LoveJoy по пътя към успеха

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Съб Май 10, 2014 12:47 pm

Здравейте на всички! От днес съм в Зоната. Имам да свалям около 30-35 килограма. Калкулаторът ми изчисли 12 блока на ден, които разпределих 2-1-4-4-1, като пропускам следобедната закуска, за сметка на една междинна между закуската и обяда.

За днес:
220 гр. пълномаслено кисело мляко (3.6%) 2БВ + 2БП, 6 лешника - 2БМ
50 гр. рикота (1 БП) + 3 лешника (1БМ) + 1/3 банан (1БВ)
120 гр. пилешки бут без кожа и кост (4БП) + 1 филия пълнозърнест хляб (2БВ) + печени тиквички и гъби (2БВ) + 2 с.л. нискомаслена сметана (4 БМ)
120 гр. някакво месо + много салата и малко зехтин (това предстои)
50 гр. рикота и т.н. (като втората закуска)

Моля да ме поправите ако бъркам някъде. Купих една сметана, която е с 10% масленост, но я броя като нормалната, защото такава точно няма в таблицата. Освен това мисля, че мога малко да увелича въглехидратите за вечеря, но довечера няма да съм си вкъщи и не знам дали ще има наличен пълнозърнест хляб.

Благодаря на всички предварително и успех! :bouquet:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

LoveJoy по пътя към успеха

Зоната
 

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 12:58 pm

Привет и добре дошъл в групата. Аз съм отскоро в Зоната и още не се движа съвсем по правилата, за да давам мнение, но ми се струва че мазнините ще ти дойдат множко, но затова старите кучета ще се произнесат :) Прочети повечко из личните дневници, ще ти се улесни живота.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Съб Май 10, 2014 1:01 pm

Що да ми дойдат множко, бе човек? :)) Жена съм, между другото ;)

И дневници четох, и самата диета четох подробно и уж добре си изчислявах всичко, пък... :)
Я да чуем и други мнения :)

Благодаря ти, че се включи! :bouquet:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Маня » Съб Май 10, 2014 1:16 pm

Добре дошла, ЛъвДжой, и успех в Зоната!
Кристал вече ти намекна за мазнините, те наистина не са балансирани в менюто ти, тъй като пълномасленото мляко и рикотата са богати на мазнини, и то наситени, които не са полезни. Сметаната и тя е от "червените" продукти, които не са забранени, но поне в първите 1-2 месеца от зонуването не са препоръчителни. Същото се отнася и за хляба, независимо че е пълнозърнест.

Добре е, докато организмът премине от предишното към здравословното хормонално хранене в Зоната да избираш менюто си най-вече от продуктите в зелената част на таблицата. И да не забравяш да пиеш необходимото количество вода. Тук можеш да изчислиш количеството вода, което е препоръчително да се приема на ден.

Добре е да прочетеш добре и един много полезен дневник - този на gogo.

Да, и още нещо, Зоната не е диета, която явно си чела някъде из нета. Разните примерни менюта тук и там почти нямат нищо общо със Зоната. Прочети книгите на д-р Сиърс, които също ще намериш в сайта.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 1:21 pm

LoveJoy написа:Здравейте на всички! От днес съм в Зоната. Имам да свалям около 30-35 килограма. Калкулаторът ми изчисли 12 блока на ден, които разпределих 2-1-4-4-1, като пропускам следобедната закуска, за сметка на една междинна между закуската и обяда.

За днес:
220 гр. пълномаслено кисело мляко (3.6%) 2БВ + 2БП, 6 лешника - 2БМ
50 гр. рикота (1 БП) + 3 лешника (1БМ) + 1/3 банан (1БВ)
120 гр. пилешки бут без кожа и кост (4БП) + 1 филия пълнозърнест хляб (2БВ) + печени тиквички и гъби (2БВ) + 2 с.л. нискомаслена сметана (4 БМ)
120 гр. някакво месо + много салата и малко зехтин (това предстои)
50 гр. рикота и т.н. (като втората закуска)

Моля да ме поправите ако бъркам някъде. Купих една сметана, която е с 10% масленост, но я броя като нормалната, защото такава точно няма в таблицата. Освен това мисля, че мога малко да увелича въглехидратите за вечеря, но довечера няма да съм си вкъщи и не знам дали ще има наличен пълнозърнест хляб.

Благодаря на всички предварително и успех! :bouquet:

Здравей LoveJoy и добре дошла!
Виждам, че имаш да сваляш доста килограми и за тази цел трябва да се ориентираш към зелени храни от таблицата. В менюто ти има храни, които даже стар член на Зоната рядко допуска в менюто си - пълномаслено мляко, сметана, хляб, рикота....Ако искаш резултати се ориентирай поне в началото към "зеленото". Надявам се, че си чела книгата и сайта и знаеш основните правила за успешно зонуване - интервали между храненията, грамажи, вода, рибено масло и т.н.
Добре ще е да си вземеш и мерките в началото за да имаш после база за сравнение.
Засега това, ако имаш въпроси, на твое разположение сме.
Желая ти успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Съб Май 10, 2014 1:34 pm

Много благодаря, Manya и Karrita!

Тъкмо написах един дълъг постинг и не знам какво направих, ама взе, че изчезна :lol:

Веднага си взимам бележка и изключвам или силно намалявам червените храни. Млякото беше пълномаслено, защото само такова имаше в хладилника (много лошо оправдание, факт), но веднага след като го изядох отидох на пазар и се запасих с нискомаслено. Водата ми я изчисли на 3.6 литра. Много имам да свалям, наистина и не мисля, че ще е твърде лесно, напротив. Но имам желание, достатъчно дисциплинирана съм, за да си готвя и мисля, че ще се справя.

Хубави почивни дни на всички! :bouquet:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Karrita » Съб Май 10, 2014 1:39 pm

LoveJoy написа: Много имам да свалям, наистина и не мисля, че ще е твърде лесно, напротив. Но имам желание, достатъчно дисциплинирана съм, за да си готвя и мисля, че ще се справя.

Разбира се, че ще се справиш! Щом си мотивирана и дисциплинирана, успеха ти е в кърпа вързан! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот GODzillata » Съб Май 10, 2014 2:33 pm

Привет и добре дошла! :bouquet:

И аз започнах с такава амбиция:

LoveJoy написа:...Имам да свалям около 30-35 килограма. ...


Сега, 2 месеца по-късно, амбицията ми спадна, както и корема :) - имам да свалям по-малко килограми, защото вече свалих 13, та ми остават още някакви си 20. ;)
Мисълта ми е, че не трябва да се плашиш и да мислиш, че пътят е труден - напротив, всеки ден ти носи удовлетворение и ти иде да си биеш главата :bambam:, че толкова години си се хранил извън Зоната.

Успех! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Съб Май 10, 2014 2:44 pm

Годзила, Каррита, благодаря ви! :)

Годзила, 13 килца надолу си е супер! Ей сега ще погледна дневника ти, за да не ти досаждам с въпроси, чиито отговори мога да си намеря в дневника ти.

Много тайно се наблюдавам и честно казано със съмнение подхождам към себе си - близо 4 часа е, аз ям доста различно от обикновено, а не съм гладна. :lol: Вече даже пресуших едно шише вода от 1.5 л. Този режим взе да ми харесва от първия ден :lol:

Много ще питам и понякога може би ще бъркам, така че се въоръжете с търпение към мен ;) :bouquet:

П.П. Аз толкова приятелски настроени хора във форум за отслабване не бях срещала! :) Страхотни сте!
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Kristal » Съб Май 10, 2014 2:47 pm

Извинявай, че те помислих за мъж :) споко, всичко ще си дойде на мястото, то и аз докато поопразня хладилника от червените храни си ги ядях с угризения, но сега вече постепенно се замениха с подходящи и е по-лесно. Гледай да зарибиш и хората около тебе, става много по-лесно тогава да се готви за всички зоново.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Съб Май 10, 2014 2:58 pm

Kristal, благодаря ти! :)

Няма проблем, че си ме помислила за мъж. Нямаше нищо "разконспириращо" пола ми в първия ми постинг (неумишлено, ама на :)).

Хората около мен не са проблемни - приятелят ми е във форма и внимава как се храни. Той се радва, че сега ще готвя по-здравословно :) В момента аз съм за месец в БГ, а той е в чужбина, където живеем по принцип, затова говорех в единствено число, когато казах, че ще СИ готвя.
При мен основните проблеми са два - ядене през 2 часа предимно на "червени" храни и почти пълна липса на зеленчуци. То, дето се вика, нали, не е от туршия :lol:

В такава приятна компания като вашата всичко ще бъде в пъти по-лесно и приятно със сигурност.

:bouquet:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Нед Май 11, 2014 8:37 am

Първият ден в Зоната мина успешно! Моля, аплодисменти! :laugh3:
Само водата не я докарах до 3.6л., а някъде до 2.5, ама ще я мъча и нея. ;)

Ето какво планирам за днес. Тъкмо да се поправя на време ако имате забележки:
3-4-1-3-1

Закуска: 220 мл. прясно мляко 1% с кафе (1 БП +1БВ) + 3 лешника (1 БМ)
1 кофичка кисело мляко 2% (по 2 блока от всичко)
Обяд: 120 гр. пилешки бут без кожа и кост (4 БП)
480 гр. печени тиквички (или колкото мога да изям) - 2БВ + 1 краставица (0.5 БВ) + 1.5 мандарини (1.5 БВ )
1.3 ч.л. зехтин (т'ва с капкомер трябва да го меря :laugh3: )
Следобяд и след вечеря: 56 гр. котидж, 1 мандарина или малка нектарина. (по 1 блок от всичко)
Вечерята ще я мисля в крачка, че още не знам дали няма да съм навън.

Успешен ден на всички!
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 10:33 am

LoveJoy написа:Първият ден в Зоната мина успешно! Моля, аплодисменти! :laugh3:
Само водата не я докарах до 3.6л., а някъде до 2.5, ама ще я мъча и нея. ;)

Ето какво планирам за днес. Тъкмо да се поправя на време ако имате забележки:
3-4-1-3-1

Закуска: 220 мл. прясно мляко 1% с кафе (1 БП +1БВ) + 3 лешника (1 БМ)
1 кофичка кисело мляко 2% (по 2 блока от всичко)
Обяд: 120 гр. пилешки бут без кожа и кост (4 БП)
480 гр. печени тиквички (или колкото мога да изям) - 2БВ + 1 краставица (0.5 БВ) + 1.5 мандарини (1.5 БВ )
1.3 ч.л. зехтин (т'ва с капкомер трябва да го меря :laugh3: )
Следобяд и след вечеря: 56 гр. котидж, 1 мандарина или малка нектарина. (по 1 блок от всичко)
Вечерята ще я мисля в крачка, че още не знам дали няма да съм навън.

Успешен ден на всички!

Добре дошла и от мен. Сега- киселото мляко за да е балансирано протеин + въглехидрат трябва да е 0,1% масленост. Всичко друго идва мазнина. Помисли и за обезмаслена извара. При мен това е общо взето основен протеин. Ям изварата на Маджаров 0,5% масленост(не съм дистрибутор на Маджаров :laugh4: , просто маслеността ме устройва). Изчислил съм я на 1БП=56 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот Karrita » Нед Май 11, 2014 11:07 am

LoveJoy написа:Първият ден в Зоната мина успешно! Моля, аплодисменти! :laugh3:
Само водата не я докарах до 3.6л., а някъде до 2.5, ама ще я мъча и нея. ;)

Ето какво планирам за днес. Тъкмо да се поправя на време ако имате забележки:
3-4-1-3-1

Закуска: 220 мл. прясно мляко 1% с кафе (1 БП +1БВ) + 3 лешника (1 БМ)
1 кофичка кисело мляко 2% (по 2 блока от всичко)
Обяд: 120 гр. пилешки бут без кожа и кост (4 БП)
480 гр. печени тиквички (или колкото мога да изям) - 2БВ + 1 краставица (0.5 БВ) + 1.5 мандарини (1.5 БВ )
1.3 ч.л. зехтин (т'ва с капкомер трябва да го меря :laugh3: )
Следобяд и след вечеря: 56 гр. котидж, 1 мандарина или малка нектарина. (по 1 блок от всичко)
Вечерята ще я мисля в крачка, че още не знам дали няма да съм навън.

Успешен ден на всички!

Пилешкият бут го замени с пилешки гърди ( бяло месо )
И какво означава " колкото мога да изям" ? Правиш си толкова, колкото можеш да изядеш за да не нарушаваш баланса.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот LoveJoy » Нед Май 11, 2014 11:15 am

Здравей, Гого! :)

Четох дневниците и доколкото разбрах 1 кофичка кисело мляко 2% може да се приеме като 2 блока от всичко. Затова и не добавям мазнини, когато млякото е 2%. Това от 0.1% е най-балансирано, но ще го започна на един малко по-късен етап, ако видя, че с 2% Зоната не работи достатъчно добре. Малко ми е драстично да минавам веднага на 0.1% (при положение, че от вчера съм на режима и до онзи ден не съм се ограничавала, та затова и 30-те кила в плюс), но ако се наложи и това ще стане. Мисля, че е по-добре да свалям по-бавно, но постоянно, отколкото бързо, но да се откажа. Малко по малко ще мина на обезмаслени млечни. Аз така ги разбирам нещата...

Благодаря ти, че се включи и хубав ден! :bouquet:

Карита, "колкото мога да изям" означаваше, че вероятно близо 500 гр. тиквички ще ми дойдат много. Права си. Ще балансирам с нещо друго ако случайно ми се опрат.
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: LoveJoy по пътя към успеха

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 11:24 am

LoveJoy написа:Здравей, Гого! :)

Четох дневниците и доколкото разбрах 1 кофичка кисело мляко 2% може да се приеме като 2 блока от всичко. Затова и не добавям мазнини, когато млякото е 2%. Това от 0.1% е най-балансирано, но ще го започна на един малко по-късен етап, ако видя, че с 2% Зоната не работи достатъчно добре. Малко ми е драстично да минавам веднага на 0.1% (при положение, че от вчера съм на режима и до онзи ден не съм се ограничавала, та затова и 30-те кила в плюс), но ако се наложи и това ще стане. Мисля, че е по-добре да свалям по-бавно, но постоянно, отколкото бързо, но да се откажа. Малко по малко ще мина на обезмаслени млечни. Аз така ги разбирам нещата...

Благодаря ти, че се включи и хубав ден! :bouquet:

Карита, "колкото мога да изям" означаваше, че вероятно близо 500 гр. тиквички ще ми дойдат много. Права си. Ще балансирам с нещо друго ако случайно ми се опрат.


Най-добре е да почнеш с мляко 0,1% масленост. Когато се настроиш хормонално можеш да си позволиш и 2%. Аз сега пак съм на 0,1%, че след Лазурния бряг и Гергьовден имам да сваля някое и друго килограмче. :laugh4: И както Кари ти е писала - замени пилешкия бут с гърди без кожа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта