Дневникът на Zuzulin

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 9:37 pm

LoveJoy написа:Сори, Зузу, пропуснала съм да регистрирам факта, че на опаковката е нямало данни и реших да се изфукам с новите си знания за това как се смятат блокове :laugh1:

Всичко е ОК,така на практика прилагаш наученото-нали и двете сме нови в зоната :yess:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Зоната
 

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Karrita » Сря Май 21, 2014 5:56 am

Manya написа:На почти нито едно българско сирене няма посочени протеини, въглехидрати и мазнини.

На " Роса" и "Сердика" има табличка. Излиза 37 гр за блок, ако не се лъжа.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Съб Май 24, 2014 8:33 pm

Karrita написа:
Manya написа:На почти нито едно българско сирене няма посочени протеини, въглехидрати и мазнини.

На " Роса" и "Сердика" има табличка. Излиза 37 гр за блок, ако не се лъжа.

Карита мерси за инфото :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Нед Май 25, 2014 11:25 am

Здравей те,ето ме и мен след 4 дни тотално извън зоната се завръщам.Не съм се хранила с боклуци(като изключим прегрешението с 2 парченца шоколад и един сладолед)-храната си беше по мерки ,по таблица,но с много голяма часова разлика и само три хранения за целия ден.
Изводите-кантара показва все едно и също-нито съм качила,нито съм свалила,НО тези три дни бях с чудовищно главоболие,което според мен не се дължеше само на напрежението от тичането по задачи нагоре-на долу. :refuse:
Купих си брашно от нахут,но на етикета няма нищо за протеини,въглехидрати и мазнини-някой да има информация? :th:
Търся и съвет за овеса-пристигна и се чудя как да го приготвям?Някъде из дневниците четох,че някой го варят,други накисват и аз сега не знам какво да правя???? :hm:
Та от днес съм на линия и ви пожелавам приятно зонуване :) :) :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 11:54 am

Зузу, здравей. Имам 2 пакета с брашно от нахут на различни фирми и на двете въглехидратите са 57 г, белтъчини 22 г, мазнини 6,69 г. Значи 1 блок излиза 15,79. Още за нищо не съм го ползвала моето, но явно съм чела, че някой да го ползва, та даже с 2 пакета съм се заредила :laugh:
От всички саги, които изчетох за овеса стигнах до извода, че най-лесно се вари с две завирания на водата и аз така го правя. Някои го консумират само накиснат, но на мен ми харесва сварен и го ям почти всяка сутрин за закуска.
Меря си 210 г суров (15 блока), оставям го да заври и изключвам котлона. След 3-4 часа повтарям процедурата и го оставям до сутринта - поел е всичката вода и се топи в устата. Тогава меря цялото количество и разпределям в 5 чашки от котидж по 3 блока. Много са удобни тези от Лидл, защото са с хубави капаци.
После по твое желание си добавяш блокове протеин и мазнина. Аз най-често го хапвам солен - блок пуешка шунка, блок извара и/или блок сиренце, заедно с 9 маслини и шарена сол. Тази закуска спокойно ме държи 4-5 часа до обяда :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Нед Май 25, 2014 12:03 pm

Tatyana написа:Зузу, здравей. Имам 2 пакета с брашно от нахут на различни фирми и на двете въглехидратите са 57 г, белтъчини 22 г, мазнини 6,69 г. Значи 1 блок излиза 15,79. Още за нищо не съм го ползвала моето, но явно съм чела, че някой да го ползва, та даже с 2 пакета съм се заредила :laugh:
От всички саги, които изчетох за овеса стигнах до извода, че най-лесно се вари с две завирания на водата и аз така го правя. Някои го консумират само накиснат, но на мен ми харесва сварен и го ям почти всяка сутрин за закуска.
Меря си 210 г суров (15 блока), оставям го да заври и изключвам котлона. След 3-4 часа повтарям процедурата и го оставям до сутринта - поел е всичката вода и се топи в устата. Тогава меря цялото количество и разпределям в 5 чашки от котидж по 3 блока. Много са удобни тези от Лидл, защото са с хубави капаци.
После по твое желание си добавяш блокове протеин и мазнина. Аз най-често го хапвам солен - блок пуешка шунка, блок извара и/или блок сиренце, заедно с 9 маслини и шарена сол. Тази закуска спокойно ме държи 4-5 часа до обяда :yess:

Тан4е,първо благодаря ти много за рецептите и бързия отговор на имейла-още не съм имала възможността да се възползвам,но тези дни със сигурност :yess: .
И аз най-накрая се добрах до Лидъл и се заредих с този по ниско маслен котидж.Та на това количество- 210 гр.овес колко вода слагаш горе-долу?
И аз някъде четох за брашното от нахут и за това го купих,а и по пътя на логиката-нахута като е в зелените би трябвало и брашното му да е по полезно,нали? :hm:
Мисля следобяд да се завъртя из кухнята нещо да измисля :chef1:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 12:20 pm

Логично е и брашното от нахут да е от зелените, но не съм сигурна :think2:. За пръв път сега ще го ползвам, макар, че и аз още не знам за какво. То затова съм взела и втори пакет, като съм забравила, че вече имам :lol:
А водата на око я слагам - горе-долу два пъти повече от овеса и всеки път си я поема. Понякога преди второто завиране слагам още малко и всичко си изпива. Имай предвид, че бързо завира и да си около него, че много кипи ;)
Аз ви напускам за седмица, но после ще чета какво ново сте измислили, докато ме няма :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Нед Май 25, 2014 12:30 pm

Танче,весело ти изкарване и после ще падне четене :laugh1: ,аз само три дни не бях и сега не мога да изчета всичко :laugh4: ,а обяд трябва да правя.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Karrita » Нед Май 25, 2014 3:24 pm

Зузу, брашното от нахут аз го ползвам много редовно за сладкиши, мъфини, солени кексове, палачинки и още каквото се сетиш. Навсякъде можеш да заместиш триците или друго брашно с това и е много вкусно.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Нед Май 25, 2014 10:23 pm

Хора, от къде го купувате това брашно от нахут?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 10:47 pm

Хипо, едното го взех от магазина за здравословни храни, който е до Халите, на ул. Екзарх Йосиф. От там взимам и овеса, който на място мелят на брашно. Това от нахута е готово, пакетирано по 500 г. Другото онзи ден го взех от един подобен магазин на ул. Солунска, защото бях забравила, че вече имам :). Не си спомням къде точно се намира, но е някъде между бул. Витоша и Христо Ботев.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Нед Май 25, 2014 11:34 pm

Този до Халите ме устройва идеално. Мерси много. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 27, 2014 8:31 pm

И аз да попитам за брашното от нахут и овесено колко ви идва цената за 1/2 килограм? Тук при мен се връзва около 1.70 евро, като овесеното е с 10 цента по - евтино. Питам, да знам като си заидвам на бг, да се запасявам или не. :lol:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 27, 2014 8:49 pm

Здравей те, първо да ви се похваля, а после и пожаля.
След 15 дни в зоната (или около нея) килограмите са 67.800, но за сметка на това от последното измерване на ханша, талията и бедрото съм - 2см. :) много съм доволна!
Онзи ден реших и аз да правя мъфини по моя рецепта, но зонови - всичко беше ок, но забравих да сложа стевия и се получи...... Нито сладки, нито солени, но с аромат на лимонена кора и ванилия , залепнали по хартииката и страшно сухи :laugh1:
Днес съм се разбързала и приготвям за мен обяд и за половинката и детето - та ги сготвих едни в бързината. Правих кюфтенцата от тиквички по рецептата на Tatyana, но под нея на листа съм записала и тази за нахутени кюфтенца и като да ги разделя вместо на 6 - делих на15 :laugh1: шемет съм. Бре като започнах да ги разпределям в тавата и нещо ми се видя не както трябва и за по-лесно ги нашляках във формите за мъфини. Чак като ги опекох зацепих, че съм сбъркала, но после ги до натъкманих при обяда.
Привечер малко се олях - бяхме на рожден ден и ти италиански мезета..... Мани, мани...... Но не съм прекалявала и само си опитвах по парченце-две. Пропускам вечерята и само късна с кисело мляко и бадеми.
Това е от мен и леко ви зонуване. :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот tanita68 » Сря Май 28, 2014 4:40 pm

То и аз в началото като правех мъфини ги слагах в хартиени чашки и хартията ми залепваше. Някой беше писал, че ги слага в хладилника и после хартията по-лесно се отлепва, но аз лично не съм го пробвала. Купих си силиконови и в тях не залепва. А в последно време си преправих една рецепта за 8бр и ги пека в кръгла силиконова тавичка като сладкиш, след това режа на 8 и готово.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Сря Май 28, 2014 4:46 pm

tanita68 написа:пека в кръгла силиконова тавичка като сладкиш, след това режа на 8 и готово.

И аз имам силиконови форми-няколко вида, но с хартииките ми е по лесно, че няма нужда да мия - то мързела не мори, а мъчи..... :laugh:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта