Дневникът на Слончето

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Сря Апр 16, 2014 7:12 pm

pipilota благодаря ти много :bouquet:
Старая се да спазвам всичките ви съвети! Хляб не ям, говорех за преди :) Да, за овесените ядки също, една приятелка ми е купила и утре ще ми ги донесе. За Великден ще си позволя едни мъфинчета с 28 г овес, другите нека си нагъват гадните козунаци :lol: Рибено масло пия в момента на Ескимо, по 1,2 г дневно. Имам малко затруднения с поръчка от iHerb, но ще намеря начин... :)

GODzillata все още се чудя с какво предизвиках тези "шеги"?! Не, нямам проблем с чувствата. И мъже други не ми трябват, имам си един прекрасен такъв, който ме харесва и дебела, ама не е в това въпросът... Имах щастието на дърти години да забременея бързо и безпроблемно, та засега освен хормонални проблеми и такива с кг, си имаме и едно прекрасно съкровище :msmile15: В този ред на мисли смятам, че съм на правилното място. Но продължавам да не приемам тона ти, както и дебелашки шеги от този сорт
GODzillata написа:...започни от някъде, може би със сумо за начало? :th: ;)
Както и да е ...

Благодаря на всички, които помагат и отговарят на въпросите на новобранците :hug:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Зоната
 

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Сря Апр 16, 2014 7:20 pm

Днес закуската беше като вчерашната, също и следобедната.
За обяд хапнах печена скумрия - 126 г - 3БП в доматен сос 1 чаша за 2БВ, копърче, 1 ч.л. зехтин - 3БМ и 120 г ягоди - още 1БВ

Вечеря - манджичката, сготвена онзи ден, която е 3БП+3БМ +1 1/2 БВ, допълних с направените днес лещено кюфте 1/2 БВ, домат 120 г - 1/2 БВ и 55 г винце - 1/2 БВ. Нещо виното не ми се върза с тези зарзавати, трябваше да обърна менютата на обяда и вечерята :)
Изображение
Последна промяна Слонче на Сря Апр 16, 2014 9:04 pm, променена общо 1 път
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Маня » Сря Апр 16, 2014 7:49 pm

На винцето, ако не е мръвка, му върви яйчице, изварка, сиренцааааа - уви без тях или деликатеса на Гази от нискомаслено сирене Хелиос с подправки и зехтинец. Има го някъде в моя дневник като рецепта. Супер е за чаша вино.
О, и към оваляни в какао ягоди тича мнооогоо...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 16, 2014 7:58 pm

Снимките трябва да са 640/480 пиксела, можеш да ползваш онлайн редактор. :law-policered:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tatyana » Сря Апр 16, 2014 8:12 pm

А как направи това лещено кюфте? Изглежда много вкусно от снимката. Моля те дай рецепта за тези кюфтенца, че явно съм я пропуснала, ако има такава някъде. Още не готвя много, но е крайно време да почна да разнообразявам менюто. Все се каня да почна темата за готвене да я чета отначало и да си запиша рецептите от там, но нещо не остава много време напоследък. А искам да ги подредя в отделни папки - например ястия, десерти, мъфини и т.н., но не знам кога ще го свърша това :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Сря Апр 16, 2014 9:11 pm

Manya абе то яйчица и изварка има в манджата, ама нещо не ми се върза... пък и аз съм една пиячка...това ми е първата получаша от Нова година насам, но си викам, айде да балансилам блоковете :lol:

GODzillata много благодаря за редактора!!! :yess:

Tatyana от снимката е, изглежда много апетитно лещеното кюфте, иначе сухичко се получи...абе става ;) На 1- ва стр. съм описала, но ти пращам и на ЛС :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Маня » Сря Апр 16, 2014 9:19 pm

Tatyana написа:. А искам да ги подредя в отделни папки - например ястия, десерти, мъфини и т.н., но не знам кога ще го свърша това :)


Аз и моите рецепти не съм си записала. Ако реша да готвя нещо - айде във форума. :laugh1: А още по-лесно - отварям хладилника и шкафа с продуктите - и каквото съчиня в момента :laugh4: Досега май съм повтаряла само сьомгата. И задушения на пара зелен фасул за гарнитура, че става бързо и лесно. :laugh1: И 1 БВ зелена кокошка почти всяка вечер откакто се появиха в зарзаватчийницата :laugh:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tatyana » Сря Апр 16, 2014 11:02 pm

ООО, Маня, с твоите кулинарни способности не мога да се меря....и срещу теб да тичам пак няма да те стигна ;). Личи си, че и преди зоната си правила страхотни вкусотии :applaus:. До готварската тема не съм стигнала да я изчета и запиша рецептите както аз искам, но вече си имам папка "Рецепти от Маня" от твоя дневник :chef1: и се специализирах например на печените чушки с извара, сиренце и пресен лук :laugh1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Маня » Сря Апр 16, 2014 11:11 pm

Tatyana написа: Личи си, че и преди зоната си правила страхотни вкусотии
То от това съм се докарала до това дередже на килограми и окръжности :laugh1: Всъщност истината е, че никога не съм прекалявала с храна, но нередовния начин на живот на младини (че и сега :laugh1: ), мързела по отношение на движението, няколко силни стресови моменти около моето здраве и това на близките ми... абе, никога не е късно човек да се върне в правия път и той се казва пътят на Зоната :msmile8:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Чет Апр 17, 2014 4:34 pm

Аааааааааа, сега снимката друго казва! ;)
Слонче написа:Изображение


Продължавай да пълниш дневника все с хубави снимки, та да плакнем очи! :yess: :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Чет Апр 17, 2014 9:44 pm

Днес сутринта реших да се премеря, че нещо се почувствах "отводнена" :mrgreen: Та резултатът от старта е минус 2 кила! Явно ПМС-то е било виновно :)
Иначе успяхме да пребягаме с малкия 2-3 км между капките и днес. Сега по празниците малко ще има обездвижване, но не и заседяване... само като си помисля що народ ще сме, приготовления, вдигане, слагане на маси, купища чинии :oh: Абе за мен празник е да попътуваме нанякъде, да поразгледаме и понаучим нещо, а не да ям и пия, ама това е друга тема!

Сутрешната и следобедната закуски ги правя еднакви, че така ми е по-лесно. И днес беше обичайното: извара, ядки и плод, общо 3 блока за двете яденета.
На обяд спретнах една бърза бърканица от 2 белтъка и 56 г пилешки гърди за 3БП, 140 г печени чушки - 1БВ, салатка 250 г айсберг 1/4 БВ, 120 г домат 1/2 БВ, 20 г лук 1/4 БВ, зехтинец в салатката 1 ч.л и десерт - 100 г круша - 1БВ. Доста ми дойде, но пък много обичам салатка, пък и с какво да ги запълня тези ВБ ?

Следобяд наготвих телешки кюфтета за 2-3 дни напред. Не смятам да правя нарушения, може да хапна малко агнешко, придружено с огромна зелена салата и чашка винце, за да имам повод да поседя на масата с другите ;)

Вечерята ми се получи много добре - сварих 7х34 г нахут, /сварен беше 700 г, много вода пое!/ пасирах го с половин авокадо и малко лимонов сок. Получи се чуден пастет - 7БВ.
Нагласих вечерката така- вчерашната скумрия 125 г за 3БП, пастет от нахут 105 г - 1БВ, винце 115 г -1БВ и 100 г ябълка - 1БВ.

Изображение
Последна промяна Слонче на Чет Апр 17, 2014 9:53 pm, променена общо 1 път
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Чет Апр 17, 2014 9:50 pm

А, и аз си имам :zonepeper: :bigsm4:
Сърдечно благодаря!!! :bigsm21:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 17, 2014 11:13 pm

Слонче, течности се задържат и няколко дни преди пълнолуние, така че е най-добре да се мериш след него. Този месец беше на 15-ти, но винаги можеш да провериш от този сайт в "лунен календар за месеца": http://www.astrohoroscope.info/lunenhoroskop.php или от някой друг. Тук има и доста друга полезна информация, например кои са неподходящите дни за определени хирургични интервенции, колкото и на някои хора да им се струва несериозно това :). Хипократ го е казвал още навремето, а доста хирурзи не го знаят за съжаление, въпреки, че полагат тази клетва. Имах възможност да се убедя в това през годините, в които работех в болница.
А за :zonepeper: честито и да си отгледаш цяла градинка от тях :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Пет Апр 18, 2014 6:53 am

Мерси, Tatyana! :)
Много са ми съвпаднали датите този месец :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 18, 2014 8:53 am

Пастетът изглежда много добре, направо като картофено пюре! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tony » Пет Апр 18, 2014 11:20 am

Я, и Слончето "яде" течни въглехидрати - много сме, силни сме! :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта