Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Сеп 30, 2014 8:42 pm

Не съм си представяла, че някога ще си направя дневник. Защото не обичам да се обяснявам, каквото правя си го правя без много да го обсъждам, макар че по принцип съм приказлива. Зоната за мен е режим сравнително либерален макар, че на пръв поглед не изглежда така. Най-вече заради кантара. И до сега напълно съм се възползвала от това консумирайки продукти зелени оранжеви и червени. И съм свалила общо 13 кг по този начин. Първия път 8, втория път 5 кг. От утре 01.10. е моят трети опит в Зоната. Вече си приготвих кутиите. Закуска -ябълка 220 грама 100 гр извара и 6 маслини-2 блока. Обяд 150гр извара, 240 гр. домати, 240 гр краставици, 80 грама пипер, 110 гр ябълка и 9 маслини -общо 3 блока. Следобедна закуска 50 грама извара, 120 грама ябълка, 3 маслини - 1 блок. За вечеря съм на гости и ще опитам на око.
Имам доста опит с популярните диети. На разделно хранене бях 4 г. и се чувствах прекрасно. Имах перфектно тегло, докато в един момент поради лични проблеми не го зарязах. Върнах се след година към него понапълняла 7-8 кг и за мое учудване този път не подейства. Не свалих и грам. Започнах Дюкан, свалих 10 кг, но си докарах здравословни проблеми -бъбреци, запек, хемороиди. За щастие се оправих след време. Минах и през метода на Емилова, но не е моя начин. Определено ми допадат режими, в които се яде :) .
Реших да си направя дневник и да се понапъна да пиша в него, защото не успявам да достигна капацитета на Зоната със добро общо състояние. Отслабвам, но има моменти след работа се чувствам като изцедена, а тук доста хора споделят, че са енергични. Подозирам една от причините е, че до сега включвах в менюто и червени продукти, така също закръглям грамажите-това за мен не е грешка, но знам ли. Да речем половин ябълка ми излиза 120 грама-приемам я за 1 БВ. Очаквам съветите и напътствията ви ако трябва и критики, този път имам цели 10-11 кг за сваляне. Започвам 66 кг. Падат ми се 10 блока на ден. Всеки ден вървя пеш поне половин час в обедната почивка. Сложила съм си физическа активност 0.6, защато имам физическо увреждане, айде да си кажа инвалид съм и се движа с две патерици. Предвид това, че ми коства повече усилия, мисля че по-високата активност е по-подходяща. През другото време съм с кола и движенията ми се свеждат до отделните стаи вкъщи и отделните електроуреди. Мисля да включа и по 20-тина клякания дневно и някои други упражнения от лежанка. Поне 54 кг да стана ще бъда удовлетворена. А още по-доволна ще бъда ако не се откажа след това :lol: , както правя до сега.
Ще се опитам поне в началото със зелени продукти този път, макар че аз приемам Зоната като режим без особени ограничения. Също ще се постарая да пиша тук да ме коригирате ако трябва. Надявам се да намирам време да споделям и да не се окаже поредния прашясал дневник. Мисля, че така по-лесно ще овладея тънкостите на Зоната.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 30, 2014 8:57 pm

Добре дошла, Бел ! :Hello:
Радвам се, че си вече едно ЗоНби със собствено място за споделяне! Искрено ти желая скорошно постигане на целта и много нови приятели ! Успех !!! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Tony » Вто Сеп 30, 2014 9:04 pm

Чудесно е, че си решила да следваш зоната по-стриктно и вярвам, че резултатите няма да закъснеят. :peace1:

Аз не знам каква ти е изварата и дали я смяташ по етикет, но ако не я смяташ по етикет може да е удачно да си я теглиш по 56 гр за 1 ПБ, както е дадена в таблицата.

Иначе 120 гр ябълка ми се струва доста за 1 ВБ, защото от тук излиза, че 1 ВБ обелена ябълка е 78 гр, като се извадят фибрите от въглехидратите.

Може грешката да е и у мен, че аз съм свикнала да смятам и тегля всичко до милимунда, ама така се чувствам по-сигурна и по-добре сякаш... :think2:
Последна промяна Tony на Сря Окт 01, 2014 10:09 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Сеп 30, 2014 9:22 pm

Благодаря Тони! Ах, в чудо ще се видите с мене като разберете каква либерална Зона правя :lol: Но затова си направих дневник, да вляза в пътя малко.
Изварата ми е насипна от млечен магазин, много е вкусна, на гранули, а не кремообразна, но няма данни за хранителна стойност. Права си 56 грама трябва да е. Ябълката ми обаче не е обелена значи 100грама по таблицата :lol: . А като излиза 120 грама режеш и хвърляш излишното ли? Аз досега имайки пред вид книгата и главата където е писано за границите на Зоната закръглях, но и това ще се опитам да променя.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Сеп 30, 2014 10:14 pm

Тони, ти с аптекарски везни ли мериш? :laugh: :laugh: Все пак, обърнете внимание, че в оригиналните източници за количествата въглехидрати и мазнини са дадени в чаши, лъжици и бройки (като се взима среден по размер зеленчук или плод).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 10:14 am

:lol: Не, Маня, не са ми аптекарски везните, ама е обикновена домакинска везна, която мери с точност до 1 гр. :) Иначе от 80 гр до 120 гр ябълка си е половин ВБ и ми се струва не толкова приемливо....половин блок разлика може да даде отражение на "настройката на карбуратора". Затова и съм свикнала да си меря всичко на везната, или в мерителната чаша за течности. Понякога когато разликите са толкова големи се доверявам на везната, определено.

Не знам дали е правилно, или не, но се чувствам по-сигурна и това ми носи удовлетворение. Вярно, че не всеки е като мен и би следвало да прави така както се чувства най-добре според неговите си разбирания.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Сря Окт 01, 2014 10:37 am

Е, престраши се за дневника, браво! :yess:

Дерзай в Зоната, може пък третият път наистина да е за щастие! :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 10:44 am

Тони, аз също меря. Както и всички, които сериозно сме се захванали със Зоната. Но просто не е нужно да се изпада в крайности да мерим до грам. Няма как продуктите на пазара в България да са идентични с базата данни в САЩ, от която се черпи инфото за съдържанието на храните във всякакви таблици из мрежата. Растат на различна почва, при различни климатични условия, при различно слънце, "хранят" ги с различни торове... Като се приберат българи от чужбина бързат да с наядат с български домат, чушка и плодове, защото вкусът им не е гумен или пластмасов, както на онези "стандартизирани" с определен размер, цвят и нам кво си още хибриди... А и това мерене стресира много хора и бързо се отказват от Зоната. Затова питах за "аптекарските везни" :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Tony » Сря Окт 01, 2014 11:02 am

Да, вероятно е така. То и тук има разлика между вкуса на белгийските домати и на испанските, например. Съгласна съм, че изпадането в крайности може да е стресиращо, но в случая не мисля, че става дума за това. То където са 78 гр ябълка, там са и 80 гр и това не би се отразило по някакъв неблагоприятен начин на организма ни, мисля, но 80 гр не са 120 гр все пак - това е нещото, което се опитвах да кажа в предишният си пост с тегленето и изчисляването.

Наскоро споделих, че след като преизчислих крушите си за закуска се почувствах по-добре, защото след 2 блока мазнини и протеини и 2,5 блока въглехидрати се чувствам по различен начин от когато ям по 2 блока от всичко. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Сря Окт 01, 2014 11:09 am

Какво правя аз с ябълките - ето днес за следобедна закуска имам 2 блока. Взел съм си ябълка, която тежи 230 гр.
Изяждам я, изхвърлям добре оглозгания кочан и ето 2 блока.
Ама и да беше 240 или 220 грама, същото щях да направя.
Вече ако е до 200 гр., ще изям цялата ябълка с кочана.
Та, мисълта ми е - не задълбавайте толкова!
Грамажите се тънят при меса, извара и т.н., но пак разлика в няколко грама не е проблем.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 01, 2014 11:20 am

GODzillata написа:Е, престраши се за дневника, браво! :yess:

Дерзай в Зоната, може пък третият път наистина да е за щастие! :)

Направо се престраших :) След дълго мислене и вътрешна борба го направих :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 01, 2014 11:22 am

Ити, твоят пост все едно аз съм го писала. Същото правя и аз :yess:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 01, 2014 9:32 pm

За утре си приготвих
закуска 220 гр кисело мляко 2 процента
56 гр. извара,80 грама грозде, 3 маслини
Обяд- омлет от 2 белтъка, 56 гр извара 240 гр домати 140 грама краставици 120 грама пипер и 25 грама грозде. Мазнини маслини 3 бр. и зехтин в тигана.
Общо 2 блока, като въглехидратите дойдоха мааааалко повече с около една трета блок.
Май два блока за обяд ще е по добре. Днес с тези три блока се озорих дъвках 40 минути и за разходка почти не остана време.
Следобедна закуска- 80 гр грозде, 56 гр извара, 3 маслини.
Вечеря риба, зеленчуци
С водата как ще се свиква незнам. Днес ходих около 10 пъти в тоалетната.
Вечерна закуска кисело мляко. Тази вечер ще я пропусна обаче, че вечерях в 21 часа.
Забравих да кажа, че пия 3 кафета на ден.
Последна промяна _belladonna_ на Чет Окт 02, 2014 12:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот gogo » Чет Окт 02, 2014 12:32 pm

_belladonna_ написа:С водата как ще се свиква незнам. Днес ходих около 10 пъти в тоалетната.

Има решение, което се казва - памперс. :laugh4: :laugh1: :laugh3:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 02, 2014 12:36 pm

gogo написа:
_belladonna_ написа:С водата как ще се свиква незнам. Днес ходих около 10 пъти в тоалетната.

Има решение, което се казва - памперс. :laugh4: :laugh1: :laugh3:

Но трябва да намаля и физическата активност, пък нали трябва да се движим. 10 пъти на ден до място, което ми е в края на коридора в работата сигурно километър навъртам :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 03, 2014 8:45 am

За 2 дни килограм и половина надолу, сигурно само вода но са си килограм и половина :)
За днес закуска-56гр извара/1бп/,грозде 80гр/1 бв/,3 зелени маслини с чушка, според ме стават/1бм/, половин кофичка кисело мляко 2% 1бпвм. Общо 2 блока.
Обяд-240гр. домати /1бв/,260гр краставици/0.5бв/,130гр суров пипер /0.5бв/ 112 гр извара 6 маслини. Общо 2 блока.
След. закуска 80 гр грозде с 56 гр извара и три маслини
Вечеря 126 гр свинско кюфте червено, но каймата е хубава, зеленчуци 2 блока, вино 1 блок зехтин в салатата Общо 3 блока.
Късна закуска чаша прясно мляко 1.5%
Много късно вечерям около 9 часа и мисля че мога да пропускам късната закуска. Лягам си около 11 часа. Как мислите? Не мога да и свикна нещо.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта