Дневникът на Tedy

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Вто Сеп 30, 2014 4:41 pm

Здравейте, От доста време разглеждам форума и чета дневниците и рецептите и смятам ....
Днес реших и аз да се регистрирам и да си направя един дневник. Днес ми е парвият ден със Зонат, мислех че няма да е толкова трудо, но като запонах да смятам и да слагам нещата на кантара и разбрах че ще е доста трудно, поне в началото.
Та за мен... Аз сам на 26год., работата ми е предимно на компютър и мн болешки ме налегнаха в последно време. Един приятел ми препорача "Зоната" и аз започнах да чета. Искам да опитам парво да сваля едни 55-6кг които ме мачат от много отдавна и да видя дали наистина чрез здравословно и балансирано хранене ще се чувствам по-добре. В момента сам 60кг и съм висока 166см. Спортувам когато ми остане време, за тонус и разтоварване от ежедневието. Посещавам зумба, тае бо и аиробика, зависи от настроението, 2-3 пъти в седмицата.
Прочетох доста обстойно всичко в сайта и според калколатора, подходящи за мен са 9 блока. Вчера направих сметките и ресхисх да започна с това меню:

Закуска - 2блока
КИСЕЛО МЛЯКО 2% - 220гр - 1БП + 1БВ + 2БМ
ОВЕСЕНИ ЯДКИ - 15гр - 1БВ
СИРЕНЕ (обезмаслено) - 42gr - 1БВ

Обяд - 3блока
ПИЛЕШКИ ГЪРДИ - 84гр - 2БП
ДОМАТИ (нарязани) - 240гр- 1БВ
ПИПЕР/ЧУШКИ (зелени, червени) нарязани - 120гр - 1/2БВ
ЯБЪЛКА - 1/4бр - 1/2БВ
Олио - 3гр - 2БМ

Вечеря- 3блока
ПИЛЕШКИ ГЪРДИ - 84гр - 3БП
ДОМАТИ (нарязани) - 240гр- 1БВ
ПИПЕР/ЧУШКИ (зелени, червени) нарязани - 120гр - 1/2БВ
ЯБЪЛКА - 3/4бр - 1 1/2БВ
Олио - 3гр - 2БМ

Допалнителна закуска - 1блок
КИСЕЛО МЛЯКО 2% - 200гр - 1БП + 1БВ + 1БМ


Знам, че общо излизат 8 блока, но просто немога да изям толкова мн храна, ще се опитам да свикна и да си правя менюто за 9 блока. Не се чувствам гладна.
Много ми се иска, ако имам някакви грешки при смятането да ми помогнете да ги поправя.
Това е за сега от мен. Ще се постарая да пиша всеки ден и ще очаквам отговорите ви.
Хубав краи на деня :smdance:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Дневникът на Tedy

Зоната
 

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот mahona » Сря Окт 01, 2014 10:32 am

Добре дошла в Зоната Теди! Добре си започнала със зелени храни от таблицата и резултатите няма да закъснеят...убедена съм!Замени олиото с ядки,маслинки,зехтин и ще е още по добре.Замени овесените ядки с овес,който може да закупиш в руските вериги "Берьозка" или от нета.Пий нужното количество вода сметнато по калкулатора в сайта и прочети в дневника на Гого указанията за рибеното масло.Чети дневниците и темите тук и ще научиш много от всички тях.Аз лично без дневниците и хората тук не бих започнала и постигнала нищо.Безценен е сайта и опита на всички,пък било то и отказалите се.Успех ти желая! :bouquet:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот GODzillata » Сря Окт 01, 2014 10:40 am

TiTi написа:...В момента сам 60кг и съм висока 166см. Посещавам зумба, тае бо и аиробика...


Според мен едва ли при тези мерки имаш проблеми с килограмите....е, може би можеш да свалиш още 2-3, но при тази твоя активност едва ли ще ти е проблем.

Май сега е момента да качиш снимка тип "сега" и друга по-натам тип "след Зоната" - та да се онагледи разликата. :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 10:55 am

Здравейте, много се радвам че вече имам и отговори в моето дневниче. Килограмите ми не са много, но сам бивш спортист и след като приключих със спорта качих доста, които не ми харесват. Реших, че Зоната може да ми помогне да се науча да се храня здравословно и балансирано.
За днес храната ми ще е същата с изключение на закуската, която сега ще спретна набързо - 2 блока - 42гр. ПИЛЕШКА ШУНКА + 42 гр СИРЕНЕ (обезмаслено) + 25 гр Пълнозърнест сухар + 6 бадемчета.
Чета доста дневниците на всички, записвам си рецепти и хрумвания за разнообразни съчетания на храните, надявам се Зоната да ми помогне да се чувствам по-добре и да изглеждам по-добре :laugh: .

Хубав ден на всички от мен :love: :love:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Italiano » Сря Окт 01, 2014 11:26 am

TiTi написа: Закуска - 2блока
КИСЕЛО МЛЯКО 2% - 220гр - 1БП + 1БВ + 2БМ
ОВЕСЕНИ ЯДКИ - 15гр - 1БВ
СИРЕНЕ (обезмаслено) - 42gr - 1БВ

Обяд - 3блока
ПИЛЕШКИ ГЪРДИ - 84гр - 2БП
ДОМАТИ (нарязани) - 240гр- 1БВ
ПИПЕР/ЧУШКИ (зелени, червени) нарязани - 120гр - 1/2БВ
ЯБЪЛКА - 1/4бр - 1/2БВ
Олио - 3гр - 2БМ

Вечеря- 3блока
ПИЛЕШКИ ГЪРДИ - 84гр - 3БП
ДОМАТИ (нарязани) - 240гр- 1БВ
ПИПЕР/ЧУШКИ (зелени, червени) нарязани - 120гр - 1/2БВ
ЯБЪЛКА - 3/4бр - 1 1/2БВ
Олио - 3гр - 2БМ

Допалнителна закуска - 1блок
КИСЕЛО МЛЯКО 2% - 200гр - 1БП + 1БВ + 1БМ

Здравей, Тити!
Забелязвам няколко неточности в менюто ти.
Млякото сутринта си го смятала за 2 МБ, а вечерта - за 1 МБ.
Пилешките гърди на вечеря си ги дала 3 ПБ, където всъщност "грешката е вярна", а на обяд си ги хапнала за 2 блока, което не е правилно.
Всъщност обяда го пишеш 3 блока, пък имаш по 2 блока ...
Пропуснала си следобедната закуска, а минимумът хранения за деня е 5!
Обезмасленото сирене го виж по етикет, защото, ако е това, което си мисля, е доста повече от 42 гр. за блок. Някъде около 70+ май беше.
Ябълките ще ти е по-лесно и точно да ги мериш на грамаж, че така с четвъртинки и третинки ... и както има различни размери ябълки ...

И така. Първите 2 седмици ще си така, пък после ще видиш колко лесно става всъщност.
Успех, не се отказвай!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот _belladonna_ » Сря Окт 01, 2014 11:33 am

Здравей и от мен. Благородно ти завиждам че 8 блока са ти много, на мен преди 9 блока не ми достигаха. Сега вдигнах малко физ. активност, та да станат 10. Явно имам апетит :lol: В началото изглежда трудно, но всъщност не е чак толкова, свиква се. Успех!
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот gogo » Сря Окт 01, 2014 12:43 pm

Здравей и от мен. :) Ще добавя към казаното до тук, че ако трябва да е балансирано киселото мляко като БП+БВ то трябва да бъде 0,1% масленост а не 2%. ;). 8 блока е минимума, които трябва да се приемат. Идва от количеството протеини които са необходими на човек на ден.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 1:44 pm

Много благодаря Italiano за уточненията, ще изчистя несъоветсвията. Иска ми се да се храня максимално по правата. По калкулатора в сайта ми излезе 9 блока, но още първия ден видях че няма как да изяждам толкова много храна :о До сега сам се хранила по 2 макимум 3 пъти на ден и сега ми е малко трудно. А по отношение на броя хранения, работата ми е такава че мога да ям само в точно определени почивки и просто нямам физическото време да ям 5 пъти. Голям проблем ли е ако приемам необходимите блокове за деня, но в 4 хранения?
За вечеря си спретнах един миш маш по рецепта от сайта, изглежда много добре, сигурна съм че ще е и толкова вкусен.

Много ви благодаря за уточненията по дневното ми меню, това е най-сложната част от зоната.

Обяд - 2блока
ПИЛЕШКИ ГЪРДИ - 56гр - 2БП
ДОМАТИ (нарязани) - 240гр- 1БВ
ПИПЕР/ЧУШКИ (зелени, червени) нарязани - 120гр - 1/2БВ
ЯБЪЛКА - 50гр. - 1/2БВ
Бадеми - 6бр - 2БМ


За вечеря миш маш


Допалнителна закуска - 1блок
КИСЕЛО МЛЯКО 0.1% - 200гр - 1БП + 1БВ + 1БМ

Усмихнат ден :)
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 2:00 pm

Теди, когато ползваш мляко от 0.1% трябва да добавиш 1 блок мазнини - най-добре ядки.
Когато ползваш мляко 2% - не добавяш мазен блок за него.
За предпочитане е да не пропускаш 1 блок за следобедна закуска. Можеш да погледнеш рецептата за бонбонките на Кари като включиш в нея протеин на прах и удвоено количество ядки. Така всяко едно бонбонче е точно 1 блок, можеш да си го пъхнеш в джоба и да го хапнеш дори да не си в почивка. Същото се отнася и за различните мъфини.
Последна промяна Маня на Сря Окт 01, 2014 3:21 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Italiano » Сря Окт 01, 2014 3:17 pm

TiTi написа:... по отношение на броя хранения, работата ми е такава че мога да ям само в точно определени почивки и просто нямам физическото време да ям 5 пъти. Голям проблем ли е ако приемам необходимите блокове за деня, но в 4 хранения?

Ами, в крайна сметка по-добре с 4 хранения и в/около Зоната, отколкото изобщо да не опитваш.
Но има разни трикчета, както Маня е дала пример, с които да си вземеш следобедния блок, без да ти се налага да сядаш на маса.
Бонбончето е най-добрият вариант.
Аз понякога ползвам течен вариант на блокче, когато ходя да играя футбол и на полувремето го изгълтвам за секунди - в немного вода още у нас си разтварям по 1 блок сух протеин, мед и тахан. Нося си го в малко шишенце или бурканче, като го разклащам хубаво, за да се разтворят продуктите.
Друг вариант е да си носиш айран в шишенце, само че тогава шишето ще е по-обемисто. Изгълтваш го за секунди и готово.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 4:37 pm

Супер много ви благодаря много ми помагате. Ще оправя и тази част от моята Зона. Ще пробвам бонбоните, доста е забавно да се готви в Зоната :smdance:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 4:39 pm

Пропуснах да попитам. Какво кисело мляко е най-добре да ям, за дасам в зоната, да е балансирано?
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 4:41 pm

Верея 0.1 % с добавяне на блок мазнина под формата на ядки (3 бадема, 3 лешника или 1 орех например)
Елби 2% - без добавяне на блок мазнини.

Това са двете марки, които са сравнително добре балансирани и без разни странни примеси. Елби Булгарикум е фирмата, която поддържа щамовете на бациликус булгарикус, с които се квасят и сирят българските млека, и които създават незаменимите качества на българското кисело мляко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 5:09 pm

Това Елби 2% от каде си го купуваш. Много добри неща прочетох сега за него в интернет, а си мисля че дори не сам го виждала по магазините. Много отдавна се мача да намеря кисело мляко което дори мъничко да се доближава до истинското. За сега Боженци за мен е най-блиско, но мн бих искала да пробвам и това.
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Сря Окт 01, 2014 5:53 pm

Аз го купувам в Билла и Верде около нас. Имат представителен магазин доколкото знам на пазара Ситняково. Ето адресите на фирмени магазини в София:
ул. “Сирак скитник” 9, пазар Ситняково, гр. София 1111
ул. „Филип Аврамов“ и ул. „Александър Паскалев“ - пазар "Младост-4", гр. София 1715
ул.“ Иван Арабаджията“№1, кв. Дружба 1, общ. Искър, гр. София 1592
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 5:57 pm

:bouquet: Благодяра ти мн, ще го потърся. :bouquet:
Последна промяна Tedy на Сря Окт 01, 2014 6:11 pm, променена общо 1 път
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта