Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 12:24 pm

Katerinka написа: Бела да знаеш че развъдниковата сьомга е фрашкана с антибиотици, и анаболи , толкова много се разболява докато расте, че през цялото време я тъпчат с лекарства, толкова е отровна, че максимума на консумация е един път на пет месеца. Приятел на братовчед ми , който е рибар , е работил в такъв развъдник, и му е казал никога да не си купува развъдникова риба. Според мен е по вредна и от пилето.

Хммм, имаш ли информация сьомгата в МЕТРО дали е развъдникова, че ми се струва точно такава ... :hm:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 07, 2015 1:06 pm

За съжаление е развъдникова. То не само сьомгата, а и лаврака и ципурата също, таже пускат една био, и аз ги питам - тази биото от кой развъдник е, и те ми отговарят - от гръцки :lol: ама явно е хранена с био антибиотици :laugh1:
Преди време попроучвах малко за сьомгата, и се оказва, че по добрата е тихоокеанската, зашото е малко помалко замърсена, месото и е бяло, и затова не е толкова популярна, в момента я има в лидъл, но е оваляна в много подправки, и на мен не ми харесва.
А развъдниковата, за да придобие месото й популярния оранжев оттенък я хранят с брашно от черупкина скариди.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 1:15 pm

Ако ми кажеш, че и пъстървата я тъпчат с лекарства ... :(
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 1:19 pm

То май само скумрията си е океанска :laugh1: Само дето много мирише при готвене и е силно замърсена с диоксини, ПХБ и живак. Затова - фармацевтичен клас рибено масло - хем си получаваш нужните ЕРА/DHA, хем не ядеш "обогатена" риба.
Купуваш си къща на село с дворче, завъждаш си пилци, теленца и прасенца и ги храниш с ГМО царевица, ако не си си произвел от някой стар сорт дето не дава много реколта, но е уж по-не ГМО. Ама къде ще намериш чиста вода, с която да го поливаш, че то остана ли нещо, което не е замърсено.
Няма изгледи да се яде чиста храна, дори сам да си си производител по причина на глобалното замърсяване на водата, въздуха и почвата. Просто човек трябва да се опитва да избира най-малко обременените от химия и преработка продукти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 1:30 pm

Italiano написа:Ако ми кажеш, че и пъстървата я тъпчат с лекарства ... :(

Всичко, що е от развъдник е поддържано с лекарства и неспецифични за вида храни с цел бързо наедряване и реализация и намаляване загуби от евентуални болести поради неестествена среда за отглеждане.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 1:46 pm

Маня написа:То май само скумрията си е океанска :laugh1: Само дето много мирише при готвене и е силно замърсена с диоксини, ПХБ и живак.

Вчера хапнах малко скумрия - отвратителен мирис и вкус.
Не е за мен тази риба.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 07, 2015 2:11 pm

Пробвали да я изкиснеш във вода?
Ако не си препоръчвам ти да пробваш :)
И си купувам дребни скумрийки, те по малко са се цамбуркали във океанската супа :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 3:11 pm

Не, защото я купихме готова печена. Добре, че имаше и една пъстърва покрай нея, та да не си развалим никулдена. :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 07, 2015 3:42 pm

Фу, готова :bigsm19: обикновено не я почистват добре, а и никой не си играе да я изкисне. Правилно почистена и приготвена, скумрията е по вкусна и от паламуда :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 4:19 pm

Има доста разлика във вкуса на черноморската и океанската скумрия. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 07, 2015 4:29 pm

Манче, че ти още ли помниш черноморската скумрийка :) няма я от 67-68 година :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 5:03 pm

То и море вече няма, ама нейсе :laugh1: Или поне онова, което обичах. На сегашното не стъпвам от години.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Дек 11, 2015 4:59 pm

Честит рожден ден, Бела! Бъди здрава и вярна на Зоната! :bigsm22: :bigsm40: :goodluck: :butterfl: :butterfl: :butterfl:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот NikoLinia » Пет Дек 11, 2015 6:34 pm

Честито и от мен! Желая ти здраве, радост и късмет! :gift2: :occasion-birthday:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Съб Дек 12, 2015 4:11 pm

Благодаря за пожеланията момичета! Малко Зоната ми бяга напоследък, но ви чета и ще влизам в релси!
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Съб Дек 12, 2015 6:09 pm

_belladonna_ написа: Малко Зоната ми бяга напоследък...


Защо ми се струва, че на доста хора им "бяга Зоната напоследък" :laugh4: Не се обаждат, спотайват се, не си признават... Новопоявили се май само четат отвреме навреме... или изобщо не четат, а си мислят че са в Зоната...

Колкото повече чета Бари (сега като редактирам препрочитам всяка глава по два-три пъти, толкова повече се убеждавам, че "бягствата" трябва да са редки изключения (по повод и без повод). Всъщност възвръщането към хормоналния баланс (ако си го постигнал) след едно "бягство" става още със следващото балансирано зоново хранене. Но по-продължителните те връщат в началната точка. И са ти нужни усилия поне месец, за да пооправиш пакостите, които си си причинил с дългото тичане извън избраната пътека.

Признавам си без бой, че и на мен ми се случва да кривна, но максимум на едно хранене в рамките на месец. И определено се чувствам ОК. И не мисля да правя по-продължлителни кръшкания - постигнатото с толкова усилие е добре да се поддържа. Като при елитните спортисти - трябва да си във върхова форма, точно когато това е най-необходимо. А животът ни предлага достатъчно ситуации, в които изисква да сме във върхова форма.

Ех, пак се раазфилософствах :laugh1: Сори, Бела!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron