Дневникът на Zuzulin

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Май 12, 2014 7:24 pm

Здравей те и от мен!!След двуседмично четене из сайта и форума,с малко подготовка и аз днес най-сериозно започнах да зонувам.Мерки и теглилки показват:
килограми-70
височина-164
ханш-113
талия-104
Трябва да приемам 9 блока и 2.61 литра вода.
Целта ми е колкото по-малко ,толкова по-добре.Не си слагам граници,защото просто искам да се почувствам по-добре.Сега ми е тежко,като се погледна в огледалото -не мога да се понасям.Спрях и дрехи да си купувам.Освен по слаба искам и здрава да съм.Мислех,че като елиминирам храните с Е-та,всякакви подсладители и т.н. вредни храни се храня здравословно,но уви не е така.Попадайки случайно на сайта,разбрах в каква заблуда съм с овесените ядки,корнфлейкс,пълнозърнесто брашно и начин на хранене ит.н.
Вчера си изготвих едноседмично меню и реших да е по-семпло и еднотипно,за да не се увличам в готвенето(едно от любимите неща :chef1: обичам да експериментирам и да изпробвам нови рецепти).За мен поне на първо време ще е по-лесно и няма да се изкушавам.По препоръки на по-старшите във форума ще наблягам на зелените храни,по изключение оранжеви и в никакъв случай червени,поне първите 2-3 месеца.
И така менюто за днес: блоковете съм разделила-2-3-1-2-1
Закуска- шунка(35гр по етикет)-1БП
котидж(56гр по етикет)-1БП
маслини-6бр. -2БМ
чушка печена-70гр. -1/2БВ
нектарина -1и1/2БВ
След,което бях на работа(физи4ески труд) и бих казала,че се чувствах добре-нито изтощена,нито преяла.

За обяд- Руло от тиквички по рецептата на Маня за 6БПВМ разделих го на две и на обяд хапнах 3БПВМ.
Честно да кажа ми дойде в повече и следващия път ще го раздела на три по 2 блока и ще допълня с нещо.

Следобедна закуска -кисело мляко(175гр.)обезмаслено с 3бр. бадеми

Вечеря - шунка(70 гр.)-2БП
маслини-6бр. -2БМ
домати-120гр.-1/2БВ
чушка- 70гр. -1/2БВ
ягоди-140гр. -1БВ
Преди лягане -кисело мляко(175гр.) и 3 бр. бадеми

Ами това е млякото,котидж и шунката ги смятам по етикет,защото съм купила различни марки.

Благодаря на Маня,Гого,Танита и Хиппо за съветите :bouquet: ,защото определено ми трябваше време докато зацепя как се смята по тези етикети. :shy:
Приятна вечер на всички и утре пак съм тук ,за да се отчета и ,ако имам грешки да ги поправя. :laugh:
Последна промяна zuzulin на Пон Май 19, 2014 3:50 pm, променена общо 2 пъти
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Дневникът на Zuzulin

Зоната
 

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Пон Май 12, 2014 9:31 pm

Zuzulin, честито ти дневниче :bouquet:
Да го пълниш само с хубави новини, свалени кг и сантиметри ти пожелавам. След време с удоволствие ще се гледаш в огледалото и ще се харесваш. И нови дрешки ще купуваш :dress:. А най-важното е, че ще се чувстваш добре и ще си здрава. Само си спазвай режима, а тялото ще ти се отблагодари многократно. Успех :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Маня » Пон Май 12, 2014 9:43 pm

Честито дневниче и от мен! Ще се радваме всички, когато много много скоро споделиш колко добре се чувстваш в Зоната! И си на точното място! А след време ще се радваме и на твоите готварски експерименти, защото те са полезни винаги и за новите членове на нашето весело общество, а и на тези, които малко са се поизчерпили да фантазират в кухнята! Успех и весело пътешествие в Зоната!

ПП. Казвам се Маня и нямам нищо общо с "мания" :laugh1: ;)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот tanita68 » Пон Май 12, 2014 9:55 pm

Честито дневниче и от мен! Действай смело, а ние ще помагаме ако има нужда! :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 11:10 pm

Хайде и аз да се присъединя към поздравленията ;) - честито дневниче! :rose4:
Мислех си тези дни за теб, че се беше загубила за известно време, радвам се, че си сред нас! :hug:
zuzulin написа:За обяд- Руло от тиквички по рецептата на Мания за 6БПВМ разделих го на две и на обяд хапнах 3БПВМ.
Честно да кажа ми дойде в повече и следващия път ще го раздела на три по 2 блока и ще допълня с нещо.

М/у другото и аз така, :bigsm28: деля го на 3 по 2 блока, много е засищащо. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 13, 2014 7:59 pm

Здравей те,
Благодаря за поздравленията и топлото посрещане-вече официално :bouquet: .
И аз да се похваля днес си поръчах от сайта,който е дала Хиппо- стевия и овес(от истинския) много съм щастлива!!!!!:bigsm16: И нали половинката ми е вече цял месец в България :ang: се надявам до края на седмицата да пристигне и той и поръчката.Двоен подарък!!! :lol:
Остава проблема с рибеното масло,но като се прибере милото и да решим кога ще пътуваме за България та да видя за кой адрес да поръчвам.
Така и днес премина под следното меню:
Закуска - шунка(35гр по етикет)-1БП
котидж(56гр по етикет)-1БП
маслини-6бр. -2БМ
чушка печена-70гр. -1/2БВ
нектарина -1и1/2БВ
Обяд - руло от тиквички -1БП
шунка-2БП
домати - 240гр.-1БВ
нектарина -1БВ
бадеми - 6бр.-2БМ
Следобедна закуска - кисело мляко-175гр.1БПВ
бадеми-3бр. - 1БМ
Вечеря - руло от тиквички- 1БПВМ
и една богата салата от домати-120гр.-1/2БВ,
краставица-1/4БВ,
лук(стар)-32гр.-1/4БВ,
4ушка пе4ена- 70гр. -1/2БВ,
нахут(по етикет)56гр.-1/2БВ, магданоз,
котидж-1БП
шунка-1БП
зехтин-2БМ
стана една вкусна салата ,нещо като шопска,но по - богата

Късна вечеря -кисело мляко-1БПВ и бадеми-1БМ

Имам запитване към по -компетентните??Днес имах свободно време и четох из дневниците и някъде попаднах,че при консумация на котидж да се смята за 1БПМ и да не се добавят мазнини.Та моят е със следните характеристики:протеини-11.7,въглехидрати-2.3,мазнини-3.9 излиза,че протеините за 1Б са-59гр.,а мазнините-38гр.Кажете дали да добавям мазнини?
И още един въпрос за късното похапване-може ли да се пропусне при положение,че вечерям към 19.30 и си лягам към 21.30-22ч.?Някак си ми идва на сила това нощно хапване,особено сега когато си лягам рано.
п.п. Маня извинявай за името-правописна грешка :) ,поправих се!А все дъщерята уча как се пише да не забравя българския... :laugh:щ
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 9:35 pm

Зузу, не само че не трябва да добавяш мазнини, но трябва и да го ядеш като мазнина този котидж.
Маслеността му е в повечко.

По втория въпрос - не, не може да пропускаш късната закуска. Два часа и половина не е малка разлика.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 13, 2014 10:01 pm

Italiano написа:Зузу, не само че не трябва да добавяш мазнини, но трябва и да го ядеш като мазнина този котидж.
Маслеността му ......

Ити,искаш да кажеш,да го смятам 38гр.-1БМ-така ли?То така е ужасно-тези не са от полезните,а и си купих като за цяла седмица :ang: .Ужас.Не стига ,че е така трудно да го намеря,ами доста по- скъпо, на марка,която уж е лайд(не,че това гледах,но как манипулират хората-не е истина просто)....
Ще го смятам като мазнина и ще си ги изям-искам не искам,че пари съм давала.Пък за другата седмица ще търся друго.
Оффф с това пазаруване ми иде :gunshot: .Да си идва половинката с другата кола,че аз с тази моята(и тя има характер-италиянска кола-ВИНАГИ МОЖЕ ДА ТЕ ОСТАВИ НА ПЪТЯ) :ang:
Хайде лека ви нощ от мен.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 10:06 pm

Аааа, Зузу, лошо за Италия няма да говориш. :lol:

Да, трябва да го хапваш като мазнина, но имай предвид, че с натрупване ще направиш и блок протеини.
Търси котидж с до 2,5 масленост и тогава вече ще бъде смесен продукт - и протеин, и мазнина.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Сря Май 14, 2014 9:05 pm

Ити,моля те обясни ми какво означава с натрупване? :hm:
На пример взимам 38гр.котидж-1БМ,шунка-35гр.-1БП и ябълка-100гр.-1БВ,а ако трябва да правя 2 блока или три колко шунка да добавя?
Нещо го не схващам,а мислех,че съм му хванала цаката...
За днес менюто е като вчерашното ,но без котидж и на негово място само шунка или пилешко филе.
Да се похваля изпих си 2.600 ВОДА...до вчера ги докарвах 2 литра и малко,но днес ги надхвърлям.
Нали няма лошо,ако пиеш повече от колкото ти е сметнал калкулатора?
Овеса и стевията са ми пристигнали :smdance: и сега чакам само да се транспортират до тук.
Лека вечер на всички и приятно зонуване
п.п. ааа и Ити така ми е писнало от тази Италия и тия италиянци,че не искам да чуя за тях :refuse:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 11:52 am

С натрупване имам предвид, че ако го хапваш за 3 МБ = 114 гр., то ще се натрупат почти 118 гр. за протеини и трябва да предвидиш, че с 3 МБ на практика хапваш и 2 ПБ.
И така, ако ядеш 2 МБ, трябва да прецениш колко протеини ще се "натрупат" с тези 76 гр.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Нед Май 18, 2014 7:56 am

Добро утро на всички,
ето ме и мен след два дни мълчание та на третия се разписвам.Не,че не съм била тук-щъках си из форума,прочетох доста дневници и бях в зоната.Малко с това котидж,което Ити ме светна,че трябва да го смятам за мазнини се обърка положението,но вече свършва(има само около 100 гр.) и повече не го купувам :refuse: .
Да кажа как се чувствам след 6 дни в зоната-с повече енергия,събуждам се преди алармата и липсва тежестта в стомаха.Първите дни ми беше трудно да изпивам 2.600 вода и буквално се наливах,но сега не -дали ми стана навик или просто ми се пие,не мога да определя,но е факт-пия дори и повече.
Да ви кажа,не че не знаете,но хората са много мързеливи-като им кажа за зоната-ооо то много трябва да се смята,трябва да се мери всичко,ти не си добре да се занимаваш с тези неща-а бе много мързеливи и безотговорни!!!!Искат всички едно магическо хапче и хоп-всичко да е ок и пак да си продължават с буклучивата храна.
Промени съществени по менюто ми няма:
За следобедна закуска и късна вечеря-кисело мляко с бадеми
За сутрешна закуска ,обяд и ве4еря-комбинация между-шунка,риба или пилешко филе и съответните салатки от домати,краставици,тиквички,нахут,репички,пресен лук и маруля.От плодовете-ябълка,нектарина,ягоди и череши.
Това е за сега от мен -приятно зонуване на всички :yess:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Май 19, 2014 4:03 pm

Здравей те, и аз да се похваля след 7 дни в зоната ето разликите в килограми и сантиметри,за другото вече писах:
на 12.05.14----------на 19.05
килограми-70----------68
ханш-113---------------105
талия-104---------------100
бедро ------------------- 65
Много съм доволна :smdance: от резултата и се надявам да устоя на всички изкушения и да продължавам все така.Днес ме гони един глад и аз не знам защо?Може би ,защото съм преди цикъл и глава ме боли.Или от абстиненция по сладкото,защото обикновено преди цикъл умирам за сладко :hm: .Ако трябва ще увелича блоковете днес,но прегрешения -никакви :refuse: .
Приятно зонуване на всички.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот LoveJoy » Пон Май 19, 2014 4:28 pm

Зузу, браво на теб, но сигурна ли си, че имаш намаляване на обиколката на ханша с 8 см. за една седмица? И аз съм с близо 3 кила надолу за 10 дни, но обиколките ми са намалели само със сантиметър. Сигурна ли си, че мериш на едно и също място? Иначе поздравления - най-трудното е минало. Сега само трябва да се забавляваме и да си живеем според правилата на Зоната, което на всичкото отгоре е и приятно :) Пожелавам ти безпроблемно постигане на целите! :yess:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Пон Май 19, 2014 5:50 pm

Браво, страхотни резултати! :bigsm20:
Но и на мен ми се струва, че при ханша трябва да има някаква грешка, 8 см за една седмица... :о
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Май 19, 2014 7:34 pm

Честно да ви кажа и аз се учудих :hm: като взех мерките и стигнах до единственото логично обяснение,че първия път не съм била така прецизна.Сега измерих ханша на най-широкото място и талията на нивото на пъпа.Ще видим след седмица.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта