Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот gogo » Чет Дек 04, 2014 2:58 pm

Диди, не се притеснявай, поръчката ти ще дойде. Досега на мен не ми се е губила поръчка, да не чуе дяволът :laugh4: , а имам над 30 . Добра идея е да провериш лично в пощата дали не е пристигнала без ти да получиш съобщение. В такава ситуация съм изпадал и като отида в пощата и настоя да ми потърсят пратката, - я тя тук - а известие няма. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Дек 05, 2014 1:32 pm

gogo написа:Диди, не се притеснявай, поръчката ти ще дойде. Досега на мен не ми се е губила поръчка, да не чуе дяволът :laugh4: , а имам над 30 . Добра идея е да провериш лично в пощата дали не е пристигнала без ти да получиш съобщение. В такава ситуация съм изпадал и като отида в пощата и настоя да ми потърсят пратката, - я тя тук - а известие няма. Успех. :)


Всичко е ток и жица! Вчера получих известието, днес си ги взех. Май е добра идея да поръчам нова пратка сега, че са само 120 (не 240). Вие как и кога ги поръчвате? В смисъл откъм времеви период, така, че да не свършат преди новата доставка? :think2:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Дек 05, 2014 1:45 pm

След първата голяма опаковка, преди да я получа още на 10-тия ден направих поръчка за 1 малка тя ми стига за 20 дни), после след още 10 дни нова поръчка за опаковка от 120 капсули. Междувременно първата голяма беше пристигнала. Така си осигурих запас поне за 20 дни и вече поръчвам в момента, в който ми пристигне новата опаковка, т.е. през 20 дни. Но тъй като транспортните разходи поскъпнаха почнах да си поръчвам по 2х240. Така поръчвам през 40 дни
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Дек 05, 2014 1:57 pm

Manya написа:След първата голяма опаковка, преди да я получа още на 10-тия ден направих поръчка за 1 малка тя ми стига за 20 дни), после след още 10 дни нова поръчка за опаковка от 120 капсули. Междувременно първата голяма беше пристигнала. Така си осигурих запас поне за 20 дни и вече поръчвам в момента, в който ми пристигне новата опаковка, т.е. през 20 дни. Но тъй като транспортните разходи поскъпнаха почнах да си поръчвам по 2х240. Така поръчвам през 40 дни


Хммм, 2x240 ? Това не отива ли на митницата ? :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Дек 05, 2014 2:02 pm

Невинаги. Зависи от късмета ти при "оценка на риска" :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Пет Дек 05, 2014 2:30 pm

Но пък, ако отидеш там, ще те удари ДДС-то ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Дек 05, 2014 2:49 pm

За 1 година поръчки в iHerb съм ходила само веднъж до митница, но поръчката беше над 80$. Т.е. не ходих, а DHL ми я оформи и донесе на крака, като доплатих митническите сборове.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Melkat » Пет Дек 05, 2014 4:00 pm

Manya написа:За 1 година поръчки в iHerb съм ходила само веднъж до митница, но поръчката беше над 80$. Т.е. не ходих, а DHL ми я оформи и донесе на крака, като доплатих митническите сборове.

Това с DHL е интересно, Маня. Как става номерът, в случай, че някоя пратка отиде на митница?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Дек 05, 2014 4:53 pm

От DHL ти се обаждат, че имаш пратка, питат те имаш ли EORI. Ако нямаш по мейл могат да ти изпратят всички необходими документи, които да попълниш и подпишеш (има и едно нотариално заверено пълномощно към тях). Извадат ти EORI, извършват всички действия по митническо освобождаване митнически и накрая ти донасят пакетчето, като си плащаш на куриера дължимата сума за извършените услуги и митнически и данъчни плащания. За следваща пратка вече си имаш EORI и процедурата се скъсява с цяла седмица. Просто ти освобождават пратката, плащат от твое име, а ти им възстановяваш при доставката сумата. Това е за доставки чрез тях. А това EORI вече можеш да го ползваш при всякакви доставки, минали през митница.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Пет Дек 05, 2014 5:11 pm

И с колко ти се оскъпява доставката чрез DHL?
Т.е. колко плащаш за тяхната услуга?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Дек 05, 2014 5:22 pm

Уважаеми клиенти,

Уведомяваме Ви, че от 1 Август 2014г. услугата на DHL Express България „Заплащане на митни сборове от името на клиента” ще бъде на стойност:
2% от сумата на митните сборове, но:
- не по-малко от 8 лв. (без ДДС) за физически лица
- не по-малко от 20 лв. (без ДДС) за юридически лица
Моля да имате предвид, че тази такса не се прилага за клиенти, които имат договор за митническо представителство с депозит в DHL Express България.
В случай, че имате въпроси по отношение на тази услуга, моля не се колебайте да се свържете с отдел „Обслужване на клиенти” на телефон 0700 17 700 или *3456.

С уважение,
Екипът на DHL Express България


Естествено, услугите им се ползват за по-големи поръчки (когато човек си ги разреши :lol: ). И при всички случаи, като си направиш калкулацията (е не чак така тънко като Ити ;) , че мен хич не ме бива в тия сметки) пак излиза много по-евтино, отколкото да си го купиш в БГ. Снощи синът ми ми каза, че в аптеката до тях имало "нашето" рибено масло, но в опаковка от 90 капсули и струва 36 лв. Смятайте, но и с увеличените транспортни разходи от iHerb си излиза по-евтино, и то за 120 капсули.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Яну 07, 2015 5:01 pm

Днес ми пристигна 240 капсули Рибено масло в пощата ( ЙЕЙ! Не отиде в митницата, късмет си беше, че и долара е висок), та, ми подхвърлиха за почивка от рибеното масло? :th:

Вие правите ли такава? Трябва ли въобще да се прави, като с други лекарства (като котешки нокът примерно)?
Някаква информация какво е казал Бари за това? :hm:

Аз пия по 5 таблетки на ден (което е 3 милиграма).
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Сря Яну 07, 2015 5:27 pm

Каква почивка?
Да пиеш, пиеш, пък после да трябва да спреш за някакъв период ли?
Няма такова нещо, ако пиеш качествено масло без токсини.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Яну 07, 2015 5:30 pm

Пия си ей това! Не знам, аз също не смятам, че трябва да има почивка, защото рибеното масло не е лекарство точно. Ама нали на опаковката пише да пиеш по 1-2 таблетки, а ние пием по повече и ... затова.

Нямам идея, затова питам вас, аз като не знам, няма смисъл да се правя, че имам представа :lol:

Смятам, че това рибено масло е добро, доколкото знам доста хора го приемат.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пон Апр 20, 2015 1:26 pm

Пуста работа, не съм писала отдавна!

Коментирахме нутрибулет-а с Гого и Маня, та, само за справка - още го ползвам! Всеки божи ден почти! Много си го обичам (като да не повярваш, че говоря така за нещо, купено от ТВ :lol: )

Смених само протеина. Сега съм с неовкусен, по-точно този. Не е лош. Аз като цяло съм доволна от Now Foods.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 1:32 pm

О, нутрито ми е спасението в момента :laugh1: Нали съм беззъба баба :laugh1: Всякакви "смутита" било с протеин, било с олимпус 0% минават през него - закуска, обед и вечеря. Всеки ден благославям колегите ми, които ми направиха този подарък. Май до снощи (когато си сготвих спанака) кажи речи два месеца само "течния шоколад "и "тахан халвата" се приготвят на ръка. Всичко минава през нутрито.
И аз съм само на този протеин, защото ми е най-удобен за всякакви комбинации.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron