Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Katerinka » Чет Авг 06, 2015 1:43 pm

Честит рожден ден и от мен :bouquet: :bouquet: :bouquet: малко на патерици, ама жътва е при нас инямам време.
Да си много здрава, и щастлива, и все по красива!!!!!!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 08, 2015 2:11 pm

Изображение
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 08, 2015 2:14 pm

Година и почти 2 месеца в зоната...и леко започнах да скъсявам панталоните както обещах :laugh1: Догодина дай боже с къси да ви се представя :smdance: ..Ами..зонувам си и свалям обиколки и по малко килограми,но пък определено вече се вижда и без лупа резултата :smdance: :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Suzi » Нед Авг 09, 2015 12:09 pm

Браво, Махонче :bigsm20: Продължавай в същия дух и догодина чакаме снимка с къси гащета и широка усмивка :bigsm18:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Katerinka » Нед Авг 09, 2015 12:53 pm

Много си хубава......и аз искааааам :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Авг 09, 2015 4:37 pm

Запаси се със зеленчуци за зимата Кате под формата на всичко ,което може да прибереш като пчеличка..изкарай до другото лято в зоната и резултатите ще са перфектни...аз имам за цел да свалям до декември каквото успея а после до април да задържам и после отново едни 3 месеца в зелено ..и съм готова.. :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Ное 07, 2015 5:32 pm

:swipping: Здравейте мили мои!Прашаса ми дневничето,но аз продължавам да съм в Зоната. :smdance: Много неща ми се случиха през това лято..някой добри,други не толкова и на моменти ми се наложи да кръжа около зоната,а в последните 10-на дни излязох тотално от нея,но отново се намъквам постепенно там.Случи ми се обаче нещо ,което бих искала да споделя с вас,за да не го правите и вие.Лепна се за мен грипния вирус ,който обикаля из нашите гори и паланки..оня с хрема,гърло и т.н.При мен обаче той реши да не остане в гърлото ,а да слезе по надолу под формата на бронхит..малко късно се усетих и докато започна да лекувам ..хоп..срина ми имунната система...и ми се залепи Херпес зостер!Ей тази гадост само който не е изпитал той няма да разбере какво е...болки и обрив в невероятно съчетание!И тук идва интересното...при разговор с 3-ма лекари (дерматолог и невролог и семеен лекар) ...бяха единодушни, че този срив е от вируса ,но подпомогнат от недостатъчното количество Омега 3 и витамини в организма ми.. :think2: И аз се сетих ,че от 3 месеца почти... не пия рибено масло,а витамини не съм си купувала от пролетта.Покрай проблемите в дома ми съм пренебрегнала тази грижа за себе си.Това е помогнало на вируса да ми направи сериозна беля,която ще помня вечно като изживяване и болки!А аз си мислех ,че зонувайки и хранейки се с цялото разнообразие на лятото и есента нямам толкова нужда от добавки.Да ама не!За съжаление продуктите с които се храним са "кухи"..тоест нямат описания състав в тях в пълен обем поради ред причини и приемането на витамини,минерали и омега 3 е безкрайно важно както за зонуващи,така и за близките ни ,които не се хранят в Зоната.А иначе за цялото лято и зонуване и незонуване свалих още 4 кг и за мен Зоната е моя начин на хранене!Но повече няма да пренебрегвам нито рибеното масло нито витамини и минерали ,които ще си избирам според настроението си :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Ное 19, 2015 1:18 pm

Вече оздравях...идея нямам заради престоя ми в Зоната ли или по друга причина ,но херпес зостер-а ми се излекува по скоро от очакванията и на лекарите ми.Това е супер,защото отново зонувам ,но вече с рибено масло и със сок от нони в добавка по 30 мл сутрин за засилване на имунната система и баланс на жлезите с вътрешна секреция.Чувствам се много добре ,взех си поука и продължавам напред! :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Ное 22, 2015 2:33 pm

Днес приятелка ,която също се храни в зоната забърка следния ябълков сладкиш :600 гр ябълки - 6БВ; 28 гр трици - 2БВ; 8 ореха натрошени на парченца - 8 БМ ; 2яйца + 12 белтъка - 8БП ; стевия,канела,ванилия на вкус и 1/2 бакпулвер.Ябълките нарязани на кубчета се сваряват в малко вода ,докато останат без течност.Двете яйца и 6 белтъка се разбиват добре и към тях се добавят триците.Престояват около 30 мин.Смесват се с орехите,стевия,охладените и отцедени ябълки и бакпулвера и подправките.Пече се в загрята фурна на 180 градуса.След като е готово се сипват отгоре останалите 6 белтъци разбити на сняг и се запича леко.Това е сладкиш в който има 8Б П+В+М.Делим полученото на 8.Може да се направи и с друг плод-круши,тиква,дюли.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Маня » Нед Ное 22, 2015 2:48 pm

Звучи вкусно. Но е грехота плодовете да се "убиват" с термична обработка. С тиква е приемливо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Ное 22, 2015 3:05 pm

Абе за да имам сладичко понякога ще си навлека тоя грях с някоя друга ябълка ..пък каквото ще да става :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 12:15 pm

Обаче ми се струва, че с отцеждането на ябълките се нарушава балансът.
А то точно в сока са най-много въглехидратите.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 22, 2016 4:13 pm

Махони направи ли соления кекс? Виж и какви пайчета направих :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта