр червено вино
Закуска: 22.00ч. пил супа с картофи и моркви и около 30гр месо
Грях: 22.30 тук вече не издържах и си сипах 2 кюфтета с доматен сос и 1 питка.

21,10,2014 Вторник
Закуска: Кисело. Мляко 2% 1ч.ч.
Закуска: 10ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр.
1 орех
1 хлебче от овесени ядки 30гр.
Обяд: Салата Зеле 150гр ( на око)
"телешко със спанак" телешко 90-100гр, спанак 80гр, сос( с неизвестен произход )
Ябълка 150 гр.
питка 1/2
Закуска: 16,30ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр. + 1 орех
1 хлебче от овесени ядки 30гр.
Вечеря: 19,30ч. зеле+краставици 480гр.
зехтин 1 ч.л.
свинска плешка без мазно на скара -100гр сурова = 60гр изпечена
1 хлебче от овесени ядки 30гр. + 1орех
Ябълка 150 гр.

Закуска в 22.00ч. 1 хлебче от овесени ядки 30гр.
извара 50гр + 1 лъжичка паста от маслини

Това е от мен за сега. Надявам се да постигна резултат.
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Дневникът на to_she

Зоната
 

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот mahona » Сря Окт 22, 2014 10:35 am

Добре дошъл при нас !Мисля че си на точното място ,а според теб и в точното време.Моя опит в зоната не е достатъчен според мен ,за да ти давам съвети относно менюто ти ,но бих споделила своя опит от първите месеци :печено пилешко филе на грил тиган,пуешко филе на пикок,риба на скара ,фурна или грил тиган,обезмаслена извара Мероне,Олимпус- това ползвам като протеини.За въглехидрати основно комбинация от зеленчуци на салати или постни зонови манджички в добавка на всяко основно хранене по 1Б плод ,за да спра желанието за сладичко.Мазнини под формата на ядки и маслини ,а единствено при готвене зехтин.Забравих за храни като сирене,кайма,картофи,ориз,зрял боб,хлебни изделия.Закуската ми е тутманик,мъфини,кекс с по 1-2 лъжици кисело мляко или 1-2 резенчета домат,краставица за по лесно преглъщане.3-4 сутрини закусвам с варен овес и извара и маслинки.Междинните закуски правя с кисело мляко ,защото ми е по лесно за разнасяне и го има навсякъде,ако не си нося с мен.Това е моя опит в зелената зона в която се застопорих твърдо почти 3 месеца с 1-2 хранения извън зеленото.Понякога си позволявам плод ,който не е в зелено,но пък мисля че в сезона е грях да пропусна да си го хапна.По опитните от мен ще коригират в детайли менюто ти,но от опит разбрах че началото е по лесно с тези продукти.Приятно зонуване и не позволявай на нищо да те разколебае...усетиш ли веднъж лекотата и енергията в зоната мисля че после сам ще си я търсиш. :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 11:37 am

Благодаря много за отговора.
Знам, че много от вас ще си кажат, че е несериозно след два дена диета да се пише дневник, но аз съм твърдо решен да се променя и ще остана тук.
Всъщност идеята както и регистрацията ми във форума е от 1г. Просто сега назря момента.
Аз така отказах цигарите. Една година си подхвърлях книжката "Не пуша". След това се хванах да чета и на 120тата страница хвърших цигарите и така вече 1година.
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 22, 2014 11:50 am

Добре дошъл и от мен! Много свалени килограми и добро самочувствие в Зоната ти желая!
Хлебчето от овесени ядки ти ли си го приготвяш? Следобяд към 60 грама извара си добавил 70 гр пипер, а би трябвало да са 140 гр. пипер за блок. Вечерята също незнам колко е балансирана със супата. Аз в началото започнах със сухоежбина, че по лесно се смята. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 12:36 pm

Здравей belladonna,
Добре заварила.
Хлебчето го приготвям сам. Прибавям на око кисело мляко към овесени ядки докато стане смес подходяща за формиране и пека.
_belladonna_ написа:Следобяд към 60 грама извара си добавил 70 гр пипер, а би трябвало да са 140 гр. пипер за блок.

Когато се добави и хлебчето въглехидратите не са ли достатъчни?- смятам тази дозичка за 1блок?
_belladonna_ написа:Вечерята също незнам колко е балансирана със супата.

В началото изпитвам зверски глад и супата ми помага. Не можеш да си представиш какви количества храна поглъщах :ang:
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 22, 2014 12:48 pm

to_she написа:Закуска: 16,30ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр. + 1 орех

За тази закуска говоря, не си споменал хлебче.
За него-ако киселото мляко е 1-2 супени лъжици си го яж като въглехидрат, за да достигнеш консистенция може да добавиш вода. Няма да изпитваш глад ако си определил колко блока трябва да ядеш и се придържаш към зелени храни от таблицата.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Стеф » Сря Окт 22, 2014 1:41 pm

Здравей и от мен! :bouquet: С постоянство и инат /в добрия смисъл на думата/ ще постигнеш целите си . Моят съвет е - поне първите 6 месеца недей използва метода "на око". Има таблица в сайта за най-често използваните продукти - използвай я. И забрави картофите, ориза и бялото брашно - поне първата година :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 1:44 pm

_belladonna_ написа:
to_she написа:Закуска: 16,30ч. 1 сурова чушка (пиперка) 70гр. пълнена с извара 60гр. + 1 орех

За тази закуска говоря, не си споменал хлебче.


Да забравил съм да напиша хлебчето. Но не забравих да го изям с удоволствие :laugh:
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 1:48 pm

Здравей Стеф,
благодаря за букета!
Стеф написа:оят съвет е - поне първите 6 месеца недей използва метода "на око". Има таблица в сайта за най-често използваните продукти - използвай я.

За съжаление на обед се храня на стол и мога да определям блоковете само "на око"
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Сря Окт 22, 2014 2:23 pm

to_she написа:За съжаление на обед се храня на стол и мога да определям блоковете само "на око"
Ами спри да се храниш на стол, както останалите хранения - носи си и обед. :laugh4:

Добре дошъл! Поздравления за избора ти на начин на хранене! И дано устоиш на изкушенията на Зоната. :laugh4: Не е никак трудно. Първите стъпки са леко стряскащи с това мерене и теглене и дали е "зелено" или "червено" нещото в чинията, но бързо се свиква. И става почти на око подбора на продуктите. Меренето е препоръчително. Защото така се постигат по-добри и по-бързи резултати. А когато стигнеш до заветните мерки и теглилки на тялото си - вече става и на око (просто се е превърнало в навик и верен окомер).
Първо за киселото мляко - поне в началото се ориентирай към 0,1 % (май само Верея предлагат такова, аз поне друго не съм срещала) - което е добре балансирано като съотношение протеини:въглехидрати (П:В). Така към него винаги ще можеш да добавяш мазен блок под формата на ядки, които съдържат по-добри мазнини от тези на млякото.
Овесеното хлебче е добра идея - само помисли за предложението за водно замесване. Така няма да има неотчетени въглехидрати.
Поне в първите 2-3-4 месеца забрави картофите и ориза. Доколкото ти е възможно, наблягай на сурови храни (според сезона) и се старай винаги да включваш плод (според сезона) в основните си хранения.
Не допускай чувство на глад - то невинаги е глад, може и жажда да е, така че при появата му първо пробвай с чаша вода, ако не отшуми, значи наистина си гладен. А в Зоната глад не трябва да се допуска. Ако усетиш, че тези 12 блока са ти малко (което е напълно възможно, защото сам споменаваш за големите обеми храна, които си поглъщал, което вероятно е довело до т.нар. "разширен стомах"). Съчини си (или ползвай от сайта и форума рецепти) на хапка от 1 БПВМ, която да ти е под ръка, ако се окаже, че си много много гладен. Ако усетиш, че 12 блока те държат гладен, по-добре ги увеличи с още 1 или 2 блока (Бари Сиърс посочва, че за мъжете нормалното количество блокове на ден е 14). Разултатите в мерките може да настъпят по-бавно, но пак идват. А ако включиш и физическо натоварване (не става въпрос за блъскане в боди-билдинг зала :laugh4:), малко джогинг, малко бързо ходене на дълги разстояния (абе 30 минути 3 пъти в седмицата некъв спорт за здраве) ефектът ще е още по-добър. При по-голямо физическо натоварване е вероятно да се наложи да увеличиш и блоковете.

И след това дъъъълго постче - надобър час! И вярвай в себе си и в Зоната!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Tatyana » Сря Окт 22, 2014 3:09 pm

Добре дошъл и от мен :Hello:. Радвам се, че се присъединяваш към нас, а още повече ще се радвам, ако се настаниш по-трайно тук.
Не се надявай, че ще постигнеш резултат, а бъди напълно сигурен :yess:. От теб се иска само да си стриктен и постоянен. Едва ли ще ти е трудно, щом си успял да откажеш цигарите, за което поздравления :bigsm20:
Но като за начало наистина трябва да поработиш върху менюто си и поне, когато си вкъщи да мериш точно, защото това горе не ми се стори особено балансирано. Разпечатай си таблицата, както те е посъветвала Стеф, сложи си я някъде близо до кантар, хладилник и т.н. Аз лично съм си я залепила на един шкаф и все още поглеждам понякога, макар че от няколко месеца се храня така. И дай рецептата на тези хлебчета, че
to_she написа:Хлебчето го приготвям сам. Прибавям на око кисело мляко към овесени ядки докато стане смес подходяща за формиране и пека.
от това не съм сигурна дали е 1 БВ. А какви са тези овесени ядки - ако са от онези инстантните (сплесканите) ги забрави. Най-добре за тестени неща да ползваш овесени трици. Може да включиш цял овес (на зърна, като житото) за закуска например и ти гарантирам, че ще те държи сит до обяда. Понякога може например хляб "Бонус" или друг подобен, на който има табличка със състава и можеш да сметнеш колко е 1 БВ, макар, че ако искаш бързи резултати ограничи червените храни до минимум.
_belladonna_ написа:Следобяд към 60 грама извара си добавил 70 гр пипер, а би трябвало да са 140 гр. пипер за блок.

Вероятно _belladonna_ е имал предвид печени чушки, затова е написала 140 г. Суровите чушки са 240 г за 1 БВ, та чушката ти от 70 г е 0,29 БВ.
Продължавай да споделяш менюто си и ще го коригираме в движение.

А какви са тези 100 мл :bigsm40:, като в таблицата са дадени цееели 115, така че си изпивай и другите 15 :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 3:30 pm

Благодаря искренно, че отделяте време да влезете и пишете в моя дневник.
Допуснал съм неточност за хлебчето. Приготвям го от овесени трици.
Мисля, че е по-добър вариант от филия Тонус.
Какво ще кажете за следния 1Б за междинна закуска - 1/4 ч.ч. накиснати овесени ядки смесени с 50гр. извара и 1/2 ч.л.зехтин?
Tatyana написа:А какви са тези 100 мл , като в таблицата са дадени цееели 115, така че си изпивай и другите 15

Дааа това ме развесели.
А относно движението, и двата дена ходих по 1ч. бърз ход.
От вчера съм накиснал овес. Довечера ще го сваря и ще го пробвам. Но специално за овеса не видях никъде колко грама сварен овес е 1БВ
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Сря Окт 22, 2014 3:49 pm

to_she написа:От вчера съм накиснал овес. Довечера ще го сваря и ще го пробвам. Но специално за овеса не видях никъде колко грама сварен овес е 1БВ

Мериш в сурово състояние блоковете, които смяташ да свариш. След като ги свариш мериш отново и делиш на броя сурови блокове. 1 БВ овес е 14 г. Само накиснат - между 20-40 г - зависи от времето на киснене (и колко вода е поел - при мен се получава различен грамаж всеки път). Вареният също ще е с различен грамаж - ще зависи от времето на варене и колко вода е поел. Така че най-точния метод е - мериш суров, после в сварен вид и делиш на блоковете.

Така и за междинната закуска ще уцелиш точното количество овес, а зехтинът трябва да е 1/3 ч.л. за 1 БМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот mahona » Сря Окт 22, 2014 4:30 pm

Мисля че 12Б от калкулатора ще са ти малко ...дигни на 14 Б щом имаш и движение.С 14 няма да усещаш глад и си направи една стабилна закуска от поне 3Б с овес,извара и ядки или маслини.Овеса тегли по 14гр суров за 1БВ и след киснене или варене теглиш отново и делиш на броя на вложените блокове.Изварата не е 50гр ,а 56 гр....забъркваш си адската смес и съм сигурна ,че дори на обяд няма да си гладен.Съпругът ми е с близки до твоите мерки и съответно с точно твоето безразборно хранене,но като реши да е послушен :lol: по този начин се храни и се чувства сит.Упсс...Маня не съм прочела поста ти и почти те повтарям..извини ме :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 5:34 pm

mahona написа:Мисля че 12Б от калкулатора ще са ти малко ...дигни на 14 Б щом имаш и движение.С 14 няма да усещаш глад и си направи една стабилна закуска от поне 3Б с овес,извара и ядки или маслини.


Ето това вече ме зарадва. Вдигам блоковете и ще се помъча да съм по-стриктен с мерките.
Благодаря и на двете за съветите за овеса.
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот GODzillata » Сря Окт 22, 2014 7:26 pm

to_she написа:.... Една година си подхвърлях книжката "Не пуша". След това се хванах да чета и на 120тата страница хвърших цигарите и така вече 1година.


Браво, Тоше! :yess:

Все едно чета за мен - почти сме набори, хранех се като теб, пушех като теб, бях се освинил като теб, после като теб спрях цигарите (вече година и половина) и сега се мъча да слабея.......засега повече умствено! :mrgreen: :lol:

Добре дошъл, успех и весело зонуване! :bigsm40:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта