Дневникът на Слончето

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Пон Апр 14, 2014 3:58 pm

Здравейте, уважаеми зонуващи :)
Ще си позволя да се представя още веднъж - на 41 г. съм, висока 174 см и огромно количество кг - 120 към момента :( Имам малко детенце на 1 г.и 5 м. и след раждането въпреки положените от мен усилия, пък и немалкото тичане около детето не успявам да мръдна от тези кг... Есента си направих изследвания, посетих ендокринолог, кръвната захар и хормоните са ми в норми. На ехографа ми откриха три малки студени възела на щитовидната жлеза, които само се наблюдават и според докито нямат отношение към трудното ми отслабване.

Тъй като съм си закръглена от дете, прилични кг съм поддържала с много ограничения в храненето и спорт. Но от едно извество време свръхтеглото вече си казва думата, дори да повъртя 10-15 мин велото в къщи, после имам такива адски болки в ставите.
За последните пет месеца два пъти по месец правих много стриктно глупавата 90 дневна диета, нали много народ отслабна с нея! Резултат - 2 допълнително качени кг. Спазвала съм я стриктно. Като извод - вероятно имам инсулинова резистнентност, но точно това изследване не ми пуснаха! Много ми е трудно да го повторя, защото се прави обременяване с глюкоза рано сутрин, 2-3 часа не трябва да има движение.... не ми е възможно към момента. НО с или без изследване, диетата, по-точно правилният начин на хранене е само този - Зоната!!!

В Зоната съм точно 1 месец. Свикнах много бързо с мерки и теглилки, правя си и разнообразна храна. На 10 блока съм, разпределени така: 2:3:1:3:1. Резултат - само 1 кг свален :( , - 3 см от талия и -4 см от ханша. Нещо се съмнявам в кантара, стар и аналогов е...

Въпреки падналото настроение, продължавам напред! Все някога и до моите сланинести клетки трябва да достигне информацията за отслабване, нали така :)

За този месец обаче имам много голямо подобрение в здравословното състояние - изчезна схващането и сковаността в кръста /сутрин едвам се раздвижвах/. Много съществено, почти напълно изчезнаха и ужасните болки в ставите, сякаш съм свалила 15 кг!!! Чувствам се жизнена и енергична, ходя си пеша всеки ден по 2-3-4 км минимум. Трябва да намеря време за спорт в домашна обстановка.... виждам го само рано сутрин, но малкото ми съкровище премрънква по 3-4-5 пъти на нощ и така не ми се става рано :hm:

Ще се старая да споделям подробно менюто, за да може опитните ЗоНбита да ме коригират :bouquet:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Дневникът на Слончето

Зоната
 

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Пон Апр 14, 2014 4:08 pm

Днес за успокоение на нервите си направих любимата ми закуска, която съм огреничила до 2 пъти седмично:

Зонова палачинка, 2Б:
2 белтъка - 1БП
56 г извара + подправки - 1БП
28 г овесени ядки, смляни - 2БВ
2/3 ч.л. зехтин - 2БМ
3-4 с.л. вода, 1-2 щипки сода бикарбонат

Белтъците, част от изварата, овеса, подправки, сода и зехтин смесвам, изсипвам в чиния и пека в микровелето за около 5 мин на 800 W. Отгоре намазвам с изварата, разредена с малко вода и подправки, днес риган. Гарнирам за свежест с 2-3 листа марулка или айсберг, излизат към 30 г и не ги смятам за блок.
Изображение

Нещо не се справих с оразмеряването на снимката...
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 14, 2014 4:47 pm

Честито дневниче!
Аз да попитам - какви овесени ядки ползваш? Ако са от инстантните бих ти препоръчала да се откажеш от тях. Намери си овес - цели зърна, подобен е на житото, което продават по магазините. Мисля че бяхме публикували снимки в темата за начинаещи.
Моето детенце също скоро ще направи година и пет месеца. Все още го кърмя и затова съм на повече блокове - 13. При мен също върви по-бавно отслабването, но за сметка на това се чувствам много добре. Важното е, че все пак теглото намалява!
От моя опит с 90-дневната диета мога само да споделя, че свалих около 4кг на първата врътка и след това нищо. Отказах се, а и изобщо не звучи логично. Може би може да има някакъв ефект, но ако драстично се намалят и количествата приемана храна. За мен най-добрия начин на хранене е този по зоната и не смятам да се отказвам от него колкото и бавно да се случват нещата!
Успех с дневничето и дано като споделяш тук менюто си да можем дружно да оправим грешките, които е възможно да допускаш!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Пон Апр 14, 2014 5:28 pm

tanita68 благодаря!
Чудесно, ще споделяме преживявания и около малките :love:
По въпроса за овеса - това е нещото, което предизвика ОГРОМНО недоумение у мен!!! Значи, инстантни са само фините овесени ядки. Това, което се продава в БГ е пълнозърнест, валцован овес, внос от Полша. Вносители са две-три фирми, всички купуват от тях и разфасоват. Когато прочетох за начупения овес и че само той се смята за ОК, изпаднах в голямо недоумение :th: Обадих се в моята фирма, един колега ми прочете сертификата - ами това си пише - пълнозърнест валцован! Да, сварява се за отрицателно време, даже и само с накисване става, но не защото е инстантен, а защото в процеса на "смачкването" се разрушава най-горния трудно пропусклив вода слой... Чуденката ми продължава, но още тези дни ще отида до някой от руските магазини и ще си взема от този начупения. Това е и причината да огранича употребата на този, който имам до 2 пъти седмично в момента. Ще спазя всички правила на Зоната, дори да не съм съгласна с някой от тях :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Пон Апр 14, 2014 8:41 pm

Днес обяд 3Б:
Кюфте от смляно чисто телешко - 3БП
250 г айсберг - 1/2 БВ
245 г домат, толкова излезе 1 бр - 1БВ
зелен лук 40 г - 1/2 ВБ
кюфте от червена леща - 1БВ
зехтин 1 ч.л. - 3БМ
Червената леща я сметнах по тези данни http://www.bb-team.org/articles/2853_leshta, на опаковката нямаше инфо.
Сварих 10х18,5 =185 г леща, добавих 28 г овесно брашно, магданоз, няколко пера лук, чубричка и ч. пипер, сол. Понеже беше рядка и не можах да я оформя като кюфте, насипах във формата за мъфини и запекох. Получиха ми се 12 БВ, е малко сухички, но пък удобни за добавка към обемните зеленийки :)

Сл. закуска 1Б - 110 г КМ - 1/2 БВ+1/2 БП
настъргана ябълка 50 г - 1/2 БВ
извара 27 г - 1/2 БП
1 орех, канела и джинджифил
Редовно си закусвам така, много ми е вкусно и свежо!

Вечеря 3Б
Вкусна бърканица с тиквички:
тиквички 480 г - 2БВ
пресен чесън 40 г - 1/2 БВ
доматен сок 1/2 чаша - 1/2 БВ

1 яйце +2 белтъка - 2БП
3х56 г извара - 3 БП
42 г сирене - 1 БП

2ч.л зехтин - 2х3 БМ
Получи ми се манджичка две порции, всяка от които съдържа 3БП, 3БМ и 1 1/2 БВ
добавих домат 1/2БВ и 1 лещено кюфте - още 1БВ
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот tanita68 » Пон Апр 14, 2014 8:48 pm

Ами не знам. Аз в България купувах едни овесени ядки от Пени, на опаковката им пише на немски. Не знам дали са били инстантни или валцувани, много бързо се сваряваха в микровълновата. Тук има страхотно разнообразие от всякакви ядки, не само овесени, има ечемичени, ръжени, от четири вида зърна и т.н. А тоя овес от цели зърна го намерих само в един магазин и то в един град на 60км от тук. Като ходим до там и се запасявам с едно-две кила и ми стига до следващото ходене. А и честно казано този овес ми харесва повече от ядките, даже и от житото ми е по-вкусен. Опитай, няма да съжаляваш.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 14, 2014 11:52 pm

Слонче, привет и тук и много се радвам, че си спретнала дневник. Успех и много хубави новинки да споделяш с нас в него :bouquet:. Ако я караш така от слонче ще се превърнеш в кошута и Пипи трябва да мисли нови аватари с кошути, сърни и елени :glaugh:
Малко даже се чувствам виновна, че взех този аватар преди теб и щеше идеално да ти пасне на името, но не си го давам за нищо на света - много положителна енергия струи от него и за това го избрах :)
Да си кажа мнението за палачинката, защото обожавам всякакви палачинки (мама казва, че с тях ме е отгледала) :) . Що не пробваш с овесени трици да я правиш тази палачинка или овес смлян на брашно пред теб? В почти всички магазини за диетични храни в София правят овеса на брашно като го купуваш от тях. Аз закусвам овес 5 пъти седмично и не мисля, че много бъркам като приемам и рибено масло. Ако греша естествено приемам поправки, защото съм само на 2 месеца и нещо в Зоната и имам още много какво да уча :).
А иначе само за месец 3 см талия и 4 см ханш си е напрово повод за черпене, а не причина за минусово настроение ;). Аз за 2 месеца свалих само 1 см от ханш и по 4 см от талия и корем, така че твоите резултати са много добри.
Давай смело напред и след няколко месеца много от надничащите кандидат-зонковци ще си стимулирала да започнат с този невероятен режим :yess: . Аз нямам този шанс да ги стимулирам, защото килата ми за сваляне не са много, но усилията за сваляне не са по-малки и затова се радвам на няколко-стотин грама все едно съм свалила 5-10 кила. Виждам, че си упорита и можеш, затова продължавай в същия дух не само заради себе си :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Мечта_8 » Вто Апр 15, 2014 4:54 am

Здравей и честито ти дневниче! Аз още обмислям дали да си направя такова.
Имаш чудесни минусови сантиметрови резултати! Поздравления! Искам да питам пиеш ли рибено масло? И още нещо - аз като бях в границите на трицифрените килограми /при 1,68 см ръст/ инструктор по йога ми каза да не се натоварвам с бягания и т.н. натоварващи ставите упражнения. Препоръча ми по-често ходене пеша, е и йога де.. Та си мисля, щом се чувстваш пълна с енергия :smdance: можеш просто да увеличиш разходките пеша на първо време. Усмихнат зонов ден! :)
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Вто Апр 15, 2014 7:53 am

Tatyana благодаря ти :) Хич не го мисли аватара, аз го реших с тези тичащи краченца като на моя малчо, по който и аз подтичвам за допълнителни тренировки ;) Иначе имам и овесено брашно, и трици, но тъй като самите овесени ядки са по-полезни и хранителни /т.е брашното/, та затова с него... А пък ги ограничих, като прочетох, че макс 5 пъти на седмица трябва да се ядат, та за по-добър резултат ги "свих" още повече ;) Но наистина таз палачинка ми е много вкусна и засищаща! А като разновидност - 1Б трици +1Б настърган/намачкан плод в тестото, може и малко стевия и става чудна сладка палачинка :bigsm14:

Мечта_8 благодаря :) Да, съгласна съм, то и да искам, не мога да се разтичам сега /а едно време правех тичане по 10-12 обиколки на стадион еххх/. За мен кростренажора е идеалният уред, но още по-готино и стимулиращо и тренировка в група! Преди години ходех на една комбо гимнастика+латино танци, страшен кеф! И резултати разбира се! Сега мисля ето това по-раничко сутрин http://www.youtube.com/watch?v=y5mPEpBT_TQ Супер резултат имаше при една приятелка :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 10:34 am

Еха, честит дневник и от мен, Слонче! Ние сякаш по едно и също време сме в зоната и по едно и също време направихме дневник - ще се поддържаме, значи и ще слабеем заедно! Успех и само минусови новини да публикуваш тук. :hug:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Вто Апр 15, 2014 6:57 pm

Слонче написа:Нещо не се справих с оразмеряването на снимката...


:) И с мен беше така в началото, явно сме от породата чукчи - писатели, а не читатели. ;)

Ето ---> Как да оразмерим снимка. :applaus:

Добре дошла и весело и успешно зонуване! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Вто Апр 15, 2014 8:41 pm

Благодаря ти Tony! Дано имаме много дружни зонови успехи! :peace1:

GODzillata мерси, пробвах да сваля програмката, но моята ОС - някакое поредно Ubuntu нещо не я харесва :hm: Чакам да ми намерят някоя подходяща, дано се оправя!

Иначе днес закуската беше 112 г изварка за 2БП+ 100 г ябълка БВ+14 г овес 1БВ+ 7 бадема, че ми се видяха дребни

Обяд: телешко кюфтенце 3БП
лещено кюфте 1БВ
краставица 120 г - 1/4 БВ
лук 60 г 3/4 БВ
печени чушки 140 г - 1БВ
1 ч.л. зехтин - 3БМ

Следобедната закуска беше чудно ягодово сорбе от 56 г изварка+120 г ягодки и малко стевия, смляно в блендера

Вечеря - 126 г пилешка шунка
250 г салата айсберг - 1/2 БВ
40 г лук - 1/2 БВ
240 г краставица - 1/2 БВ, копърче
лещено кюфте - БВ
1 с.л гуакамоле + малко зехтин - 3БМ
55 г червено винце - 1/2 БВ

Утре ще правя кюфтенца от нахут, че с тях и лещата успешно си балансирам въглехидратите.

А днес правих огромно количество НЕзонови меденки, да занесем на родата за празника и изобщо не ми се преядоха! Опитах една троха, колкото да видя дали са ок ;)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 16, 2014 5:42 am

Слонче написа:В Зоната съм точно 1 месец. На 10 блока съм. Резултат - само 1 кг свален ...


Това и да го видя, няма да го повярвам! :о
Тези 10 блока да не ги ядеш на едно ядене.....и така 5 пъти на ден? :hm: :mrgreen:

Или пък причината за бавното сваляне се крие тук: ;)

Слонче написа:А днес правих огромно количество НЕзонови меденки, да занесем на родата за празника и изобщо не ми се преядоха! Опитах една тава, колкото да видя дали са ок ;)


:laugh3:

Няма да се пУашиш, дерзай смело напред и виж там сметките и опитванията. :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Слонче » Сря Апр 16, 2014 1:50 pm

GODzillata хуморът обикновено много разведрява обстановката, ама в тоз случай си е доста обидно. Не, не ям 5 пъти по 10 блока и не съм опитвала ТАВА. Достатъчно грамотна съм, доста бързичко зацепих подробностите около Зоната.
Ако щеш вярвай. Спазвам всичко много стриктно, както го описвам, движа се колкото съм споменала. За момента спорт в истинският смисъл на думата не практикувам. Но и не сядам цял ден.

В последната година и нещо много рядка съм хапвала нещо сладко и тестено. Хляб - 3-4 филии седмично, някакъв типов или ръжен. Хранех се ограничено и диетично, пробвах и два пъти 90 дневната. Резултат няма.
Има някаква здравословна причина вероятно, но още не съм я открила.

Та Зоната ми е последната надежда. На всичкото отгоре и ми харесва. Но все още резултат няма.

Не съм седнала да пиша тук, за да си губя времето, да си измислям и да лъжа - кой, себе си?!
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 16, 2014 2:12 pm

Слонче написа:GODzillata хуморът обикновено много разведрява обстановката, ама в тоз случай си е доста обидно...


:о :о :о

:but: Ееееееее, идеята беше именно разведряване, най-вече на теб, за да не се депресираш трайно, че не сваляш, нито килограми, нито мъже предполагам :laugh: - и понеже се опасявах да не почнеш спонтанно да си режеш вените, реших да внеса доза хумор, пък бил той и черен, защото, както знаем, смехът е здраве, но явно имаш проблем с чувствата, особено с чувството за хумор, но и това сигурно е поради:
Слонче написа:Има някаква здравословна причина вероятно, но още не съм я открила.


...желая ти час по-скоро да откриеш причините! :peace1:

А бива ли и това:
Слонче написа:За момента спорт в истинският смисъл на думата не практикувам.


...започни от някъде, може би със сумо за начало? :th: ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Слончето

Мнениеот Pipilota » Сря Апр 16, 2014 2:26 pm

Слончеее, честито ти дневниче и от мен :bouquet: Хайде смело напред, и то е ясно, че ние сме с теб. За резултатите не знам защо се вайкаш :doNotKnow: при положение че сантиметрите са изключително показателни. Барито често казва да не гледаш кантара, а шивашкия метър :) Най-много ще го усетиш по дрехите.
Дай му малко време на организма ти да севикне на кой свят се намира с тая Зоната, и един съвет от мен- махни всякакви червени храни от менюто ти поне за два месеца. Никакви овесени трици или пресовани ядки, хлябове и т.н. Овес (цели зърна, или начупен) най-много 3 пъти в седмицата по веднъж ден, и започни с рибеното масло- много важно нещо за възпалението. Всеки, който е с наднормено тегло означава, че има възпаление в клетките. Първите няколко месеца големи дози рибено масло + никкави червени храни и много ходене. И след 2 месеца ще си говорим пак :peace1: :yess: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта